Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Preporuka za TV do 65.000 din u domacim radnjama.
Tv sluzi kao monitor,trenutni ide kod caleta.
Malo sam racunar poboljsao pa da to ispratim i sa slikom.
Dijagonala od 49 - 55"
Smart funkcije i ostalo je nevazno.
Sto bolja slika i input lag sto manji zbog igrica.
I jos kad bih mogao da podrzi HDR opciju u PES2020...

Bilo kakav savet je dobrodosao.
 
Momci treba mi pomoć oko kupovine TV za next gen console gaming (trenutno Xbox Series X pošto o njemu znamo sve), da bude 4K, da ima HDMI2.1 ulaz, 120Hz, 4K rezoluciju, podršku za VRR, ALLM, Freesync itd... Gledao sam ovaj model i on mi je baš zapao za oko, kako zbog performansi tako i zbog cene:
LG TV OLED C9PLA!
E sada, da li postoji neka bolja varijanta da nije baš puno skuplja od ovog (budžet mi je oko 2000€, ali mogu da ga kupim samo u radnji, jer ga uzimam preko sindikalne potvrde na rate)?
Hvala unapred...

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
To je odlican TV, ako ti se svidja ne razmisljaj mnogo
Pa ja sam već uzeo potvrdu za Gigatron gde je taj TV 199.999RSD trenutno I pošto sam ja "na svoju stranu što se tehnike tiče" ne mogu da čekam novembar, decembar ove godine kada će izaći next gen konzole, jer će mi tada trebati novca i za kupovinu next gen konzole, pretplata, accessories-a i externog unikatnog Microsoft-Seagate SSD za XBSX, ili SONY ext SSD ketridza koji sigurno neće biti ispod 100€... Hvala druže, znači sa ovim TV-om nema greške što se tiče console gaminga? I mislio sam uz njega da uzmem LG soundbar SJ2 I povežem ga optičkim kablom ili za konzolu ili za TV. Da li je potrebna dodatna kupovina HDMI2.1 kabla (msm na onaj sa "zlatnim" portovima) i da li taj HDMI2.1 kabl (tj kvalitet istog) može uticati na neke performanse u gamingu?
p.s. Izvini na dosadi ali slabo se razumem u te nove TV-e a u Gigatronu ne daju baš puno informacija telefonom samo nude link proizvođača na kome stoji identične stvari kao i u opisu ovog TV-a na gigatron sajtu... I hvala puno još jednom...

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Pitanje je gde uopste imas da kupis taj HDMI 2.1, odnosno to sto imas pozlacene konektore ne utice na to..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
@ Red_Dragon
Znas kako ne pratim konzolne inovacije, ali uzmi HDMI 2.1 kabl, da ne razbijas glavu, zasto nesto nece da radi , a trebalo bi :)
Ja sam uvek za soundbar/pojacalo zvucnici, gledao sam 65" verziju i ima jako pristojan i jak zvuk iz samog TV-a, tako da to mozes kasnije svakako ;)

Sto kaze shomi "gold plated" ne utice na to sto ti treba, 120Hz nece moci kroz HDMI 2.0 recimo
 
Poslednja izmena:
Pitanje je gde uopste imas da kupis taj HDMI 2.1, odnosno to sto imas pozlacene konektore ne utice na to..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Ima ga na Amazonu i ima ga i na KP, na Amazonu je oko 40$ sa shipping-om za Amazon Prime članove... Znači da je to bacanje para u svakom slučaju... Evo i slike tog kabla:
f5b67163d3330a7af708149d8abdf78f.jpg
3631fc276482cf6b2bfe58d80cfb4245.jpg
d1fbfb1eab6b9def65717c90d61151b0.jpg


Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Pa ne mora da bude bacanje para. Kabl ti jos uvek ne treba tako da nemoj ni da ga kupujes..

Samo je sustina da pozlaceni konektori ne uticu na to, mozes da nadjes i v1.4 sa pozlacenim :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
@ Red_Dragon
Znas kako ne pratim konzolne inovacije, ali uzmi HDMI 2.1 kabl, da ne razbijas glavu, zasto nesto nece da radi , a trebalo bi :)
Ja sam uvek za soundbar/pojacalo zvucnici, gledao sam 65" verziju i ima jako pristojan i jak zvuk iz samog TV-a, tako da to mozes kasnije svakako ;)

Sto kaze shomi "gold plated" ne utice na to sto ti treba, 120Hz nece moci kroz HDMI 2.0 recimo
Pa to i kažem, niko ne zna da li u pakovanju dolazi i HDMI2.1 kabl ili samo HDMI2.0, kakogod ima i kod nas kod ovih preprodavaca a soundbar mi nešto ne povećava bitno ratu, mada on ide free uz model LG OLED B9PLA (identične karakteristike kao i C9, ali što bi za za isti novac davali gratis soundbar koji je 15k)pa ne znam koja je tu fora...?!
A da, taj od 65" je magičan i odličan, ali osim cene nemam prostora za tako veliki TV jer mi je razdaljina oko 2m od TV-a, a i košta mnogo više, onda bi pre uzeo LG signature ali nmg toliko da izdvojim za sada...

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
U pakovanju nikad nema HDMI kabla ni kod jednog proizvodjaca TV (mozda neki premium modeli)

NIje to mala razdaljina, ja gledam 65" sa 2.5m i sledeci TV je 75" 100% :)
 
Poslednja izmena:
U pakovanju nikad nema HDMI kabla ni kod jednog proizvodjaca (mozda neki premium modeli)
E hvala puno...
Dobro da si mi rekao, msm imam jos vremena da ga kupim svakako, a da li u pakovanju TV-a ili soundbar-a ide i optički kabl, ili se i to kupuje posebno? Nije u pitanju premium soundbar niti premium TV (middle high range TV) i low middle soundbar LG SJ2.


Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
U pakovanju nikad nema HDMI kabla ni kod jednog proizvodjaca TV (mozda neki premium modeli)

NIje to mala razdaljina, ja gledam 65" sa 2.5m i sledeci TV je 75" 100% :)
Ma nema ni toliko, to je samo kada baš igram iz lezeceg položaja koje samo neke arcade & puzzle game mogu da mi priušte, inače kada sedim to je bukvalno (znam zbog PSVR-a) 1.2m, a i 110.000RSD više za 10" je meni mnogo jer za te pare mogu da kupim (maltene) obe next gen konzole, odnosno i Xbox Series X i PS5... Ali hvala na obaveštenju, sada sam zvao Gigatron i ne ide kabl uz TV, ali ide magični LG daljinski i još neke zezalice ali oni imaju u prodaji HDMI2.1 kablove i to nekoliko vrsta, javiće mi u toku dana koja je glavna i osnovna razlika između C9PLA i B9PLA LG modela, pošto mora da kontaktira dobavljača, jer sada je B9 skuplji za 15k, isto mi je rekla da sačekam par dana jer će biti akcija, baš za taj TV, verovatno free soundbar LG SJ2 ili slično... I da, plaćam MP cenu tako da će me izaći oko 215.000RSD TV.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Uzmi C9, jaci je brightness i bolji procesor. Za sve ispod 200e ne treba da razmisljas. Ja sam B8 uzeo jer mi je razlika bila 400e u odnosu na C8.

Dakle, nije neka velika razlika, ali ako je cena ispod 200e veca, ja bih izabrao c9.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Uzmi C9, jaci je brightness i bolji procesor. Za sve ispod 200e ne treba da razmisljas. Ja sam B8 uzeo jer mi je razlika bila 400e u odnosu na C8.

Dakle, nije neka velika razlika, ali ako je cena ispod 200e veca, ja bih izabrao c9.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Hvala puno druže. Uzimam C9 I gotovo. Rešen problem i hvala Vam puno svima, baš ste mi pomogli... Čekam samo ovu akciju ako bude do petka ako ne uzimam u petak i ćao...

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Da, takodje je i inicijalno bolje setovan, pa bude negde bolia slika.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno