Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ok,hvala.Ja nisam sad nesto preterano zahtevan korisnik,TV ce biti u dnevnoj sobi koja nije nesto narocito osvetljena,tako da mi maximum brajtnes i nije nesto bitan,na tv-u ce se vrteti Total Tv satelitska televizija (gledam uglavnom HD kanale a u medjuvremenu bebac gleda baby tv :) ). Tv bi takodje bio povezan direktno na racunar preko HDMI za neke teze 4K filmove (30-50gb kvaliteta). Takodje,trenutno koristim chromecast2,a u planu je i MiBox S uskoro,tako da mi ni smart opcije televizora nisu nesto preterano presudne...za oko mi je zapao model od Hisense-a H55A6500,vidim da on ima opciju za upscaling,pa me zanima kako to u praksi sljaka?Ako sam dobro razumeo,to je opcija pomocu koje TV sadrzaj koji nije nativno 4k podize u 4k rezoluciju? Da li se to odnosi i na celokupan sadrzaj koji se pusta na tv-u koji nije nativno 4k ili je nesto drugo u pitanju? Konkretno me zanima kako bi to sljakaklo na Total Tv kablovskoj...pa ako moze malo pojasnjsnje oko te price sa upsacling-om i koliko je uopste bitan faktor prilikom kupovine televizora.......hvala :)
 
Mene sve isto zanima kao i Sindu, tako nešto i meni treba. :)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
I meni je softver na RU7xxx odličan. Da ima Kodi mogao bih da izbacim Mi Box iz upotrebe. Youtube, Netflix, Viaplay i sl. rade odlično. Smart IPTV puno lakši za korišćenje uz Samsung daljinac nego na Mi Box. HDMI CEC radi dobro, tako da i Xbox, i Mi Box kontrolišem Samsung daljincem.
 
Preporuka i za Fashion TV aplikaciju, ko nije probao obavezno probati [emoji16].

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ok,hvala.Ja nisam sad nesto preterano zahtevan korisnik,TV ce biti u dnevnoj sobi koja nije nesto narocito osvetljena,tako da mi maximum brajtnes i nije nesto bitan,na tv-u ce se vrteti Total Tv satelitska televizija (gledam uglavnom HD kanale a u medjuvremenu bebac gleda baby tv :) ). Tv bi takodje bio povezan direktno na racunar preko HDMI za neke teze 4K filmove (30-50gb kvaliteta). Takodje,trenutno koristim chromecast2,a u planu je i MiBox S uskoro,tako da mi ni smart opcije televizora nisu nesto preterano presudne...za oko mi je zapao model od Hisense-a H55A6500,vidim da on ima opciju za upscaling,pa me zanima kako to u praksi sljaka?Ako sam dobro razumeo,to je opcija pomocu koje TV sadrzaj koji nije nativno 4k podize u 4k rezoluciju? Da li se to odnosi i na celokupan sadrzaj koji se pusta na tv-u koji nije nativno 4k ili je nesto drugo u pitanju? Konkretno me zanima kako bi to sljakaklo na Total Tv kablovskoj...pa ako moze malo pojasnjsnje oko te price sa upsacling-om i koliko je uopste bitan faktor prilikom kupovine televizora.......hvala :)

za te tvoje potrebe mozes slobodno ici na hisense (ako kosta jeftinije, tipa a6500 ili u7b) samo nadji neki dobar plejer za pc koji ce dobro da pegla sliku (tipa pot sa madshi renderom). Sto se upscalinga tice to ima svaki tv, a njegov kvalitet zavisi od procesora i software-a samog tv-a. Samsung ima bolji upscaling (bitno kod kablovske i sadrzaja nize rezolucije) i losiji sadrzaji ce izgledati bolje na njemu, zato ti rekoh dobar plejer koji ce dodatno ispeglati sliku i da, odnosi se na svaki sadrzaj nize rezolucije od 4k jer je tv 4k. Mada ti ces gledati samo hd kanale i 4k filmove tako da opet ni taj upscaling nije tebi preterano bitan.
 
Malo sam vršljao search na forumu, i vidim da gotovo nema spomena za Panasonic TX-55FZ800E.

Trenutno najjeftiniji 4K OLED u toj dijagonali. Jeftiniji čak i od VOX OLED-a.
(Ok, tek treba da proverim da li ga zaista ima u ponudi, neraspkovanih...)

Ima li ikakve šanse da to nešto valja? Mislim, Panasonic, 4K 55", OLED, povoljan (predpostavimo sada da nije model iz izloga...)
 
meni Panasonic ima mozda i najbolji procesing,ali kad sam ja kupovao je bio medju skupljim,iskoro nigde ga nije bilo (doduse starija serija od te).mislim da su bili medju prvima sa black frame insertionom,zato sam ih trazio...
 
Malo sam vršljao search na forumu, i vidim da gotovo nema spomena za Panasonic TX-55FZ800E.

Trenutno najjeftiniji 4K OLED u toj dijagonali. Jeftiniji čak i od VOX OLED-a.
(Ok, tek treba da proverim da li ga zaista ima u ponudi, neraspkovanih...)

Ima li ikakve šanse da to nešto valja? Mislim, Panasonic, 4K 55", OLED, povoljan (predpostavimo sada da nije model iz izloga...)

dobar je panasonic. gde ga ima i za koliko?
 
Da javim samo da EON radi na Hisense televizorima, mozda pomogne nekome da se odluci, jer koliko vidim to je bitna opcija za mnoge kupce.
radi preko browser-a a tako može verovatno na svim iole savremenim smart televizorima :)
Hisense, tj. VIDAU ili kako već, ne podržava EON aplikaciju
 
Bio sam do Gigatrona danas da vidim uživo Hisense U7b i B7500.
Koliko je B7500 bolji od B7100, toliko je U7B bolji od B7500.
Ugao na B7500 i B7100 je isti, to jest loš i definitivno odustajem od B7500.
Pored U7B je stajao Samsung RU7172 i slika na oba je tu negde, možda na Samsungu za nijansicu bolja.
Na svim televizorima se vrteo isti reklamni materijal i ništa nije podešavano oko slike.
Kvalitet izrade U7B je stvarno premijum dok je Samsung klasičan plastikaner ali treba imati u vidu i da im je to najjeftiniji model ove godine pa im ne treba zameriti.
Što se tiče onog popusta koji je više puta ovde pominjan i na svakih par dana se javi neko ko računa popust (Intesa 15% ili Sbb 20%), definitivno se NE PRIMENJUJE na artikle sa Šok cenom. Znači, ne možete da računate popust ni na MP cenu za artikle označene Šok cenom.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Bio sam do Gigatrona danas da vidim uživo Hisense U7b i B7500.
Koliko je B7500 bolji od B7100, toliko je U7B bolji od B7500.
Ugao na B7500 i B7100 je isti, to jest loš i definitivno odustajem od B7500.
Pored U7B je stajao Samsung RU7172 i slika na oba je tu negde, možda na Samsungu za nijansicu bolja.
Na svim televizorima se vrteo isti reklamni materijal i ništa nije podešavano oko slike.
Kvalitet izrade U7B je stvarno premijum dok je Samsung klasičan plastikaner ali treba imati u vidu i da im je to najjeftiniji model ove godine pa im ne treba zameriti.
Što se tiče onog popusta koji je više puta ovde pominjan i na svakih par dana se javi neko ko računa popust (Intesa 15% ili Sbb 20%), definitivno se NE PRIMENJUJE na artikle sa Šok cenom. Znači, ne možete da računate popust ni na MP cenu za artikle označene Šok cenom.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Hvala na info, ovo mi mnogo pomaže u izboru, i mislim da Samsung nije na šok ceni.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Hvala na info, ovo mi mnogo pomaže u izboru, i mislim da Samsung nije na šok ceni.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Samsung 50ru7092 je 66.669 u G...., minus 20% Sbb je 53.335.
Samsung 50ru7172 je 57.990 u W....., minus 15% Intesa je 49.291.
Više ti se isplati u W..... da uzmeš ako se rešio baš taj model.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Bio sam do Gigatrona danas da vidim uživo Hisense U7b i B7500.
Koliko je B7500 bolji od B7100, toliko je U7B bolji od B7500.
ako se ne varam, razlika u ceni između B7100 i B7500 je primetno manja od razlike između B7500 i U7B. treba to izvagati...
 
Danas pazario Hisense 50" U7B ipak sam se odlucio za kvalitetniji 50"...setup je u toku,vise utisaka ovih dana kada se sve slegne i podesi,ovako na prvu loptu vrh!!!! P.s-samo da se zahvalim DjilkoshNS ;)

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
Danas pazario Hisense 50" U7B ipak sam se odlucio za kvalitetniji 50"...setup je u toku,vise utisaka ovih dana kada se sve slegne i podesi,ovako na prvu loptu vrh!!!! P.s-samo da se zahvalim DjilkoshNS ;)

Sent from my Mi9T using Tapatalk
Piši čim budeš mogao, zanima me taj tv. Možda bih 55 verziju uzeo.

Ostali, kakva je kupovina 55U8B?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno