Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Malo sam uneo zabunu sa tim postom, nasao sam za 1050, taj lik je odustao od prodaje i posle sam uzeo za 1100. Od srca mogu da preporucim tog lika ako nekog interesuje na pm.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Prvenstveno za filmove, SBB i Netfllix: Sony 55XF9005 ili Panasonic 58GX820. Sony 130K RSD, Pana 120K RSD. 3 cola nije mala razlika, Sony, navodno, ima bolju sliku, ali i android, nobody is perfect. Oba VA, odgovara mi. Za veći ekran nemam prostora, neću OLED.

Koreanci tih specifikacija su, koliko sam video, skuplji.

Neko iskustvo, poređenje kvaliteta slike, da li je android baš tolika katastrofa?
 
Nije kriminalno, nego je sve jadnije uradjeno od WebOSa i Tizena.
Svakako je bolji od Firefox-a na Panasonicu, tako da uzmi taj Sony slobodno.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ja bi se pružio za LG ili Samsung, softver čini veliku razliku

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Samsung mi se zamerio baš sa softverom. Kupio svojevremeno ES8000, još me uši bole od cene, top model... Posle par godina, batlili ga, nema novih app, stare se gase, i tako.

Da postavimo stvar ovako: koji LG/Samsung bi po kvalitetu slke bili pandani ovom Sonyju? Namena: Prvenstveno filmovi. Da procenim pružanje :).
 
Od mene preporuka za LG webOS. Aplikacije koje ja koristim (Netflix, Prime, YT, EON i SmartIPTV) rade brzo i bez greške. Sam OS mi se čini nešto brzi nego Tizen na Samsungu kog sam imao pre, mada su možda to poboljšali u međuvremnu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne bi bilo loše kada bi napravili par snimaka šetanja kroz menije, biranja opcija, menjanja programa kako bi imali neki real life uvid u brzinu pojedinih O sistema na raznim televizorima.
 
Samsung mi se zamerio baš sa softverom. Kupio svojevremeno ES8000, još me uši bole od cene, top model... Posle par godina, batlili ga, nema novih app, stare se gase, i tako.

Da postavimo stvar ovako: koji LG/Samsung bi po kvalitetu slke bili pandani ovom Sonyju? Namena: Prvenstveno filmovi. Da procenim pružanje :).

LG B8.
 
Ja nisam odusevljen brzinom B8, ali je generalno sve super, sve je logicno i ergonomski postavljeno, air remote znaci bas dosta kada se naviknes.
Na Sonyju sam ludeo kako je nesto nelogicno i koliko je nesto bez razloga zavuceno i zamrseno.

Pricam o oba OSa iz 2018. godine.

Samsung mi je bio ok, ali je prosto sve sporije uraditi, ili treba korak vise ili prosto zbog daljinskog.
Ne znam zasto su oni izbacili air remote.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Isto iskustvo u korist Web OS-a mada ja imam web is 3.5 iz 2017te a tizen na samsungu iz 2016te.Nije ni webos instant odziv ali ovaj stari tizen je strašno spor u poređenju sa webos.
Noviji modeli verovatno klize, najbolje da neko snimi kako to izgleda na novijim modelima da bi budući kupci imali uvid.
Evo ja mogu snimiti webos 3.5 na C7-ici kako se ponaša recimo.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
svaka generacija bi trebala da je nesto brza od predhodne, na svim markama. Evo ja imam tizen 2019, radi podjednako glatko kao i webos iz 2017, ali, kao sto rece xeroj87, sve je sporije uraditi, posebno zbog magic remota na koji kad se naviknes nema nazad na klasiku. Sve je jednostavnije, brze i lakse sa njim.
 
@Alister ah jes, u prethodnom postu. Mada, s obzirom na to da i Samsung odustaje od proizvodnje LCD-ova, kako god okrenes, OLED mu ne gine na duge staze. :)
 
Da li se po vama isplati LG 55UM7450PLA po ceni od 90k din? Trenutno u radnji na g... ima akcija gde se uz ovaj model dobija LG CM2460 Mini linija, mada to je manje bitno, prvenstveno me zanima tv, jel ok izbor za te pare ili moze da se nadje bolji za 90k din? (ukoliko je ok izbor onda je veliki plus ova mini linija :) )
 
Da li se po vama isplati LG 55UM7450PLA po ceni od 90k din? Trenutno u radnji na g... ima akcija gde se uz ovaj model dobija LG CM2460 Mini linija, mada to je manje bitno, prvenstveno me zanima tv, jel ok izbor za te pare ili moze da se nadje bolji za 90k din? (ukoliko je ok izbor onda je veliki plus ova mini linija :) )
Skup je a evo ti poređenje sa modelom koji sam ja uzeo na akciji za 69k sa pet godina garancije.

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/2c3eb75c0

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Skup je a evo ti poređenje sa modelom koji sam ja uzeo na akciji za 69k sa pet godina garancije.

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/2c3eb75c0

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

upravo gledam, ne isplati se onda... a koja je tacno razlika izmedju 55uk6400 i 55uk6470? Ta dva modela ima u razlicitim radnjama, cena je priblizna (oko 70k din su oba), preko ovog sajta gledam oba modela i sve im je uglavnom isto... zna li neko koja je tacno razlika izmedju ta dva modela?
 
neki 4k 43" (pošto vidim nema manji 4k)?

služio bi prvo kao dodatni monitor u tandemu sa laptopom (tekst i nešto slike) a sekundarno za serije.valjalo bi da ima vesa i obični audio izlaz pošto osoba već ima pristojan audio sistem (samo analog ulaze nažalost) i bukvalno neće se kačiti ni net ni kablovska na njega niti koristiti...

ja sam kontao prvi najjeftiniji IPS ali niko u tom segmentu ne piše koji je panel...
 
hvala puno,bar znam šta da gledam... najjeftinije što dam našao je 43UK6300MLB ali naravno ne mogu da nađem koji je panel,mada sigurno se da prepoznati,još da se nađe negde izložen...
 
Jel isplativo kupiti TLC 40ea560 tv ? Naisao sam i na blueberry i adler sa slicnom cenom. Koja je preporuka do 40k tv uzeti od oko 40inc.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Šta je bolje uzeti B8 od 55" ili neki LED od 65", i koji za slične pare?
TV gledam sa razdaljine od 4-5m.

P.S. odustao sam od monitora.

Tesko pitanje, razlika je znatna u velicini, razdaljina je velika... Mozda ipak 65" LCD. Pa kad to prelomis, juri preporuke.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno