Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
LG tu ima najsigurniju softversku podrsku u vezi serovanja u mrezi i udaljenog pristupa.
A model izaberite prema budzetu.

Recimo vidis kakav problem ima gore @forum1nick, toliko o tome kako platforma nije bitna.
 
Poslednja izmena:
Bez problema sam vratio XE9005 kupljen u Srbiji, a servisni meni sam otvarao sto puta. A pre nego sto sam vratio tv nosio sam ga u ovlasceni Sony servis, da mi daju misljenje o tome da li ono sto meni smeta kod tv-a problem sa mojim primerkom ili ne, i serviser je ulazio u meni, i nista u vezi garancije nije pomenuo.
 
E ovako, 80% sam do kupovine Sony 49XE90, a da bi bio 100%, potrebna mi je vasa pomoc za sledeca pitanja:

1. Da li verzija od 49" ima neke nedostatke u odnosu na vece dijagonale?
2. Da li je input lag 32 ms, i jel to ok za PS4 i PS4 Pro?
3. Koliko je ovo ozbiljna mana?
4. Na 99% TV-a je A ili A+ energetska klasa, dok je kod ovog modela B, koliko je to bitno?
5. Sto se tice losijeg ugla gledanja, mene zanima gde je tu granica, odnosno koji je to ugao pod kojim slika postaje losija, horizontalno (pomeranje fotelje) i vertikalno (gledanje iz kreveta)?
6. Otkud to da tako ogromna firma kao sto je Sony direktno reklamira na svom sajtu rthings, to mi je malo cudno?
7. Na KP-u sam nasao KDL49XE9005BAEP, mislim da je E za 2017., 9. serija, kao i 49 broj za dijagonalu, ali ne znam za ostalo:
- KDL (negde je samo KD)
- BAEP (negde je samo B)
- X i 5
8. Prilikom gledanja filmova sa externog hdd-a moj trenutni Samsung (ue40eh5300) je radio ok, samo naziv filma i prevoda mora biti isti, i to je to, medjutim kod ovog Sony-ja izgleda da se desavaju sledeci problemi: zvuk (ne podrzava DTS audio format), titl (lepljenje i menjanje velicine), cirilica/latinica.... Koliko je sve ovo tacno, i ako jeste, postoji li resenje za svaki problem ponaosob?
9. Izgleda da podrzava bluetooth audio, a mene zanima mogu li povezati ove wireless earbuds. Pitam jer ih nisam mogao povezati na ps4, ali pretpostavljam da mogu na ovaj TV?
10. Da li sam dobro razumeo da je ‘pravi’ 4K i HDR TV onaj koji ima 10-bit panel, a XE90 to ima?
11. Da li je Sony-jeva garancija univerzalna?
12. Zasto se svuda govori da Sony ima najgoru smart platformu, sta tu konkretno ne valja?
13. Od cega zavisi brzina prebacivanja kanala, od provajdera (D3i) ili od TV-a?
14. Od 4 hdmi-a izgleda da nisu svi isti, odnosno samo 2 podrzavaju neke napredne funkcije? Da li je to tacno, i koje su napredne funkcije u pitanju?
15. Da li SD i HD kanali bolje izgledaju na FHD ili UHD TV-u? Ako sam dobro razumeo, to zavisi od interpolacije, da li ovaj model Sony-ja to dobro odradjuje?
16. Znate li za ovaj model TV-a onaj fazon kako uci u meni da se vidi koliko je do tada sati radio (npr. da li je bio izložen negde, a prodaju vam ga kao novog)?


3. Ozbiljan problem koji nije otklonjen ni u najnovijem updateu. Meni se desilo 2 puta. Van Game moda je preveliki lag za igranje cak i za casual igrace kao sto sam ja. Aku uzmes TV nemoj ga updateovati ni po koju cenu.

6.Moje misljenje: Oni su najvise odgovorni za hypovanje xe9005, pa mozda zato, da im se oduze. Njihovo merenje i potenciranje dobrih strana a lezerno gledanje kroz prste za druge stvari.
Recimo kontrast 6500 i uglovi gledanja od 10 stepeni za XE9300. I to tih 10 stepeni linearno pada kontrast. znaci na cetvrtini po sirini je kontrast vec pao 3200.
Za Samsung Q7C je kontrast 4700 a uglovi gledanja 25 stepeni (a do 10 stepeni nema uopste degradaciju kontrasta). To je verovatno ukupno bolja slika, jer Sony u uglovima ima kontrast oko 2100 a Samsung 3100. Ali to niko ne pominje.



7. XE9005 je X900E Ostalo nije bitno. Mislim da je treca cifra razlika u boji rama, a slova posle su vezana za region.


8.Ne znam ali ni jedna stvar koju sam probao da uradim koristeci Android TV nije isla glatko.


10.Pravi RGB 4K 10bit ekran


11.Nije. Nema popravki u BG ako uzmes preko oglasa. Mora nazad odakle je dosao. Ali ako kupis od ozbiljnog prodavca to ce trajati krace nego da se bakces sa reklamacijom u Srbiji.


12.Ne valja apsolutno nista. Android sam po sebi je nesrecno resenje za TV a procesor koji Sony koristi je ocajno slab. Secka, baguje, resetuje se...


13.Ne znam ali posto prakticno svi koriste istog provajdera, onda mozes da pretpostavis da ljudi misle na TV kada se zale da je prebacivanje sporo.


14.Tacno je. Samo 2 HDMI ulaza podrzavaju Enhanced HDMI tj. 4K HDR 60Hz. To znaci maksimalno 2 ulaza za 4K HDR igranje. Jedan od ta dva je ARC sto moze dodatno da zakomplikuje stvar.

15. SBB kablovska izgleda lose. SD kanali katastrofalno.

16. Ugasis TV daljinskim, pa pritiskas redom: i+, 5, volume, power
 
Poslednja izmena:
ekipo ja se stvarno izvinjavam što se po 3.put ponavljam,(predlagani su mnogo skuplji modeli ili pak oni sa fullhd, ja već imam 42"LG 1080p, ali bih prešao na 4k i koristio bih kako za tv kako umesto monitora na pcu.) stoga, može li blic odgovor: od 500-550evra, best buy je? možete mi navesti par modela pa ću sam odlučiti. hvala unapred
 
Koja dijagonala ti treba? U principu nema 4K za te pare, pogotovu neki upotrebljiv kao monitor (niska latencija, RGB panel...) Mislim da su Philips televizori IPS i pravi 4K ali ne znam nista o njima.
 
Koji samsungovi 4k modeli od 49 i 55 inca imaju pravi hdr?

Znaci hdr10, a ne hdr8+frc.

I da li hdr bitan samo za igre (ne igram ih pa onda bilje da ne gledam sa hdr10) ili je bitno i za ostalo?
 
Poslednja izmena:
@Bobajakuda

True Ultra HD (RGB subpixel structure panel) LCD - 100 / 120Hz with MCFI:
Samsung: Q9F, Q8C, Q7C, Q7F, MU9002, MU9000, MU8002 (55" and bigger), MU8000 (55" and bigger), MU7070 (55" and bigger), MU7002 (55" and bigger).
 
@Air Jordan

Jos da uzmeš ako već nisi neki uhd player i neki box pa da uživaš u 4K materijalu.

Sent from my D6603 using Tapatalk

Nisam razumeo svrhu uzimanja uhd player-a? Sto je ta opcija bolja od npr externog hdd-a?

1. nema, svi su sa VA panelom, konkretno 49, 55 i 65 XE90 imaju Samsungov panel MVA, Edge-LED, 120/100Hz + MCFI + backlight flashing
8. ovo sa eksternog harda i usb fleške sam ja demantovao, radi titl najnromalnije sa istim nazivom filma i titla. Čita normalno latinicu, ćirilicu nisam probao. Doduše ja ima XE70, ali ne vidim zašto bi na XE90 bilo drugačije.
10. XE90 je True Ultra HD (RGB subpixel structure panel) LCD - 100 / 120Hz with MCFI .
13. ako gledaš D3 preko CAM kartice, onda zavisi od TV-a i kartice. Ako gledaš preko D3 risivera, onda zavisi od risivera.
16. kad je TV ugašen, ide sledeća kombinacija tastera na daljincu: i+, 5, vol-, power on. Videćeš tri niza brojeva: br. radnih sati, boot i br. lcd panel sati.

edit:
11. Ako kupuješ preko KP-a od "Mađara", ne možeš da ostvariš garanciju u Srbiji. Dakle, nije univerzalna garancija.

1. Zar nije Full-Array umesto Edge?
13. Imam D3i, znaci od risivera zavisi.
16. Ne kontam sta je i+?

3. Ozbiljan problem koji nije otklonjen ni u najnovijem updateu. Meni se desilo 2 puta. Van Game moda je preveliki lag za igranje cak i za casual igrace kao sto sam ja. Aku uzmes TV nemoj ga updateovati ni po koju cenu.

6.Moje misljenje: Oni su najvise odgovorni za hypovanje xe9005, pa mozda zato, da im se oduze. Njihovo merenje i potenciranje dobrih strana a lezerno gledanje kroz prste za druge stvari. Recimo kontrast 6500 i uglovi gledanja od 10 stepeni za XE9300. I to tih 10 stepeni linearno pada kontrast. znaci na cetvrtini po sirini je kontrast vec pao 3200. Za Samsung Q7C je kontrast 4700 a uglovi gledanja 25 stepeni (a do 10 stepeni nema uopste degradaciju kontrasta). To je verovatno ukupno bolja slika, jer Sony u uglovima ima kontrast oko 2100 a Samsung 3100. Ali to niko ne pominje.

7. XE9005 je X900E Ostalo nije bitno. Mislim da je treca cifra razlika u boji rama, a slova posle su vezana za region.

8. Ne znam ali ni jedna stvar koju sam probao da uradim koristeci Android TV nije isla glatko.

10. Pravi RGB 4K 10bit ekran

11. Nije. Nema popravki u BG ako uzmes preko oglasa. Mora nazad odakle je dosao. Ali ako kupis od ozbiljnog prodavca to ce trajati krace nego da se bakces sa reklamacijom u Srbiji.

12. Ne valja apsolutno nista. Android sam po sebi je nesrecno resenje za TV a procesor koji Sony koristi je ocajno slab. Secka, baguje, resetuje se...

13. Ne znam ali posto prakticno svi koriste istog provajdera, onda mozes da pretpostavis da ljudi misle na TV kada se zale da je prebacivanje sporo.

14. Tacno je. Samo 2 HDMI ulaza podrzavaju Enhanced HDMI tj. 4K HDR 60Hz. To znaci maksimalno 2 ulaza za 4K HDR igranje. Jedan od ta dva je ARC sto moze dodatno da zakomplikuje stvar.

15. SBB kablovska izgleda lose. SD kanali katastrofalno.

16. Ugasis TV daljinskim, pa pritiskas redom: i+, 5, volume, power

3. Nisam razumeo sto ga ne treba update-ovati, hoces reci da kod fabricke verzije taj problem ne postoji, i da se pojavljuje sa prvim update-om?
11. Imas li neku KP preporuku (moze i na pp)? Fazon kod Sony-ja je u tome sto se malo teze primeti da li je fabricki zapakovan, s obzirom sto ima one zabice za otvaranje, pa je teze provaliti da li je otvaran ili ne.
12. Jel tu jedino resenje kupovina android box-a?
14. Koja su to 2 HDMI ulaza koja podrzavaju HDR? Da li HDR sluzi samo za igre i filmove? I sta znaci ARC, odnosno sto moze da zakomplikuje stvar?

Ne znam sta da ti kazem, jedni mi kazu kupuj odma ako imam kes, da je slika sjajna, guz o guz sa oled-om (a duplo jeftiniji), dok drugi kazu da je taj TV preskup uzevsi i obzir lose uglove gledanja, bagovan android, problem sa pustanjem filmova.... I kako posle svega toga biti pametan i prelomiti? Eto, ako mozes da mi sumiras u kratkim crtama zasto po tebi trebam izbeci Sony 49XE90, sta mi preporucujes kao zamenu za njega, i zasto?
 
@whatgives Hvala drugar! [emoji4]

Nisam znao da MU7xxx i MU8xxx imaju HDR10. Mislio sam da ima samo MU serije 9.

Ovo gore što sam postovao je bio citat iz juna sa avforums, a ovo ovde je iz oktobra 2017., pa pretpostavljam da je ova druga tabela tačnija:
https://forum.setcombg.com/samsung-телевизори/58649-samsung-телевизори-2017-a-62.html#post840724

Znači svi MU8 i MU7 su ipak 8-bit + FRC, plus što su ispod 55" još i 60/50Hz, a od 55" pa naviše su 120/100Hz.

Pročešljaj malo taj forum, poslednje stranice. Ima baš korisnih informacija.

16. Ne kontam sta je i+?

Info dugme na Sony daljincima.
 
Poslednja izmena:
Nisam razumeo svrhu uzimanja uhd player-a? Sto je ta opcija bolja od npr externog hdd-a?



1. Zar nije Full-Array umesto Edge?
13. Imam D3i, znaci od risivera zavisi.
16. Ne kontam sta je i+?



3. Nisam razumeo sto ga ne treba update-ovati, hoces reci da kod fabricke verzije taj problem ne postoji, i da se pojavljuje sa prvim update-om?
11. Imas li neku KP preporuku (moze i na pp)? Fazon kod Sony-ja je u tome sto se malo teze primeti da li je fabricki zapakovan, s obzirom sto ima one zabice za otvaranje, pa je teze provaliti da li je otvaran ili ne.
12. Jel tu jedino resenje kupovina android box-a?
14. Koja su to 2 HDMI ulaza koja podrzavaju HDR? Da li HDR sluzi samo za igre i filmove? I sta znaci ARC, odnosno sto moze da zakomplikuje stvar?

Ne znam sta da ti kazem, jedni mi kazu kupuj odma ako imam kes, da je slika sjajna, guz o guz sa oled-om (a duplo jeftiniji), dok drugi kazu da je taj TV preskup uzevsi i obzir lose uglove gledanja, bagovan android, problem sa pustanjem filmova.... I kako posle svega toga biti pametan i prelomiti? Eto, ako mozes da mi sumiras u kratkim crtama zasto po tebi trebam izbeci Sony 49XE90, sta mi preporucujes kao zamenu za njega, i zasto?

Jeste full array ali jako mali broj zona i uglavnom ima probijanje svetla po ivicama kao da je edge lit.

To da je slika kao OLED može da tvrdi samo onaj poremećeni QA sa youtuba. Xe9005 ni u čemu ne može da se meri sa oledom, što se kvaliteta slike tiče. Čak je i brightness na oledu približno isti, a subjektivno je čak i bolji zbog neuporedivo većeg kontrasta.

Nisam kupovao na KP ali će ti neko verovatno preporuciti. Ima par trgovaca sa par stotina pozitivnih ocena.

Što se updatea tiče, mislim da i dalje stiže sa marshmallow androidom, pozadina Action menija je crna. Na toj verziji ne zakucava game mod. Ali hoće da stuca kad pusta 24p. Ja sam zbog toga updateovao i donekle je rešen problem sa seckanjem ali je sistem počeo da se raspada. Bukvalno je moguće resetovati tv ako se "izivljavas" sa podešavanjima slike. Procesor je neki mediatek 32 bitni koji jednostavno pljuje krv u osnovnim zadacima.

Ranije sam kada sam vratio tv, rekao na forumu, da cu da uzmem xe9005 preko oglasa kada bude oko 1100e, ali posle nedelju dana hladjenja, mogu mirne duše da kažem da je tv falican. Isto važi i za xe9305 koji ima neuporedivo bolju sliku, iako na internetu svi pišu kako je razlika mala.


i+ je dugme na daljinskom gore levo.

Brzina menjanja kanala je do tv-a

Po meni je jedino rešenje HTPC i bežični miš i tastatura. Sve ove zezalice su za nacije koje ne koriste torrente.
 
Poslednja izmena:
Prolazio sam pored Usca pa rekoh da svratim i uzivo pogledam kakva je ppnuda u IT prodavnicama.

Gledao sam 4k modele u velicinama 49-55.
Nisam nosio USB sa mojim materijalom tako da su utisci na osnovu onoga sto je vec bilo prikazano u radnji.

-Sony modeli jako losi osim fantasticnog XE9xxx.
-LG modeli skoro da ih nije bilo osim SJ950 koji je takodje fantastican kao i XE9xxx.
-Samsung ja na mene ostavio najbolji utisak. MU7002 i QE55Q6 su modeli koje bih izabrao da sad uzimam tv. Slika je fantazija, a panel je VA sto meni odgovara.

Hteo sam da pogledam i Panasonic medjutim sve je bilo od 32-42 tako da nista od toga.

Momak koji radi tamo ima bas lose znanje u oblasti TV-a pa sam ostao uskracen za neke informacije koje su me zanimale.

Jedna stvar mi je bila bas zanimljiva, a to je razlika izmedju velicine 49 i 55. Nije nesto veci model od 55 dok je razlika u ceni poveca i sad bih pre odabrao 49 iako sam hteo 55.
 
Poslednja izmena:
55" je oko 26% veći ekran. Zavisi gde kupuješ, ali na oglasima je uglavnom najisplativiji 55".
Cene u maloprodaji su uglavnom sumanute, a ako su slične onima na kp, slobodno napomeni prodavcu. Ja sam tako spustio zvucnike za skoro 200e.
 
Na KP naravno. Rekao sam prodavcu da je cena u prodavnici ista kao kod njega. Ne znam sta da ti kazem. I ja sam platio 300e više zbog sigurnosti i 5 god garancije, ali posle maltretiranja oko vraćanja sa call centrom, i maloprodajom, znam da vise neću ući u tu prodavnicu.
 
Samo da se javim i kazem da nemam tih problema sa banerom sto je neko rekao da se ukljucuje svaki cas.Tv je 55xe7077. Meni se javi kada upalim tv ili kada promenim ulaz i posle toga ne. Mozda je glupost,ali mozda ako bi se promenio hdmi ulaz mozda bi prestalo. Kad smo kod tog hdmi ulaza, posto koristim dva ulaza, koje je najbolje koristiti ARC i hdmi1 ili hdmi2?
 
Par meseci intenzivno pratim forume, čitam recenzije, čak sam išao da testiram neke modele, pratim cene...
Čisto da sumiram utiske, kako za druge, tako i za sebe :)

Mislim da ovo vrijeme nije najbolje za neko veće ulaganje u novi TV...
Prosto, pojavila se velika stvar (HDR), po meni važnija od rezolucije i podjednako važna kao i veličina dijagonale, a proizvođači to daju na kašičicu... Pravi HDR je dostupan samo u najskupljim modelima.

Drugim riječima, ako se ne varam najjeftiniji True HDR TV nije ispod 1100 eur kod Mađara. S druge strane, ko može dati 1000 može prikupiti još par stoja i dobacio je do najjeftinijih OLEDa, koji takođe ima hardverski HDR.

Mišljenja sam da će LCDovi sa hardverskim hdr biti znatno jeftiniji u sledećim godinama, kako bi se održao cijenovni odnos sa OLED, čija cijena takođe mora da pada... Ko baš sada mora da uzme sada, najbolje kupiti ono što pretpostavlja da će lako sa što manje gubitka kao polovno prodati kasnije kad za par godina bude mogao da kupi pravi hdr lcd.
 
Znaci te kanale ne gledate u opste samo HD?

Ne znam da li vam odgovor sada nesto znaci ali evo:

Sport Klub HD kanali svi (1,2,3) na SBB su generalno malo cudni, bar meni.

EUROSPORT 1,2 HD su ok, gledao sam malo tenis i delovalo je kao da je sve OK.

Netflix je ok. Svi filmski kanali su ok.

Nismo primetili neke mane TV-a.

Mogu da kazem da smo jako zadovoljni kupovinom ( BRAVIA KD-49XE8005 ).

Da li bih vratio/zamenio TV: NE.

TV je kupljen kod madjara,

Na TV je povezan:

BD player
Raspberry Pi sa HDD i IqAudio kartom
SBB-ov box

i uskoro ce biti i racunar (do sada je bio samo poveremeno povezan).

Nase radnje sa ovim cenama i prodajom izlozenih primeraka po po punoj ceni ... bezveze
 
Poslednja izmena:
Samo da se javim i kazem da nemam tih problema sa banerom sto je neko rekao da se ukljucuje svaki cas.Tv je 55xe7077. Meni se javi kada upalim tv ili kada promenim ulaz i posle toga ne. Mozda je glupost,ali mozda ako bi se promenio hdmi ulaz mozda bi prestalo. Kad smo kod tog hdmi ulaza, posto koristim dva ulaza, koje je najbolje koristiti ARC i hdmi1 ili hdmi2?
Šta držiš uključeno na Hdmi ulazu?
Koja ti je verzija firmware-a?
 
@forum1nick

Kod mene isto ima problema sa banerom, D3 mi je na HDMI ulazu. Uparen mi je TV sa risiverom pomoću onog koda da bih mogao da koristim samo D3 daljinski i za TV i za D3, i svaki put kad promenim kanal pojavi se taj info baner i nestane posle par sekundi.
U pravu si da za nas nema rešenja, jer nismo na androidu, pa ne možemo jednostavno da isključimo baner.
Tako je koji god HDMI ulaz da koristim.
Firmware je iz oktobra, ali evo sad baš vidim da se pojavio novi 24. januara, međutim na listi ispravki se ne pominje baner.
https://www.sony.rs/electronics/sup...e_x72xe-series/kd-49xe7005/downloads/00014984

Ažuriraću ga ovih dana, pa javljam. Ili neka javi neko ko odradi to pre.
 
Ja sam taj FW već ažurirano i naravno da nisu riješili problem.

Stvar je u tome da kada se promjeni vrsta audio signala na HDMI-u mono, stereo ili DD,... Sony to prepoznaje kao priključak novog uređaja i zbog toga nas svaki put počasti sa banerom. Ludilo.

Nije potrebno da oni omoguće isključenje bannera nego da isprave ovaj bug vezano za audio.
 
Poznajući Sony support... Računaj nikada.
 
Treba da kupim tv... odlucio sam se za UHD od 43 inca... Osim LG 43UJ750V da li imate jos neki predlog? LG mi je bitan jer ima domacu 2 godine garaciju.

Da li Samsung ili Sony imaju domacu garanciju kad se kupuje sa sajta kupujemprodajem.com ? Koji bi model jos preporucili za max 600e
 
@forum1nick

Na hdmi 2 je prikljucen telekom iptv
Na hdmi 3/arc je komp
Kako da proverim firmware?
Pazi baner se i meni pojavi na sekund kada menjam hdmi2 i 3 ali ne tokom surfovanja ili bez razloga
 
@forum1nick

Na hdmi 2 je prikljucen telekom iptv
Na hdmi 3/arc je komp
Kako da proverim firmware?
Pazi baner se i meni pojavi na sekund kada menjam hdmi2 i 3 ali ne tokom surfovanja ili bez razloga

To je normalno. Ako mislite na overlej crni gradijent na vrhu ekrana u kome pise koja je rezolucija i frame rate signala, pojavljuje se svaki put kada promenite input ili rezoluciju ili frame rate. Npr ako povezete PC na TV imacete recimo obavestenje 4K/60 kada promenite mod slike, i ako pustite recimo BR film, pisace 1080/24p.

Nije normalno da se taj "baner" pojavljuje tokom gledanja ako se ne menja nista. Verovatno je neki bug zbog koga detektuje novi signal. Desilo mi se na XE9005 dva puta za 200 sati gledanja da je tako sam od sebe iz cista mira izbacio taj baner. Mislim da sam video na YT da se neko zalio na iskakanje tog banera i kada se promeni audio source.
 
Poslednja izmena:
Možda je problem sa signalom ili strujom, ali i do grafičke.
Meni se dešavalo da se nasumično u toku gledanja nestane slka na sekund, vrati se i piše to gore. U tom momentu se čuju i zvučnici, zvuk kao kada se pale (nije pucanj, ali recimo da je baš tih pucanj). Promenio sam utičnicu i sve se smanjilo (mada su veoma loše instalacije). Promenio sam grafičku (6870 za GTX 1060) i od tada se evo dva puta desilo, a imam je od leta. Uzeti u obzir da je i matična poluispravna i imam BSOD-ove na par dana, ne može da se preinstalira sistem... pa verovatno to sada pravi problem (jedan kondenzator iscurio a još dva se nadula, kad nađem vremena zameniću ih pa ćemo videti).
 
@placebo... Nije normalno da kada se promjeni vrsta audio signala (mono, stereo, DD... ) on to ispisuje na info banner. Taj banner treba da se pojavi samo pri prvom selektovanju određenog ulaza.

Ako i dođe do promjene nekog od parametara (audio ili video) o tome treba da nas obavjesti izvor signala, a ne prijemnik (u ovom slučaju TV).

Imate kući movitore, pa kada promjenite rezoluciju na računaru ko vas o tome informiše operativni sistem ili firmware monitora?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno