Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da, ali ac3 uglavnom pakuju sa avi(xvid) fajlovima, sto automatski znaci losiji kvalitet.
 
Koji Tv da uzmem lg lb5610 bi bio savrsen izbor ali nema dts, tako da me interesuje koji tv bi bio pribliznih karakteristika i cene a da ima dts. 3D, smart i ostalo mi nije primarno
 
Jel može neko da mi da neke hin-ove za šerovanje ekrana/sadržaja sa ekrana, bežično sa LG tv-om. U pitanju je LG 42LB650V.
Konkretno, hoću da šerujem film da se ne bakćem za kablovima.
Hvala.
 
I video sam davno da je neko imao problem da kad prebaci sliku sa laptopa na tv, da ivice budu malo odsečena. za 10ak 15 pixela, tj pola glavne linije menija. Jel neko zna kako je rešeno to?
 
Dirty screen effect, mrlje na ekranu umeju crte i sl...vide se u 99% na svetlim povrsinama kada se kamera pomera.
Najvishe se vidi na nebu, i na travi (fudbal) i naravno na beloj pozadini.
 
da li neko zna da objasni sta je D-LED I EDGE LED, I KOJA JE RAZLIKA OD OBICNOG LED a?

D-LED (Back-lit) je oznaka za pozadinsko osvetljenje i za razliku od E-LED rešenja, donosi mogućnost lokalnog zatamnjenja slike kao i dosta visokog kontrasta. Sa druge strane E-LED (Edge-lit) vrši osvetljenje panela sa strane, što donosi lošu uniformisanost slike u odnosu na D-LED, kao i nemogućnost lokalnog zatamnjenja. Prednost je u dizajnu jer je moguće napraviti jako tanko kućište, manja potrošnja kao i cena.

Primer D-LED:

W020130719367319257765.jpg

Primer E-LED:

W020130719367319479540.jpg
 
Znaci u sustini ako necu da gledam 3D onda da ga i ne kupujem zbog nekih drugih pogodnosti (npr to visoko osvezenje)?

Jel gleda neko od vas nesto od 3D-a, kakav je dozivljaj?
Ja sam, ok je ima utisak 3d-a ali mene podceca kao da gledas u makete neke recimo tako.Neke efetkte nisam primetio tipa u facu da ti leti nesto i sl...mozda je do manjka kvalitetnih filmova.Ali je najveci problem pomenuti DSE, evo i danas sam vratio jedan lg koji ima dse.Cuvajte se ovogodisnjih pa i proslogodisnjih modela, narocito LG
 
Brate ti vise pretera sa tim dse ,ja nista bas ne primecujem,ili si ti bas tolko perfektan ,da mora da bude bas idealno.Neznam zasto pominjes samo lg ,kao da druge marke ne pate od toga ,i za ovaj novac ,ne mozes ocekivati perfektan proizvod/u mom slucaju lb5500 ,za 330 evra/,ali opet kazem ja nista ne primecujem .
 
Ja sam, ok je ima utisak 3d-a ali mene podceca kao da gledas u makete neke recimo tako.Neke efetkte nisam primetio tipa u facu da ti leti nesto i sl...mozda je do manjka kvalitetnih filmova.Ali je najveci problem pomenuti DSE, evo i danas sam vratio jedan lg koji ima dse.Cuvajte se ovogodisnjih pa i proslogodisnjih modela, narocito LG

Jel vredi da uzimam onda 3D tv iako ga verovatno necu gledati? Merkam LG 42LB650v ili 42LB630v koji nema 3D i jeftiniji je 40 evra
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno