Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sve zavisi sta volis.
Q80 moze biti samo bolji od US modela, bas zbog toga sto mu WA filter ne smanjuje kontrast.
Za prosecnog korisnika, mislim da bi LD na q80 bio bolji, jer ce izgubiti malo detalja koje nije ni znao da treba tu da budu, a na Sonyju ce stalno nervirati blooming, sto moras primetiti.
Samsung generalno ima kvalitetniju sliku u skoro svakom segmentu i zato sam rekao solidno bolji, jer je bolji i svemu.
Nisu to velike razlike, ali meni bi znacile.
Opet, niko nece pogresiti kupovinom Sonyja, pa i sam sam ga ovde nekoliko puta preporucio, ali mislim da ko moze, neka doplati za Samsung.

Problem je sto za 130k ima 65 Sony, sto bih pre izabrao od 55q80, a onda opet za 30 vise ima 65" q82t i tako u krug :D

Na kupcu je da prelomi :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Naravno, sve zavisi od upotrebe.

Btw jel imas dobar review evropskog Q80T gde se vidi da je sve sem WA filtera egal? I moja je pretpostavka da jeste ali recimo nikako ne mozemo znati koliko je kontrast zaista bolji bez WA filtera, 200, 500, 1000, 3000 vise? Ako su promenili i panel uz filter jer se recimo US verzija panela sa filterom isporucuje samo kao takva i onda je EU model zavrsio sa nekim panelom koji je "ekvivalent" svasta moze biti malo (ili vise) drugacije. Srodinger za sada.
 
Da apdejtujem članstvo foruma...

Posle apdejta firmware na TCL50C715, i malog uhodavanja TV-a sa novim firmware i mojim postepenim navikavanjem na rad istog, mogu reći da je većina onih mana koje sam naveo na rad OS ili bitno poboljšana, ili sam se ja u nekoj meri na to navikao (npr. mala stanka kod prebacivanja kanala na EON), pa slobodno mogu reći da je ovaj aspekt rada TV znatno bolji...
Dakle u svakom slučaju nije savršeno, ali je daleko od onog rđavog i trzavog iskustva out the box.

Što se tiče black uniformity problema on je i dalje prisutan i to stalno na dva ili tri mesta na ekranu, ali se manifestuje vrlo čudno, i to samo u potpuno zamračenoj sobi prilikom reprodukcije skoro potpuno crnih video sadržaja npr. ovde je primetno https://www.youtube.com/watch?v=4eoM26ZmHd0 , a npr. ovde ga nema https://www.youtube.com/watch?v=Ilifg26TZrI iako je pozadina pretežno crna.

Takođe na slikama i testovima koji služe da testiraju black uniformity ta mana se ne iskazuje npr. https://www.rtings.com/images/test-materials/2015/203_Black_Uniformity.png ili https://www.youtube.com/watch?v=xp43O8Hw0s0...

Mislim da TV brlja kod skroz crnih pozadina jer ne zna kako da rasporedi blacklight i local dimming, a čim ima neki izvor svetlost na ekranu, to lepo preraspodeli...

Ako nije to, sumnjam da bi moglo biti i do mog ugla gledanja tj. da je black uniformity problem tu ali da je uočljiviji jer TV gledam iz (pre)velike blizine, iz sedećeg položaja i žablje perspektive, jer kada ustanem i kada mi je sredina ekrana u ravni sa očima ovi problemi su slabo primetni...

Treća opcija je da sam možda pretegao šrafove na vesa nosaču, obzirom da glupson nisam stavio one plastične odbojnike (jer ne dolaze uz TV, a ne znam gde bih ih kupio), pa je kontakt (samim tim i pritisak) između šine nosača i leđa TV kompletnom dužinom štine, a ne samo na četiri tačke, što bi bio slučaj da sam stavio odbojnike.

Ako neko ima savet kako da to rešim kroz podešavanja (smanjenje kontrasta, blacklighta, isključivanje local dimming i sl.) tu sam za predloge...
 
Pozdrav ljudi, ako može malo neka smernica/komentar oko

BX9LB
55" 973€
65" 1555€

CX9LA
55" 1530€
65" 1997€

Pitanja za one koji se razumeju
1. Razlika između LA i LB?
2. Kolika je razlika između BX i CX serija (da li razlika opravdava doplatu od 550€ za 55" ili 440€ u slučaju 65")?

Sent from my MI 6 using Tapatalk
 
Da apdejtujem članstvo foruma...

Posle apdejta firmware na TCL50C715, i malog uhodavanja TV-a sa novim firmware i mojim postepenim navikavanjem na rad istog, mogu reći da je većina onih mana koje sam naveo na rad OS ili bitno poboljšana, ili sam se ja u nekoj meri na to navikao (npr. mala stanka kod prebacivanja kanala na EON), pa slobodno mogu reći da je ovaj aspekt rada TV znatno bolji...
Dakle u svakom slučaju nije savršeno, ali je daleko od onog rđavog i trzavog iskustva out the box.

Što se tiče black uniformity problema on je i dalje prisutan i to stalno na dva ili tri mesta na ekranu, ali se manifestuje vrlo čudno, i to samo u potpuno zamračenoj sobi prilikom reprodukcije skoro potpuno crnih video sadržaja npr. ovde je primetno https://www.youtube.com/watch?v=4eoM26ZmHd0 , a npr. ovde ga nema https://www.youtube.com/watch?v=Ilifg26TZrI iako je pozadina pretežno crna.

Takođe na slikama i testovima koji služe da testiraju black uniformity ta mana se ne iskazuje npr. https://www.rtings.com/images/test-materials/2015/203_Black_Uniformity.png ili https://www.youtube.com/watch?v=xp43O8Hw0s0...

Mislim da TV brlja kod skroz crnih pozadina jer ne zna kako da rasporedi blacklight i local dimming, a čim ima neki izvor svetlost na ekranu, to lepo preraspodeli...

Ako nije to, sumnjam da bi moglo biti i do mog ugla gledanja tj. da je black uniformity problem tu ali da je uočljiviji jer TV gledam iz (pre)velike blizine, iz sedećeg položaja i žablje perspektive, jer kada ustanem i kada mi je sredina ekrana u ravni sa očima ovi problemi su slabo primetni...

Treća opcija je da sam možda pretegao šrafove na vesa nosaču, obzirom da glupson nisam stavio one plastične odbojnike (jer ne dolaze uz TV, a ne znam gde bih ih kupio), pa je kontakt (samim tim i pritisak) između šine nosača i leđa TV kompletnom dužinom štine, a ne samo na četiri tačke, što bi bio slučaj da sam stavio odbojnike.

Ako neko ima savet kako da to rešim kroz podešavanja (smanjenje kontrasta, blacklighta, isključivanje local dimming i sl.) tu sam za predloge...
Odstojnici idu uz nosac a ne uz tv ...Kad je skroz crna pozadina nije normalno da ti isjava bilo kakva svetlost .Mada nisi okacio ni jednu sliku tvog tv,pa je moguce da ja nisam dobro skapirao problem...
 
Poslednja izmena:
U7QF je model iz 2020., panel od 60 Hz (jedina slabost- mada ne strašna) ... Ali zbog 60 Hz panela malo secka sa filmovima od 24 FPS. E tu su bolji paneli na 120 Hz osvežavanja slike.
ovo je znatno više do MEMC nego do panela. o tom seckanju je pričao Mancha skoro
 
Naravno, sve zavisi od upotrebe.

Btw jel imas dobar review evropskog Q80T gde se vidi da je sve sem WA filtera egal? I moja je pretpostavka da jeste ali recimo nikako ne mozemo znati koliko je kontrast zaista bolji bez WA filtera, 200, 500, 1000, 3000 vise? Ako su promenili i panel uz filter jer se recimo US verzija panela sa filterom isporucuje samo kao takva i onda je EU model zavrsio sa nekim panelom koji je "ekvivalent" svasta moze biti malo (ili vise) drugacije. Srodinger za sada.

Egal je, naravno, jedina razlika u odnosu na Q85t(q80t US) je sto nema wide angle filter i anti reflective premaz, sve ostalo je identicno.
Evo ti poredjenje sa XH95.
Opet, moram napomenuti da ko gleda, ne donosi zakljucke na osnovu prikazane slike, nego na osnovu onoga sto Vincent prica.
Slika uzivo se drasticno razlikuje od prikazanog.
Svaka razlika je ovde prenaglasena, kamera se fokusira na jedan TV i prilagodjava sliku na osnovu nekih detalja, pa ne moze dovoljno precizno da snimi pravu sliku sa TV-a, a onda i vi gledate preko vasih nekalibrisanih televizora ili monitora, sto dodatno povecava razliku od slike uzivo.





https://www.youtube.com/watch?v=uDKU8E9rJOc

Obavezan video za sve koji misle da se igraju na tv, current state of affairs.

Kod LG-a je sve to sredjeno:



Ali ce to sve savrseno na svim TV-ima raditi tek sledece godine, verujem da ce do leta svi to srediti, jer su tek izasli 2.1 HDMI uredjaji koji mogu da istestiraju kako te tehnologije zaista i rade.
 
Poslednja izmena:
Da, LG je jedini kompletan ali s obzirom da tv koristim kao monitor jednostavno nije opcija. Cena je sad vec realna, moze da se priusti ali burn in cu da fasujem relativno brzo sa koriscenjem kao monitor tako da nema poente i mnogo mi je zao zbog toga.

Sto se poredjenja Q80T za US i EU trziste tice, ovaj video nije razjasnio skoro pa nista. Poredi se sa Sony XH95 i sam review se mnogo vise zasniva na prepricavanju naratora nego na prikazu testova i brojeva ali su recimo prikazali input lag (ne i pri kojoj rezoluciji). Uzmimo da je 60Hz 444 HDR. Vincent meri 12.6ms dok na RTINGS sajtu za americki oni mere 9.8ms sto slozicemo se na oko nema nikakve veze ali je procentualno skoro 30% razlike. Opet pitam, kako znas da je sve sem filtera egal na US i EU trzistu? Pa desava se da u istom modelu, za isto trziste, bude razlicitih proizvodjaca panela i +-10% za iste statsove. Sasvim je moguce i da si u pravu, ali, da li to znamo za sigurno i kako? :)
 
Vodite računa sa Samsungom. Iako je ista kodna oznaka nije isti TV za evropsko i američko tržište. Razlika je ko nebo i zemlja. Za američko su vrhunski VA panel na 120hz, FALD pozadinsko osvetljenje sa velikim brojem zona...sve naj naj. A u Evropi 60hz panel, edge led, može da bude i IPS i VA, ne znaš dok ne stigne. Ni prodavci ne znaju šta je u njemu. Samo zato nisam uopšte razmatrao Samsung. Npr. Soni je svuda isti.
 
Pa vise je izvora koji o tome pricaju, izguglaj.
A svaki panel za tv se razlikuje, takva je proizvodnja.

Opet, eto ti poredjenje mozda i najkompetentnijeg TV reviewera sa Xh95, koji takodje ima solidni bolju sliku od xh90, ne znam sta bi vise? :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Samo da članstvu prenesem finalni apdejt vezan za black uniformity problem sa modelom TCl50C715...

Ispostavilo se da problem nije do TV nego do ugla pod kojem ga ja gledam... Pod normalnim uglovima gledanja problemi sa neujednačeno crnom bojom ne postoje...

Moraću ili da spustim nosač TV-a niže ili da nađem načina da povećam ugao tilta...




Hvala svima na savetima koje su mi upotili na PP, sjajni ste. :)



EDIT: Gledaću u skorije vreme da izbacim postavke slike koje meni najbolje odgovaraju... A pošto nas već ima više koji posedujemo ovaj TV, ako neko drugi već ima podešavanja sa kojima je zadovoljan, može postaviti da ISPROBAMO...
 
Poslednja izmena:
Pa vise je izvora koji o tome pricaju, izguglaj.
A svaki panel za tv se razlikuje, takva je proizvodnja.

Opet, eto ti poredjenje mozda i najkompetentnijeg TV reviewera sa Xh95, koji takodje ima solidni bolju sliku od xh90, ne znam sta bi vise? :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Ne razumemo se, nema veze. :)
 
Možda malo ali je problem u 60hz panelu. Jednostavno mora malo da secka. Jer mu je asimetrična interpolacija tj. 3:1 pa 2:1. I dok to izprocesira uguši se malo pa secka. Dok kod 120hz panela je jednobrazna interpolacija i slika je fluidna tj. Ne secka. Matematika bato 60:24=2,5 ali na jednu sliku filma od 24 FPS on ne može da ubaci 2 i po slike nego može samo cele. I to radi naizmenično. Jedan ciklus na jednu originalnu ubaci 2 nove sintetizovane slike, a sledeći ubaci 3 nove da bi popunio do 60 slika u sekundi. I tako u krug. A kod 120hz panela je 120:24=5. Pa onda na 1 izvornu sliku ubaci novih 5 kopija. Ali je procesiranje jednoobrazno i zato radi lako, tečno i ne secka. Za dalja objašnjenja tu su administratori koji to znaju bolje.
 
Pa razumemo se, pokusavas da izneses mogucnost da u q80 ide losiji panel nego u q85 koji je u US q80.
Ja ti stavim test bas tog naseg q80t TVa, da bi video da je dobar nevezano za US trziste, ali ti to iz nekog razloga ne odgovara.

Ja ti kazem, tako mozes za svaki tv reci, da u xh90 ide 3 klase losiji panek
L nego u xh95, da je kod nas xh90 zapravo dosta losiji model od zapada i tako mozes vrteti sto i jednu teoriju jer nijedna nije 100% proveriva, sto ih ne cini istinitim.

Ako negde nadjes info da nije isti panel, okaci, a ovako je bespredmetno pricati o teoriji koja ti je prosto pala na pamet, a nema potporu.

Takodje, ja oled koristim kao pc monitor vec 2 i po godine, u proseku 8 sati dnevno :)



Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa razumemo se, pokusavas da izneses mogucnost da u q80 ide losiji panel nego u q85 koji je u US q80.

Pokusavam da iznesem da ne znamo za sigurno da li je isti, bolji ili losiji po icemu. Ajde uzmimo da je isti panel samo bez WA filtera, koliko je skidanje filtera doprinelo poboljsanju kontrasta, znamo sigurno da jeste a da li znamo koliko?

Ja ti stavim test bas tog naseg q80t TVa, da bi video da je dobar nevezano za US trziste...

Nemoj da se ljutis nije mi namera da se prozivam ali nisam postavio pitanje tvog misljenje da li je "dobar nevezano za US trziste" vec koje su razlike. Faktualno, ne "ma ok ti je i ovaj". Svakako da je ok, ne sporim. Nije pitanje nikakvog licnog preferansa dal je "dobro" ili "lose" ili teorije da je sigurno losije vec analitike i cinjenica.

Ja ti kazem, tako mozes za svaki tv reci, da u xh90 ide 3 klase losiji panek
L nego u xh95, da je kod nas xh90 zapravo dosta losiji model od zapada i tako mozes vrteti sto i jednu teoriju jer nijedna nije 100% proveriva, sto ih ne cini istinitim.

Kakav bre east vs west covece :D potpuno me nisi skapirao lepo ti kazem. Model nosi oznaku Q80T u americi i u evropi a zasigurno znamo da ima razliku u WA filteru, to je 100%. Ja samo kazem da samsung ne navodi spec u detalje tipa kontrasta, laga, odziva, itd. tako da iz spec sheeta ne mozes da zakljucis koje su razlike, ako ih uopste ima. Ne aludiram ja da EU mora biti losiji od US modela, WA filter je mac sa dve ostrice, nekome treba, neko ce se vise obradovati boljem kontrastu. Ni jedno ni drugo nije "bolje" ali jeste razlika. O tome ja pricam a ti udario po rocky IV prici. :D

Ako negde nadjes info da nije isti panel, okaci, a ovako je bespredmetno pricati o teoriji koja ti je prosto pala na pamet, a nema potporu.

Identicno sam i ja tebi rekao samo dijametralno suprotno. Ako nadjes info da JESTE isti panel, okaci, ovako bespredmetno pricati o teoriji koja ti je prosto pala na pamet, a nema potporu. ;) Again, ne prozivam te "nadji mi source", vec bih i sam voleo da imam tu informaciju ali da je proverena a ne bazirana na "ma sigurno je tako". Sasvim verovatno da jeste ali isto tako ne mora da znaci. Dok ih neko ne stavi u istu sobu necemo zaista znati. To je moja poenta.

Takodje, ja oled koristim kao pc monitor vec 2 i po godine, u proseku 8 sati dnevno :)

Aj sad pusti samsung nego mi kazi utiske kako izgleda OLED, da li radis neke mitigacije za burn in (auto hide taskbar recimo), ima li burn in za sada, kakav sadrzaj trosis, etc? :)
 
Poslednja izmena:
Sve zavisi sta volis.
Q80 moze biti samo bolji od US modela, bas zbog toga sto mu WA filter ne smanjuje kontrast.
Za prosecnog korisnika, mislim da bi LD na q80 bio bolji, jer ce izgubiti malo detalja koje nije ni znao da treba tu da budu, a na Sonyju ce stalno nervirati blooming, sto moras primetiti.
Samsung generalno ima kvalitetniju sliku u skoro svakom segmentu i zato sam rekao solidno bolji, jer je bolji i svemu.
Nisu to velike razlike, ali meni bi znacile.

Da je Q80R u pitanju, ta priča bi pila vodu, ovako teško.
 
Pokusavam da iznesem da ne znamo za sigurno da li je isti, bolji ili losiji po icemu. Ajde uzmimo da je isti panel samo bez WA filtera, koliko je skidanje filtera doprinelo poboljsanju kontrasta, znamo sigurno da jeste a da li znamo koliko?



Nemoj da se ljutis nije mi namera da se prozivam ali nisam postavio pitanje tvog misljenje da li je "dobar nevezano za US trziste" vec koje su razlike. Faktualno, ne "ma ok ti je i ovaj". Svakako da je ok, ne sporim. Nije pitanje nikakvog licnog preferansa dal je "dobro" ili "lose" ili teorije da je sigurno losije vec analitike i cinjenica.



Kakav bre east vs west covece :D potpuno me nisi skapirao lepo ti kazem. Model nosi oznaku Q80T u americi i u evropi a zasigurno znamo da ima razliku u WA filteru, to je 100%. Ja samo kazem da samsung ne navodi spec u detalje tipa kontrasta, laga, odziva, itd. tako da iz spec sheeta ne mozes da zakljucis koje su razlike, ako ih uopste ima. Ne aludiram ja da EU mora biti losiji od US modela, WA filter je mac sa dve ostrice, nekome treba, neko ce se vise obradovati boljem kontrastu. Ni jedno ni drugo nije "bolje" ali jeste razlika. O tome ja pricam a ti udario po rocky IV prici. :D



Identicno sam i ja tebi rekao samo dijametralno suprotno. Ako nadjes info da JESTE isti panel, okaci, ovako bespredmetno pricati o teoriji koja ti je prosto pala na pamet, a nema potporu. ;) Again, ne prozivam te "nadji mi source", vec bih i sam voleo da imam tu informaciju ali da je proverena a ne bazirana na "ma sigurno je tako". Sasvim verovatno da jeste ali isto tako ne mora da znaci. Dok ih neko ne stavi u istu sobu necemo zaista znati. To je moja poenta.



Aj sad pusti samsung nego mi kazi utiske kako izgleda OLED, da li radis neke mitigacije za burn in (auto hide taskbar recimo), ima li burn in za sada, kakav sadrzaj trosis, etc? :)
Pa da, zato ti i kazem, batali US model, nebitan je, pogledaj review naseg q80t, nisam ja "bolji je q80t" zakljucio na osnovu US modela :)
Na kraju, kazem da nije ni bitno koje su razlike, kada imas test ovog naseg.

Ja sam spomenuo da su samo te razlike jer sam na to naisao na netu, nisam rasklapao oba pa da znam 100%.

Sto se oleda kao monitira tice, da, stavio sam auto hide taskbar i u Google nalog sam stavio crnu ikonicu, extensions ranije isao na hide, a sada su automatski iza "slagalica" ikonice.

Oled light mi je na 60, osim kada igram nesto, ide na 80 i na sdr i na hdr modu.

Samo sam AC Odyssey igrao oko 100 sati, od cega je tokom 80 stajao "wanted" level 1-2, znaci crveni slem sa crtom...nikada ni retention nisam imao, a kamo li burn in :)

Slike:
48d095383dea0316adf59ac2747cd950.jpg
d817354eab3b5aacb1af0d190b2a7032.jpg
ca0a9d852bec3b4657586c46ced379b7.jpg

@Dule85
Ne budi fanboy :)
Nije Sony los, samo je ovaj Samsung koji je i solidno skuplji, ujedno i bolji.
Sony xh90 je i cenovno i klasno rival sa q70t, ali je dosta bolji od istog, kao sto sam ranije vec rekao.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@Dule85
Ne budi fanboy :)
Nije Sony los, samo je ovaj Samsung koji je i solidno skuplji, ujedno i bolji.
Sony xh90 je i cenovno i klasno rival sa q70t, ali je dosta bolji od istog, kao sto sam ranije vec rekao.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk[/QUOTE]
Q70t je sličan q60r od prošle godine tako i q80t i q70r samo što serija 8 ima taj filter za bolju vidljivost pod uglom. Inače, sve samsungove serije su generacijski lošije. Čak je i q90t lošiji od q90r. I tu serija je lošija od ru i nu.
 
Uff, em nidje veze to sto naprica, em sto da li je q80r ili q80t bolji jedan od drugog(i odakle si to zakljucio, btw?), nema nikakve veze sa q80t vs xh90...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Pomoc

Pozdrav ljudi! Planiram da pazarim dok su ovi popusti neki tv. Koji tv kupiti za nekih 100000-110000 Uglavnom bi se koristio za EON,NETFLIX za gaming. Televizor da bude 65 inca. Bas bih cam bio zahvalan kada bi mi pomogli jer vise ni sam ne znam sta da gledam.
 
Au bre udaviste temu sa tim modelima više. :) Dajte obrnite ploču malo.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Evo ja da kažem da sam juče uzeo LG 50UN74003LB za 55k u E na Bežanijskoj kosi. Milion opcija sam istražio i posle konsultacija za mnogo ljudi, ovo mi je delovalo kao best buy za te pare.

VA panel, ali meni kao nezahtevnom povremenom korisniku TV-a koji gleda fudbal i poneku seriju, to stvarno ništa ne znači. A pritom sam i delimični daltonista, tako da nikakvu razliku ne vidim. Uz TV dolazi i magični daljinski, nije da ne može da se živi bez njega, ali je dobra forica.

Za sad mi televizor deluje odlično, a iskreno me je najviše oduševio zvuk, očekivao sam dosta lošije za te pare.
 
Hteo bi da kupim jeftiniji smart televizor od 40-43". Nisam imao iskustva sa ovim markama, pa bi hteo mišljenje, koji da uzmem od ovih modela?
-Volt Smart televizor 43" 43VU20BS
-43" Smart Skytech 43SKF20BS
-43" Smart Android LED Vox 43ADS311G, Full HD
-TESLA Televizor 40S605BFS SMART
-FOX Televizor 43DLE178 SMART
-Tesla Smart televizor 43T606SUS
 
Mislenja o Philips 55pus7805/12?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Moje mišljenje, a uzmi u obzir da nisam nikakav stručnjak, već sam samo u potrazi za novim televizorom, pa sam razmatrao i ovaj Philips (50" za oko 50k):

Dobar TV za te pare, sa odličnim Philips P5 Perfect Picture Engine procesorom, za novac za oji se prodaje ubedljivo najbolji procesor, odličan upscaling, dobra slika (u tom cenovnom rangu, naravno).

Ambilight je zanimljiv dodatak, najveća mana je Saphi OS, skoro da je neupotrebljiv, pa gledaj na TV kao non smart.
 
Pa da, zato ti i kazem, batali US model, nebitan je, pogledaj review naseg q80t, nisam ja "bolji je q80t" zakljucio na osnovu US modela :)
Na kraju, kazem da nije ni bitno koje su razlike, kada imas test ovog naseg.

Ja sam spomenuo da su samo te razlike jer sam na to naisao na netu, nisam rasklapao oba pa da znam 100%.

Sto se oleda kao monitira tice, da, stavio sam auto hide taskbar i u Google nalog sam stavio crnu ikonicu, extensions ranije isao na hide, a sada su automatski iza "slagalica" ikonice.

Oled light mi je na 60, osim kada igram nesto, ide na 80 i na sdr i na hdr modu.

Samo sam AC Odyssey igrao oko 100 sati, od cega je tokom 80 stajao "wanted" level 1-2, znaci crveni slem sa crtom...nikada ni retention nisam imao, a kamo li burn in :)

Slike:
48d095383dea0316adf59ac2747cd950.jpg
d817354eab3b5aacb1af0d190b2a7032.jpg
ca0a9d852bec3b4657586c46ced379b7.jpg

@Dule85
Ne budi fanboy :)
Nije Sony los, samo je ovaj Samsung koji je i solidno skuplji, ujedno i bolji.
Sony xh90 je i cenovno i klasno rival sa q70t, ali je dosta bolji od istog, kao sto sam ranije vec rekao.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

E da si mi rekao za AC i crveni detalj koji je stajao dugo a da se nista nije desilo... zagrizo bi za oled. Meh, sta je tu je, ceka se sad micro led, ako bas zakaze XH900 prodace se pa ce se uzeti oled, koliko vidim kao tv je super, kao gaming tv moze da se desi da ne bude bas tip top ali ajde da sacekamo final firmware pa da vidimo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno