Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav svima, ako vas ne mrzi, treba mi savet oko kupovine Tv-a, trilema je izmedju ovih Sony modela, cena je tu negde priblizna a najvise ce se koristiza standardno gledanje sporta, filmova i za igranje na Ps4

sony kd55xg8596 ,
Kd55xf8577
Kd55xg8196

Ovaj 8196 je za nekih 10ak hiljada jeftiniji i generalno me zanima da li ti modeli vrede te pare ( nekih 700-800 e ). Ako neko moze da da neki savet bio nih zahvalan .
 
Možda M. Markt ima neku akciju pa daju magični uz pojedine modele uz koje inače ne dolazi, cesto sam to viđao u HU.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
49um7450 ti je ips. moguce da je 7390 u klasi sa 7450 jer je 7300 u americi kao kod nas 7450 ali to treba proveriti. Da li vredi tih 50tak evra u odnosu na 7100 moj odgovor je da
 
Mislim da trenutno imam LG 50LF652. Za brojke sam siguran, ne i za slova. Nervira me dirty screen effect. Koji TV sa IPS panelom u 55" ima uniformnu osvetljenost i može da se gleda sport na njemu? Da ima kulturan Smart na kome radi Plex, Eon, YT, HBO, Netflix, Prime...

Inače, kad pustim isti materijal na tom WebOS 2.0 TV-u, Plex radi reencode. Na 43UJ6307 sa istim materijalom Plex ne mora da radi reencode.
 
Zdravo ljudi,

Doslo je vreme da uzmem novi tv pa mi je potrebna mala pomoc u odabiru s obzirom da se ne razumem bas najbolje. Trenutno imam LG 49SK8500PLA i prezadovoljan sam ali mi je potreban veci tv tako da sam odlucio da uzmem 65" ovaj put.

U uzem izboru su mi sledeci modeli :

LG SM8200PLA
LG UM7610PLB

Samsung RU8002
Samsung NU7402

Philips PUS8503
Philips PUS7354

Zanima me vase misljenje i da li mozda imate neki drugi predlog za tv cija je cena u rangu ovih televizora ( 120-150k ) ?
 
imam amatersko pitanje
da li ima ikakvog smisla da zamenim panasonic plazmu 50 sa hisense 65icom, ako se ima u vidu da samo gledam filmove i serije, uvece, sa kompjutera, u nekim osrednjim 1080p web-ripovima
zeleo bih da plazmu prosledim familiji a ja povecam dijagonalu, ali mi je mnogo para OLED, a koliko citam sve drugo je sa konja na magarca
ima te li kakve predloge (ne koristim smart softver, samo prakticno ekran :))
hvala unapred
 
Mislim da trenutno imam LG 50LF652. Za brojke sam siguran, ne i za slova. Nervira me dirty screen effect. Koji TV sa IPS panelom u 55" ima uniformnu osvetljenost i može da se gleda sport na njemu? Da ima kulturan Smart na kome radi Plex, Eon, YT, HBO, Netflix, Prime...

Inače, kad pustim isti materijal na tom WebOS 2.0 TV-u, Plex radi reencode. Na 43UJ6307 sa istim materijalom Plex ne mora da radi reencode.

Sk8500 ili sm9000. Ništa ispod toga što se tiče slike a smart je dobar i na lošijim modelima.
 
A SM8600?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Uzet je LG 43 7450 dobija se magic remote i uklapa se u budzet 399 e je on, a uz 7390 ne ide magicni moja greska. Posto ih je cale i video u radnji izlozene kaze da je 7450 imao bolju sliku od ostalih cekam da stigne za nedelju-dve. Jeste manji od 49 ali nije valjda sve u velicini [emoji28]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Где си узео LG43UM7540? КП?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Zdravo ljudi,

Doslo je vreme da uzmem novi tv pa mi je potrebna mala pomoc u odabiru s obzirom da se ne razumem bas najbolje. Trenutno imam LG 49SK8500PLA i prezadovoljan sam ali mi je potreban veci tv tako da sam odlucio da uzmem 65" ovaj put.

U uzem izboru su mi sledeci modeli :

LG SM8200PLA
LG UM7610PLB

Samsung RU8002
Samsung NU7402

Philips PUS8503
Philips PUS7354

Zanima me vase misljenje i da li mozda imate neki drugi predlog za tv cija je cena u rangu ovih televizora ( 120-150k ) ?

Ja ne bih nijedan. Soni xf9000 ili xg9505 bi bila prava kupovina.
 
Ali je razlika u ceni izmedju tih modela tipa 500e..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Uzet je LG 43 7450 dobija se magic remote i uklapa se u budzet 399 e je on, a uz 7390 ne ide magicni moja greska. Posto ih je cale i video u radnji izlozene kaze da je 7450 imao bolju sliku od ostalih cekam da stigne za nedelju-dve. Jeste manji od 49 ali nije valjda sve u velicini [emoji28]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Da, 7450 je rgb, a ovi ispod su valjda svi rgbw. Modeli jači od 7450 ne donose ništa u pogledu slike, pa je bzvz bacati novac na jače modele u okviru UM serije.
Ima malo bolju osvetljenost i WCG i življe boje, a i HDR prikaz je bolji nego na modelima ispod zbog bolje osvetljenosti. Ne očekuj čuda, ali za te pare to bi bilo to.
 
FOX 50DLE788 za 35k u te...maniji. Deluje bas lepo i kvalitetno, garancija 5 godina. Cini mi se da je ovo novi model iz foxa. Quad core, 8gb interne, android 9.0.
Sad ne znam da li da cekam da izbace neki od 55" ili da kupim ovaj. Posto sam od 55dle888 odustao (dual core, 4gb, android 6.0)
 
Где си узео LG43UM7540? КП?
Uzet u Nemackoj u Medimarkt-u

Da, 7450 je rgb, a ovi ispod su valjda svi rgbw. Modeli jači od 7450 ne donose ništa u pogledu slike, pa je bzvz bacati novac na jače modele u okviru UM serije.
Ima malo bolju osvetljenost i WCG i življe boje, a i HDR prikaz je bolji nego na modelima ispod zbog bolje osvetljenosti. Ne očekuj čuda, ali za te pare to bi bilo to.
Ma sad se koristi samsung sa katodnim cevima tako da ce biti velik upgrade svakako:d Hvala na pomoci u izboru
 
Zdravo ljudi,

Doslo je vreme da uzmem novi tv pa mi je potrebna mala pomoc u odabiru s obzirom da se ne razumem bas najbolje. Trenutno imam LG 49SK8500PLA i prezadovoljan sam ali mi je potreban veci tv tako da sam odlucio da uzmem 65" ovaj put.

U uzem izboru su mi sledeci modeli :

LG SM8200PLA
LG UM7610PLB

Samsung RU8002
Samsung NU7402

Philips PUS8503
Philips PUS7354

Zanima me vase misljenje i da li mozda imate neki drugi predlog za tv cija je cena u rangu ovih televizora ( 120-150k ) ?
Svakako Sony serije 9 ali cena prevazilazi budzet. Moja preporuka je Panasonic TX-65GX820E , njegova cena u G radnji je 157000. Mp cena je 176000 , ako imas nekog korisnika iz sbb ili si korisnik sbb imas 20% popusta i tada je cena 140800 , sto je best buy tv za taj novac i klasu iznad ovih koje si naveo osim sto bi eventualno mogao da se poredi sa RU8002. Takodje preporucujem isti model dijagonale 58 , cena sa popustom je 90000.Uz sve to je ,garancija je 5 godina .
 
Poslednja izmena:
TFT active matrix je najcesce TN,nema nikakav info za kontrast,cena...

edit: bilo je ovih dana 55tica za oko 35k isto fox i vox,cak mislim da je jedna i bila sa VA panelom,ali nisam siguran.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, molio bih nekoga ko je kompetentniji da mi odgovori na dilemu između kupovine Samsung RU7100 televizora, Hisense U7B, i eventualno Vivax 55UHD96T2S2SM, znam da su davno bili loši, verovatno su sada bolji. Glavna dilema kod mene se sastoji u odabiru prilično "basic" Samsung modela, i Hisense ULED modela, koji je trenutno i jeftiniji, i ima ponešto što Samsung ne nudi u ovom cenovnom rangu. Da li je to dovoljno za odabir Hisense, do sada sam imao Samsung modele, pa nemam baš nekog iskustva?
 
Pozdrav, molio bih nekoga ko je kompetentniji da mi odgovori na dilemu između kupovine Samsung RU7100 televizora, Hisense U7B, i eventualno Vivax 55UHD96T2S2SM, znam da su davno bili loši, verovatno su sada bolji. Glavna dilema kod mene se sastoji u odabiru prilično "basic" Samsung modela, i Hisense ULED modela, koji je trenutno i jeftiniji, i ima ponešto što Samsung ne nudi u ovom cenovnom rangu. Da li je to dovoljno za odabir Hisense, do sada sam imao Samsung modele, pa nemam baš nekog iskustva?

Ovo i mene zanima,posto i ja ganjam neku 55" dijagonalu za nekih 60tak hiljada (+/- koja hiljada) sta je u tom cenovnom rangu najbolje uzeti?I da,gde se u NS mogu uzivo pogledati Hisense modeli?
 
Pa pošto ih prodaju u Gigatornu, odeš u najveću njihovu prodavnicu u NS, pa možda imaju taj model izložen što tebe interesuje.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
To je veliko možda, ja sam bio u jednoj velikoj njihovoj radnji, imaju neke modele izložene, ali ne konkretno taj, a i teško da imaju baš dva, tri koja ja ciljam pa da mogu uporediti. Zato se moram osloniti na iskustva ljudi ovde, pomoglo mi je milion puta, ali sada ne mogu pronaći konkretne informacije.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
E da i Emezeta još ima njihove televizore, pa možeš i tu pogledati, ako imaju nešto u NS. Ne znam dal neko od većih još ima u ponudi Hisense.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Ovo i mene zanima,posto i ja ganjam neku 55" dijagonalu za nekih 60tak hiljada (+/- koja hiljada) sta je u tom cenovnom rangu najbolje uzeti?I da,gde se u NS mogu uzivo pogledati Hisense modeli?
Ja sam za crni petak na popustu pazario Samsung 55RU7172 za 58k, za te pare ako ponovo bude na popustu, mislim da je bolja kupovina od Hisense TV-a. Ima VA panel, jeste slika malo bledja posle ugla od nekih 30% ali odatle se skoro i ne gleda pa mi to ne smeta, sd kanali prihvatljivi, bolji su na Panasonic plazmi ali i ovde mogu da prodju. Hd kanali na kablovskoj (PTT KDS) izgledaju dobro. Softver, tj Tizen radi i izgledaju fenomenalno. UHD materijal, ripovi i Netflix u 4k stvarno dobro izgleda. HDR - ima (kao), ali ću morati negde da odem i pogledam na nekom besnom tv-u kako to stvarno treba da izgleda, čisto da znam sta da očekujem [emoji16]. Zvuk - pojma nemam, odmah sam ga prikačio optičkim kablom na Yamahu sa 5.1 zvučnicima. Najveća moja zamerka ide na daljinski - *mjau**mjau**mjau*e isti je kao i za model od pre 6-7 godina i to non smart 32F5000? Mogli su ga malo spljoštiti i stanjiti.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno