Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mozda sam ja lud, ali za te pare bih uzeo 49ku nanocell 8200. Trepnuo ne bih :d
 
Ja sam uvek za vecu dijagonalu. Evo kod mene 70" sa 2.5m gledano vec postao mali...
9c1cedb12e346af93fef2eea45f6155b.jpg


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
80+ lagano, evo biraj[emoji16]
363ff9f7c2e416c633937581b6ace5f2.jpg
3f73119d72e3e08937edeb51169ede5b.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Pa da al kasno sada, gledacu ovaj neko vreme. Mada moram priznati kada sam isao da gledam uzivo tv, 75" je bio najveci izlozen i izgledao je zastrasujuce veliki :)

Ovo pisem cisto ako se neko dvoumi, neka slobodno uzme veci odma.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
ma tehnomanija nije normalna, i to ga kao "spustili" sa 75k :d ali dobro to su nasi prodavci, u hungariji 700e 65 inca na akciji.
Svuda je koliko vidim 70k što je 595e

5 godina garancije, a od madjara 550 čak neki prodaju i za 600, a dve godine garancije. Ne isplati se.
 
... Nego bi oni hteli da si prošao bolje tipa da kupiš neki hisense koji malo blokira, malo čupaš iz struje, malo nema prevoda preko lana, malo je možda i slika lošija, malo nema eon, malo nema... ali to tako treba :)
Verujem da neki imaju problema, ali druže.. ja uzimam drugi hisense po redu, jer sa ovim prvim nikada nisam imao problem.
Ne bi trebalo generalizovati.
 
Ljudi moze jos neka preporuka za tv velicine 49" ili 55" oko 70 hiljada. Jedna preporuka je Hisense H55U7B, dajte bar jos neke alternative. :)
Btw, ne videh nigde Philips. Ovo je sa rtings-a.
12ab00d04a5970ef107427b2e1bd86f4.jpg


Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Verujem da neki imaju problema, ali druže.. ja uzimam drugi hisense po redu, jer sa ovim prvim nikada nisam imao problem.
Ne bi trebalo generalizovati.

Slažem se. Svaka tebi čast što toliko rizikuješ. A šta toliko fali philipsu pogotovo ovom modelu 7304 sa androidom i P5 procesorom u odnosu na hisense b7500, u7b sa svim manama koje sam naveo i koje su ljudi sami potvrdili? Znači ima prevod preko mreže, smart radi odlično, eon radi dobro, upscaling radi bolje od ostalih modela... Ne koristi svako tv na isti način. Ne treba generalizovati ni druge marke ;)

@antara
mislim da rtings i nema philips recenzije. Iskreno bih voleo da vidim poredjenje 7304 sa drugim modelima cenovnog ranga. Ono što su korisnici sami testirali je oko 600 brightness mada negde pišu i 400, verovatno zavisi od veličine i panela, dobar upscaling i jasnoća slike, procesor radi dobro, smart generalno radi ok ako se uzme u obzir da je android 9.
 
Poslednja izmena:
možda si ti jednostavno sporiji od ostalih ili ne vidiš šta se piše ili jednostavno nisi naučio sva slova i brojeve, vredjanja zadrži za sebe, nema jeftinije kod nas sa 5 godina garancije, ako on misli da je dobro prošao neka je. Nije tv samo veličina, i neke druge stvari igraju ulogu u ceni. Koliko bi koštao samsung 43ru8000/q6r, hisense vaš cenjeni 43u8b/u7b npr, lg 43sk82... sve te modele ovaj philips gadja po performansama, a od nekig možda i bolji, e sad da je jaka cena i jeste kao što smo napisali ali to je cena kod nas, uzmi ili ostavi.
 
Mozda si dislektican, ili ne razumes o cemu se prica, nije rec da li je dobar tv ili nije, vec je upitna cena!
65k za 43-ku???? Jos covek misli da je dobro prosao?
... ili je jednostavno trol, nije prvi put...

"U internet terminologiji, trol označava osobu čiji je osnovni cilj da svojim prilozima izazove što veću reakciju učesnika internet zajednica ili da na druge načine poremeti normalnu diskusiju. Trolovi obično nisu tematski zainteresovani, nego nastupaju agresivno sa pokušajem stvaranja razdora u postojećoj zajednici, diskreditovanja osoba sa drugačijim mišljenjem ili usmeravanja toka diskusije u neproduktivnom pravcu."

Izvor - Wikipedia

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
ili djidji, pošto nije samsung, ni ti ne razumeš šta je to tv? Ti si objasnio sa tvojom samsung podrškom... Znači i ti misliš da samsung 65q80r treba da ima istu cenu kao hisense 65u7b jer su oba zamisli 65 inča šta tu nije jasno. Bravo za vaše poznavanje tehnike, terminologije, tehnologije i internet portala ;) Vas dvoje treba u udžbenike kao profesionalni nemači pojma :d ali ste ok trolovi, samo nije lepo da kažete čoveku da je bu.ala što je kupio neki "budjavi" tv, a vi ste zahebali sistem sa kineskim hisensom :) al dobro to je vaše vaspitanje.
 
Poslednja izmena:
Cena je jaka, ali sam tv nije los.
Generalno postoji neki animozitet prema Philipsu, a to je ozbiljan brend i ozbiljne tv-e ima.
Obicno se dobije vise od Samsunga, LGa i Sonyja za iste pare u nekoj nizoj i srednjoj klasi.
U visokoj klasi vec nisu pametan izbor pored LGa i Sonyja, dok Samsing siju iz prostog razloga sto kao i Lg i Sony, imaju oled kao high-end.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Moje mišljenje "koji tv kupiti" - najjeftiniji sa najdužom garancijom, sačekati malo ako treba cena mora da ide dole, većina je to htela da kaže i pokušava da objasni, nema potrebe za bilo kakvim agresivnim pokušajima nametanja ličnog mišljenja i vređanja, jer onda samo dolazi potvrda mog prethodnog post-a.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
philips je nekad bio ozbiljan brend, sada pokusava da bude dobar brend nije više to isto, ali da sada ima dobre modele to da, kao što reče djilkosh u inostranstvu se dosta kupuju, samo mi znamo da je hisense najbolji na svetu :) A ako se posete malo forumi sa iskustvima korisnika može se lepo videti koje modele konkretno gadja i zašto je taj philips bolji izbor ili nije. Generalno ne volim ove demo snimke bez prikaza podešavanja ali evo čisto da se vidi

https://www.youtube.com/watch?v=jmfIQXIu4ZE

@djidji
ko nameće lično mišljenje, ja koji pokušavam da spustim loptu i kažem da je ok tv ili ostali koji ga vredjaju zbog kupovine koji gledaju samo veličinu? Ako misliš da su oni u pravu onda si i ti u istom košu sa njima. Ako ti misliš da je najjeftiniji tv najbolji tv to je opet samo tvoje mišljenje koje pokušavaš da nametneš. Inače mid end, high end televizori ne bi postojali ;) i ne niko nije rekao da je cena ok.

inače ko ne prati priču i nije čuo za philips tv, a ne zna ni o kom se modelu radi

https://www.youtube.com/watch?v=ztrueASgWEk

https://www.youtube.com/watch?v=mIj9E4ATlS8 na ovom videu imate specifikacije pa uporedite.

inače pre nego što počnete da vredjate, da nazivate ljude bu.alama, dislektičarima, trolovima prvo se malo raspitajte o kom se modelu radi i da li je to low end klasa kao neki pa onda "namećite" svoje mišljenje :wave:

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=philips+pus7304

https://www.youtube.com/watch?v=mIj9E4ATlS8

https://www.trustedreviews.com/reviews/philips-pus7304

While we need to see its price before we can be certain, the PUS7304 is shaping up to be a superior mid-range TV in a market where quality options are getting harder to find
 
Poslednja izmena:
Stigao LG B9 65, samo bih rekao... Vrijedi. :D

Pre svega za filmove, naravno, ali i običan HD sadržaj ume da izgleda super, mislim, programski.

Moram malo da pročačkam podešavanja, settingse i to, malo sam gledao na rtings, ako neko ima neki hint oko podešavanja i sprečavanja burn ina, neka kaže... Sve je aktivirano od onih opcija u settingsima...
 
ma cepaj kako ti odgovara, što se burn in-a tice preporučuje se nizi oled light, kod mene je bio 2 godine na 60, nemam ni traga bilo kakvom burn in-u. Sad sam povecao na 80 čisto da vidim razliku pa šta mu bog da. Ali ono najbitnije je, menjaj sadržaj i to je to.
 
OLED je OLED. Kad tad ću ga imati. :)

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
... ili je jednostavno trol, nije prvi put...

"U internet terminologiji, trol označava osobu čiji je osnovni cilj da svojim prilozima izazove što veću reakciju učesnika internet zajednica ili da na druge načine poremeti normalnu diskusiju. Trolovi obično nisu tematski zainteresovani, nego nastupaju agresivno sa pokušajem stvaranja razdora u postojećoj zajednici, diskreditovanja osoba sa drugačijim mišljenjem ili usmeravanja toka diskusije u neproduktivnom pravcu."

Izvor - Wikipedia

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Znaci ja sam trol zato sto sam skrenuo paznju coveku da je 65k za mali tv velika cifra???
Da je on dao opis tv nesto tipa extra slika , lep ambi itd.. , ja ne bih reagovao, isporvociralo me je to sto se hvalio da je cena ok, vidi se iz mog posta da mu nisam preporucivao sta da kupi, samo sam reagovaona hvalisanje o ceni!!
MarkoZ
Jos nesto kljucno gde vi amateri prodavci padate na ispitu kad su u pitanju televizori,vecina vas gleda razne review-e, ali ne vodite racuna da kad onaj koji radi neku recenziju u vecini slucajeva uzme da testira neku vecu dijagonalu recimo kod Philips The One (7304), gde lik objasnjava kako je slika ostra i kontrast vrhunski, medjutim kad uzmes da uporedis Philips The One (7304) od 43 incha i onaj od 50 incha, zakljucis da je jedan IPS ,a drugi VA panel!
Sto znaci da je ovaj hvalio sliku u vecini slucajeva za one dijagonale koje poseduju VA panel, osim u slucajevima gde je to taksativno navedeno!
 
Poslednja izmena:
Ti toliko protivrečiš samom sebi da je ponekad ozbiljno, odmori malo lepo je vreme. Gledam ja sve ne samo recenzije već i iskustva korisnika, postoji jedan search engine zove se google, koristi ga. Prvo kao što rekoh treba neko da nauči brojeve pa onda vidiš da postoje 7304 i 7354 i koji model i veličina je va, a koji ips ali da, postoje i ips i va varijante kao i u samsungu, lg-u, sony-ju, tako je npr 65pus7304 IPS, a 65pus7354 VA. To ne znači da je loša slika na nekom već da jedan ima bolji kontrast, a drugi bolje uglove gledanja kao što je objašnjeno u onom videu. Mada video je na nemačkom, a nekom ni spski ne ide od ruke ;) Inače je i on napisao da je slika odlicna, ambi, podesavanja i nigde nije napisao da je cena ok već da je on dao toliko i da se nije pokajao, opet njegove pare njegova stvar. Ali da bi video šta je čovek napisao moraš da pročitaš što ne radiš često. E onda si se ti ubacio kako za "budjavog" philipsa od 43 inca 65k. Kao da si rekao 1200e za lg oled 55 inča nebuloza, a ima 75 inča za te pare. Neko daje 1500e za LCD, ima ima OLED za te pare. Dakle niko nije rekao da je cena ok, ali ponavljam, kod nas nema jeftinije sa 5 godina garancije, a ni preko nije mnogo jeftiniji kao što je djilkoš napisao. Možda ne može da stane veći tv od 43 inca kod njega. Verujem da je napisao da je dao 100k za 50u7b ti ne bi reagovao :)

Da je on dao opis tv nesto tipa extra slika , lep ambi itd.. , ja ne bih reagovao

Iako je IPS ekran, slika je oštra, živopisna, kontrasti dovoljno dobri. Naravno, moraćete malo da se pozabavite kalibracijom u zavisnosti od uslova u prostoriji ali kod mene je sve ispalo izvanredno. Ne ustručavajte se da se poigrate, isplati se! Zvuk je sasvim pristojan i ako ne koristite spoljni risiver, Android radi odlično, brzo sam instalirao Kodi s dodacima, EON i sve ostalo i sada sam srećan ko kuče u liftu! Ambilight se može podesiti da radi sasvim diskretno ili u splav fazonu ako vam je do toga ali se može generelno reći da doprinosi atmosferi. Nova dimenzija... Manje zamerke imam na daljinac, mogli su i bolje da ga odrade ali završava posao. Remapper rešava problem suvišnih Rakuten i Netflix dugmića (ako ne koristite te servise). TV je po dizajniran i pravi je ukras u dnevnoj sobi. Ah da, na postolju se može iskositi pod uglom laganim pokretom ruke.

no da ne gušimo temu više.
 
Poslednja izmena:
Sizofrena cenovna politika dovodi do ovakvih rasprava. Televizore treba kupovati samo na dobrim akcijama i nikako drugačije.
 
...nisam napisao do kraja(mislio sam da se podrazumeva) naravno da se pod najjeftiniji podrazumeva u svim klasama tv-a(budžet, srednjoj i visokoj), tj. kada su sniženja - ko može da sačeka.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno