Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Opet, ako nisi gadljiv na oled, ne postoji lcd koji moze da prismrdi b9, c9 modelima, cak je i q90 dosta losiji.

Teške reči, treba naravno upozoriti na mane OLED televizora, burn in i degradaciju slike vremenom, nije da se dešava na svim modelima, ali takvih mana nema kod QLED modela, tako da komentar koji je napisan nije tačan. Kvalitet slike možda jeste bolji(OLED) u nekim testovima, ali po meni ne opravdava mane ovih televizora i nikada neće, bilo koja tehnologija za koju unapred postoji verovatnoća i upozorenje da je moguće pogoršanje kvaliteta proizvoda.



Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Kako mozda jeste bolji? QLED sem gledanja u jarkim svetlosnim uslovima nema sta da trazi pored OLED-a. Doduse ni C9-ka poslednja sto sam gledao i E8 nisu losi preko dana.
 
Ja sam na kraju uzeo QE65Q82RATXXH . Baš malo informacija ima o ovom modelu.
Ako se neko bude interesovao, razlika u odnosu na susedne serije je što nema connect box, ima jedan (one remote) daljinski i za nijansu drugačiji nosač u odnosu na serije Q80 i Q85, a bio je jeftiniji od Q85 pa sam se odlučio za njega (Q80 ne znam koliko je kod mađara pošto nema cena na KP).
 
Ja sam na kraju uzeo QE65Q82RATXXH . Baš malo informacija ima o ovom modelu.
Ako se neko bude interesovao, razlika u odnosu na susedne serije je što nema connect box, ima jedan (one remote) daljinski i za nijansu drugačiji nosač u odnosu na serije Q80 i Q85, a bio je jeftiniji od Q85 pa sam se odlučio za njega (Q80 ne znam koliko je kod mađara pošto nema cena na KP).

Ja sam ga u jednom momentu skoro uzeo, ali sam odustao i prešaltao se na oled-a koji sam mogao da uzmem za 1600 (B9, 65"), i onda skočila cena pa čekam da opet padne..

Baci još neki utisak i da li imaš isksutva da ga uporediš sa oledom nekim?
 
U TC Usće je otvorena "nova" radnja, umesto WW brendirana je kao T (valjda su ih konačno preuzeli) ima dosta artikala na čudnoj akciji, jeftinije nego u njihovim drugim radnjama ali samo lično i na licu mesta može da se sazna šta je na akciji, nemaju na sajtu nikakvih info.

Gledao sam da roditeljima da kupim neku 49", LG UM7000 nema 5 godina garancije, UM7100 ima a cena im je ista, zanima me da li neko zna sta je razlika između 7100 i 7390 pošto se i oni razlikuju za par k din? Bitno mi je da li ima razlike pre svega u obradi slike sa kablovske (Supernova cam kartica), u druge svrhe se TV neće koristiti.

Kada kažem čudna akcija (koja traje do nedelje), LG Oled 55C9 je 10k jeftiniji od 55B9, stoje jedan ispod drugog :D a povoljna je i kupovina 43UM7100.
 
Poslednja izmena:
Мислим да је разлика естетске природе, ногаре, распоред конектора... док UM7000 нема блутут.
Ја сам сам узео у WW LG49UM7100PLB за 467415 динара са Интезином картицом.
Цена на акцији у Техноманији и Гигатрону је већа од нормалне цене у WW.
49'' WW кошта као 43'' у другим радњама.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
S tim što WW više ne postoji. Kaput.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Jesi li zapamtio cenu mozda?
55C9 169k.

Цена на акцији у Техноманији и Гигатрону је већа од нормалне цене у WW.
49'' WW кошта као 43'' у другим радњама.
Ne baš, 43UM7100 sa 5 godina garancije je manje od 40k, nema ga nigde ni blizu za te pare, ovo mi je upalo u oko jer je neko ovde pre par dana pitao za tu veličinu.

I sve to može na neke rate, pitao je čovek pored mene, to je nešto što zovu konačna cena tokom ove akcije, ako sam dobro čuo Pošta Inteza i Raif od 6 do 24 rate sa kreditnim karticama ili kredit sa ličnom kartom na licu mesta ako je manje od ...*mjau**mjau**mjau*...msm 60 ili 80k, preko toga mora posebna procedura. u svakom slučaju nije lažna akcija kao što vrlo često zna da bude.

Na nekoliko sajtova uključujući i LG rs i uk nisam našao podatak o razlikama izmedju 7100 i 7390, sve teh spec pokazuju da su isti, osim što je ovaj potonji beli.
 
Inace, nemaju svi LG 5 godina. Samo od jednog dobavljaca ide, od ostalih nema. P**.

Ovo je vanserijska kampanja ko saradjuje sa tim dobavljacem, jer LG kad daje 5 godina, to se registruje na njihovom sajtu.
 
Može li i za mene neka preporuka za TV, ali u malo nižoj klasi od bench standarda? 300-400eur. Domaće, mađari...
Mora da bude LG, dijagonala 43".

Pretpostavljam da i nema nekog posebnog izbora sa obzirom na zahteve, ali ne bih da uzmem prvi koji ispunjava uslove.
 
Meni rekoše da se na LG sajtu radi registracija proizvoda i potom se stiče pravo na produženu garanciju.

I prošle godine je tako bilo.
Radim u ovom domenu tako da znam kako je. https://www.lg.com/rs/5-godina-bez-brige-promocije/index.jsp evo ti na sajtu, nema te nove promocije. Zato kazem samo od ovog dobavljaca i njima se na mail salje registracija.
Može li i za mene neka preporuka za TV, ali u malo nižoj klasi od bench standarda? 300-400eur. Domaće, mađari...
Mora da bude LG, dijagonala 43".

Pretpostavljam da i nema nekog posebnog izbora sa obzirom na zahteve, ali ne bih da uzmem prvi koji ispunjava uslove.

43um7100 malo ispod 400e. 5 godina garancije.
 
Može li i za mene neka preporuka za TV, ali u malo nižoj klasi od bench standarda? 300-400eur. Domaće, mađari...
Mora da bude LG, dijagonala 43".

Pretpostavljam da i nema nekog posebnog izbora sa obzirom na zahteve, ali ne bih da uzmem prvi koji ispunjava uslove.
Pa bilo koji lg od mađara. Razlike u ceni su i dalje vidljive.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Mađari ne daju 5 godina.

20e razlike je, a dobiješ 5 godina garancije.

Lud je onaj koji uzme od madjara.
 
Da, postali su ovi na kupujem prodajem neverovatni. Za prethodni tv nije bilo dileme o isplativosti mađara, sada je isto tako samo na drugu stranu.
Kupio precišćavač vazduha pre neki dan i KP jeftiniji samo 1000rsd od mi-srbija.

Gledam ova dva LG modela 7100 i 7600. Dobio sam info od kolege sa foruma za dodatni popust u ušću gde 7600 ispadne 50k, što je, recimo, taman u cenovnom rangu.

Hvala.
 
Radim u ovom domenu tako da znam kako je. https://www.lg.com/rs/5-godina-bez-brige-promocije/index.jsp evo ti na sajtu, nema te nove promocije. Zato kazem samo od ovog dobavljaca i njima se na mail salje registracija.


43um7100 malo ispod 400e. 5 godina garancije.
U pravi si ...delimično :D. Nema registracije na sajtu kako su mi ćurke u prodavnici rekle ali nema ni kod uvoznika, danas sam se dobro našetao i natelefonirao da bi registrovao TV, sajt, call centar sa Madjarom kojim mi je dao pogresne brojeve telefona na koje se treba informisati , pa nazad kod roditelja da vidim ko je uvoznik (nelepicna na ambalaži) pa opet malo telefoniranja dok na kraju nisam saznao da je u ime Roaminga (uvoznik mog TV-a a po rečima Mađara iz call centra u akciju su uključeni Comtrade i PIN) ovlascen da izdaje produženu garanciju - servis. Totalno nelogično da vam garanciju daje onaj ko vam servisira uredjaj ali tako je kako je, da ne govorim koliko bi parče papira sa uputstvom od 2 rečenice olakšalo i smanjilo gubitak vremana i "lutanje".

Na mail [email protected] se šalje sken fiskalnog i nalepnice sa serijskim brojem i modelom uz osnovne lične podatke ime i telefon (eto to bi bilo dovoljno da vam daju kao info u prodavnici), nakon 20 minuta je stigao odgovor

Postovani ,

Cestitamo, Vas uredjaj je uspesno registrovan .

Za sve ostale informacije mozete nam se obratiti putem maila ili na broj iz potpisa.



I kada već pišete o cenama, na ovoj akciji u Ušću je 43um7000/7100 39.990 sa 5 godina garancije, 49UM7000/7100 49k, akcija traje do nedelje, plaća se kreditnim karticama na rate, svako ko dobije ideju da kupi kod nezvaničnih distributera sa severa treba da se dobro pogleda u ogledalo. (pre nego što ode u Lazu da ga čike u belom malo propitaju :D)
 
Pozdrav, postoje li uopste 4k 3D televizori i ako da, koja je cena za neke 55-65" modele?
 
3d vise ne postoji.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
I ne sluzi nicemu, jer odavno ne izlaze 3d filmovi.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno