Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ima li neko iskustava sa ostvarivanjem garancije LG tv-a kupljenog preko kp u Mađarskoj? Koliko je to sigurna kupovina?
Sutra je poslednji dan LG akcije za 5 godina garancije, ali neću stići da pazarim do tad...
 
To za garanciju i uopšte, kupovinu sa KP nije tema za ovaj forum, sami birate gde kupujete a ako odlučite da pazarite švercovanu robu sami snosite posledice.
 
Mozda ce nekom znaciti, ja sam se za spavacu sobu gde se npr 80% vremena gledaju filmovi i serije dvoumio izmedju LG 50UK6950 kao best buy i 49SK8500PLA zbog nano cell i brzeg CPU, otisao u radnju, ispostavilo se da su bas jedan do drugog i bocnuo BBC dynasties 4K HDR... Po meni ne vredi doplatiti za razliku izmedju ova dva modela, bukvalno su nijanse u pitanju... Nas 5 je gledalo i odluka je bila jednoglasna...

E onda mi djavo nije dao mira i bocnuo sam u OLED55B8PLA i oduvao nas je skroz... I uzeo ga bez puno razmisljanja :)

Kad sam dosao kuci ispostavilo se da sam i ja freak kao Heroj i da moram da imam 10 profila jer je TV naravno zavrsio u dnevnoj gde se gleda vise i kablovska, igra PS4 i koristi ponedak kao monitor za HTPC... Ono sto me je takodje odusevilo je kakav je zvuk uz Dolby Atmos, koliko su napredovali sa tehnologijom da je bukvalno sa svih osa zvuk dolazio, da sam znao da je tako dobar dodao bih neki soundbar i zauvek se resio kablova za risiver i zvucnike... Naravno, nije isto, zvuk je bolji preko risiviera i ozbiljnog sistema da neko ne razume pogresno ali pitanje je da li ima svrhe iskreno :)

I na kraju, kod mene je bio problem sa wifi mrezom i Plexom, mada mi je TV povezan sa HTPC preko risivera, nije mi dao djavo mira morao sam i Plex da probam, sto se ispostavilo kao pogodak jer ne bih skapirao kako da resim WiFi problem, koji je neupotrebljiv, bukvalno se vuce i stalno bufferuje, kasnije sam saznao da nije samo do Plexa i podesavanja nego da je wifi generalno los na novijim LG uhd modelima...

Problem se resava tako sto se u podesavanjima promeni Service country, meni je bio Serbia, ja sam stavio UK, TV se restartovao i onda sam vratio na Serbia, opet se restartovao i WiFi je proradio, brzina je sad kao na telefonu i lap topu :)

I jos jedna stvar vezana za LG 5 god registraciju, nikako mi nije prolazila, kad se popuni sve i posalje nista se nije desavalo, pozvao sam broj telefona i stvarno su ljubazni i odmah su poslali mail za rucnu registraciju, tako da ko ima problema nek slobodno pozove :)

edit: evo dok sam kucao stigla je garancija, za pola dana su resili :)
 
Poslednja izmena:
Znam da nisu u rangu, naravno, ali prosto po meni ima smisla dati razliku u novcu za to sto se dobije... Dok kod bitke UK6950 i SK8500, po meni a i ostalima koji su gledali svakako ne vredi te razlike jer su stvarno nijanse u pitanju... Pisao sam doduse o B8 a ne o C8 :)

Samo ne bih se bas slozio za Fabiju, pre su Oktavije, doduse B8 jeste superb :d
 
nađemo se na modelu Skala :)
 
Koliko sam ja zaostao sto se televizora tice... j.b.t. cackam ovaj Samsung vec nekoliko dana i nikako nastimati da mi sve odgovara... Jedan mod za tv emisije, drugi mod za SD, treci mod za HD, pa HDR pa sport pa gaming pa auto motion plus pa ovo pa ono... milijarda opcija, ukljuci-iskljuci, postavi-brisi! Poceo sam zapisivati sve postavke za svaki mod a nekih odlicnih generalnih postavki izgleda da nema vec sve varira od modela do modela... Boze sta se desilo sa starom dobrom Plug&Play televizijom...
Odjendom mi sve u vezi PC-a toliko jednostavno djeluje :)
 
Drustvo, ako moze mala pomoc. Sta je sada bestbuy do recimo 65-70k? Moze i malo vise ako se isplati bas. Dijagonala 45-50".
O TV-ovima znam o aspektima koji su isti sa monitorima, znaci tipovi panela osvezavanje tehnologije itd. Ovo za smartOS-ove i drugo, nich ideje.
Koriscen ce biti za gledanje filmova/serija preko laptopa/USB-a/itd i normalno SBB kablovska, tako da mi taj SmartOS i razne opcije nisu nesto bitne, kao ni one kvazi-800Hz i slicna osvezavanja koja su marketing zamisao malog Perice. Igre pikam na PC-u iskljucivo.

Hvala unapred :)
 
Isao u par radnji i buljio, dalje istrazivao na netu. Uzi izbor su dva LG-a jer daju 5 god garancije. Sony-em nisam bio odusevljen iako i oni daju 5 god garancije. Gledao sam XF7596, ali nista specijalno.

LG 49SK8100
LG 50UK6950

E sad kod ovog 8100 me nervira sto je IPS i edge backlight, ja i monitor za komp furam VA jer volim duboke crne. 6950 je VA, ali nema local dimming, nema visi HDR standard, nano cell, nije 10bit panel itd.
Razlika u ceni je oko 14k, sto mi uopste nije faktor jer kupujem na duze staze.

Ako moze neki savet/pomoc da prevagne neki, bio bih zahvalan.
 
Poslednja izmena:
Ako je izmedju ta dva modela onda SK, a ako nadjes Q6FN Samsunga 49" onda njega :)
 
49q6 kosta isto kao i 55q6 i ne isplati se nikako, a dodatno sto su 50% skuplji od 49sk8100, pa cisto sumnjam da zanimaju nekog ko gleda nesto u ceni 8100.


Gledam sada, 55B8 oled pao na 1450e u radnjama, a pre svega 4 meseca je bio 1900e i to snizen sa originalnih 2200e.
 
U Švajcarskoj daju ozbiljne popuste na OLED svake godije u ovo doba, kad izlaze novi modeli. 65C8 je pre neki dan mogao da se uzme za 1500e a 55B8 za 1100. 77 je i dalje preskup.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Isao u par radnji i buljio, dalje istrazivao na netu. Uzi izbor su dva LG-a jer daju 5 god garancije. Sony-em nisam bio odusevljen iako i oni daju 5 god garancije. Gledao sam XF7596, ali nista specijalno.

LG 49SK8100
LG 50UK6950

Da li si siguran da jos uvek ide akcija od 5 godina garancije (2+3 godine)?
Mislim da je 5g vazilo za LG do 15.5.2019.
Proveri...
 
Poslednja izmena:
Pročitao sam poslednjih X strana i nisam našao potrebu sličnoj mojoj:

32", HD, Smart. To je to od prohteva + što više budget-friendly cena, a da iole valja. Fiskalni ili Subotica, nije važno.

Hvala unapred!
 
49q6 kosta isto kao i 55q6 i ne isplati se nikako, a dodatno sto su 50% skuplji od 49sk8100, pa cisto sumnjam da zanimaju nekog ko gleda nesto u ceni 8100.


Gledam sada, 55B8 oled pao na 1450e u radnjama, a pre svega 4 meseca je bio 1900e i to snizen sa originalnih 2200e.
Ima dosta ljudi koji neće tv veći od 49/50" i onda traže tačno te veličine. Susreo sam se mnogo puta u takvim situacijama. Ako nije cifra bitna, onda bih išao na qled.
 
U Švajcarskoj daju ozbiljne popuste na OLED svake godije u ovo doba, kad izlaze novi modeli. 65C8 je pre neki dan mogao da se uzme za 1500e a 55B8 za 1100. 77 je i dalje preskup.


Sent from my iPhone using Tapatalk
77ica je bar ovde kod mene tačno 3 puta skuplja. Znači nisu normalni, za 12 inča razlike doplatiti 4K €

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Produzili su akciju dok ne rasprodaju stare modele u naletu novih... :)

Inace, imao sam istu dilemu, bio blizi SK modelu pre nego sto sam otisao u radnju i pored toga sto bas ne volim EDGE LED i local dimming i kad sam pogledao isti materijal shvatio sam da apsolutno ne vredi doplate za SK model... isto su zakljucili prijatelji koji su bili sa mnom... bolje je za te pare uzeti 55UK6950 ako imas mesta ili ih prosto sacuvati...
 
Produzili su akciju dok ne rasprodaju stare modele u naletu novih... :)

Inace, imao sam istu dilemu, bio blizi SK modelu pre nego sto sam otisao u radnju i pored toga sto bas ne volim EDGE LED i local dimming i kad sam pogledao isti materijal shvatio sam da apsolutno ne vredi doplate za SK model... isto su zakljucili prijatelji koji su bili sa mnom... bolje je za te pare uzeti 55UK6950 ako imas mesta ili ih prosto sacuvati...

Hvala ti puno! Narucio sam 50UK6590, idem na 50" iz jedinog razloga sto je VA, a 55" IPS. Inace bih bio ok i sa 55".
 
nema na cemu... sad kad stigne ide igranka sa podesavanjima ali to su vec slatke muke :)

obrati paznju na wifi problem, napisao sam pre par postova kako se resava uz dodatak da moras da iskljucis quick start + jer izgleda da i on nesto baguje wifi...

tacno, 55UK6950 je IPS koji bih i ja izbegao ukoliko uglovi gledanja nisu veliki...
 
Pročitao sam poslednjih X strana i nisam našao potrebu sličnoj mojoj:

32", HD, Smart. To je to od prohteva + što više budget-friendly cena, a da iole valja. Fiskalni ili Subotica, nije važno.

Hvala unapred!

LG 32LK6200PLA je ponajbolje sto ima od 32", cena s fiskalnim je 37-38...
Meni ruzni svi ti 32" kod LG jer imaju siroke rubove, celi ram kao za sliku pa tek onda ekran...

Ako ne LK6200 onda LG 32LK6100PLB sa cenom od oko 33,5-36k sa fiskalnim.
 
Poslednja izmena:
nema na cemu... sad kad stigne ide igranka sa podesavanjima ali to su vec slatke muke :)

obrati paznju na wifi problem, napisao sam pre par postova kako se resava uz dodatak da moras da iskljucis quick start + jer izgleda da i on nesto baguje wifi...

tacno, 55UK6950 je IPS koji bih i ja izbegao ukoliko uglovi gledanja nisu veliki...

koji wifi problem? meni radi normalno otkako sam ga izvadio iz kutije... za odredjeni model ili?
 
WiFi problem sa brzinom, prisutan je kod svih UHD i OLED modela a zavisi, koliko sam skapirao, od toga kako je TV podesen inicijalno, odnosno koja mu je servisna zemlja i da li je ukljucen quick start +...

Mnogi i ne primete jer wifi radi samo znacajno sporije, nekad brze nekad bas se vuce ali nikad punom brzinom, a resava se kako sam napisao...
 
Meni radi super, ali mi kabl usporava.
Wifi ima 180-200mbps na 400mbps netu, a lan ima 60-70.
Isti modem na kompu preko lana im 300 mbps
 
I kod mene nikakvog problema i usporavanja nema
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno