Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne znam koliko si ga platio ali vidim da za 70-75k ima 50uk6950 uz koji dolazi magic remote koji je po meni must have uz ovakav TV. Uz to ima i local dimming.
U verziji od 50inča bi trebalo da ide VA a ne IPS panel, ako ti je to bitno i ako je tačna njihova specifikacija sa kutije koju je neko već kačio ovde.
e4dc24919a84df302f656511a2c2c5e9.jpg
88cebe4bd7468770ca08499f17349592.jpg

Jos uvek nije placen.. :) ali sam ga uhvatio po ceni od 70k i to bas kada sam se uputio ka win win-u da ga pazarim za 74k, pa sam skontao da se castim za daljinski za razliku u ceni.. :)
Iskreno i meni je to bila dilema.. model koji si naveo video sam da ima u DS marketu za 70k, ali ne znam da li kod njih moze da se pazari na rate?

Svakako je bolja opcija ako ima VA panel.. :)
 
To što piše da ima neki TV u nekoj radnji ništa ne mora da znači. Tek kad pozovete ili naručite preko neta pa vas pozovu da potvrde znaćete pravo stanje. Kada sam ih pitao zašto drže na sajtu kao dostupne proizvode koje nemaju iznenadio me prilično iskren odgovor da to rade kako bi kupcu preporučili neki drugi proizvod sličnih karakteristika. Pisao sam ovo pre par meseci kada sam kupovao TV a posle mi se identična stvar desila sa mašinom za sušenje veša i klima uređajem.
 
Naravno da ne mora da znači, ali biće ga u nekoj. Ovo je samo orijentacija gde su koje cene, pozoveš pa vidiš da li ga ima na stanju.
Lakše je nego da ideš od radnje do radnje da bi video cene, zar ne?
 
Hteo sam juce da odem do DS marketa da uzmem 50UK6950PLB za 70k ali mogu da ga nabave tek u ponedeljak bla bla plus dok se iscimam do Bg tako da sam otisao u Gigatorn i uzeo ga za 75K. Najvise sam uzeo zbog Magic Remote-a. Imao sam malih problema tokom setupa tj. uspeo sam da ga "nateram" da radi sa SBB D3 boxom tek kada sam location i broadcast country prebacio na UK. Radi savrseno, kontrolise sve opcije boxa. Nisam neki preterano zahtevan korisnik sto se tice TV-a, presao sam sa 7 godina starog 42" Philipsa tako da su utisci na svim poljima pozitivni. Lako se povezuje preko wifi-a na home network, miracast radi super (mogu MS outlook mailove sa L950 da proveravam ako me mrzi da blejim za compom) itd. Mislim da je solidna kupovina za ove pare, gledao sam 2018 lineup LG TVa i uporedjivao karakteristike, mislim da je ovo najjeftini model sa kojim ide magic remote mada mislim da deli isti panel sa jeftinijim modelima, mozda ima koji gadget vise kao sto je DTS npr.
 
VA panel je u pitanju
 
Hvala. Kakve sam srece verovatno ce iduce nedelje osvanuti na nekom Black Friday popustu pa cu se kajati sto nisam cekao :)
 
Uzeh nedavno ps4pro, pa sam razmatram neki 55'' 4k tv za isti, gledanje materijala sa kompa, netflix, malo sport i malo kablovska. Imam LG 47lb650v i zadovoljan sam, tako da pandan tom modelu u 4k i 55'' dijagonali bi mi zavrsio posao. Moze i nesto bolje samo da nije papren, recimo 700e kod madjara, al mogao bih i da dodam. Poenta je cena/kvalitet odnos, da ne preplacujem bzvze ako ne moram.
 
Uzeh nedavno ps4pro, pa sam razmatram neki 55'' 4k tv za isti, gledanje materijala sa kompa, netflix, malo sport i malo kablovska. Imam LG 47lb650v i zadovoljan sam, tako da pandan tom modelu u 4k i 55'' dijagonali bi mi zavrsio posao. Moze i nesto bolje samo da nije papren, recimo 700e kod madjara, al mogao bih i da dodam. Poenta je cena/kvalitet odnos, da ne preplacujem bzvze ako ne moram.
LG 55UK6950 trebalo bi da zadovolji navedeno

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Aj sad, u cemu je razlika :D I slobodno recite ako ima nesto bolje za 50-100e vise, ne moram da se uklopim u datu cifru, ako je neka drasticna razlika u kvalitetu. Naravno sto manje to bolje :)
EDIT: vidim da ovaj 7550 ima neku nano cell tehnologiju, ali mi to nista ne znaci kad procitam :D jedan je 680 drugi 710. Jel vredi ta razlika od 30e za nano?
 
Poslednja izmena:
U tom cenovnom rangu nema drastičnih poboljšanja za 100 evra. Nijanse su u pitanju.
UK7550 u odnosu na UK6950 ima nano cell displej koji bi trebao dodatno da poboljša reprodukcija boja i uglove gledanja. Verovatno nije to neko veliko poboljšanje ali je i razlika na kp 20-30 evra pa zašto ne ići stepenicu više kad se već uklapa u budžet.
Ovde naravno moraš uzeti u obzir sve prednosti i nedostatke IPS panela koji ovaj tv ima.
 
U tom cenovnom rangu nema drastičnih poboljšanja za 100 evra. Nijanse su u pitanju.
UK7550 u odnosu na UK6950 ima nano cell displej koji bi trebao dodatno da poboljša reprodukcija boja i uglove gledanja. Verovatno nije to neko veliko poboljšanje ali je i razlika na kp 20-30 evra pa zašto ne ići stepenicu više kad se već uklapa u budžet.
Ovde naravno moraš uzeti u obzir sve prednosti i nedostatke IPS panela koji ovaj tv ima.

Tom sam se logikom i ja vodio, razlika je 30ak evra ali ako je to novija a losija tehnologija ili sta god da ne bacam novac. Kolko sam u toku i ovaj koji posedujem je IPS zar ne? Isprana crna mi nesto i ne bode oci preterano
 
Pa onda idi na 6950, da ne razmišljaš. [emoji4]
Nećeš izgubiti ništa posebno.
Možda je bolje da tu razliku potrošiš na to da 6950 uzmeš u domaćoj radnji. Vidim da ih ima za nekih 730 evra, a dobiješ 5 godina garanciju.
 
Poslednja izmena:
Pa onda idi na 6950, da ne razmišljaš. [emoji4]
Nećeš izgubiti ništa posebno.
Možda je bolje da tu razliku potrošiš na to da 6950 uzmeš u domaćoj radnji. Vidim da ih ima za nekih 730 evra, a dobiješ 5 godina garanciju.

hm to vidis nije ni los predlog uopste, uzeti u domacoj radnji. uzece se u razmatranje :) hvala na savetima, doduse ni ovaj nano cell ne deluje lose haha :D
 
Gde kupovati HDMI kablove? 3 puta kupujem i traju po nedelju dana, zadnji kupim u Win Winu i avan se načuvah račun. Treba mi duži bar 5m tako da to nije mala stavka, naročito ako košta i dosta živaca....
 
Porucio sam tv LG 50UK6750PLD.. treba da mi stigne u toku sledece nedelje..
Da li moze neko misljenje/iskustvo/komentar za navedeni model od vas iskusnih forumasa? Hvala :)

Ja imam 55UK6750PLD, ok je TV. Jedina zamerka mi je local dimming koji je uzasan i iz nekog razloga se ponovo ukljuci svaki put kad ukljucish TV i moras ga rucno iskljuciti.
 
Ma nano cell može da bude i samo marketing LG-a, a pet godina je pet godina. [emoji6]

Hvala na pomoci. Da se saceka ovaj black friday, mozda ovi kod nas naprave neku akciju, da se ne zalecem kad mi nije nuzda :)
 
Gde kupovati HDMI kablove? 3 puta kupujem i traju po nedelju dana, zadnji kupim u Win Winu i avan se načuvah račun. Treba mi duži bar 5m tako da to nije mala stavka, naročito ako košta i dosta živaca....

imaš prosti female-female nastavak, kojim možeš da spajaš kablove do 15m ukupne dužine.
pogledaj na aliexpressu.
 
Gde kupovati HDMI kablove? 3 puta kupujem i traju po nedelju dana, zadnji kupim u Win Winu i avan se načuvah račun. Treba mi duži bar 5m tako da to nije mala stavka, naročito ako košta i dosta živaca....
Šta im to fali kad ne traju duže od pet dana? Ja sam kupovao neke Hamine u Tehnomaniji i evo već godinama rade...
 
Takodje, i Logilink je OK, uzimao sam 5m i 10m, rade bez problema. I meni su no name kinezi znali prestati raditi bez ikakvog razloga.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Matorci planiraju uzeti TV pa pitaju mene šta uzeti. Pošto nisam upućen, koji je best buy TV do 50 000 rsd ? Ono što je bitno jeste da TV ima pristup internetu, odnosno mogućnost puštanja YouToube sadržaja. TV planiraju uzeti na čekove. Da li je ovaj dobar SAMSUNG UE40NU7192KXXH, ili ima nešto bolje u tom cenovnom rangu ?
 
Poslednja izmena:
Можеш им узети Toshiba 49U6763DG у Гигатрону. Има све од могућности које су твојим родитељима потребне. Тренутно је на јако лепом снижењу за 45000 динара 49", притом је та цена за све видове плаћања, нема ништа квалитетније за тај новац. У Емецети је тај исти ТВ једанаест хиљада скупљи.
 
@Vegeta

LG SMART 43UK6200PLA LED 43 " 4K 50 000

Ili imaš LG FullHD verziju za oko 44 000

Edit:

Samo LG, pošto im treba za pristup internetu, a njihov WebOS je odličan.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno