Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije taj Samsung uopšte bolji od Sonija osim OSa jer je edge Led sa dimmingom a Sony je FALD, svetliji i bolji HDR. Oba imaju loše uglove gledanja pogotovo Sony mada nije taj Samsung nije puno bolji. Samsung Q80R je 150k na akciji u jednoj domaćoj radnji, a po gigatronima i tehnomanijama je 240k što je suludo. Opet za te pare se može kupiti Oled.
 
Svasta, sada vidim da u Evropi q8fn nema fald, vec samo q8dn, dok svuda ostalo q8fn ima fald...kakvi slepci.

Onda je Sony osetno bolji izbor.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Pozdrav svima!

Koji biste TV preporučili u dijagonali od 43", najvećoj koja može da stane u zadati prostor? Uglovi gledanja nisu presudni, tako da bi VA panel bio poželjan zbog boljeg kontrasta.

Da li je Hisense H43B7500 neki best buy, ili postoji još neki model za preporuku? Kakav je u poređenju sa LG 43UM7450, za kojeg znam da je IPS, ali koji mi je interesantan zbog nešto bolje smart platforme i podrške za EON i HBO GO?
 
Glas za LG, jer je mnogo ozbiljniji tv od tog hisense-a.
 
Mozes da vidis i neku Samsung varijantu.. A mozda mozes i da srusis deo zida pa napravis mesto za 50UM7450 i dobijes em webOS em VA panel :D

Salu na stranu, slazem se za 43UM7450


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Da se ja pitam, tu bih sve porušio i napravio mesta za 65", ali ne pitam se :)

Samsung mi je totalna nepoznanica, imate li preporuku za neki model u toj klasi i cenovnom rangu, pa da uporedim i odlučim? Mada će verovatno biti LG...
 
pa sad, ako ti smart nije presudan i gledas filmove vecinom u mraku onda ne znam koliko ce ti lg zavrsavati posao, mozda bolje neki samsung ili hisense.
 
Ja bih pre uzeo 49B6700. Jeste full HD, ali bar ima kršten Android TV.

Šlag na tortu je 5 godina garancije.
 
Ja sam gledao Vivaxov 50uhd neki 120 ili 122 model i to je katastrofa.

Od softvera, preko displeja.

Zato sam rekao da bih ja pre uzeo ovaj FHD zbog softvera najviše, a i sa 3 metra slika je sasvim okej.
 
naveo sam ranije koje marke prisutne kod nas bi trebalo uzimati u obzir za 4K televizore. ponoviću :)
Hisense, LG, Panasonic, Philips, Samsung, Sony, TCL, Xiaomi

druge marke su dobre za Full HD i HD Ready
 
Šta je Xiaomi uradio da bude na listi "preporučenih" TV-a? Koliko ja znam, na našem tržištu su tek nekoliko meseci, niko nema iskustvo korišćenja tih TV-a a koliko vidim cena im je nepovoljna u odnosu na to da su potpuno novi brend. Imaju ukupno tri modela (32", 43" i 55") na našem tržištu.

To što prave telefone OK kvaliteta (vlasnik sam Xiaomi fona) ne znači da ih treba preporučivati za TV kupovinu. Kao što bih, na primer, izbegavao Hisense telefone (koji su se skoro pojavili) iako su im televizori OK(ish).
 
Poslednja izmena:
Vrlo iskreni prodavac mi je skrenuo paznju da 4S 55 model ne dolazi sa Netflix preinstaliranim, sto sam ja shvatio olako, pa nije problem postaviti apk zar ne? On rece da je problem valjda sto stalno trazi da se updejtuje a to valjda ne moze ako sam ga dobro razumeo. Ako je stvarno tako taj Xiaomi TV nema nesto sto mnogi televizori te klase imaju preinstalirano i sto radi jako dobro. Model koji je izlozen u radnji izgleda kriminalno lose, ali to je uglavnom jer su ga spustili maltene na pod. Jesam se sageo i gledao iz pravog ugla ali je opet bio suvise taman. Ne znam sta mu je, ovaj moj Sharp izgleda super u osvetljenoj sobi, crna je bas crna ali se sve vidi. Kod njih u radnji se gotovo nista ne vidi, refleksija uzasna, uglovi losi, boje neke suntave. Ja jos nisam video TV izlozen u radnji koji izgleda tako lose, obicno slika na tim izlozenim izgleda super jer napucaju sve na max. Ne znam kako izgledaju kada se smeste u sobu i podese kako treba, tako da se od toga ogradjujem. Sharp je isto ocajan kada ga prvi put upalis a on bude u energy saving modu. I na drugi utisak je grozan zbog pinkastih nijansi ali sreca ima upustvo za kalibraciju na tjubu. Ne znam da li ima nesto slicno za Xiaomi.

Xiaomi TV je popularan u Rusiji jer tamo imaju neke fabrike i u Indiji jer tamo se vecina tih televizora proizvodi. Videcemo koja ce biti cena njihovog OLEDa kada stigne u Srbiju i da li su unutra ugradili neki krsten hardver, jer ako necemu imaju pristup to su mobilna hardverska resenja. Android TV je prezahtevan za ove Mediatek SoC sto ugradjuju u televizore. Uz bolji hardver i malo truda bilo bi to sasvim drugacije iskustvo. Na primer da ubace multitasking, to bi mnogo znacilo.

Edit: Ne cvetaju ruze ni Amerima iako nam je to uvek tako delovalo. Napravio Linus video sa novim Vizio TV. HDR, brdo zona, bells and whistles a onda krenuo da pusta video preko usb kad ono, ne lici ni nasta. Kao 480p kako je rekao. Gomila drugih bubica sa sistemom a taj Vizio sistem je kao Hisense VIDAA 3.0 ili jos gori. Ni TCL nije bolji, oni Roku modeli. Na papiru to sve zvuci bajno a kad upalis to bas nije tako i mnoge stvari baguju. A ja mislio samo ovaj moj baguje.
 
Poslednja izmena:
Potreban mi je tv konkretno za sobu,32". Mislim da cu uzmem smart,cisto radi djece ako im pustim nesto na Yt. Taj tv mozda bi se gledao jednom dnevno,uglavnom jurim sa vecom garancijom. Posto ovdje ima ljudi,sa iskustvom,koji preporucujete od ovih nize klase?
https://tehnoplus.me/artikli/tv-led-lobod-lf32dn51119-t2s2-smart (Lobod)
https://www.multicom.me/televizori-...x/televizor-fox-32dle188-android-7-72979.html (Fox)
https://www.multicom.me/televizori-...or/tesla/televizor-tesla-32t319bhs-63551.html (Tesla)
https://datika.me/vivax-imago-tv-32le79t2s2sm/ (vivax)
 
Poslednja izmena:
Potreban mi je tv konkretno za sobu,32". Mislim da cu uzmem smart,cisto radi djece ako im pustim nesto na Yt. Taj tv mozda bi se gledao jednom dnevno,uglavnom jurim sa vecom garancijom. Posto ovdje ima ljudi,sa iskustvom,koji preporucujete od ovih nize klase?
https://tehnoplus.me/artikli/tv-led-lobod-lf32dn51119-t2s2-smart (Lobod)
https://www.multicom.me/televizori-...x/televizor-fox-32dle188-android-7-72979.html (Fox)
https://www.multicom.me/televizori-...or/tesla/televizor-tesla-32t319bhs-63551.html (Tesla)
https://datika.me/vivax-imago-tv-32le79t2s2sm/ (vivax)

Uzmes najeftiniju 32 i dodas mu neki android box sa s905x3...U toj klasi taj smart je neupotrebljiv cak je i sam kvalitet slike na tim televizorima jako los ali kad vec gledas najeftiniji uzmi bez smarta i dodaj mu box.....
 
Ma ne treba mu nikakav android box. Za klince možeš uvek da skineš klip sa YT, staviš na flešku i pustiš tako. Ni ne treba ti smart.
To mu sve dođe manje-više isto, uzmi TV sa najdužom garancijom. Tesla valjda daje 5 godina.
 
Imaš klince koji tako gledaju? :D Slažem se sa Babićem, najjeftiniji tv, i neki box po izboru. Deca vole da vrte Youtube, Netflix i sl, da biraju šta im se sviđa.

Ja sam doduše na kraju sklonio Youtube sa liste aplikacija, previše đubreta ima, i težak je za roditeljsku kontrolu.
 
Imaš klince koji tako gledaju? :D Slažem se sa Babićem, najjeftiniji tv, i neki box po izboru. Deca vole da vrte Youtube, Netflix i sl, da biraju šta im se sviđa.

Ja sam doduše na kraju sklonio Youtube sa liste aplikacija, previše đubreta ima, i težak je za roditeljsku kontrolu.
Da slazem se,u potpunosti. Male su one 2i4 godine,mada vole Branka kockicu najvise i bez nase kontrole ne smiju da gledaju sve.
Ovaj box gore sto je predlozio kolega vidim da je na ebay oko 50e+ tv lobod je akciji 95e(5godina garancije). Onda bih uzeo njega,pa naknadno narucio box sa ebaya.
Edit: Ps. Hvala svima na pomoći i na odgovorima.
Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ue55ru7022kxxh stigao mi je ovaj tv danas, otvorili su u tehnomaniji na moje oci kutiju, nije koriscen kao sto neko ovde prica. Sta znam utisak kvalitet izrade kao da je neki fox/vox one nozice su kao od neke jeftine plastike iza ona plastika kao da su rucno pravili :D a sto se tice slike sve je ok za sad... nisam nesto stigao da ga istestiram ali ako neko zna kako da iskljucim kao na lg-u one gluposti true motion da mi bude slika "normalna" :D
 
ue55ru7022kxxh stigao mi je ovaj tv danas, otvorili su u tehnomaniji na moje oci kutiju, nije koriscen kao sto neko ovde prica. Sta znam utisak kvalitet izrade kao da je neki fox/vox one nozice su kao od neke jeftine plastike iza ona plastika kao da su rucno pravili :D a sto se tice slike sve je ok za sad... nisam nesto stigao da ga istestiram ali ako neko zna kako da iskljucim kao na lg-u one gluposti true motion da mi bude slika "normalna" :D
Ja jos cekam taj tv .Vrhunski bezobrazluk da sam znao uzeo bi ga u radnji .Kakva je slika jel si zadovoljan plastikanerom [emoji16]

Послато са SM-G610F помоћу Тапатока
 
Ako zanemarimo plastiku kao da je tv od 10 000 din, meni je ok, mada ja nisam nesto zahtevan. Gledao sam i sa 1m razdaljine i probao ps4 i bilo mi je ok, kablovska na HD je ok takodje. OK je brzina surfovanja preko kabla... Kupio sam neki nosac za 7000 din ali nema odgovarajucih srafova -_- izgleda da treba da nadjem m8x45. Ja sam narucio 4.og i kao za petak i danas me zvali upalili ga samo i u fazonu to ti je to, nema nikakve provere. Ja mu rekao cekaj da proverimo mrtve pixele on u fazonu to ne postoji vise :D
I nasao sam gde se iskljucuje true motion il kako se zove vec :D
Edit: A tv su povukli iz sombora...
 
Poslednja izmena:
Jel kutija izgledala kao nova i fabrički zapecacena ili odozgo lepljenja selotejpom narodnom metodom? Jel daljinac u kesici koja nije otvarana? Jesu li baterije u celofan? Lako je prepakovati izložbeni primerak nazad u kutiju ali je nemoguće učiniti da izgleda kao novo.

Kinder jaje plastika pozadi je standard za tu klasu. Bitno je da je slika dobra, da ne probija osvetljenje previše i da je uniformnost dobra. Pusti sivu pozadinu pa vidi jel izgleda kako treba ili je puna mrlja raznih nijansi. Ako je to okej tv je okej, ostalo je šminka i post-processing.
 
Poslednja izmena:
Produzni kabl je bio upakovan u celofan, baterije su bile upakovane van daljinca, daljinac je bio upakovan u 2 celofana valjda (sve je to neotvarano bilo). Otisci prstiju su samo od ljudi iz tehnomanije, realno vidi se kad je neko brisao prasinu ili sta vec...nervira me sto sam dao 7000 din za 2kg gvozdja (nosac) a nemam odgovarajuce srafove pa sad moram da trazim....
 
Produzni kabl je bio upakovan u celofan, baterije su bile upakovane van daljinca, daljinac je bio upakovan u 2 celofana valjda (sve je to neotvarano bilo). Otisci prstiju su samo od ljudi iz tehnomanije, realno vidi se kad je neko brisao prasinu ili sta vec...nervira me sto sam dao 7000 din za 2kg gvozdja (nosac) a nemam odgovarajuce srafove pa sad moram da trazim....
Kakav je taj nosac od 7k jesi siguran da nisu neki plemeniti metal stavili ;)...Ozbiljno jel vredi to 7k predpostavljam da je neki zglobni ?
 
Jeste zglobni je a kao da je koriscen :D srafovi su ofarbani u crno i spala farba a jedva se pomera :D ljudi za 9000 din kupe tv 32 a ja kupujem gvozdjuriju za 7000 :D isto tako mi je bzvz da dam 4000 din za postolje za misa....
 
Ja sam svoj 55 okacio na nosac od 1300 dinara iz Wobyhousa. Pise da je od 22-55 incha i do 45 kila ali takvi slicni su po drugim radnjama sa specifikacijama 16-43 incha i 30 kila. TV jos uvek nije pao, nosac je na betonskom zidu koji je muka bilo izbusiti. Ali je sve to vrlo klimavo i pomalo nakrivo stoji. Ne usudjem se da ga pomeram previse. Po netu sam vidjao dobrih nosaca, kod nas slabo. Ni ti od 7-8 hiljada mi nisu ulivali poverenje. Dobar nosac za veliki TV bi trebao imati dve nezavisne ploce sto se uvrcu u zidu i od svake od njih da idu metalni profili. To bas i nisam vidjao kod nas. Na primerku u Gigatronu slican nosac kao ovaj iz Wobyja kosta 4000 dinara.

Srafove sam dokupio jer sam imao jedan set malo kraci i jedan set predugackih. Mislim da sam platio pet dinara komad za odgovarajuce ali sasvim sigurno nisu bili 45 mm dugacki, vise oko 20 mm. Kako mogu biti 4 i po centa kada je sam TV debeo oko 8-9 centa? Inace VESA je krs, ja bi to napravio sa barem osam srafova i svaki TV bi morao imati 400x200 ili vecu povrsinu za kacenje.
 
Poslednja izmena:
još jedan razlog zašto ne bi trebalo uzimati ostale marke za 4K TV: uglavnom se ne zna koji je tip panela a kod jeftinih 50-ica vrlo lako može da bude TN. za TV su dobri VA i IPS (uključujući i ADS) od LCD-a, kao i OLED.
mada, ako se dobro sećam, Tesla za svoje 4K koristi VA mada je bilo prigovora u testovima da mnogo košta za ono što nudi (ispraviće me neko ako grešim)

Šta je Xiaomi uradio da bude na listi "preporučenih" TV-a?
stavih ih na listu jer su vrlo brzo zauzeli solidan udeo na globalnom tržištu (4%, skoro sam video), zato što imaju svoju proizvodnju i koriste proverene tipove panela (koliko sam primetio). neka bude da su uslovno na listi :)

To što prave telefone OK kvaliteta (vlasnik sam Xiaomi fona) ne znači da ih treba preporučivati za TV kupovinu.
i trotineti su dobri :D


tema za nosače: https://forum.benchmark.rs/showthread.php?360398-Koji-nosač-za-LCD-LED-Plasma-TV
 
Poslednja izmena:
Produzni kabl je bio upakovan u celofan, baterije su bile upakovane van daljinca, daljinac je bio upakovan u 2 celofana valjda (sve je to neotvarano bilo). Otisci prstiju su samo od ljudi iz tehnomanije, realno vidi se kad je neko brisao prasinu ili sta vec...nervira me sto sam dao 7000 din za 2kg gvozdja (nosac) a nemam odgovarajuce srafove pa sad moram da trazim....
Jesi probao šrafove kojima se pričvršćuju nožice tv-a?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno