Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
takodje ako hoces sony kupi ga u Pixels-u, nikako negde druge jer su u pixelsu Sony televozori dao 50-100 jeftiniji nego na drugim mestima.
 
takodje ako hoces sony kupi ga u Pixels-u, nikako negde druge jer su u pixelsu Sony televozori dao 50-100 jeftiniji nego na drugim mestima.

evo ja baš gledam cene tamo i nisam primetio da je ovaj sony nešto jeftiniji, tj. čak je skuplji za 1000 dinara. ali to nije ni bitno, jer imaju w4000 seriju o kojoj ostale radnje mogu samo da sanjaju a cena je jako dobra imajući u vidu šta se sve dobije.
 
Najvise gledam TV. :D

Zaista se ne razumem u LCD televizore, prvi put planiram da kupim jedan jer se za mesec dana useljavam u novi stan. Trebalo bi da uvedem kablovsku a planiram i da komp povezem za TV tako da mogu da gledam i HD materijal.

Danas sam na primer u Tehnomarketu video neke 37" LCD-e za oko manje od 60.000 hiljada, Samsung i mislim da je bio jedan Panasonic. Mada mislim da je taj Panasonic bio plazma. Pitam ja radnika a on kaze da je "za nase podneblje" bolje imati plazmu, sta god mu to znacilo... ako moze malo objasnjenje od vas bilo bi dobro, ima li smisla kupiti plazmu i sta je zaista "bolje" ? Recimo da bih isao do 60.000 dinara MAX ili jos bolje do 55.000. :)

Dopada mi se recimo i ovaj Samsung a vidim i da ima mnogo opcija:

http://www.tehnomanija.co.yu/katalog/samsung-televizor-lcd-le-32s81.html

Sony, Panasonic i Philips su mi zvucnije marke i mislim da su bolji od Samsunga mada mozda i gresim.

Generalno, ne treba mi nista specijalno jer je za mene LCD sam po sebi WOW, znaci da mogu da gledam HD i da mogu lako da ga povezem za komp.
 
onda možeš uzeti i crypton 32 za 42000 i 37 za 55000. veruj mi slika je odlična čak i na analognoj kablovskoj a kamoli D3 ili total tv. igrao sam call of duty na ps3 na takvom tv i stvarno sam se oduševio. meni je isti kao i na samsungu. jedino ako ti ne smeta što je crypton. mada kad isprobaš tv neće ti biti svejedno. meni lično se gade takve marke, ali da nisam video svojim očima.
i ima samo jedan HDMI.

a što se tiče ovog samsunga slika je odlična samo cena je ubi bože u tehnomaniji, u metrou je bio pre dva meseca 41000 a sad je oko 38000-39000, ipak je stariji model. i kod samsunga moraš da paziš da nije repariran.
 
Poslednja izmena:
@ Civil
Ja imam taj model i koristim ga kao monitor i TV. Samo reci hvale za njega.
Ako te nesto konkretno zanima pitaj.....
@ Scheilinkin
pre 2 meseca je bio 46000.
 
Poslednja izmena:
Izuzetno mi smeta sto je Crypton. :D Zadrzimo se na markama koje sam spomenuo. :) Nemoguce da je ovaj razlika 12000-13000 dinara za ovaj Samsung, to je prosto nemoguce!? Kako se zna da li je repariran ili nije i sta to, pobogu, znaci? Prvi put cujem da i TV moze da bude repariran. Aman.

@John Cena Imas ovaj Samsung ili onaj iz prvog posta?
 
Repariran ti je neshto shto treba da molis boga da dobijes :D

http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=157175

Usrecio se maltene svako ko je vid`o da mu je tv refublished :D

Ako ne planirash da tv koristis kao monitor, najvise bi gledao kablovskum dvd i 720p ripove, mozda ti je najbolje da se malo vishe bazirash na panasonic 37` plazmu...Objasnjenje: Plazma jednostavno bolje prikazuje sadrzaj loshijeg kvaliteta, a podjednako dobro sadrzaj dobrog kvaliteta :) Rezolucija im nije prilagodjena radu sa rachunarom...Tj nemaju kvadratne pixele, nego pravougaone. Tek plazme od 50` imaju normalan pixel. Al` za video, to nish ne smeta :)
 
Poslednja izmena:
Ne, ne planiram da ga koristim kao monitor. A ona prica da plazma ima rok trajanja a LCD nema? I koliki je to rok? Da li je to jedina razlika? Plazma je starija tehnologija, mora da je LCD u necemu jos napredniji?

Ne razumem se bas u HD materijal ali do koje maksimalne rezolucije mogu da gledam na LCD-u 32", mislim da je 1080p najveca, je l' tako? 1080i?

I 32" mi je preskupa s' obzirom da ogromne pare dajem na sve ostalo u stanu (sve uzimam novo) tako da cu najvise uzeti 32".
 
Najbolji odnos cena-kvalitet koji sam do sada video Philips Full HD LCD 42 inca, 124.000 dinara u Merkuru na NBG.

Mislim da je brojcana oznaka modela nesto kao 7306, a TV je i izuzetno lep i ima onu njihovu "ambilajt" foru, odnosno pozadinsko osvetljenje promenljive jacine.
 
Opa, pao ambilight na 120k? uh :D

Civil...`ajmo redom...

Starije plazme su imale relativno kratak rok trajanja, nove panasonic imaju 100 000 radnih sati (izrachunaj ...dobijesh cifru od tipa 30 godina normalnog gledanja)

LCD je u sistini uzasno matora tehnologija koja se konstantno poboljsava. Prvo, lcd je imao uzasan odziv (zgrozio sam se kad sam vid`o ekran na 486 @33 mhz laptopu i na prvim serijama lcd tv-a u bg). Vremenom je to sredjeno, tako da se ghosting vise i ne primecuje. Ili ga ja ne primecujem. Drugi problem pozadinsko osvetljenje. Crna u mraku nije crna nego tamno siva. Ako nisi picajizla, nece ti smetati toliko. Mada se i to vremenom sredjivalo, ali zbog tehnologije, ne moz` da bude savrsheno (sad dolazi oled pozadinsko osvetlljenje koje resava taj problem...valjda). Treci problem lcd-a je malo losije skaliranje. Plazmini problemi su bili uglavnom taj rok trajanja (valjda prevazidjeno) i burn in (valjda prevazidjeno. Ne sme previse dugo da bude statichna slika, ostaju obrisi na ekranu). Ako ne planiram da gledam HD satelit i koristim TV kao monitor za svakodnevni surf, svakako bih pre uzeo 37 plazmu nego 37 lcd.
 
Poslednja izmena:
evo ja baš gledam cene tamo i nisam primetio da je ovaj sony nešto jeftiniji, tj. čak je skuplji za 1000 dinara. ali to nije ni bitno, jer imaju w4000 seriju o kojoj ostale radnje mogu samo da sanjaju a cena je jako dobra imajući u vidu šta se sve dobije.

sto se tice cene 1100 za W seriju je vise nego povoljno, ali preko 1000e izbor je prilico veliki. Jeste da W serija nudi raznorazne sitnici, ali za 1100e mislim da je pametnije pazariti M seriju Samsunga. Mislim da bi ja to uradio
 
ma čoveče ja kad bih imao 1100 evrića na bacanje uzeo bih neki šklj lcd 32 i xbox 360 flashovan.
al opet 32" a full hd. to još samo Sharp ima. btw. da li neko zna gde kod nas ima sharpovih tv-ova, čuo sam da su kvalitetni do zla boga.
 
ma čoveče ja kad bih imao 1100 evrića na bacanje uzeo bih neki šklj lcd 32 i xbox 360 flashovan.
al opet 32" a full hd. to još samo Sharp ima. btw. da li neko zna gde kod nas ima sharpovih tv-ova, čuo sam da su kvalitetni do zla boga.

U Tehnomaxu na NBG, to je onaj komplex pored Megastore Electronice. Jesu kvalitetni do zla boga ali su i skupi do zla boga. Najbolju cenu kvalitet ima Samsung kao proizvodjac, ostali svi prodaju ime a posle toga kvalitet. Imam i Sony (doduse HD ready) i Samsung M serija (full HD) i Samsung S61 (HD ready), tako da znam o cemu pricam. Dobar je Sony ali je preskup za ono sto nudi. Mislim da je Samsungova R serija dobar izbor za manje pare, a cuo sam da su i S seriju unapredili tako da ni to nije los izbor. Ali cene padaju iz dana u dan, ja sam moj sony u pixelsu platio 800e a sas ke 770e tako da za mesec dana moze biti i 700. A ko hoce HD onda samo M ili F serija Zamzunga. Licno misljenje. Sony nije za xbox a samsung vise nego da jeste, to je zato sto sam ja pre par meseci pricao da Game mod nije samsung dzaba stavio kao podesavanje. svaka im cast.
 
U PixelS video sam nekoliko vecih modela, a na Samsung sajtu ima cela gama novih modela. Pitanje je samo kada ce stici kod nas ali su (za sada) skuplji od postojecih S,R i M serija. Mada su extra uradjeni, pored dosta 100Hz modela pominje se da su extra odradili skaliranje pa i SD kanali sada izgledaju prilicno dobro, kao najbolje na trzistu (na zalost, nisam video licno).
 
danas je izašao novi metroov katalog za evropsko prvenstvo u fudbalu. naravno pun je televizora, a cene su manje više nerealne bar što se tiče našeg tržišta. samsung plazma 50" košta 79000 model PS50-C62, Toshibin 42" full hd ista cena 79000 model 42X3000PG, phillips 32" 44000 model PFL5322, a samsung LE32-S81 je 39000. i na kraju JVC koji je svuda 54-59000 ovde je 47000 (LT-32A80ZU).
tako da je ovo najbolja ponuda trenutno u srbiji i ne treba je propustiti, naravno ako imate metroovu karticu.
 
danas je izašao novi metroov katalog za evropsko prvenstvo u fudbalu. naravno pun je televizora, a cene su manje više nerealne bar što se tiče našeg tržišta. samsung plazma 50" košta 79000 model PS50-C62, Toshibin 42" full hd ista cena 79000 model 42X3000PG, phillips 32" 44000 model PFL5322, a samsung LE32-S81 je 39000. i na kraju JVC koji je svuda 54-59000 ovde je 47000 (LT-32A80ZU).
tako da je ovo najbolja ponuda trenutno u srbiji i ne treba je propustiti, naravno ako imate metroovu karticu.

i naravno ako nije sarena laza kao i uvek sa metroovih kataloga ;)
 
Hehe... nije sarena laza :) Ja sam bio 22. ujutru rano da bih bio siguran da nisam propustio promociju i bio je samo JEDAN i ponovicu JEDAN Toshiba 42" full HD (oznaka je 42x3000pg). Znaci nova x serija sa 6000 kontrast i slika je nenormalno dobra... Obzirom da sam dosao cim se otvorio zgrabio sam taj jedan jedini komad i osecam se presrecno zbog toga :D i zaista platio sam ga samo 79k dinara sto je za tako nesto mnogo dobra cena. Ranije je bio jedan toshiba slicnih performansi ali nije imao 1080p nego samo 1080i (starija serija) i sreca sto nisam se zaleteo da uzmem njega.

Inace dok sam ja pakovao tu jednu toshibu pored mene je proslo jos par likova koji su bukvalno razgrabili Samsungove 32" modele. Znaci bukvalno 5 ili 6 komada su doneli iz magacina dok sam ja tu stojao pored... mislim da vec popodne nije ostao nijedan 32" a ovi veci verovatno ostala neka plazma ali LCD su razgrabili sve. To je bilo u Kragujevcu a za Beograd neznam sta se desavalo.

Ako neko ne veruje poslacu slike :D
 
Sad' razmisljam o 37" modelu do 70.000 dinara. Koji je najbolji od ovih (ili mi preporucite neki drugi):

http://www.tehnomanija.co.yu/katalog/philips-televizor-lcd-tv-37pfl3312.html

http://www.tehnomanija.co.yu/katalog/samsung-televizor-lcd-le-37s81.html

http://www.tehnomanija.co.yu/katalog/samsung-televizor-lcd-le-37r82.html

http://www.tehnomanija.co.yu/katalog/lg-televizor-lcd-37lc51-za.html

Kupovina tehnike u Metrou za mene je oduvek bila "sumnjiva" . Koliko oni daju garanciju? Kako se realizuje garancija? kakvi su uopste po tom pitanju?

Mada bih najradije kupio neki Sony ili Panasonic.... ali nema Sonija 37" za ~70.000 dinara izgleda. Meni je super i 32" ali je mala razlika u ceni izmedju 32" i 37"pa k'o velim sto da ne...

Ili recimo ovaj 32" Sony:

http://pixels.co.yu/shop/product_info.php/cPath/21_22/products_id/96

Ili jeftinije U i P serija?
 
Poslednja izmena:
Da, u svakom vecem gradu imas ovlascene servisere za Samsung, Sony, LG itd i ako u garantnom roku nesto servisiraju naplacuju od uvoznika. Istekne li rok troskove snosis sam.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno