Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znacajna je razlika izmedju SM8200 i SM8600. 120hz panel, Dolby Vision, Dolby Atmos, i svakakve zezalice..

Sve zavisi od tvojih preferencija, mene npr nervira na SM8600 sto je local dimming bulja jer ima jako malo zona, al opet je i to kolko para tolko muzike.



Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
prošlogodišnjim serijama je lepo pala cena. Uskoro izlaze proizvodi za 2020. i ovo vreme je pogodno za kupovinu (pod uslovom da imate keš u ovakvoj situaciji :) )
 
Ako imas toliki kesa, bolje ti je da pazaris preko madjara. Za 49 inca, LG 49SM8200PLA, kosta 160000 forinti na akciji, sto mu dodje 52000 dinara.

jos samo da napises uputstvo kako u vanrednom stanju gde su sve granice zatvorene da uzme preko madjara...?

@urade

kao sto rece shomispc 8600 ima malo zona, dok q65 nema zona ali svakako zbog va panela ima bolju crnu. Na tebi je da odlucis, oba su neka visa srednja klasa ulazni modeli, razlika je va vs ips i webos vs tizen
 
Nema na stanju dosta modela, sve je 0 stanje, za par midela sam pitao juče uvoznike. Čekaju se novi modeli, ostalo je ono što nije niko hteo. Jedino onom kome je hitno i ne bira.
 
Poslednja izmena:
Сачека ванредно стање да прође, да му Вучко да 100 јура и таман да телевизори да падну са ценом и бау, купи модел. Ја тренутно имам кеш али фора, мора да се чека
 
Pale/skočile su cene po sajtovima koje lupaju prodavci, a uopšte ih nema. Ono što se nikom nije sviđalo ostalo. Pitao sam juče za 4 modela iz teme koji su mi se svideli, nema. Da li će uvoziti ponovo stare modele ili ići na nove modele ne znaju. Meni nema logike da uvoze stare modele. Tehnika nije kvarljiva, ali je prolazna, novi modeli izlaze. Sada relano i očekujem pad cena posle ove situacije, dosta ljudi je ostalo bez posla globalno, nudiće se i avio karte džabalesku ko bude išao na letovanje (ako ga bude), samo da se privuku kupci. Ekonomska Korona dolazi posle ove.
 
Pratim cene pojedinih modela od prošle godine. Nekima je cena pala i do 30 %.
Sad je vreme da se kupuju prošlogodišnji modeli, dok još kvalitetno ima šta da se probere.

@IvanKP
mora da se juri. verovatno neće biti više starih modela, jedino ako proizvođači ne pomere planove za proizvodnju zbog trenutne situacije.

@MilanBre
mnogi prodavci u opšte namaju lager, pa zato i daju niže cene. Sede u nekom poslovnom prostoru i primaju narudžbine. *mjau**mjau**mjau*, ko hoće u prodavnici odmah da kupi i nosi, on mora da plati i veću razliku u ceni jer i prodavnica košta. Ništa novo, tako je od uvek. Plus na to dodati trenutno stanje sa virusom za još malo komplikacije.
 
Ako imas toliki kesa, bolje ti je da pazaris preko madjara. Za 49 inca, LG 49SM8200PLA, kosta 160000 forinti na akciji, sto mu dodje 52000 dinara.
Slažem se kod Mađara, konkretno u Segedinu mogu da se kupe LG televizori koji su kod nas 500+ evra za oko 350 evra. Samo ne znam kako bi u ovom trenutku bilo izvodljivo doneti tv iz Mađarske. Čak i ovi naši tipovi iz koji donose iz Mađarske nemaju u ponudi skoro ništa, manje-više su sve rasprodali i ne verujem da će u skorije vreme imati ponovo.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Ne može nikako. Čak i da odu nekim čudom i uspeju da se vrate (granica zatvorena), kada se vrate moraju u karantin. Dok se ne normalizuje situacija sa virusom džabe. Tehnika nije ni ulazila.
 
prošlogodišnjim serijama je lepo pala cena. Uskoro izlaze proizvodi za 2020. i ovo vreme je pogodno za kupovinu (pod uslovom da imate keš u ovakvoj situaciji :) )
Da LG je najavio da novi modeli za 2020 trebalo da budu u prodaji u aprilu, ali zbog situacije sa koronom niki ne zna kada ce da krene distribucija istih na evropskom tržištu. Logično je da čim se pojave novi modeli da ce ovima iz 2019-te da padne cena. Ne znam da li je neko ispratio da li je od pocetka Korone, vanrednog stanja i zatvaranja granica pala ili skocila cena televizora?

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Cene su već pale. Redovna cena za moj tv je niža za oko 100 eur nego pre 7 meseci kad sam ga kupio ili ti 20 %. Na ovo može još 10 % plafon, ali uz rizik da nekih modela više neće biti na stanju. Preko toga nema šanse, jer još na tržištu npr. što se tiče lg može naći UK serija.
 
Pa dobro za 7 meseci je normalno da je pala cena. Za to vreme bi pala cena svakako nevezano za Koronu plus dodatno da su izašli novi modeli za 2020 godinu. Ovde je otežavajuća okolnost što neće biti uvoza televizora do daljnjeg, a trenutne uvezene zalihe biće vrlo brzo rasprodate i samim tim ovima koji još nisu sve rasprodali daje mogućnost da dignu cene zbog nedostatka konkurencije na tržištu.
Zato sam i pitao da li se razlikuju cene sada u odnosu na pre mesec, mesec i po dana pre početka Korone.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Padaju cene svoj tehnici koja se losije prodavala. Ubiše me reklamama za sve one proizvode koje sam gledao u proteklo vreme, a koji su bili nerealno skupi. I padaju cene ograničenim količinama proizvoda kada prodavcu zafali novca. Ali nece sigurno pasti onoliko koliko bi mi to želeli, jer prodavac tu neće zaraditi ništa.
 
Kupljen za spavacu sobu LG 43um7400plb, mogu reci da s odusevljen u odnosu na stari 47LA660s iz 2014god koji je u dnevnoj sobi.
Slika je neuporedivo bolja, Os neverovatno bolji od starog Lg sistema (pre web-a), zvuk prilicno dobar, ali stari ima 2.1 sistem zvucnika, pa vufercic daje dobre duboke, ali je i na ovom 7400 skroz ok sound.
E sad, ako moze da se kaze da je stari model bolji u necemo osim zvucnika, to je po meni kvalitet kucista. Nekako se vise vodilo racuna o detaljima na plasitici, sve nekako ozbiljnije deluje iako je tv od pre 6godina.

E pitanje je sta cu odabrati za dnevnu na leto, dijagonala bi bila 65"-75",ali najverovatnije 65 ili 70, mislim da ce mi biti prevelika dijagonala 75, s' obzirom da ce biti udaljen 3.5m od garniture, ali videcemo.

Mene vise interesuje sta bi od Lg-ja ili Samsunga dalo pribliznu (bar istu) sliku na 65" recimo, kao sto sada imam sa 43" na 7400 modelu? Cenovni rang bi bio do 150.000din.
 
Ti modeli ce biti sigurno skuplji nego sto su modeli za 2019u bili, obzirom da je to trend u svetu. Ja iskreno ne verujem da ce 2019 znacajno da pojeftini pre nove godine..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Jedno pitanje za ljude koji su kupovali LG televizore iz Mađarske, da li je neko imao prilike da reklamira takav tv u LG ovlašćenom servisu u Beogradu
i ako jeste kakva su iskustva?

Jer navodno LG servis Ignis u Beogradu prihvata reklamaciju LG televizora kupljenih u Mađarskoj, i takođe preko njih se ostvaruje (slanjem na mail ili telefonom podataka, računa)
produžena petogodišnja garancija televizora kupjenih preko ovlašćenih uvoznika za Srbiju.
 
Važeća je garancija iz Mađarske, jer LG daje međunarodnu.
 
Gledam da u madjarskoj Samsung QE55Q60 ovaj tv kosta 600€ a kod nas je oko 900€.
Zasto je tolka razlika?




Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Zato što su naši bezobrazni. Čekaju nekoga ko ne zna da naleti i kupi QLED TV sa "savršenim" bojama. A svi znamo da je Q60 entry level TV koji je skoro pa prepakovani RU8000.
 
Zdravo,
Konkretno da li vredi razlika u ceni od 190e izmedju LG 55SM8600PLA i 55SM9010PLA?
Takodje vredi li razlika u ceni od 250e izmedju LG 65SM8600PLA i 55SM8600PLA (eg izmedju 65 i 55 inca)?
Unapred hvala
 
Znacajno veci broj local dimming zona i usb 2.1..

A sa velicinu niko ne moze da ti kaze..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Zdravo,
Konkretno da li vredi razlika u ceni od 190e izmedju LG 55SM8600PLA i 55SM9010PLA?
Takodje vredi li razlika u ceni od 250e izmedju LG 65SM8600PLA i 55SM8600PLA (eg izmedju 65 i 55 inca)?
Unapred hvala
Ja bih uvek uzeo vecu dijagonalu u takvoj situaciji.

I uvek ce ti posle par mesecu faliti vec dijagonala nego bolji local dimming...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kakvo nam je mišljenje o sharp tv sad? 55bj5e, sasvim pristojna cena? Vidim da su nekad bili rebrednirsni hisense, a da su se vratili na staro. Lepa dijagonala, 56k, 4 god garancije. Da li propustam nešto u specifikacijama?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno