Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Logično je da veliki uvoznici prvo legalnim kanalom dođu do robe, gde će šišati sa cenom dok se ne pojavi alternativa. Opet, zavisi, neko je koristio situaciju i praznio magacine stare robe, stvari koje možda nikad i ne bi prodali su sada otišle. Zavisi da li u Kini sada rade i pune iste te magacine, ako ih pune i čekaju distibuciju, oboriće cene da se reše robe i povrate dominaciju.
Mnogi nemaju alternativu, ne mogu preseliti proizvodnju u svoju zemlju, jedino USA može da prebaci Apple, to je novi korak da dignu cene jer se više ne radi u Kini, ali domaći proizvod i kupujemo domaće. Neka firma iz Ita koja prodaje firmi u Srb boju, ne može joj prodati boju ako neka sirovine iz Kine da je napravi, a firma iz Srb istu tu boju ne može prodati fabrici ovde za etikete na ambalaži. Sve je pogođeno, ne samo tehnika. Ljudi još nisu svesni šta dolazi ako ovo potraje.
 
a od svega, pored kvasca, brasna i maski, tehnika je najtrazenija jer se ljudi igraju kućama. Pad proizvodnje, otežan uvoz su samo posledice da se dignu cene. Ja neke sulude akcije ne bih čekao, tehnika ne može da se pokvari ako stoji.
 
ljudi, omašili ste i temu i sobu :mad:
ovde je reč o preporukama novih modela televizora
 
Javi kad stigne, napiši utiske. Koliku garanciju daju u Nemačkoj?

Послато са A0001 помоћу Тапатока
Hoću. Garancija je 2 čini mi se. Napisaću utiske naravno, mada nisam neki ekspert za tv [emoji1787]
Hteo sam nesto novo posle Samsung i LG, pa da vidimo i to čudo od Philips.
Verujem da će mi nedostajati Web OS u početku.

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk
 
Njemu nije bitan toliko panel, niti rgbw vs rgb, ono sto sad gleda je prvo velicina a onda slika. Naravno iskljucivanjem foxa, voxa, elina i ostale ekipe je iskljucio i mogucnost da dobije bas neki shit panel, mislim da su te entry level serije sasvim pristojne za peosecne osobe koje su do juce gledale 720p na 32" u najboljem slucaju...

Hvala na sugestijama svakako.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Samo da dodam što se tiče panela, boje su življe, lepše. Jednostavno bolja slika. Ako je prioritet kablovska i neki nezahtevan nacin upotrebe, onda može i 7100, ali kod reprodukcije kvalitetnijeg sadržaja razlika je jasno vidljiva.
7450 je za UHD kod LG najbolji odnos uloženo dobijeno jer je kvalitet slike isti kao i kod um75 i 76 serije.
Videh negde na oglasima u nekoj prodavnici 49Sm8200 za malo ispod 70k.
 
Njemu nije bitan toliko panel, niti rgbw vs rgb, ono sto sad gleda je prvo velicina a onda slika. Naravno iskljucivanjem foxa, voxa, elina i ostale ekipe je iskljucio i mogucnost da dobije bas neki shit panel, mislim da su te entry level serije sasvim pristojne za peosecne osobe koje su do juce gledale 720p na 32" u najboljem slucaju...

Hvala na sugestijama svakako.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Onda je 7100 ok. *mjau**mjau**mjau*, da nije sad situacija kakva jeste pa da skokne do emecete da pogleda uživo pa neka kupi šta mu se više svidi.
 
Ljudi blizu sam da kupim samsung 55ru7092 ali kaki citam forum nema podrsku za dts. Da li to znaci da na vecini narodnih hd i 4k filmova nece biti zvuka?

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
 
Mozes da koristis neki drugi plejer osim fabrickog, i onda ces moci da pustis sve. Tipa ako koristis plex kao media server.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Znaci fleska ilibeksterni hdd nisu opcija? Plex i ostali nemam mogucnosti odakle da povlacim filmove a i nije mi opcija da mi stalno bude ukljucen racunar

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
 
Ja sam uzeo 55um7100. U odnosu na stari tv je svakako napredak veliki, a da li je imalo nesto bolje za te pare, pa mozda i jeste, al sta je tu je. Ja se natezem sa ovima iz tehno za taj daljinac jedino. Za sad jedino sto mi smeta je sto me cesto izbacuje iz pretrazivaca, kao memorija je puna. Odgledam online jednu epizodu serije, drugu kad pustim izbaci me i kaze da je memorija puna.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Pre 3 4 dana uzeo 7100. Kazu da je 7400 bolji, a ja se iskreno i ne razumem puno. 7400 nije imao tehnomaniji u 55" vec samo 49", zato uzeh ovaj. Hisense sam gledao, ali odystao zbog OS-a. Eon box prebacio sa starim TV-om, a na ovaj LG koristim aplikaciju.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ja sam uzeo 55um7100. U odnosu na stari tv je svakako napredak veliki, a da li je imalo nesto bolje za te pare, pa mozda i jeste, al sta je tu je. Ja se natezem sa ovima iz tehno za taj daljinac jedino. Za sad jedino sto mi smeta je sto me cesto izbacuje iz pretrazivaca, kao memorija je puna. Odgledam online jednu epizodu serije, drugu kad pustim izbaci me i kaze da je memorija puna.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Kakav daljinac?
 
Tako je, tek od 7450 ide Magic remote, ali ga podrzavaju i ovi 7100 i 7400.. realno,on je 35-40e da se dokupi, sto ne predstavlja nikakav problem.

@maxy sta mu je to WCG?

Hisense je mozda dobar, ali ne znam da li bih se usudio na tako nesto, malo mi marka nepoznata....kao npr.kad kazu Huawei tel bolji od Samsunga...iskreno po specifikaciji mozda, ali u praksi po meni nikad!
 
Poslednja izmena:
WCG = Wide Color Gamut

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno