Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako se dobro secam, u istoj seriji su razlike samo u dizajnu i dodatnim opcijama, kao i ravnom/krivom ekranu, ako toga i dalje ima, a slika je ista.
 
Članak je iz 2006.
Imao sam i set top box i CI, RVKDS, identična slika je bila.

Nedostaju još 2 linka. Kucam sa fona. Ima razlike svakako. Na svakom TV sa iole ozbiljnim tunerom. Meni je npr na 65 ks7000 samsungu bila mnogo manje zrnasta slika. Sad da li se lakše vidi na većoj dijagonali ne znam. Pričam baš o sbbu. Brzina menjanja kanala je priča za sebe. Opet tuner na soniju sa x1 extreme samo povećava gain.
Bilo bi lepo kad bi bench mogao da uradi neki test na ovu temu sledeći put kad se testira neki tv...


Edit:

Bila na elitu tema pre neku godinu

Za sad nepto što sam na brzinu našao.

https://www.lifewire.com/intro-to-cablecard-tech-3276161


http://www.dslreports.com/faq/16232

Takodje ako nekome treba twoway funkcija, tj set top box za snimanje recimo, PVR u njima je očajan. Slika sa CMI input / snimanje preko TV je na oko 50% bolja.
 
Poslednja izmena:
Na kvalitetnom tv-u se vidi očigledna razlika u kvalitetu slike kad se gleda preko ugrađenog tunera u odnosu na ove krš boxove koje dele provajderi. Da su iole kvalitetni ne bi ih davali besplatno. Dobar box košta kao tv srednje klase.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Za tv imas eon aplikaciju, sta ce ti cmi kartica, ima li i tu neke prednosti?
Da li cu dobiti nesto ako trazim od sbba karticu i ustekam kabl?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Dobićes, eon app radi preko neta sto znaci kašnjenje oko 25 do 30 sekundi, i ako gledaš neki sport znači, pritom je bolja slika kad nije preko neta.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Koja od ova dva TV-a izabrati Hisense H43A5100 ili VOX 43SWB471B, kvalitet slike u prvom planu (SBB kablovska) nikakvi smartovi i ostale drangulije. Eventualno možda kvalitetniji daljiski i lakoća rukovanja ,jer je tv namenjen za starce.
 
Poslednja izmena:
Po meni Hisense je bolji. Imam taj model samo u verziji od 39". Slika je odlična za taj cenovni rang i koliko sam imao prilike da uporedim sa Voxom, bolje je na Hisensu.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Preporuka za smart TV od 40-43", ne mora UHD moze i full HD.. cena od 40-50 hiljada.. Vidim da se preporucuje hisense.. jos neki osim toga? Za roditelje je, oni su skepticni prema svemu sto njima nije poznata marka..
 
Može li neka preporuka za TV od 65" - 75". Koristio bi se za igrice (PS4), YouTube, filmove. Budžet je do 1500e - 1600e.

Najverovatnije bi kupio preko KP, osim ako razlika u ceni u odnosu na naše prodavnice to ne opravdava.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Može li neka preporuka za TV od 65" - 75". Koristio bi se za igrice (PS4), YouTube, filmove. Budžet je do 1500e - 1600e.

Najverovatnije bi kupio preko KP, osim ako razlika u ceni u odnosu na naše prodavnice to ne opravdava.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Samsung 65NU8502 ili 65Q7N - VA panel, dobar odziv, edge
Sony 65XF900 - VA, FALD, filmovi
LG 65SK8500 IPS, FALD


Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Pre svega, moje poštovanje dugogodišnjim forumašima. Upravo napravih nalog ovde, jer me zanima i vaše mišljenje. Naime, planiram da kupim TV:
od 43-55'',
4K UHD, HDR
direct LED
(nema se para za OLED),
Smart, Wi-fi , sa ugrađenim tjunerom. Akcenat je na kvalitetu same slike pre svega.

Budžet: do 60k rsd
Takođe bih voleo da me neko uputi na sam pojam frekvence osvežavanja slike i osvetljenja ekrana. Koje bi bile odgovarajuće specifikacije? Negde nađem vrednosti u Hz, a negde TPQ/PQI (to me upravo i zbunjuje).

Šta mislite o ova modela ?


Hvala unapred!https://www.gigatron.rs/televizori/lg_smart_43uk6500mla-138620https://toshiba-tv.com/rs-sr/43t6863dg
 
Da li je neko imao iskustva sa JVC televizorima? Imaju vise nego korektne cene (npr. JVC 43VU63M trenutno kosta 36.990) i na papiru zadovoljavajuce karakteristike, ali me plasi da u praksi ne dodje do razocarenja...

I jos jedno glupo pitanje, posto sam apsolutni laik po pitanju TV uredjaja :)... TV bi stajao u sobi na spratu (sproveden je SBB kabal), a SBB tjuner je povezan na uredjaj koji se nalazi u prizemlju. Na koji nacin povezati novi TV i dobiti digitalnu sliku?

Da li je potrebno narucivati i novi SBB tjuner ili sa T2 prikljuckom resavam problem povezivanja na kablovsku?
 
Da li je neko imao iskustva sa JVC televizorima? Imaju vise nego korektne cene (npr. JVC 43VU63M trenutno kosta 36.990) i na papiru zadovoljavajuce karakteristike, ali me plasi da u praksi ne dodje do razocarenja...

I jos jedno glupo pitanje, posto sam apsolutni laik po pitanju TV uredjaja :)... TV bi stajao u sobi na spratu (sproveden je SBB kabal), a SBB tjuner je povezan na uredjaj koji se nalazi u prizemlju. Na koji nacin povezati novi TV i dobiti digitalnu sliku?

Da li je potrebno narucivati i novi SBB tjuner ili sa T2 prikljuckom resavam problem povezivanja na kablovsku?

JVC je kao i većina tih Japanskih nekada velikih imena propao, i sada je sve to neka Kineska konfekcija koja nekome plaća neku siću da bi stavljala ta slavna imena na svoje skalamerije. Još se jedino Sony, Panasonic i možda Sharp batrgaju da se malo izdvoje od konkurencije iz Kine i Koreje. Dakle, taj JVC je tu negde, u rangu Fox, Vox, Adler, Tesla... Korektno za taj budžet, a možda i nije. :p

Što se tiče SBB, treba od njih da tražiš još jedan set-top-box ili D3 CAM modul i karticu ako TV to podržava (svi noviji uglavnom podržavaju). Uz karticu ubodenu u TV, gledaš SBB kanale bez drndanja sa STB i dva daljinska upravljača. Ali nema premotavanja i pusti ponovo funkcije, ako je uopšte korisitš.

U Novom Sadu, SBB bez doplata daje do 3 set-top-boxa ili kartice po priključku.
Da li ćeš dobiti set-top-box ili karticu, možeš dogovoriti da njihov monter kada dođe, prvo proba karticu, pa ako ne radi, da instalira STB. Kartica je uglavnom bolja opcija. Moteri već generalno znaju koji televizori rade sa karticama a koji ne.

T2 nema veze sa kablovskom TV. On radi isključivo sa antenama i radio difuzijom.
 
Još se jedino Sony, Panasonic i možda Sharp batrgaju da se malo izdvoje od konkurencije iz Kine i Koreje. Dakle, taj JVC je tu negde, u rangu Fox, Vox, Adler, Tesla... Korektno za taj budžet, a možda i nije. :p
Sharp je isto kinez i katastrofa od televizora, sve ce ti biti jasno cim ga raspakujete.

Panasonic je uzasno tezak za bilo kakvu popravku. Van garancije ce te ga verovatno baciti.

Sony ne daje vise ni 5 para u razvijanje platforme pa gura android za koji nisam optimista, videcemo gde ce ih to odvesti.

I sve u svemu jako malo proizvodjaca danas stvarno pokusava da napravi televizore, na trazistu su vecinom klonovi sa razlicitim nazivima bez ikakve softverske podrske koja je zadnjih godina postala sve bitnija.
 
Poslednja izmena:
Sony ne daje vise ni 5 para u razvijanje platforme pa gura android za koji nisam optimista, videcemo gde ce ih to odvesti..

Sony daje ažuriranja za tvove od 2014 godine i danas. Bivši x850c model 2015 ima i android 7 a poaniramd dobijeni 8icu. Nije baš sony android toliko loš. Bolje radi od Philipsa i Samsunga. LG nemam pa ne mogu da upoređujem.
 
Znam, skapirao sam. Samo eto opet par linkova :)
 
Pa i Sony ima burn-in :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
pa soni i samsung ne proizvode oled panele u tome je problem :d a sony ima android koji vecini radi lose.

Da, da, sa svojim kvazi 4k ekranima, "sivo crnim" IPS panelima i OLEDima koji crkavaju posle 3000h umesto 40000h

evo ja imam oled, 11 meseci uskoro, radi kao i prvog dana bez burn ina. kada ce da crkne za razliku od sonija? A posto posedujem LG znaci i da je najbolji :) Da imam philips mozda bi bio on.
 
Sony i samsung svakako ne proizvode oled za tv. Samsung prozvodi svoje samoled ekrane i ekrane za iphone.

LG je tek nedavno izglasan kao drugi dobavljač za apple, pre čega njihovi IPS i OLED nisu zadovoljavali quality testove.

https://www.theverge.com/circuitbre...8/apple-iphone-xs-max-lg-oled-display-samsung

Ko želi može malo da istraži... Svakako ne treba plasirati priče o božanskom LG. Samsung istog cenovnog ranga ostavlja out of the box svaki LG daleko u retrovizoru.

Inače imam philipsa i sonija i samsunga....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno