Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na osnovu čega izvodiš zaključak da je bolji od 7450? Imaš oba, jedan pored drugog pa to vidiš ili na osnovu specifikacija?
 
Uporedjivao sam ih, Hisense mi je davao lepsu sliku, iako su oba bili VA paneli!
Daleko od toga da je 7450 los tv, meni je Hisense bio cenovno prihvatljiviji, slika mi je vizuelno bila bolja.
 
Poslednja izmena:
Kad sam kupio 7450 prodavac je za MR koji je bio u pakovanju tvrdio da je to običan daljinski. Toliko o njihovom poznavanju.

Da li mozes da mi sumiras samo utisak o vertikalnom uglu gledanja na 7450?

I dalje se dvoumim izmedju njega i SM8200 za spavacu a najverovatnije cu gledati tv pod uglom odozdo (ne mogu bas da procenim, al mislim da sam uzeo prenizak krevet a ostavio previsoku uticnicu).


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Kad se gleda sa visine (TV mi je na komodi) slika je malo tamnija. Pogledaću kad dođem kući kako izgleda kad se gleda iz bunara :)
Moj je IPS i u dnevnoj je sobi. Ne znam kakav je VA panel po vertikali? A s obzirom da je spavaća soba...
 
U dnevnoj imam SM8600 i neke korisne benefite u odnosu na UM7450 vidim tek kod njega. U smislu da ne vidim neku bitnu razliku izmedju UM7450 i SM8200 osim VA vs IPS, a opet, razlika je nekih 100e..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Imam i ja Hisense ali ti ga pretera vala. Ponašaš se kao dete čim neko kaže nešto loše za njega odmah skačes u odbranu.
Nije loš za te pare, meni za moje potrebe je okej jer sam svakako hteo da koristim Mi box S, ali da ima bolje od Hisensa itekako ima.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
U dnevnoj imam SM8600 i neke korisne benefite u odnosu na UM7450 vidim tek kod njega. U smislu da ne vidim neku bitnu razliku izmedju UM7450 i SM8200 osim VA vs IPS, a opet, razlika je nekih 100e..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Nema neke bitne promene (malo tamnija slika). Ako tv stavljas na zidni nosač onda uzmi onaj koji dozvoljava da se tv rotira oko horizontalne ose i nagni ga napred.
7450 u veličini 50 je VA, a 43, 49 i 55 su IPS. Za SM ne znam kako ide.
Slika je pristojna, a verujem da bi bila još bolja ako se koristi CA modul.
U HDRu daje cca 360 cd/m2, a na Vivid blizu 400, dok je standard oko 300. Za spavaću sobu rekao bih dovoljno.
 
Ma da, to deluje sasvim okej :)
Hvala :)



Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Imam i ja Hisense ali ti ga pretera vala. Ponašaš se kao dete čim neko kaže nešto loše za njega odmah skačes u odbranu.
Nije loš za te pare, meni za moje potrebe je okej jer sam svakako hteo da koristim Mi box S, ali da ima bolje od Hisensa itekako ima.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Druze , ne sporim to nikako, vec je to samo bio moj odgovor na nesuvisli komentar! Da je covek taksativno naveo sta mu se ne svidja pa ajde, vidi samo kojom je terminologijom objasnio sta mu se ne svidja!!!
 
Verovatno i sam znaš šta mu se ne dopada kod Hisensa. Software na smart modelima nije baš najbolji, čak je ranije bio i gori. Ne mogu da se instaliraju pojedine aplikacije na njegovom OS-u i ne čita pojedine kodeke što verovatno odvraća ljude od Hisensa, pa pretpostavljam i Ivana.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Ima li sta bolje od Lg50UM7450 u toj velicini ekrana? Budzet bi mogao da ide do 550-600€ max ako je nesto bolja kupovina od ovog LG. Na KP mu je cena 460-480€ sa 2god. garancije, dok mu je na par mesta u web sopovima cena 58-5900 din sa 5God. +
Mala je razlika u ceni ali nigde nisam mogao da nadjem sta podrazumeva ova produzena garancija,da li se odnosi na sve moguce kvarove koja pokriva i dvogodisnja garancija?
Postojeci samsung UE40D6500 me verno sluzi 9god,ici ce u manju sobu pa mu trazim zamenu.
Tv se gleda sa 2,5-3m,uglavnom kablovska i sedi se pravo ispred tv-a.
 
Odakle ti to za 5g garancije? Na LG sajtu stoji da je 5g samo za odredjenu belu tehniku, nema nista za televizore u ovoj godini..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ne mogu da se instaliraju pojedine aplikacije na njegovom OS-u i ne čita pojedine kodeke što verovatno odvraća ljude od Hisensa, pa pretpostavljam i Ivana.
koje kodeke ne čita Hisense?
 
Gledao sam Hisense juče, meni je to klasa ispod Samsung i LG. Nije zaokružen proizvod, džabe i da je ista slika i jeftiniji, ne radi ovo, ne mogu ono.

Upravo tako! Svaka ti je na mestu?

Nije los proizvod, ali je svakako ISPOD Lg-ja, Samsunga, Philipsa itd...to svako moze primetiti uzivo, bez nekih posebnih predznanja...jednostavno deluje jeftinije..
 
Hisense u odnosu na druge kineze na našem tržištu zaista predstavlja kvalitetan proizvod. Imao sam prilike da koristim A6100 u dijagonali 58" koji je za nezahtevnog korisnika dobar izbor. Problemi su bili vezani za net i tu je na žalost pomagalo samo čupanje iz struje. Daljinski je kvalitetan, od izdržljive plastike. Slika nije ostavila poseban utisak na mene pre svega raspon boja. Ali s obzirom na cenu od 58k koliko je plaćen prošle godine i dijagonalu, a za one kojima treba samo TV ovo nije loš izbor. Definitivno je kvalitetniji od Vox, Fox i sličnih. Lično meni je malo teže snalaženje u opcijama i podešavanjima, loš izbor aplikacija i relativna tromost.
B seriju nisam imao prilike da čačkam (gledanje u prodavnici ne računam). Nisu pošteni sa specifikacijama (navode osvežavanje od 2000 Hz i slično što nema ni jedan TV, umesto da napišu da se radi o PMI i da ta vrednost nema jedinicu). Opet, cena je primerena kvalitetu uređaja.
Ukupno gledano, performanse su ipak ispod vodećih proizvođača, ali ipak neko treba da popuni i srednji cenovni segment. Verovatno bih pre kupio Hisense nego neki ulazni model jačeg proizvođača (npr. b7500 vs um7100).
 
Da, za 40k dinara...

Salu na stranu. Pošto je u tom cenovnom rangu izbacio Hisense ostaje mu samo Vox, fox, Vivax...
Za 50k ne može kupiti ni jedan solidan 4k u 43" od vodećih proizvođača.
 
Možda sam pomešao tačne kodeke, ali koliko znam ne podržava xvid, divx, dts i dolby.


Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Druze cemu takve izjave napamet? Cemu uopste tvoje misljene, kad niti imas taj televizor ,niti si ga koristio!
Nisi se udostojio da cak procitas sta moze, a sta ne!
Apsolutno pusta i podrzava sve kodeke koji si pobrojao!Bukvalno ne postoji fajl koji glatko ne moze da pusti, cak i fajlove od 100gb blu ray!
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno