Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne bih isao na te neke "budget" brandove ja mislim.

@maxy a i ostali

Hvala. Bilo koja konkretna preporuka bi bila bas dobrodosla her sto vise gledam manje sam pametan. Sta je mana UM modelu koji sam naveo bio?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nista (specialno), verovatno je mislio da za jos nesto malo vise para mozes uzeti neki bolji model...
 
Da, sa tim sto je to tacno i za TV od 3000e - i tad uvek za malo vise para ima malo bolji :) Ja pokusavam neki sweet spot da nadjem.
Tako da izbor sam suzio na inicijalni 55UM7660PLA , ili mozda ako se uspem protegnuti na 49SM8200PLA / 55SM8200PLA

Sad dalje, nisam pametan... :) Endless loop uvek... koji se zavrsi sa 50% skupljom kupovinom nego inicijalno planirano
 
Poslednja izmena:
55UM7660PLA je sasvim ok.Nema potrebe za sm8200 jer ne nudi mnogo vise a skuplji je .Mogao bi samsung ru8000 da pogledas ako bi dodao jos nesto para.Pogledaj i panasonic gx700 od 58" ili gx820 od 50".
 
youngster Koliko sam ja čitao forum, a pratim ga izvesno vreme bar što se tiče ove teme, jer i sam planiram neku kupovinu, mislim da bi mogao da uzmeš u obzir i LG 49SK8100PLA, ima ga navodno u T********** za 87 k. Kažu, a i ja sam malo uporedjivao, da je u suštini bolji nego nova SM serija... sad da li ga imaju ili ne, ne znam na sajtu stoji da ima... Jeste manja dijagonala ali izgleda da je kvalitetniji... p.s. Rezimiram otprilike šta sam pročitao ovde u poslednjih dva tri meseca, neka me neko ispravi ako nisam u pravu.
 
Imam jedno amatersko pitanje jer sam totalno ispao iz priče oko tv-a?
Da li sadasnji televizori mogu putem integrisanog media plejera da pustaju 4K fajlove kroz mrezu sa NAS-a? I da povuku .sub ili .srt prevode. Ne bih da se zezam sa media serverima i transcodingom ili lepljenjem prevoda.
Ako mogu, molim za predlog nekog 4K 55" tv-a do 700€.
Izvinjavam se ako sam pitao glupost ali u specifikacijama na sajtovima vidim koji su formati videa podrzani ali pretpostavljam da se to odnosi na fajlove koji se pustaju putem usb.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
poslednje verzije WebOS (znači, LG - ovogodišnji i prošlogodišnji, možda i stariji modeli) i Tizena (znači, Samsung - slično kao za LG) to mogu, kao i VLC player (možda i neki drugi) na Android TV. što se samih fajlova tiče, najbolje da su mkv sa ugrađenim titlovima. ako se ne varam, skoro smo ovo spominjali u ovoj temi

youngster , Hisense (kod nas) baš i nije budžet brend. pogledaj kako se kreću cene HD ready i Full HD. primetno veća cena u odnosu na VOX, Fox, Vivax, Tesla i "slične". što se 4K tiče, tu je kako-tako konkurentan (stoji da ima čudne mane; pogledati današnji primer sa H65U7B u Hisense temi) sa "proverenim" brendovima iako je sam među prvih 5-6 na svetu.
u svakom slučaju, srećno u kupovini obzirom na ponudu u tom rangu cena :)
 
Poslednja izmena:
Među prvi 5-6 je u Srbiji, a u svetu ni u 10, ako govorimo o kvalitetu. Za X godina to će se promeniti, ali sada je tako.
 
poslednje verzije WebOS (znači, LG - ovogodišnji i prošlogodišnji, možda i stariji modeli) i Tizena (znači, Samsung - slično kao za LG) to mogu, kao i VLC player (možda i neki drugi) na Android TV. što se samih fajlova tiče, najbolje da su mkv sa ugrađenim titlovima. ako se ne varam, skoro smo ovo spominjali u ovoj temi

Hvala na odgovoru. Procitaću sta je spominjano u temi.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
ja bih pre rekao da je hisense kako tako konkurentan u tom low segmentu (negde bolji negde losiji,uglavnom bolji), a da vec sa "proverenim" brendovima nema sta da trazi osim nize (dosta nize) cene, ali dobro svakom svoje. Ja bih pre mozda izabrao philips, a valjalo bi neko da ih uporedi. Tipa philips pus7304 (p5, android, ambilight) vs hisense u7b (quad, vidaa), kvalitet slike vs kvalitet izrade vs all-around.
 
SONY KD65XF9005BAEP bez konkurencije .
Ako kupujes kod Madjara koja je cena trenutno ?

Cena je jako slična kao i B8 OLED u istoj dijagonali. Ako nije baš zahtev za led, zar nije ipak bolje uzeti oled?

Crna Gora je u pitanju, 1600€ je Sony ovamo, a B8 je 2500€

https://www.tehnomax.me/tv-i-video/televizori/product/view/15/20758
https://www.tehnomax.me/tv-i-video/televizori/product/view/15/24945

Jel ima možda neki bolji izbor od Sony-ja, 65" do 1600€, iz ovog izbora?

https://www.tehnomax.me/tv-i-video/...106&extra_fields[28][]=0&extra_fields[29][]=0
 
Poslednja izmena:
^+1
Uzmi Sony.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
u Crnoj gori

MarkoZ, složićemo se da se ne slažemo u potpunosti :)
Hisense dođe srednja klasa, kako god da se pogleda. u višoj klasi nema šta da traži (pogotovo što i najjača prošlogodišnja serija ima 8bit+FRC). doduše, ne znam kakvi su OLED modeli pošto ih nema kod nas (još uvek).
podržavam predlog za poređenje sa nekim Philips-om (koji je takođe Kinez)
 
Steta sto se Vizio ne prodaje u Evropi, da malo zamuti vodu i ponudi televizore na nivou Samsunga i LG-a, a sa Hisense cenom :)
 
Steta posto sam sa burazerom gledao P65-F1 model pre nego sto se odlucio za c8. Dosta hvaljen(pogotovo Rtings) ako ubodes pristojan panel koji je cesto lutrija kod Vizio brenda. Bio je na nekom popustu u tom momentu za 1400$. Na kraju je uzeo c8 55". Ja bih isao na vecu dijagonalu svejedno iako je ovaj c8 sjajan i vidi se bas razlika.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
sharp nije bas hvaljena marka, isto kinez, smart zna da baguje, imalo je ovde par korisnika sličan ali se nisu oduševili, ali opet za tu cenu i tu veličinu...
 
zar nije Sharp u Evropi Turčin? mislim da ga, kao i JVC, Vestel (poznat po VOX-u) radi za Evropu.
 
Poslednja izmena:
Ne zaboravite da na listu dodate i Tošibu. Radi ih Vestel. Sve bivši giganti na ovom polju sa sve Filipsom na čelu.

Od japanaca samo Soni ostade. Neki prodaše ime, neki propadoše (AIWA), ali ono što su recimo meni brendovi kao što su JVC, Aiwa, Philips, Grundig... kao klincu značili, današnja deca i ne znaju šta su ta imena industrije bila pre 30 godina. Tek krajem 80ih na naše tržište masovno ulaze GoldStar (LG), Samsung i Kamacrown, s tim da je Soni već bio zastupljeniji. Prva dva navedena danas drmaju tržištem, Soni se drži, a ostali...
 
Poslednja izmena:
ljudi ne zele kvalitetno i da traje, vec jeftino i da radi... pa onda novo. Tržište je reklo svoje. Kako se sony drzi i ja se ponekad zapitam ali i oni su verovatno manjeg kvaliteta nego što su bili, ime ga još drži, a i kvaliteta ne manjka bar što se današnjice tiče.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno