Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja imam 55 7077 . Zadovoljan sam sa slikom po meni jedan od boljih televizora za gledanje kablovske tj. SD signala . Hd i 4k su takodje odlicni i u toj cenovnoj klasi tesko da nesto moze da mu parira opet zavisi ko sta ocekuje od slike. 9005 je vrhunski ali i duplo skuplji. 7077 nema android . Za 55 inca je odlicna cena u G sa vaucerom sbb 67000 . Spustili su cenu oled LGB8 55 na 149900 sa vaucerom dodje 135000 sto je vrhunska cena za Srbiju.
 
Uzeh Sony 55xg9505. Utisci, sta znam...nisam navikao na ovo bljestavilo u HDR. Netflix calibrated mod, brightness spusten na 45, Dimming na high, XDR na medium i umara me i dalje. Bas sveeetla slika.
U SDR je ok sa brightnessom na 7. Upscaling je neverovatan za SD signal s EON-a.
Slika generalno top, al valjda nisam navikao [emoji23]

P.s. Titlovi na netflixu obavezno moraju u box i da budi zute boje inace local dimming pravi show od slike- mislim da je bilo reci vec o ovome.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kupujem best-buy 65".

Dvoumim se izmedju Samsung nu7100 za 100.000din ili hisense u7b za 90.300?

Hisense ima dobar review, mada ja nisam bas impresioniran slikom koju sam video u salonu. Misljenja?
 
Ja u hdr-u na xf9000 smanjim osvetljenje na 10/50,local dimming high, x-tended dinamic range na high, slika standard ili cinema pro, nivo crne između 40 i 50. Slika je odlična. Na xg je možda blooming izraženiji zbog nešto jačeg osvetljenja i lošijeg kontrasta ali mislim da sve to može fino da se sredi u podešavanjima.
 
u7b je novi model, u7a je proslogodisnji pa po njemu gledaj, imas cak i review na benchu za u7b, a za smart i generalno utiske o hisense mozes sve da nadjes tamo u temi.
 
Gledajući kakve mogućnosti nam nude naši provajderi tv usluge apsolutno nema potrebe davati velike pare za tv. Uzmimo npr. SBB i njegove satelite koji daju najbolju uslugu televizije u našoj republici. Pa ono je tuga za 21. vek. Pola sadržaja i dalje ide u SD formatu. Pa tu ni kvantni računar ne bi mogao da uradi skaliranje na 4k. HD skaliranje na 4k još i radi solidno. A o HDR video sadržaju da i ne govorim. Da nije jutjuba ne bih znao ni kako to izgleda. A ako imate iptv našeg nacionalnog operatera, tu je i EI Niš dobar izbor, pošto oni još nisu ni do HD sadržaja stigli, pa im je i dalje sve u SD formatu. Na sve to ljudi gledaju da se i zaduže pa da kupe dobar tv koji će otplaćivati na rate, a od mogućnosti koji taj tv pruža neće moći iskoristiti ni 20 %. Na mom UHD tvu gledam promo materijal za OLED u 4k @60fps HDR i to je rapsodija boja, detalja, kristalno čiste slike... E onda se vratim npr. na O2 i vidim artefakte po ekranu koje ni jedan procesor ne može da ispegla. Ako neko od vas ima pristup kvalitetnom video sadržaju onda ima smisla razmisliti o nečemu boljem, a ostalima preporučujem budžet segment. Džaba HDR, lokalne zone zatamnjivanja, UHD... kada nema sadržaja koji će da iskoristi te mogućnosti. Solidan TV iz srednjeg segmenta košta cca 1000 eura, ali ono što vidimo u prodavnici u vidu promo materijala nećemo videti kada taj isti tv donesemo kući. Neko će reći, ne kupuje se tv svaki dan, ali ja sam ubeđen da ono što nude današnji proizvođači na našem tržištu naši provajderi neće moći da iskoriste ni za 10 godina. Zato pamet u glavu pri izboru i ne bacajte bespotrebno novac.
 
Gledajući kakve mogućnosti nam nude naši provajderi tv usluge apsolutno nema potrebe davati velike pare za tv. Uzmimo npr. SBB i njegove satelite koji daju najbolju uslugu televizije u našoj republici. Pa ono je tuga za 21. vek. Pola sadržaja i dalje ide u SD formatu. Pa tu ni kvantni računar ne bi mogao da uradi skaliranje na 4k. HD skaliranje na 4k još i radi solidno. A o HDR video sadržaju da i ne govorim. Da nije jutjuba ne bih znao ni kako to izgleda. A ako imate iptv našeg nacionalnog operatera, tu je i EI Niš dobar izbor, pošto oni još nisu ni do HD sadržaja stigli, pa im je i dalje sve u SD formatu. Na sve to ljudi gledaju da se i zaduže pa da kupe dobar tv koji će otplaćivati na rate, a od mogućnosti koji taj tv pruža neće moći iskoristiti ni 20 %. Na mom UHD tvu gledam promo materijal za OLED u 4k @60fps HDR i to je rapsodija boja, detalja, kristalno čiste slike... E onda se vratim npr. na O2 i vidim artefakte po ekranu koje ni jedan procesor ne može da ispegla. Ako neko od vas ima pristup kvalitetnom video sadržaju onda ima smisla razmisliti o nečemu boljem, a ostalima preporučujem budžet segment. Džaba HDR, lokalne zone zatamnjivanja, UHD... kada nema sadržaja koji će da iskoristi te mogućnosti. Solidan TV iz srednjeg segmenta košta cca 1000 eura, ali ono što vidimo u prodavnici u vidu promo materijala nećemo videti kada taj isti tv donesemo kući. Neko će reći, ne kupuje se tv svaki dan, ali ja sam ubeđen da ono što nude današnji proizvođači na našem tržištu naši provajderi neće moći da iskoriste ni za 10 godina. Zato pamet u glavu pri izboru i ne bacajte bespotrebno novac.
Nisi bas u pravu.Zasto ljudi kupuju automobile od preko 20000e kada su nam ocajni putevi?Bolje da kupe daciju sandero ili fiat 500l i neka uzivaju.A sta cemo recimo sa filmovima ?Da li je isti dozivljaj kada gledas 4k u hdr- u na tv -u od 60000 i 150000din?
 
Kao što napisah, ko ima pristup kvalitetnom videu, on ima razlog da kupi nešto bolje, ako ima finansijskih mogućnosti.
Sto se tice automobila, pa onaj ko ima velike mesečne prihode ne razmišlja o novcu kao onaj ko radi za 300 eur. Poruka je upućena bas onima koji nemaju pristup servisima kao što je netflix, a za početak tu su svi korisnici iptva sa netom 10/1, a sanjaju vlažne snove o kcalitetnoj slici.
Tv provajderi nisu krivi ako im je izvorni signal loš, ali jesu ako HD izvorni signal svedu na SD. Pitate kako? Pa eto vam opet lelekomov iptv koji svaki HD pretvara u SD jer ne postoji mogućnost da provuku HD signal kroz mrežu. Tu ne pomaže ni netflix ni nista drugo.
I opet ponavljam, ako imate video sadržaj koji može da iskoristi mogućnosti kvalitetnog UHD TVa bićete zadovoljni i sa njim.
 
Na dobrom TV i SD sadržaj izgleda sasvim dobro.
Istina je da većina TV na tržištu sa velikim ekranima ima problem sa SD sadržajem.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Problem je upravo u tome što svi dobri TV uređaji dolaze u 50+ dijagonali, a oni najbolji 55+.
Sinoć pustim na mom LG 43UM7450 video koji prezentira mogućnosti LG OLED TVa (promo video) i ono što sam video bilo je WOW! Kvalitet ovog zapisa je znatno bolji od onog koji LG nudi kao prezentaciju mogućnosti UHD linije TVa.
TV automatski menja postavke i prelazi u HDR režim slike (koji je opet osnovni HDR jer panel nema veće mogućnosti). Ne, nemam duboku crnu (ali je bar uniformna), nemam potpuno HDR iskustvo, imam blagi halo efekat oko svetlog objekta na tamnoj pozadini, ali to je ništa u odnosu na one brljotine koje dobijamo od kablovskog operatera.
Kada bih imao približan kvalitet slike, tj. kada bi ulazni signal bio približan datom promo videu (4K @60fps HDR), gledanje TVa bi bila satisfakcija maltene kao da se radi o nečemu revolucionarnom.
SD na recimo Pinkovim filmskim kanalima je očajan. Kada bih imao kvalitet slike kao na FOX HD ili TV1000, pa to bi bilo još i ekstra, no...
Recimo liga šampiona na RTS. Kvalitet slike na terenu i iz studija se razlikuju iako su i jedan i drugi HD. A tek snimci utakmica u 4K, fantastično.
Možda nije tema sad, ali laserski projektori su možda bolje rešenje za prave filmofile koji imaju pristup kvalitetnom video zapisu, jer dijagonale mogu biti znatno veće od 65 inča.

Vidite, nisam otkrio toplu vodu, ali se ovde na forumu o tome očigledno ne priča u opšte ili dovoljno.
 
Možda zato što ovo nije ana.rs forum pa da se bira po kriterjumu uklapanja u boju zida, nego ipak it forum pa se podrazumeva da se ne gleda pink nego se koristi za nešto drugo ¯\_(ツ)_/¯
 
Znao sam da će se neko odmah uhvatiti za pink :)
Naveo sam primer pinka jer ima najveći broj kanala, a povremeno na filmskim programima naleti i neki dobar film. No ti si odmah pomislio na ove terestrijalne kanale, omiljene režimu.
Nigde boju tapeta ne pominjah, a to što je ovo it forum znači da treba dati potpunu sliku o tome šta ko može da očekuje, jer je i tema "koji TV kupiti?", a ne "koji TV ima na papiru najbolje karakteristike?". Ovde se samo barata sa hvalospevima o tehničkim karakteristikama. Pa dobro, računam, ako je neko došao na forum, onda bar zna da čita. Gde je povratna informacija o tome šta taj tv daje u realnom radu. Ako je ovo it forum, a pretpostavio sam da si time hteo da kažeš da se ovde okupljaju ljudi koji znaju o ovome više od proseka, gde su te "male recenzije" znalaca? To je kao da ja kažem da moj auto može da ide 250 km/h, ali ja ne mrdam iz centra grada gde je prosečna brzina 16 km/h. Dakle, nije tema koliko moj auto može da ide, već šta mogu da očekujem u realnoj upotrebi. Ili je možda tema, 'ajde da ga merimo?
Ako nisam u pravu, onda odmah da okačimo poruku na forumu, kupite svi OLED TV od 200k+ RSD i bićete zadovoljni.
 
Nigde na svetu se tv ne kupuje zbog kanala vec izricito zbog sadrzaja koji ces konzumirati i vidu ostalih mogucnosti. I kapiram sta zelis da kazes ali to je neizvodljivo u ovom trenutku.

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
 
Maxy, ni Andric ga bolje ne bi objasnio. Potpuno se slazem sa tobom. Da ne davim objasnjenjima jer sam u televiziji kako profesionalno tako i kao ljubitelj tehnologije od svoje 13 godine , od C formata pa nadalje .

Ko zeli OLED LG 55B8 kao jedan od best bay oled televizora , ja mu poklanjam vaucer za popust i moze ga kupiti za 135000 ili 55C8 za 144000 sto je smesna cena za nase trziste, samo je steta sto nema 5 godina garancije .Jeftiniji je 6 evra za B8 i 180 evra za C8 model nego kod Madjara .
 
Poslednja izmena:
^odlične cene, ko može neka ne propusti priliku, evo ja nudim moj uz doplatu :-devil-:

inace to sto VI tako koristite TV ne mora da znaci da SVI tako koriste, ako si dosao i pitao koji je najbolji tv za 100000din sigurno nećeš dobiti odgovor uzmi 32inca fox za 150e i uživaj u našim kanalima jer ostalo ne vredi. Niti ćeš pitati koji vivax od 150e da kupiš, a neko doći i preporučiti ti oled, to je lappy hteo da kaže da VI, kao već korisnici IT foruma znate šta želite i šta da očekujete. Ako si TI kupio auto koji ide 350kms, a ti ga vozis 30km max to su opet TVOJE potrebe i TVOJ izbor. Ako imaš para i hoćeš da kupiš najbolje samo napred, ako si kupio samo da se hvališ samo napred, ali sigurno nisi kupio jer si znao da ti ne treba i da nećeš koristiti ali eto hteo si da uzmeš kredit na 10god i da otplaćuješ auto čisto jer ti je pera rekao da uzmeš. Onaj ko kupuje OLED ili takvu neku klasu sigurno ga ne kupuje za primarno korišćenje tv pink, palma ili koji već, već zna za šta će ga koristiti i zašto ga želi, a opet da pritom ima mogućnosti.
 
Ja tvrdim da 90% prosecnih korisnika nece primetiti razliku izmedju lcd i oled televizora , bez direktnog uporedjivanja jednog pored drugog . Poklon vaucer ako nekom treba poklanjam i za bilo koji drugi tv ne samo za oled.Nazalost nisu svi platezno sposobni da odvoje vecu sumu novca za tv.Sa vaucerom mozete kupiti i na cekove sa zadnjom ratom zakljucno sa julom sledece godine .
Sto se pinka tice poceo je emitovanje u HD tehnologiji tako da ljubitelji tog sadrzaja mogu uzivati u kvalitetnijoj slici .
 
Poslednja izmena:
^odlične cene, ko može neka ne propusti priliku, evo ja nudim moj uz doplatu :-devil-:

inace to sto VI tako koristite TV ne mora da znaci da SVI tako koriste, ako si dosao i pitao koji je najbolji tv za 100000din sigurno nećeš dobiti odgovor uzmi 32inca fox za 150e i uživaj u našim kanalima jer ostalo ne vredi. Niti ćeš pitati koji vivax od 150e da kupiš, a neko doći i preporučiti ti oled, to je lappy hteo da kaže da VI, kao već korisnici IT foruma znate šta želite i šta da očekujete. Ako si TI kupio auto koji ide 350kms, a ti ga vozis 30km max to su opet TVOJE potrebe i TVOJ izbor. Ako imaš para i hoćeš da kupiš najbolje samo napred, ako si kupio samo da se hvališ samo napred, ali sigurno nisi kupio jer si znao da ti ne treba i da nećeš koristiti ali eto hteo si da uzmeš kredit na 10god i da otplaćuješ auto čisto jer ti je pera rekao da uzmeš. Onaj ko kupuje OLED ili takvu neku klasu sigurno ga ne kupuje za primarno korišćenje tv pink, palma ili koji već, već zna za šta će ga koristiti i zašto ga želi, a opet da pritom ima mogućnosti.

Zar nije pošteno reći čoveku da mu možda takav tv ne treba? Kako bi se ti osećao da moraš za nešto da zvekneš 1000 eur, pa da posle ukapiras da si mogao proći i sa 500, ali te neko "lepo" savetovao. Valjda je forum tu da čoveka uputi, a ne samo dâ paušalan savet.
I opet polazis od pretpostavke da neko nesto zna ili zna ono što i ti. To je u startu pogrešno. Ljudi jednostavno nemaju vremena da pogledaju 100 recenzija ili o tehnologiji nemaju blage veze ili je ne prate... Ali su čuli od Mileta iz lokalne prodavnice da nema TVa bez 100k rsd. Ako takvih i sličnih ima ja forumu, onda ljudima treba lepo objasniti šta i kako, a ne odmah savet idi i kupi za sve pare. Opet ponavljam, to što se ti razumeš u nešto, ne znači da se i neko drugi razume. Ili se ti razumeš u sve.

Nije mi namera da isterujem bilo kakvu pravdu, osuđujem nekoga i sl., već samo da skrenem pažnju na ovu temu.
 
Poslednja izmena:
Zar nije pošteno reći čoveku da mu možda takav tv ne treba? Kako bi se ti osećao da moraš za nešto da zvekneš 1000 eur, pa da posle ukapiras da si mogao proći i sa 500, ali te neko "lepo" savetovao. Valjda je forum tu da čoveka uputi, a ne samo dâ paušalan savet.
I opet polazis od pretpostavke da neko nesto zna ili zna ono što i ti. To je u startu pogrešno. Ljudi jednostavno nemaju vremena da pogledaju 100 recenzija ili o tehnologiji nemaju blage veze ili je ne prate... Ali su čuli od Mileta iz lokalne prodavnice da nema TVa bez 100k rsd. Ako takvih i sličnih ima ja forumu, onda ljudima treba lepo objasniti šta i kako, a ne odmah savet idi i kupi za sve pare. Opet ponavljam, to što se ti razumeš u nešto, ne znači da se i neko drugi razume. Ili se ti razumeš u sve.

Nije mi namera da isterujem bilo kakvu pravdu, osuđujem nekoga i sl., već samo da skrenem pažnju na ovu temu.

Znaci da ovih 1000 i kusur strana i saveta nemaju znacaja po tvom misljenju,jer sto bi ljudi ovde pitali za savet kada mogu da kupe neki krs za 50000din 55" a naglasili su da zele najbolji tv za recimo 90000 i da im je cilj gledanje filmova i sporta.Ovde se ljudi premisljaju nedeljama i traze najbolji tv za svoj novac i onda dodjes ti i kazes da im to ne treba(posteno)
 
Tebe vezati za stolicu i golicati po tabanima dok ne odlucis [emoji1787]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Zar nije pošteno reći čoveku da mu možda takav tv ne treba? Kako bi se ti osećao da moraš za nešto da zvekneš 1000 eur, pa da posle ukapiras da si mogao proći i sa 500, ali te neko "lepo" savetovao. Valjda je forum tu da čoveka uputi, a ne samo dâ paušalan savet.
I opet polazis od pretpostavke da neko nesto zna ili zna ono što i ti. To je u startu pogrešno. Ljudi jednostavno nemaju vremena da pogledaju 100 recenzija ili o tehnologiji nemaju blage veze ili je ne prate... Ali su čuli od Mileta iz lokalne prodavnice da nema TVa bez 100k rsd. Ako takvih i sličnih ima ja forumu, onda ljudima treba lepo objasniti šta i kako, a ne odmah savet idi i kupi za sve pare. Opet ponavljam, to što se ti razumeš u nešto, ne znači da se i neko drugi razume. Ili se ti razumeš u sve.

Nije mi namera da isterujem bilo kakvu pravdu, osuđujem nekoga i sl., već samo da skrenem pažnju na ovu temu.

Posteno je dati savet, a na doticnoj osobi je da odluci. Savet je savet i to tako treba shvatiti. Na kraju krajeva na njima je da odluce i preseku, a ne da cekaju dezurnog krivca ako se kojim slucajem zeznu. A i da se zeznu oko kupovine moze da se vrati nije problem.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno