Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ludi moze pomoc [emoji16] dvoumim se izmedju
SHARP C55bl2ea za 51000
Ili samsung 55ru7022KXxH za 55000
Ili neki drugi predlog za 55'' do 60000 dinara
Do sada sam imao lg49uj6517


Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
poceli su oni to odavno, jb g kad nemaju sa cime da se istaknu pa su em nazvali proizvod slicno tj qled em pricaju kako je bolji i nema burn in.



kod mene je ru7400, nisam imao problem da mi nista ne reaguje na tvu tj kada pustim neki nepodrzani film on par sekundi zabode pa se vrati na televiziju, samo drzi back par sekundi. Preko wifi sam takodje imao problem u smislu da mi prekine film ali to moze da bude i do budjavog sbb rutera (mada sa lg nemam problem). Problem sam resio tako sto sam povezao lan kabal.

Kako si zadovoljan sa ru7400, planiram kupovinu nekog VA 55", vidim da se ovaj model moze naci na akciji za nekih 70k. Koliko sam gledao po recenzijama najveca mana mu je slabo osvetljenje, pa me interesuje koliko je to primetno po danu u osvetljenoj prostoriji. Da li bih se mozda isplatila doplata za ru8002/q60, mada se q60 priblizava po ceni sony xf9005 koji je barem po testovima dosta bolji od q60.
 
Kako si zadovoljan sa ru7400, planiram kupovinu nekog VA 55", vidim da se ovaj model moze naci na akciji za nekih 70k. Koliko sam gledao po recenzijama najveca mana mu je slabo osvetljenje, pa me interesuje koliko je to primetno po danu u osvetljenoj prostoriji. Da li bih se mozda isplatila doplata za ru8002/q60, mada se q60 priblizava po ceni sony xf9005 koji je barem po testovima dosta bolji od q60.

pa i nisam nesto zadovoljan ali koliko para toliko muzike, osvetljenje jeste slabo ali nista drasticno. Ako si vec planirao samsung ja bi do 100e doplatio za ru8000 ili do 200e za q6. Sver preko je bacanje novca jer su jako slicni sva tri modela.
 
Ludi moze pomoc [emoji16] dvoumim se izmedju
SHARP C55bl2ea za 51000
Ili samsung 55ru7022KXxH za 55000
Ili neki drugi predlog za 55'' do 60000 dinara
Do sada sam imao lg49uj6517


Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
Gde nadje samsung za ove pare? Ja se lomim i oko lg-a 49um7400 ili lg 55um7100. Hisense sam definitiv o izbacio zbog OS-a.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ja sam pročitao brdo komentara na amazon.de o Philips 58PUS7304, mišljenja su generalno pozitivna za 58 inča model (VA panel). Meni jedino dvogodišnja garancija ne odgovara.

Послато са A0001 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ko daje 5 god. garanciju i da li ima nekih uslova za 5 god ?
U trenutnoj ponudi do 80.000 pronašao sam da Sony, Lg i Hisense daju 5 godina garancije za svoje tekevizore
Znam za Hisense da treba prijaviti seijski broj tv-a na sajtu proizvođača za Srbiju, i onda se garancija produžuje sa 3 na 5 godina. Verovatno je slično i za LG i Sony. Mali off, ali se ipak tiče izbora tv-a...

Послато са A0001 помоћу Тапатока
 
ima cela tema o Hisense televizorima, 2. najpopularnija tema u ovoj sobi
 
Drugar gleda sto veci TV za 500-550€, hoce samo LG i Samsung, ima li nesto bolje od ovoga sa slike?
Prvi pick je LG 55 UM7100....
d37f7deacc8c85d6354906f592485733.jpg


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nije sve u veličini :D
Slika kod UM7100 nije nešto što oduševljava. Ako bi mogao da dobaci do 7450 to bi bio optimalan izbor kod LGa. A sad kad krene kriza cene imaju da padnu, pa neka se malo strpi.
 
Mogu oni da najavljuju koliko hoće ako nema ko da plati....

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Da, zaista, pojedine komponente su otišle gore zbog pada proizvodnje u Kini, ali i otežane isporuke, pa je potražnja u to vreme u ostatku sveta ovo ispratila sa povećanjem cena. Sad kad je ceo svet zahvaćen, šta znam, realnije mi zvuči da padne.
 
Od juče do danas, Philips 55PUS7304 sa 599€ otišao na 619€ plus sad dostava 34€. Ja juce poručio bez plaćanja dostave. Nije nikakva akcija bila.

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk
 
Ne stiže roba iz Kine, prazne se lageri. Kada rasprodaju to što imaju neće imati sa čime da rade ko zna koliko dugo, iz tog razloga dižu cene.
To je kod nas počelo u februaru. Uvoznici iz EU koji drže distributivne centre (Cigani veći od naših realno) po istim principu dižu cene već 2 meseca, slabo se uvozila tehnika kod nas, u EU nije stizalo ništa iz Kine, mogu da se igraju sa cenama. Sigurno da su lageri u DE veći i duže trajali.
Mi smo naravno iza DE dosta, tako da za vreme vanrednog stanjanja kod nas niko ništa ne kupuje od tehnike i to nema prođu sa cenama trenutno, cena tehnike je pala za neke uređaje kojih ima dosta na lageru i ne znaju šta će sa njima, jer naravno tehnika je nama u ovom trenutku luksuz. Ono što je nestalo naravno da je skočila cena (prati cenu u EU, dok je ima u EU, nekih modela telefona recimo nema uopšte). Ljudi jure maske, alkohol i ostala dezinfekciona sredstva. Trgovina kod nas stoji.

A kada prođe ovo i krene roba, to tek postaje igranka.
 
Neće posle ovoga brzo krenuti. Stiže recesija i sve će usporiti. Ekonomski sistem gde je Kina preuzela primat u proizvodnji i lokacija resursa u ograničenom prostoru (opet Kina) ima svoju cenu jer je baš kod njih krenula ova igranka, baš u srcu proizvodnje.
 
Ne stiže roba iz Kine, prazne se lageri. Kada rasprodaju to što imaju neće imati sa čime da rade ko zna koliko dugo, iz tog razloga dižu cene.
To je kod nas počelo u februaru. Uvoznici iz EU koji drže distributivne centre (Cigani veći od naših realno) po istim principu dižu cene već 2 meseca, slabo se uvozila tehnika kod nas, u EU nije stizalo ništa iz Kine, mogu da se igraju sa cenama. Sigurno da su lageri u DE veći i duže trajali.
Mi smo naravno iza DE dosta, tako da za vreme vanrednog stanjanja kod nas niko ništa ne kupuje od tehnike i to nema prođu sa cenama trenutno, cena tehnike je pala za neke uređaje kojih ima dosta na lageru i ne znaju šta će sa njima, jer naravno tehnika je nama u ovom trenutku luksuz. Ono što je nestalo naravno da je skočila cena (prati cenu u EU, dok je ima u EU, nekih modela telefona recimo nema uopšte). Ljudi jure maske, alkohol i ostala dezinfekciona sredstva. Trgovina kod nas stoji.

A kada prođe ovo i krene roba, to tek postaje igranka.
Potpuno se slažem. Ja inace ne bih ni kupovao tv da nije moranje, sin ga popravio direkt auticem u TV [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno