Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
nije 60/120 nego 50/100 Hz. gleda se po struju, u Severnoj Americi je 60Hz, u Evropi 50Hz
 
A nešto od ovih modela bliže 100k?
Nikakav gaming, ništa 4K video... Radiće EON za 3-4 kanala... Više ga stavljam, jer je zid predviđen za toliki TV, ne zato što ima ko da ga gleda :(

Imam 55 nano cell i uglovi su odlični.
Smara osvetljenje u tamnim scenama, ali takav u 65" je 160.000 dinara i to mi se ne daje.

Pa onda XH80 ali u radnjama nije blizu 100k vec je na 140k, eventualno za 100k imas XG70 jedino sto je Linux, ali isto ima prosireni spektar boja (Triluminos display) pa ne zaostaje puno za skupljim modelima, ok nema ni X1 procesor koji priznajem pravi razliku na XH80vsXG80, ali za tu cenu kod drugih nemas dedicated procesor i sad je na snizenju pa je ispod 100k i bolje 65-ce po kvalitetu slike za te pare nema i IPS panel je u pitanju..

Sto se drugog pitanja tice definitivno XF90, ali pazi XH80 ima nizi input lag tj 9.2ms, skoro kao najbolji Samsung i LG gejmerski televizori pa ce nam i on biti udarna igla pored XH90 koji ce biti brendiran “Savrsen za Playstation 5”, ali XF90 definitivno bolji od XH80 kada je sama slika u pitanju i plus 100hz panel..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma ne zbog gaminga, lepo mi kada surfujem, a da je veće osvežavanje. :) Nisam ni mislio da igram ništa, osim PES 2013 sa ortacima ponekad.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Pa onda XH80 ali u radnjama nije blizu 100k vec je na 140k, eventualno za 100k imas XG70 jedino sto je Linux, ali isto ima prosireni spektar boja (Triluminos display) pa ne zaostaje puno za skupljim modelima, ok nema ni X1 procesor koji priznajem pravi razliku na XH80vsXG80, ali za tu cenu kod drugih nemas dedicated procesor i sad je na snizenju pa je ispod 100k i bolje 65-ce po kvalitetu slike za te pare nema i IPS panel je u pitanju..

Sto se drugog pitanja tice definitivno XF90, ali pazi XH80 ima nizi input lag tj 9.2ms, skoro kao najbolji Samsung i LG gejmerski televizori pa ce nam i on biti udarna igla pored XH90 koji ce biti brendiran “Savrsen za Playstation 5”, ali XF90 definitivno bolji od XH80 kada je sama slika u pitanju i plus 100hz panel..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Momsab je kačio link sa nekim specifikacijama, tamo su svi iz serije 90 sa VA panelima. Da ne bude da ne može da se gleda iz ugla.

Svakako ću ga staviti na nosač koji može da se zakrece, ali soba je prilično velika. Da je manja, preneo bih onaj NanoCell od 55".
 
Nisam duže vreme pratio TV scenu, ali vreme da menjam TV, pa gledam šta uzeti. Prostor mi je ograničen, ne odgovara mi ništa veće od 43". Budžet mi srećom nije previše ograničen.

Gledam LG 43NANO793NE i Samsung QE43Q655TA.

Sa LG imam godinama lepa iskustva, ima nešto nižu cenu i što je meni vrlo bitno 5 god. garancije, a Samsung samo standardne 2. E sad, jel ima i neki drugi model ili alternativa ovim modelima i koje je vaše mišljenje za gornja dva ako neko ima iskustva sa istim?

Eventualno, jel ima neki sličan model po karakteristikama i kvalitetu panela i slike, ali da je Android TV, a ne WebOS/Tizen?
 
Poslednja izmena:
Sony 43XH80, slican sa cenom i karakteristikama, eventualno 43XH85 ako hoces 100hz panel i aluminiumski dizajn..

Svi 90 su VA panel, samo serije ispod koriste IPS..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Netacno. Tako je bilo nekad, ali odavno vise nije. Ne bih da strucno objasnjavam detaljnije jer cu otici previse u offtopic.

Voleo bih da ovo napišeš (ne nisam ironičan).
TV uređaji koji se prodaju u kontinentalnoj Evropi su svi 50/100 Hz, a oni u SAD 60/120 Hz i to su lako proverljive informacije (sajt proizvođača). E sad ako si mislio na 24, 30, 60 fps...

Ono što mene više brine je frekvencija struje kod nas, jer mi svi uređaji koji su povezani na električnu mrežu i kao i bežični uređaji vezani za njih konstantno kasne (dakle ona je za dlaku ispod 50 Hz). O ovome se već pisalo u javnosti i problem je Kosovo*.
 
panel moze biti 120hz, vise nema veze sa strujom jer ce i na 100hz u evropi raditi isto frekvencije ce se sinhronizovati na lokalnoj mrezi, ostalo je samo marketing i zastarelo poredjenje us vs eu jer proizvodjac moze da prodaje 120hz i u us i u eu, radice isto. TV program je ionako 30 ili 60/50hz, filmovi obicno 24hz ali za njih je tu bfi, interpolacija, procesor i td... Da li zna razliku izmedju fps i mhz ne znam jer se zbunio kada sam rekao da nema 100(120)hz materijala. PC (i monitori) je nesto drugo kao sto je navedeno u onom clanku na rtings.com i ko moze da iskoristi i zna zasta kupuje svakako je bolje 100hz,a i paneli bi trebali biti kvalitetniji :) Ali ne i presudno kao njegova izjava da se na 50hz mogu gledati samo staticne slike jer cim se slika pomeri ne vidi se nista. Moze se dosta procitati o ovome samo pazite da ne naidjete na temu u avsforums gde pricaju o monitorima i koriscenjem tv-a za monitor :)
 
Ma kakve veze frekvencija mreze ima sa osvezenjem panela...te 2 stvari nisu povezane decenijama.
Ne postoje 50 i 100Hz paneli.
Cak i oni kojima pise 50 ili 100Hz su zapravo 60 i 120, a 50 i 100 se koriste iz apsolutno nenormalnih razloga...navike ljudi.
 
pa koristi se jos u marketinske svrhe jer su ljudi navikli na 60/50. Stariji katodni televizori su morali da budu na 50 ili 60hz, postoje jos uvek ljudi iz tog vremena :d
 
Voleo bih da ovo napišeš (ne nisam ironičan).
TV uređaji koji se prodaju u kontinentalnoj Evropi su svi 50/100 Hz, a oni u SAD 60/120 Hz i to su lako proverljive informacije (sajt proizvođača). E sad ako si mislio na 24, 30, 60 fps...

Ono što mene više brine je frekvencija struje kod nas, jer mi svi uređaji koji su povezani na električnu mrežu i kao i bežični uređaji vezani za njih konstantno kasne (dakle ona je za dlaku ispod 50 Hz). O ovome se već pisalo u javnosti i problem je Kosovo*.


Mislio sam upravo na ono sto sam i rekao. Dakle Hz, a ne FPS.

Verujem da si se zbunio zbog forumasa @MarkoZ koji aktivno ucestvuje u diskusiji o 50/100Hz televizorima, ali koji nazalost nema dovoljno znanja o toj temi pa unosi dosta zabune iznosenjem nekih poluinformacija.

U svakom slucaju, podrzavam otvorenu i slobodnu diskusiju, jer forum i zato sluzi. S obzirom da ja ne ucestvujem bas aktivno na forumu, bice mi cast da prenesem svoje znanje nekom clanu koji je dosta aktivan kao sto je @MarkoZ, kako bi nastavio aktivno da doprinosi benchmark zajednici.

@MarkoZ
Slobodno mi se javi putem PP i objasnicu ti sve detaljno u vezi Hz, FPS, njihove povezanosti i razlike. Ima tu puno strucnog objasnjavanja tehnickih termina pa ne bih ovde u temi da ne bi otisli u offtopic.
 
Ajde druze, ne trosi nam ovde vreme, da citamo toliki post u kome nista rekao nisi.
Ako ces da se dopisujes, na pm pa se dopisuj, ajde ovde o televizorima da se nastavi, nikoga ne zanima sta ti, a sta MarkoZ zna, nije ovo obdaniste.


pa koristi se jos u marketinske svrhe jer su ljudi navikli na 60/50. Stariji katodni televizori su morali da budu na 50 ili 60hz, postoje jos uvek ljudi iz tog vremena :d

Upravo tako, neverovatno.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Narode, moze preporuka za smart tv 32", youtube treba da radi bez mana, ostalo msnje bitno. Tv je za klince....Naravno neki pristupacan

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
Ima neko neku preporuku, savet....ili se ovde vodi prica samo o modelima 43" i vise[emoji6]

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Ja bih ti rekao da kupiš bilo koji. Razvoj 32" je stao odavno, pa vidi koliko novca možeš da izdvojis. Možda neki sa Android platformom.
 
Ono što mene više brine je frekvencija struje kod nas, jer mi svi uređaji koji su povezani na električnu mrežu i kao i bežični uređaji vezani za njih konstantno kasne (dakle ona je za dlaku ispod 50 Hz). O ovome se već pisalo u javnosti i problem je Kosovo*.
NS. Bosch ugradna mikrotalasna i rerna - i jedna i druga zure, ali ne isto - mikrotalasna prednjaci. I sta cemo sad? :)
 
Pozdrav ljudi,

Vreme je da moj 42lb650v ide u penziju.
U poznatoj prodavnici ima na akciji lg 49sm8600 + neka lg mini linija uz njega za 59.500,00din,
tv bi se koristio manje-više za sve :- kablovska (sd,hd,full hd)
- ps4,posle ps5
- netflix itd...
Da li je to ok kupovina za te pare?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno