Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala Heroj87, ugao i nije toliki problem jer ću kupiti zglobni nosač, videh u radnjama da ima par kvalitetnih modela, ali ako je Q6 ono što mi treba onda samo ostaje da sačekam produženu garanciju.
 
Pa ni ne trebamo da kontamo. Covek hoce to i gotovo.
Ista fora kao kad nekom ko ima iphone objasnjavas da je i xiaomi dovoljan...

P.S.: sad mi kaze drugar koji ima poznanika u media marktu da se spremaju ozbiljne akcije za praznike

...A3...
Ko je uopste i rekao da ne treba da uzme?

Ali smo ipak na it/tehnika forumu, pa je ok malo razjasniti ljudima sta je i kako...

Covek je ovde uzeo 10k evra 8k tv, pa mu ja prvi nisam rekao da je pogresio ili nesto slicno i ako sam gore iskazao stav za 8k, jer je to njegova lova i njegov izbor, cak sam mu cestitao na cohones da ljusne toliku lovu na tv :)

Barem 50% ljudi koji dodju da traze nesto, promene mislienje kada im se pruzi dovoljno ifnormacija.
Ja sam prvi ustedeo 500e na klimi, jer sam dosao ovde na forum samo da se raspitam o jednoj klimi, pa se ispostavilo da je i 500e jeftinija koju sam posle kupio, za mene overkill, jer su me ljudi pitali za vise informacija...

Nekoga ce realan info o 2.1 hdmi ili 8k da usmeri na pametniji izbor mozda, a mozda ce srce da prevagne i napravi se gluplji, ali drazi i sladji izbpr [emoji846]


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
...
Dakle, neko ko hoce za narednih 7, 8 godina(sumnjam da ce trajati danasnji tvi toliko) da kupi tv ...

Ne mrči molim te, tek sam uzeo tv ljetos i voleo bi da potraje narednih 6-7 godina... :d
 
Pa sad ispade da je za moje potrebe bolji IPS ali ipak treba VA (Q6) ili sam te pogrešno razumeo :D

Vidim ja da ću da završim sa nekim Foxom. I bi da me nije blam od klijenata i samog sebe :D

Q6 bi došao u obzir samo ako Samsung u narednom periodu otvori produženu garanciju, u suprotnom biraću između Sonija i LG.

Btw, kako su me na 2 mesta obavestili, Sony je produžio akciju sa 5 godina garancije još mesec dana.

Sustina je da je za gledanje kablovskog tv sporta overkill bilo koji od tih televizora. Podjenako ce raditi i IPS i VA jer u tim uslovima nece se primetiti razlika, treba samo gledati sto vecu svetlinu tv-a.
 
20 posto na VA se oseti,takodje sem svoje ekipe treba da misli i na ostale musterije,sigurno ce biti prilika gde ce neko gledati preko 20 posto uzeo nosac ili ne...najveci IPS koji moze si priusti naspram cak i osvetljenosti...qled i oled nemaju ikakvu poentu,a ovo kazem kao i korisnik i zaljubljenik u olede (cak razmisljam da nadjem onaj proslogodisnji 43" qled za pc monitor...).
 
Hvala MarkoZ, Orcharde, odakli ti sad kafići :D i mušterije, TV je isključivo za moju ličnu upotrebu u trenutcima kada budem raspoložen da mi sportisti kidaju žice. Gledanje pod uglom može da bude samo ako me bude mrzelo da pomeram i nameštam zglobni nosač. (ne dolazi u obzir da stalno bude naheren).
 
sori,smem da se zakunem da sam procitao kafic...ko zna gde mi je glava bila. :) za kucu vec ako ces ikad bilo sta sem sporta da odgledas i imalo ti prija slika (tj crne) onda qled naravno.ako ne,onda opet IPS.
 
Upomoć. Porasla mi deca i oteše mi tv. Ljudi zanima me neki TV oko 50" do 550€. Zagledao sam se u H49N5700 ali testiran je 55" pa se pitam da li sve rečeno važi i za 49" i da li ima nešto bolje do 550€. Treba mi vaše poznavanje materije. Hvala unapred.
 
Malo ste me uplasili sa tim VA i uglovima gledanja. Jel ima neko preporuku za tv do 75-80k da je 55"? Vec sam bio odlucio da uzmem Samsung RU7100, ali sad se opet razmisljam.

ako nisi primetio do sad(ako si gledao neki va panel) verovatno neces ni sad tako da slobodno idi na VA. Najbolje je kad ne znas gde da gledas ;)

@gogo23
sto veci tv vece glavobolje :) ugao ne mora da bude veliki, ako imas ostro oko dovoljno je da npr sedis do jedne ivice tv-a i primetices razliku na drugom delu tj slika nece biti ujednacena. Ovo pod uslovom naravno da imas ostro oko i da si picajzla oko slike :d Zato je najbolje da si u mrtvom centru televizora. Slikacu ti uskoro kako to izgleda mada je bolje da ne znas.
 
sori,smem da se zakunem da sam procitao kafic...ko zna gde mi je glava bila. :) za kucu vec ako ces ikad bilo sta sem sporta da odgledas i imalo ti prija slika (tj crne) onda qled naravno.ako ne,onda opet IPS.

Kancelarija, nije kafić i nije kuća :D, zato sam napisao gledanje po danu sa puno dnevnog svetla bez mogućnosti zamračenja, spoljni zid mi je 5,5 x 2,5 u staklu, neke trakaste zavese koje ne mogu ništa dnevnom svetlu.

Crna mi prija, master TV u kući mi je A1, pogledam svašta nešto kada sam kod kuće

MarkoZ, oštro oko sam izgubio onomad kada mi je krštenica požutela realno bi jako teško primetio tu razliku a zato i kupujem 65, da vidim sitne detalje (kada dete ćisti linije na Vimbldonu) dok bi pre 10 godina tu stavio 40-icu i bob da me vidi :D
 
onda idi na bilo koju (jeftiniju) varijantu, crnu zbog svetlosti neces ni da vidis ali je jako bitna svetlina televizora da bi te detalje video tj bitno je da se tv dobro izbori sa refleksijom, mada na takvom sadrzaju skoro i da nema tamnih delova. Ja bi isao na jeftinije i duzu garanciju.
 
Upravo tako, jutros sam u kraju naleteo na druga koji je ovlašćeni Sony serviser, (zaboravih ranije da se konsultujem sa njim) i on kaže samo gledaj 5 godina garancije, bilo koji od ovogodišnjih modela će zadovoljiti potrebe.
 
Ako se ne varam, q6 je tu osetno najsvetliji tv?
Covek je rekao da ce da ceka produzenu garanciju.

E sada, kako sam vec i rekao, Q6 je tu osetno bolji tv od druga 2 i nema problema sa uglovima gledanja(to jest, ono sto se oseti okom i kedono sto ce 90% ljudi da smeta je brightness shift, a to je na daleko iznad 20% ugla kod q60), a na njemu je da prelomi.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ja nisam video razliku u uglovima izmedju ru7400 i q60r, sem sto je na q60r malo bolji kontrast pa se dobije mala varka da su bolji uglovi sto u principu i jesu ali ne toliko da opravda razliku u ceni (slikacu uskoro) i da moe da se kaze da nema probleme sa uglovima naprotiv. q60r jeste(?) verovatno svetliji od ta dva ali pitanje koliko i da li opravdava razliku od skoro 50% u ceni, ako um7450po reviewima ima oko 350-400 nita, dok q60r ima isto toliko ali kazu (nije bas provereno jer nema nigde testa ni potvrde) da verzija 65 inca ide i do 500nita i preko. Takodje imas i philips pus7304 koji u 65 inca ja mislim ima ips panel sa svetlinom isto oko 500nita i direct led, a kosta i primetno jeftinije od q60r. Smart ionako ne koristis.

da me ne shvatis pogresno q60r jeste bolji od ta dva ali po meni za ono sto ces ti koristiti i za sta ti treba po meni ne opravdava razliku u ceni ail tvoje su pare :)
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, iscitao sam poslednjih nekoliko stranica, i pokusao da pretrazim po temi ali bezuspesno...Treba da kupim tv, budzet je realno bedan - 35000 maksimalno 40000(40 bih dao ako je televizor stvarno bolji), pa gledam da uz vase savete prodjem sto bolje. Tv se gleda sa oko 3-4 metara, tako da bi valjalo da je sto veci, uglavnom se ponuda za ovu cenu svodi na kineze, da li postoje neki kojih bas treba da se klonim? Napisacu neke koje sam zapazio iz ponude pa ako mozete da mi pomognete za koji da se odlucim:
Philips 49PUS6101/12 - 39.000
Skyworth 55E5600 - 37.000
Fox 55D550A - 33.000
Toshiba 43V5863DG - 32.000
Blueberry BLT50F1DSU - 24.000
P.S. Cene su za televizore koji su popravljani.
 
evo ukratko kome se zuri

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?429098-Koji-panel-na-TV-u&p=5926665&viewfull=1#post5926665

zaboravih da napomenem: koga ne zanima bolje da ne gleda i da trazi manu ako je zadovoljan, ko ne primecuje razliku njemu je skroz sve jedno i koji tv i koji ugao, i ko moze da tv gleda uvek u centru do max 20 stepeni i pretezno u mraku bolje je kupiti va nego ips tv u istim klasama.
Moji imaju sony 50" 705c mislim, i super se gleda i sa strane, cak ima i bolju sliku u fhd od mog 2god novijeg lg uj701v. Ali zato se na lg uvece itekako vidi ips glow malo uvis sa strane(kad se ustanem sa fotelje), i pod tim uglom je nemoguce gledanje.

Tako da moj sledeci tv ce biti va ili oled

Sent from my E6653 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moji imaju sony 50" 705c mislim, i super se gleda i sa strane, cak ima i bolju sliku u fhd od mog 2god novijeg lg uj701v. Ali zato se na lg uvece itekako vidi ips glow malo uvis sa strane(kad se ustanem sa fotelje), i pod tim uglom je nemoguce gledanje.

Tako da moj sledeci tv ce biti va ili oled

Sent from my E6653 using Tapatalk

sto veci tv veci i problemi oko uglova objasnio sam, fhd na nativnom ekranu ce naravno bolje izgledati nego upscaleovan tj zavisi i od velicine ekrana. Svakako su napredovali i VA i IPS paneli od tad ali opet ako mozes da se ispruzis za oled ne razmisljaj.
 
Већ са питао али да питам поново.

Још увек сам у фази тражења новог ТВа. Сузио са избор на два модела: Tesla 43S903SUS (40К)и LGUK6400PLF х магични (42к), за LG UM7450PLF немам пара ипак је разлика 15.000дин.
Колико је Теsla лошији од LG? Предност Tesla је андроид и 5 година гаранције, LG је прошлогодишњи модел и има две године гаранције.

Да ли Tesla има hdmi arc, нисам видео да пише или то имају сви новији телевизори, и за шта је тај стандард конкретно потребан?
Нисам видео да има и DLNA и да ли га cromecast употуности мења?
Какав је квалитет генерално и квалитет или је можда боље ризиковати са LG због гаранције?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
sto veci tv veci i problemi oko uglova objasnio sam, fhd na nativnom ekranu ce naravno bolje izgledati nego upscaleovan tj zavisi i od velicine ekrana. Svakako su napredovali i VA i IPS paneli od tad ali opet ako mozes da se ispruzis za oled ne razmisljaj.
Fhd ce bolje izgledati na 4k tvu.

Pixeli su 4x zbijeniji, neprimetan prostor izmedju njih, a s obzirom da je direktan upscaleing, to jest, da se lako upscaleuje zbog toga sto je tacno 4x veca rezolucija, nema nikakvih nuspojava.

Upravo znog integruse koristim fhd na 55" 4k tvu i mnogo je bolje od prethodnog koji sam koristio 10 godina kao monitor, fhd 46".

Slozio se i drugar koji koristi 3 godine star fhd 49" Samsung.



Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ARC olaksava komunikaciju(zajedno sa CEC) izmedju uredjaja i paljenje istih sa samo jednim daljinskim recimo. Izbacuje upotrebu drugih kablova. Vrlo korisna stvar osim sto je limitiran za neke kodeke.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
I na LG televizore je 5 godina garancije . Ako mozes da se pruzis uzmi LG .
LG UK6400 са магичним нема више на стању, за Теслу ми је више њих (продаваца) рекло да избегавам ако могу. Тако да је опет LG UM серија у оптицају.
Која је разлика у техничким карактеристикама између UM7000,
UM7100,
UM7390,
UM7450?
Да ли има неких битнијих разлика или само у облику ногара и кућишта?
Шта је L-con даљински?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Fhd ce bolje izgledati na 4k tvu.

Pixeli su 4x zbijeniji, neprimetan prostor izmedju njih, a s obzirom da je direktan upscaleing, to jest, da se lako upscaleuje zbog toga sto je tacno 4x veca rezolucija, nema nikakvih nuspojava.

Upravo znog integruse koristim fhd na 55" 4k tvu i mnogo je bolje od prethodnog koji sam koristio 10 godina kao monitor, fhd 46".

Slozio se i drugar koji koristi 3 godine star fhd 49" Samsung.



Sent from my SM-N975F using Tapatalk

meni nije ali dobro, svakom je drugacije lepse :) doduse sve preko 50 inca fhd je vec preveliko za fhd i tu vec uhd preuzima mah, opet i kvalitet panela i procesor slike igra veliku ulogu pogotovo na pc-u, a nativna rezolucija je nativna rezolucija...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno