Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mene isto zanima ako neko ima da podeli iskustva samo za veću dijagonalu 50". 43 je IPS, a 50 VA panel, ostalo je valjda isto. Mislio sam ovog vikenda da ga kupim da iskoristim LG garanciju 5 godina koja važi do kraja meseca. Da li vredi nekih 60k ili se otvoriti 20k više i uzeti 55U7A. Već nedeljama nikako da prelomim pošto SK8500 nje opcija jer nema nigde da se nađe.
 
Od kolege forumasa sam dobio preporuku za sledece modele:
Philips 55PUS7303/12 - 55 UHD 3840x2160 HDMI USB WiFi Smart Android
Philips Smart LED 55PUS7503/12 T2 4K Ultra HD
Sony KD55XF8096B Smart 4K Ultra HD
Moja preporuka bi bila da umesto pus 7503 razmotriš samsung nu8000 a umesto sonija pogledaš lg sk8000/8100.Slicna cena, ips panel samo što lg ima webos i magic remote koji su bolji od androida kod sonija. Znači ova 3 i hisense u7a. Ja bih lično samsung.
 
Po meni je i dobro sto nema da se nadje taj sk8500 jer ne vredi razlike u ceni u odnosu na 6950 koji je apsolutni best buy... VA panel je odlican i mnogo bolje resenje ukoliko ti ne smetaju manji uglovi gledanja...

A od tog hisense opet ti je dosta bolji 55uk6950 ako ces vec da ides na 55 inca... a i jeftiniji je dosta koliko vidim...
 
Hvala na savetu. Onda definitivno idem sa 50UK6950. Od 55" je IPS panel.

Sad je samo pitanje da li vredi nešto soundbar LG SK1. Tj da li se isplati uzeti ga uz ovaj TV uz doplatu od 5.000 RSD ? U jednoj prodavnici je sa soundbarom 69k, a u drugima je samo TV oko 64k.
 
Za 5k ja bih uzeo taj soundbar, u svakom slucaju mozes sigurno bar za iste pare da ga prodas a :)
 
Čestitke,kolika ti je dnevna? koliko para? Račun za struju ima da ti se podigne puta tri. [emoji2957]


Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk

Ma kak'i... 8K tvovi svi troše dosta više od 4K.

Npr onaj OLED 8K troši više od LED-a TVa iste dijagonale...


https://www.rtings.com/tv/learn/led-oled-power-consumption-and-electricity-cost


TV nije ispao puno, čak se može reći da je ispao dosta povoljno. Svakako je 5 cifara na početku druge desetice, ali ono što me je iznenadilo je da je veći model preko 50.000 eura, tj rekli su mi daje više od 50k. Za tačnu cenu nisam pitao, isprva sam meračio veći model.

Dnevna je 6,5 sa 4,5 i ~ 3m u visinu. TV će se gledati sa 4m :)
 
@Villy_Da_Man
Meni je dnevna 6.5 sa 5.5 isto 3m visina i 65inca deluje bas malo. Gleda se sa 5m. Ako te ne mrzi kad ti stigne i sredis sve, baci fotku dnevne sa tv-om na pp.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Samo da se pohvalim :D

Naručena ZG9ka 85ica :) Treba da stigne za najkasnije 60 dana :)

https://www.sony.rs/electronics/televizori/zg9-series

Ma kak'i... 8K tvovi svi troše dosta više od 4K.

Npr onaj OLED 8K troši više od LED-a TVa iste dijagonale...


https://www.rtings.com/tv/learn/led-oled-power-consumption-and-electricity-cost


TV nije ispao puno, čak se može reći da je ispao dosta povoljno. Svakako je 5 cifara na početku druge desetice, ali ono što me je iznenadilo je da je veći model preko 50.000 eura, tj rekli su mi daje više od 50k. Za tačnu cenu nisam pitao, isprva sam meračio veći model.

Dnevna je 6,5 sa 4,5 i ~ 3m u visinu. TV će se gledati sa 4m :)

Jel se hvališ, onda istinu na sunce i bez uvijanja, lepo napisi da svi razumeju posto ce biti tv i gde ga kupujes, odnosno odakle ga dovlacis... ;)
 
Svaka cast, hrabar potez dati preko 10k na tv :)

Ajde, bas da vidimo kako to cudo izgleda u sobi i generalno neke utiske.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
65" je def mala dijagonala za 3.5-4m gledanja, što se dosta ljudi generalno slaže i ovde..

Npr, ovo je snimano sa 3.5m od tv-a. Snimak malo vara, tj soba se čini manjom nego uživo.

https://youtu.be/ZHVF6K2x_1g


Elem TV će oći na zid ispod lampi. U principu zahvata širinu od od ivice do ivice lampe.
Nisam se hvalio zbog cene, nego zbog 8k :)

Dovlačim ga iz Rusije, tj Moskve. Zbog toga i moram da čekam tih par meseci da stigne. Nisam inače dao keš pare za tv :)

Još septembra 2015 sam pokupovao amd i nv akcije u Abu Dhabiju za cirka 1000$ na nagovor jednog kolege. To je na svu sreću dosta naraslo. Jedini način da izvučem pare je bio da pazarim nešto, tj zamenim...da ne dužim. Logistički tok i organizacija istog je posebna priča :)

Edit: Evo slika skoka akcija... Da nisam sve pare s*mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*o u kuću ( i još se malo zadužio) i sada bih tipovao neku IT firmu da uložim u akcije. Ako se jednom vratim u gulf (a vrv neću skoro) dobar deo para ću uložiti u akcije.
 

Prilozi

  • Screenshot_20190719_192113_com.google.android.googlequicksearchbox.png
    Screenshot_20190719_192113_com.google.android.googlequicksearchbox.png
    204.3 KB · Pregleda: 223
  • Screenshot_20190719_192147_com.google.android.googlequicksearchbox.png
    Screenshot_20190719_192147_com.google.android.googlequicksearchbox.png
    172.9 KB · Pregleda: 208
Poslednja izmena:
Da li je uspeo neko da spoji LG Magic Remote sa MTS-ovim boxom ovaj novi crni mali model Huawei? Kad u opcijama na TV-u krenem da dodajem uredjaj i odabere Huawei dobijem "A temporary issue has occured while connecting to the server. Please try again."

Btw 65 je malo sa 3.5-4m, ja gledam 70" sa 2.5m pa se sve mislim mogao sam 75 :)
 
@Villy_Da_Man sa snimka soba deluje malo, zanima me kako ce ta diagonala da legne u sobi. Ja posle 65 nisam pametan da li 77 vidim da ima oled ali je preskup ili da se vratim la led i veću diagonalu... videću kad mi ovaj vrisne ili dosadi ili ga deca polupaju.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Da li neko ima vise informacija o "vertical bending" problemu OLED televizora? Problem se manifestuje u vidu vertikalnih linijica i "traka" koje su jedva vidljive na sivoj pozadini. Pustite bilo koji jutjub video o tome i bice vam jasno. Inace u pitaju je LG B8 ali ga ima na svim serijama.

Navodno ovo je problem sa OLED tehnologijom i ogroman procenat OLED panela ima vertikalne trake ako bas krenete da ih trazite i pustate 5% gray test, jer su tada najuocljivije. Takodje, izgleda da su i LCD ekrani podlozni ovome (uz ostale probleme sa probijanjem svetla, DSE itd, koje OLED nema).

Dosta sam guglao/jutjubovao o tome jutros na putu do posla, resenje ne postoji, cak ni zamena panela ne pomaze, pocinju da se pojavljuju unutar prvih 40-50h, moze se desiti da ih pixel refresher privremeno ukloni, ili sacekati da se ekran "formira" posle 100-200h sto je tipicno za organske panele. Neki savetuju da se TV iskljuci iz struje jer je navodno problem sa naponom jer ne moze da isporuci ravnomerni napon po celoj povrsini panela (?!). Kada je TV iskljucen, u stvari je u konstantnom stand buy modu da bi se aktivirao pixel refresh schedual posle 4h ukljucenog TV-a.

Te trakice su jedva uocljive iskljucivo na uniformno sivoj pozadini, iskreno, uplasio sam se da je neki image retention problem ili ne daj boze burn in jer se bas dosta igram i sve je prepuno logoa sa jakim kontrastom... Ali nije. Malo sam se umirio kada sam procitao da vecina LG OLED televizora ispoljava ove anomalije, i da nije vezano za staticne elemente na ekranu vec za elektroniku i tehnologiju proizvodnje panela.

Ako je vec ovakva situacija jedino sto nam preostaje je da se malo vise opustimo i prestanemo da obracamo paznju na njih, i uzivamo u najkvalitetnijoj mogucoj slici.

Takodje neki od komentara su da su OLED televizori ovako skupi jer ima dosta "skarta" i odobrenih zamena bas zbog problema sa vertikalnim linijama?!
 
ja nisam primetio nikakve trake, ali i ne igram se pa skoro i da nikada nemam 5% grey panel, a i ne znam u kojim igrama je to vidljivo. Moguce je da je zbog neravnomernog napona ali koliko znam to nema veze sa burn inom vec mana tehnologije. Najbolje ne obracati paznju, to postoji jos od pojave oled panela.
 
Aha, znaci poznato je... ostaju mi samo mentalne tehnike da se smirim jer 1000e nije bas suma koju je lako prezaliti. Mozda se i "razradi". Samo ne bih voleo da postane gore, ovo sada je svakako u granicama tolerancije cak i za superosetljive.

Nije vidljivo uopste u igrama. Iskljucivo kod nekih load ekrana na sivoj pozadini (pa i tu jedva). Gray panel 5% je test, na jutjubu. Sad malo nervira sto ce tako mozda ostati, ali uplasio sam se vise zbog image retentiona, sto srecom nije slucaj jer ne mogu bas toliko da ga bejbisitujem da strogo vodim racuna koliko i sta igram i drzim OLED brightness na 30-40% non stop.

Takodje, ako je ovo vec toliko rasprostranjeno, cudi me da nisam cesce o tome citao na ovom forumu i drugim forumima u OLED vs LCD topciima, svi pricaju o burn in-u i o tome kako to vise nije problem, a za banding saznas tek kada kupis TV, na sopstvenom primeru. :/

Uglavnom, ako nekoga vise interesuje, da se ne iznenadi ako ocekuje perfekciju od OLED-a, na zalost to ipak nije...

https://www.avsforum.com/forum/40-o...ormity-discussion-banding-vignetting-248.html
 
Poslednja izmena:
pa ne spominje se tj spominjalo se pre ali je to itekako mizeran problem u odnosu na burn in i koji nije vidljiv sem kao sto kazes u nekim loading screenovima. Najbolje da slikas da vidimo da li ce neko drugi primetiti, vidis i u temi da ljudi ne vide ni razlike u uglovima kod VA panela, mada, kazem ti ja kod mene ne primecujem, a velika sam picajzla po pitanju slike. Slikacu ti kako izleda moj posle godinu i po... To ti je jednostavno uniformnost panela koja na 4-6% sive nije savrsena, ali zato u drugim situacijama ne primecujes, kao dse kod lcd-a, backlight bleeding... koji itekako vise smeta. Inace da oledu treba jedno 100-200h da se panel formira, ne znam da li je tvoj nov... Inace ne slazem se da je OLED "skup", nista skuplji od lcd qleda, pa cak i jeftiniji u nekim situacijama, a zamisli da das preko 1000e za tv i da gledas dse, clouding, blooming, isprane boje pod uglom i td... Mislim da je sony sa a8 serijom smanjio ovaj problem ali je i skuplji od lg-a. Ne znam kakav je c9...
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
jasno je to meni da je sve subjektivo, ali ako je nekome ovo ozbiljan problem gde se 5% sive celog ekrana prikazuje 0,001% vremena korisćenja tv-a taj neko onda treba da predje na crt televizore jer trenutno ne postoji ni jedan tv i panel bez mana. Smetnji pri normalnom reprodukovanju sadrzaja nema i ne vidi se. Cim dodjem kuci slikacu ti moje pa uporedi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno