Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Treba mi pomoć/savjet... po svemu što sam pročitao na ovoj temi, za moje potrebe:

- 40-43"
- "pravi" 4K (bez RGBW/WRGB)
- 3D, smart, ostale kerefeke nebitni apsolutno
- playback sa kompa i D3 TV
- WESA mount
- bar dva HDMI i playback sa USB
- WiFi obavezno
- između 400 i 500 evra, možda malko više ali da je "prava stvar"

...jedini izbor trenutno su LG, Samsung i možda još nečiji VA paneli za koje kruže oprečne informacije o uglovima gledanja i Direct LED i HDR efikasnosti?

Koji su modeli koje treba da gledam, pošto sam trenutno na recimo LG 40UH630v.
 
Ахаа, са ртингс, узимао сам параметре за 801, али исти панел. Некоме можда сметају мало загаситије боје, посебно ако су навикнути на стандард режим, али мени је то идеално.

Ja sam za moj kdl55x8509c nasao neka podesavanja u temi na avs forumu.Ne izgleda losa slika sa tim postavkama.
LiLa@Kod mene na tv-u je volume bar skroz dole a na lizalici sam.Mada mi je to da kazem nebitna stvar.Bitno mi je da ne zabada posle update-a na 6.0.1.
Ono sto me nerviralo je citanje sa fleske.Ako ubacim externi hard disk od 1tb koji ima nekih 700gb podataka treba mu bas dosta vremena da iscita sta ima na hard disku.Mada to i ne koristim posto filmove vucem sa kompa putem hdmi-a na projektor i bas retko koristim usb na tv-u,ali mislim da su to trebali bolje da rese obzirom da je tv neka srednja klasa.
Sad da li to bolje reseno na 6.0.1 videcu kad uradim update tv-a.
 
Moram da pohvalim LG-ev WebOS 3.0, radi zaista fantastično. Video player pušta sve živo, slika odlična, bukvalno sad primarno preko njega gledam serije i filmove, music player takođe, ubo sam disk od 1tb krcat muzikom sve to jako lijepo i fluidno radi.

Sent from my Galaxy S7
 
Ja sam za moj kdl55x8509c nasao neka podesavanja u temi na avs forumu.Ne izgleda losa slika sa tim postavkama.
LiLa@Kod mene na tv-u je volume bar skroz dole a na lizalici sam.Mada mi je to da kazem nebitna stvar.Bitno mi je da ne zabada posle update-a na 6.0.1.
Ono sto me nerviralo je citanje sa fleske.Ako ubacim externi hard disk od 1tb koji ima nekih 700gb podataka treba mu bas dosta vremena da iscita sta ima na hard disku.Mada to i ne koristim posto filmove vucem sa kompa putem hdmi-a na projektor i bas retko koristim usb na tv-u,ali mislim da su to trebali bolje da rese obzirom da je tv neka srednja klasa.
Sad da li to bolje reseno na 6.0.1 videcu kad uradim update tv-a.
Javi iskustva kad odradiš.
Meni isto smeta loše paljenje "Guide-a" koje je neko pomenuo.
 
Jedno totalno laičko pitanje... nisam imao prilike/potrebe da kupujem LCD TV pa me zanima sledeće... po čemu se "standardni" (uobičajeni) LCD TV razlikuje od monitora? Mislim na performanse, odnosno, šta je to što bi me to sprečilo da LCD TV koristim kao monitor dugoročno?

Ako će išta pomoći trenutno koristim Philips 231E kao monitor :)
 
Ima li neko neki savjet za mene? Najbliže sam modelu kojo sam naveo, pogotovo što je samo 30 evra više u radnji nego kod "Mađara"...
 
OK je izbor koji si naveo, sasvim solidan model
 
Tako je, kao i u fliperima i sličnim naslovima
 
Molim za malo pomoći oko izbora pri kupovini.:)
Gledam ove modele:

SONY KDL48WD650BAEP - 60.000din
SAMSUNG UE49K5502AKXXH - 71.500din
LG 49UH603V - 70.800din
LG 49UH610V - 71.700din
LG 49UH6207 - 76.100din
LG 49UH6507 - 76.600din

Tv bi služio za gledanje SBB kablovske,video sa USB-a, a što se smarta tiče Youtube.
Gledao sam juče Samsunga i Sony-ja u prodavnici, i Samsung ima prilično lošije uglove gledanja. Bar mi se tako čini? LG modele nemam priliku da vidim uživo, pa vas molim za savet.
Čitam ovu temu već dva dana :D ,ali ne nalazim sam odgovor!
Hvala!
:wave:

p.s. da li LG 49UH6507 ima samo 802.11.ac standard ili podržava i N?
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzeo 40UH630v. Panel gubi malo boju i kontrast pod uglom ali je meni to beznačajno u odnosu na mane RGBw panela tako da sam zadovoljan. SBB HD izgleda začuđujuće dobro na njemu, 4K sadržaj izgleda predivno. Smart opcije su odlične, nakačio sam ga na LAN i sve fercera. Najznačajnije mi je što bukvalno ne moram da izbacujem sliku s kompa već preko SmartShare otvaram fajlove s njega. Odličan video player s titlovima, fora sa puštanjem mp3 muzike preko video sadržaja... Castovanje s telefona radi bez greške, screenshare takođe, moj Surface Pro 2 ga bez problema prepoznaje kao wireless display... Bukvalno ne znam šta ne mogu s njim. Nakačio sam svoj stari wireless Logitech miš na njega i radi super...
 
Znam, zato sam ga i uzeo.
Mislio sam na mane RGBw kod drugih modela.
 
Molim za preporuku, uzeo bih tv do 43", LG ili Samsung, treba da ima Wi-Fi, smart zbog puštanja materijala preko plex servera, 3 hdmi ulaza, i ako može 4k. Uopšte koliko znači 4k? Verujem da sada nema previše materijala u 4k, ali da će ga biti.

Cifra do 500e max, bolje niže naravno. Trenutno imam lg 42lb671v, taj ide u penziju. Webos na njemu mi je katastrofa. Video sam Samsung 43ku6000, valja li čemu, i ima li šta bolje za te pare? I da li ići na full HD model? Navikao sam se na magic remote pa bi bilo lepo i to da ima.

Hvala unapred
 
Skinuo sam sinoć par filmova u 4K, h265 HEVC5, po 6-7GB, i fantastično izgledaju. 4K Youtube, Netflix... Sve izgleda sjajno. Inače sam TV bez problema pušta materijal.
 
Pazim. Nije.
 
Koji LG 43" sa webOS-om preporucujete, primarno za gledanje kablovske? Meni deluje 43LH630V kao najbolji izbor.

Pre 6 - 7 meseci sam isto gledao televizore, ali za drugi stan, i nekako mi se sve cini isto kao i tada. Kada izlaze novi modeli? Da li ih vredi cekati?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno