Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo receno mi je da ce prodaja Xiaomi TV poceti u apriliu [emoji16]

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Xf9005 ima problem i sa stutterom kad pusta 4K filmove ali one prave 4k 10bit remux verzije teske 50gb-75gb,moze se gledati ali nije to taj frame rate,plus na veoma brzim scenama na ivicama objekta koji se pomera se javlja senka ili kako se vec zove,sva podesavanja probana isto je, i kod mene i kod drugara tako da je taj "jaki" xtreme cpu prava patka..cak sam i procitao negde u magli pre kupovine i provere da i nije bas 100% sposoban za pravi 4k,mozda nekom pomogne..
 
Xf9005 ima problem i sa stutterom kad pusta 4K filmove ali one prave 4k 10bit remux verzije teske 50gb-75gb,moze se gledati ali nije to taj frame rate,plus na veoma brzim scenama na ivicama objekta koji se pomera se javlja senka ili kako se vec zove,sva podesavanja probana isto je, i kod mene i kod drugara tako da je taj "jaki" xtreme cpu prava patka..cak sam i procitao negde u magli pre kupovine i provere da i nije bas 100% sposoban za pravi 4k,mozda nekom pomogne..
Sa mreže vučeš ili si bocnuo nešto u usb? Zato je boks majka, preko Shield sve ide lagano.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Pa ugasi procesiranje!
Game mod je jedino resenje, drugo zasto ocekujete od tv-a da moze tako lako da preocesira bilo sta vezano za 4k , pa Ryzen 8/16 ispusta dusu na tome.
U jednoj drugoj temi mi lik tvrdi kako mu firestick uspesno deinterlejsuje video sa kablovske tj. u letu pegla 1080i u 1080p, pa ne ide to bas tako lako.
 
Poslednja izmena:
Može li taj Sony da pegla sličan sadržaj preko neke stream aplikacije, plex recimo?

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Pisao sam vjerovatno ali aj opet posto se stalno o uglovima prica -

LG 49701v (ips) slika je ista pod uglom kao i u centru, ali crna je sivkasta pod svim uglovima. Radije bih da mi je bar u centru crna, ako ce vec svakako da bude siva pod uglom.
Drugo, posto je centar ekrana u visini prepona, kad se ustanem od silnog ips glowa se pod uglom nista ne vidi.

Roditelji imaju sony 50 705c (va), koji nema nijedan od tih problema

Sent from my phone
 
Slikao sam TV Sony XF9005 sa strane i direktno ispred ekrana. Odmah da kažem slika nije ni približno ispala kao što se to vidi uživo. Uživo je slika mnogo bolja, duplo je malo reci ali vidi se razlika u kvalitetu kad se gleda sa strane.
7642ece5a07da59c6a1e1691813dc411.jpg
b210f260dbcced785e8f9e479e20b4b9.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
@djape08

X1 Extreme čip ne radi ulazno dekodiranje video strima, već to radi glavni SOC. Kod XF9005 modela u pitanju je MediaTek MT5891, koji je Sony koristio još od 2016. godine (npr. u XD7505 modelu)! I to mu je glavna slaba tačka i zbog čega je ceo televizor generalno spor. Jednostavno MT5891 ne može da se izbori sa velikim bitrate-om, pa isporučuje sliku sa štucanjem dalje u nizu do X1 čipa i čipa za konverziju frame rate-a. X1 jednostavno nema šta da pegla u ovom slučaju, jedino da se smanji bitrate ulaznog videa. Tek od nekih modela iz 2019. godine (XG95, XG85) Sony je počeo da koristi noviji MediaTek MT5893 čip.
 
Molim kratku elaboraciju :D
Pretpostavljam da imaš komp ili boks gde možeš plex server da instaliras i onda sa plex aplikacije na tv-u puštaš preko mreže.

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
 
Slikao sam TV Sony XF9005 sa strane i direktno ispred ekrana. Odmah da kažem slika nije ni približno ispala kao što se to vidi uživo. Uživo je slika mnogo bolja, duplo je malo reci ali vidi se razlika u kvalitetu kad se gleda sa strane.
7642ece5a07da59c6a1e1691813dc411.jpg
b210f260dbcced785e8f9e479e20b4b9.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk
Trebao si prigušiti ili ugasiti svetlo, refleksija ubija poentu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ovo sto Zoza kaze, ovako je kod mene. HDR 4k Fireworks neki Sony demo na YT fotkano Pixel3xl.



 
to je toliko sareno da masi svaku poentu.

Pretpostavljam da imaš komp ili boks gde možeš plex server da instaliras i onda sa plex aplikacije na tv-u puštaš preko mreže.

posto u tom slucaju plex radi transkodovanje pitanje je da li ce slika biti bolja ili losija
 
Plex podržava direct play bez transkodovanja. Ali bitno je da učitate isključivo srt subtitlove. Na web os radi odlično.
 
Plex podržava direct play bez transkodovanja. Ali bitno je da učitate isključivo srt subtitlove. Na web os radi odlično.

podrzava direct play ali nikad nisam naisao da je pustao direktno iako je cekirano da pusta bez transkodovanja, laptop pocne da se dere od cpu loada, titlovi su zalepljeni na film iako je srt.
 
podrzava direct play ali nikad nisam naisao da je pustao direktno iako je cekirano da pusta bez transkodovanja, laptop pocne da se dere od cpu loada, titlovi su zalepljeni na film iako je srt.
Probaj bez titlova. Vidi kako se ponaša komp. Meni su svi titlovi van i imaju isto ime.
 
Nije baš pitanje za "koji TV kupiti" ali je usko vezano....

Dakle, zna li neko da li se negde ima/može kupiti magic remote za Samsung JU7002 iz 2015. godine (model BN59-01220D) sa slike, odnosno da li su ovi sa novijih TV kompatibilni ako njih negde ima da se nabave.

Takođe, ako ih nema nigde da se nabave, da li neko radi servis istih.

Ovaj moj je maltretiran od klinca sve dok nije ispustio dušu (samo power radi)...
918213235c7bf5276d0035a8cd4d2de1.jpg
 
Ja sam u Gigatron na Banovom Brdu poručivao ovaj novi magični daljinski za Samsung. Nije bilo kod dobljavača pa se čekalo nekih mesec dana i nakon toga stigao.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
to je toliko sareno da masi svaku poentu.



posto u tom slucaju plex radi transkodovanje pitanje je da li ce slika biti bolja ili losija

Slažem se mada se crna vidi na obe fotke koliko toliko. Plex ne radi transcode svih formata već samo nepodržanih od strane tv-a ako se ne varam. Naravno podrazumevamo da je mreža dovoljno brza za highbitrate sadržaj.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Ja sam u Gigatron na Banovom Brdu poručivao ovaj novi magični daljinski za Samsung. Nije bilo kod dobljavača pa se čekalo nekih mesec dana i nakon toga stigao.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
Nije problem ni da se sačeka, nego me kopka da li su ovi magic remotes sa KU, MU etc. novijih serija kompatibilni sa JU televizorima... Da li je neko probao?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno