Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Samsung 55RU7092, 70k, nabavi inteza karticu i tvoj je za 59500din.. preporucio bih ti i Sony XF7005/7077 al oni nemaju eon aplikaciju jer su Linux, a izasli bi oko 63k i imaju 5god garancije..

Vidim da si upucen pa me interesuje da li bi mogao da uporedis ovaj model Samsunga i lg 55UM7510PLA iskljucivo u prikazu slike sa kablovske ili eon-a. Koji od ova dva ima bolju sliku ukoliko ima razlike.

Hvala

Iskreno 7510, nemam kablovsku ali vidi se da je bolji u prikazu slike od Samsunga, ali i cena je jaca, i to ne bas malo.. imam oba u radnji i po prikazu boja i svega pomalo LG iako sam pre za VA panel i Samsung ili Sony.. uostalom ako si iz Bg-a dodji u Usce imam oba u radnji pa ti proceni ponesi materijal na USB i probacemo pa ti vidi..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koja je razlika izmedju RU7092 i RU 7172, potpuno ista cena i boja
 
Zahvaljujem. Kakvu Inteza karticu? U kojoj si ti radnji u Uscu?

Najobicnija debitna Inteza kartica tj umesto kesa platis njom i imas 15% popusta za artikle koji nemaju precrtanu cenu, vazi za kompletan asortiman ne samo TV-e.. u Winu sam..

Sto se RU7092 i 7172 tice nogice su razlika, isti televizori jer oba imaju satelitske tjunere i istu kolicinu hdmi (3kom) i usb (2kom), prosle god je bila veca razlika, ali bolje ici na 7172 ako ide na nogice, ako ide na zid isti televizori, imam ih u radnji, zato i imaju istu cenu...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Najobicnija debitna Inteza kartica tj umesto kesa platis njom i imas 15% popusta za artikle koji nemaju precrtanu cenu, vazi za kompletan asortiman ne samo TV-e.. u Winu sam..

Sto se RU7092 i 7172 tice nogice su razlika, isti televizori jer oba imaju satelitske tjunere i istu kolicinu hdmi (3kom) i usb (2kom), prosle god je bila veca razlika, ali bolje ici na 7172 ako ide na nogice, ako ide na zid isti televizori, imam ih u radnji, zato i imaju istu cenu...


Sent from my iPhone using Tapatalk


Imate li u W neke naznake kad ce biti produzena garancija 5 god. za Samsung televizore?
 
Да ли неком треба СББ ваучер са 20%, мени не треба а истиче 10ог?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Imate li u W neke naznake kad ce biti produzena garancija 5 god. za Samsung televizore?

Promoteri daju naznake u decembru, al vrlo verovatno moze da se desi i da ne bude, LG se mozda produzi do kraja godine, i mozda ubace i OLED u 5god garancije, za sada samo UM i SM, kod Sony-a standardno 5god na sve modele nebitno iz koje godine je ili iz koje serije...

Sto se tice aktivacije Sony garancije ako kupite u W, kolege salju nabavci zahtev za kod, vi njima ostavljate mejl ili broj telefona i dobijate kod u excelu za jedan dan, nekad i istog dana ako ste kupili ujutru tv, i on vam se samo prosledi na mail ili slika na viber ili tako nesto...


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Koja je LG ili Sony alternativa najpribliznija Samsungu 55RU7100
 
Poz. Ako može nekoliko pitanja za one koje prate tržište televizora. Kakav je običaj sa cenama u novembru? Da li se isplati čekati taj "crni petak" ili ne? Vidim u G*******u već imaju na sniženju jedan Hisense 50" model, koji je u mom cenovnom rangu (40k-50k). Hvala.
 
Da li neko ima ovaj tv Samsung UE50RU7402 ? Treba mi za gledanje filmova ,tj Tv sa VA panelom da podrzava eon i hbo go.Konkretno me interesuje ovaj model ili neka preporuka u ovom cenovnom rangu.Skoro sam kupio lg 55uk6400plf i ima sasvim dobru sliku za gledanje kablovske pogotovo preko eon smart aplikacije ali za gledanje filmova u mraku nije to to.
 
Koja je LG ili Sony alternativa najpribliznija Samsungu 55RU7100

LG 7100, 7400 ako hoces polumesec postolje, a kod Sony 7005/7077.. Sony nema Eon zbog Linuxa, ako ti je to bitno...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poz. Ako može nekoliko pitanja za one koje prate tržište televizora. Kakav je običaj sa cenama u novembru? Da li se isplati čekati taj "crni petak" ili ne? Vidim u G*******u već imaju na sniženju jedan Hisense 50" model, koji je u mom cenovnom rangu (40k-50k). Hvala.

Te koje su spustili sa ionako prebudzene cene ne bih preporucio!
Jedini iz te serije koji po mom misljenju moze da prodje je H50B7500, ali je onu rednji na E...... bio jedno vreme 47990, pa onda 49000, pa su ga sad sibnuli na 60000.
Ako mozes pricekaj i probaj da dobavis ovaj H50B7500, ali nikako sa cenom iznad 50000!
 
Te koje su spustili sa ionako prebudzene cene ne bih preporucio!
Jedini iz te serije koji po mom misljenju moze da prodje je H50B7500, ali je onu rednji na E...... bio jedno vreme 47990, pa onda 49000, pa su ga sad sibnuli na 60000.
Ako mozes pricekaj i probaj da dobavis ovaj H50B7500, ali nikako sa cenom iznad 50000!

Hvala na savetu.
 
Osim boje i 200vs400Hz da li ima jos razlika izmedju Sony modela xf7005 i xf7077 ?

Takodje interesuje me da li TV ima ispravljac izvan kucista ?

Da li je toliko bitan HDR koliko vidim na ovim modelima bas i nije sjajan, sta bi se moglo eventualno bolje uzeti za 63k? ili je manje vise sve to slicno ako uzmemo u obzir cenu, naravno interesuje me kvalitet slike ne smart funkcije.
 
Poslednja izmena:
Stari TV samo sto nije izdahnuo, gledam neki od 49/50". Taman mislio da odlučio za Hisense H50B7500 krenem čitati iskustva, pa počnem gledati i ostale.
Zapao mi za oko danas LG 49UM7100PLB, koji sa Intesa karticom izađe 44650 din. Nisam imao priliku uporedo gledati ih, pa bi cenio vaš savet u izboru.
LG sam gledao po danu, extra slika, jedino kude IPS i gledanje filmova u mraku, nisam pametan. Ako neko ima bolji predlog za budžet od cca 50k, neka javi :)
 
Stari TV samo sto nije izdahnuo, gledam neki od 49/50". Taman mislio da odlučio za Hisense H50B7500 krenem čitati iskustva, pa počnem gledati i ostale.
Zapao mi za oko danas LG 49UM7100PLB, koji sa Intesa karticom izađe 44650 din. Nisam imao priliku uporedo gledati ih, pa bi cenio vaš savet u izboru.
LG sam gledao po danu, extra slika, jedino kude IPS i gledanje filmova u mraku, nisam pametan. Ako neko ima bolji predlog za budžet od cca 50k, neka javi :)
Одакле ти та цена, 54990 - 15% = 46741?

Zoran_KG@ Узми у обзир тај ТВ, ја сам га купио пре десет дана, мени је ок, за те паре.
Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
@solajam izmedju ta dva jedino je razlika boja, oba imaju istu ocenu za sliku ili ti 400hz ali izvorno oba imaju 50hz panele. Sto se HDR-a tice u budget rangu zaboravite na njega u pravom smislu te reci, ako hocete HDR kod Samsunga QLED, kod Sony serija 85 pa na gore (najbolje 90), kod LG-a Nanocell ali svi su IPS pa od kontrasta i nema neke vajde ali odredjeni modeli bacaju 1000niti pa slika izgleda top.
Ja licno imam Samsung KS7000, on baca preko 1000 niti osvetljenja i tako pegla sto ima edge LED osvetljenje zbog local dimming-a, i naravno pojacane boje i HDR izgleda brutalno, sunce te zaslepi u igrici pogotovo ako se igram nocu, eto jednog primera HDR televizora.

@medan @Zoran_KS 49UM7100 za obojicu, bolji tv za te pare nema, eventualno Samsung RU7172 50” koji sa popustom izadje oko 51k..


Sent from my iPad using Tapatalk
 
@medan @Zoran_KS 49UM7100 za obojicu, bolji tv za te pare nema, eventualno Samsung RU7172 50” koji sa popustom izadje oko 51k..


Sent from my iPad using Tapatalk

Слажем се, на другим местима је толико 43'', за разлику у односу на Samsung се може узети магични даљински.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Ljudi koji ovde pišu kažu da treba izbegavati Grundig televizore (to je valjda sada turska firma).

Jedini brendovi koji valjaju su Sony, LG, Samsung i u nižoj cenovnoj klasi Hisense (mada i oni znaju da baguju).

Ja Grundig ne bih uzimao.

edit: jedino što je dobro kod Grundiga je što dobiješ 5 godina garancije, što nije loše.
 
Poslednja izmena:
Grundig i Beko su isto. Ima nekih skrivenih menija gde moze da prebaci softver sa jedne marke na drugu. Rodjaci su imali taj tv i crko panel za 10 dana.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Posto planiram kupovinu prvog tankog TV-a treba mi neka pomoc ili savet. Imam ponudu za polovne televizore (uzimam od tog prodavca skoro sve od tehnike i odlican je kvalitet do sada) koji su uvezeni iz svajcarske. LCD se krecu od 90-140€ a LED od 120-160€. U pitanju je 32 inca.
Nisam neki zahtevan korisnik jer sam pre toga imao stari TV i svaka promena kvaliteta slike ce biti ogromna za mene. Pitanje je da li isplati uzeti ovako nesto bez garancije (nisam siguran da li su televizori dugotrajni kao monitori) ili uzimati nesto novo kod nas na trzistu.
Svaki savet je dobrodosao.
 
То је прошлогодишњи модел, на њега нема 5 година гаранције, коштао би те 55.250 са попустом.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno