Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hisense je radio Sharp samo u Americi. za Evropu radi neka slovačka firma (Turci rade Toshiba i JVC)
https://sharpconsumer.eu/ (piše dole Skytec UMC)
 
Poslednja izmena:
Neko je vec bio pitao za problem sa LG-jem i nedostatkom memorije kada se gleda film preko browsera?
Isto mi se desava na LA660 i sada na novom um7400plb, izgleda nema resenja za to, osim da se gleda preko postojecih aplikacija umesto browsera?
 
Pa verovatno zato sto im je browser poslednja rupa na svirali jer su se svi preorijentisali na aplikacije.
 
Kakvo nam je mišljenje o sharp tv sad? 55bj5e, sasvim pristojna cena? Vidim da su nekad bili rebrednirsni hisense, a da su se vratili na staro. Lepa dijagonala, 56k, 4 god garancije. Da li propustam nešto u specifikacijama?
Uzeo sam pre neki dan Sharp LC55UI7252E. Šta znam, nije loš, vidi se probijanje bele boje na skroz crnoj pozadini ali ne smeta uopšte. Niža je klasa od tog tvog, možda je tvoj ima bolji panel. Meni je povezan na komp i iako je izlaz 4k 60Hz, TV prijavljuje 4K 30 Hz. Za HD filmove sasvim dovoljan.
PS. Taj tvoj model je na akciji bio 380e pre neki dan ovde u DE.

OnePlus 6T via TT
 
Ima raznih sajtova sa prevodima.

No, to manje vise, nego me interesuje zasto se to javlja uopste samo na browseru, i traje godinama taj problem, a ne resavaju ga..

kako da rese, a gledas film preko browsera? kada gledas film iz browsera browser pravi cache fajl isto kao na kompu samo sto na kompu imas vise memorije, pa tako mozes da gledas sve dok ne popunis memoriju. Dakle ili skini film pa gledaj, ili kupi tv sa vecom memorijom ili svako malo prekini film pa nastavi gde si stao.
 
Pa u tome jeste stvar, "kupi tv sa vecom memorijom", nikada se oko toga nisam cimao da obracam paznju na memoriju, jer smatram ako je to problem na starom tv-u iz 2014god, sada je to "verovatno" reseno, ali eto nije...opet kazem, nista posebno bitno, ali meni glupo da se ta memorija nije do sada povecala da bar podrzi neki snimak od par sati iz browsera...naravno postoji brdo aplikacija,aliiii...
 
Pa u tome jeste stvar, "kupi tv sa vecom memorijom", nikada se oko toga nisam cimao da obracam paznju na memoriju, jer smatram ako je to problem na starom tv-u iz 2014god, sada je to "verovatno" reseno, ali eto nije...opet kazem, nista posebno bitno, ali meni glupo da se ta memorija nije do sada povecala da bar podrzi neki snimak od par sati iz browsera...naravno postoji brdo aplikacija,aliiii...

sve su to, na žalost, ulazni smart modeli. Koliko su kvarni i cicije svi proizvodjači ne stavljaju ni 1gbit lan, a kamoli više memorije, neki čak imaju i 10mbit lan, wifi od isto toliko, a o 5ghz wifi da ne pričam. Mislim da jednostavno kuppci nisu dovoljno kukali da bi nešto promenili, a opet aplikacije su ono što ima prioritet.
 
Stigao Philips 55PUS7304, za sada utisci vrlo dobri, čini mi se da je slika dosta bolja nego na. LG 55SJ80, ili se tripujem?
Daljinski mi je krš živi posle lg daljinca, ali... Ima da se naviknem
Funkcionalnost Android tv, za sada super, lepo radi.
To su prvi neki utisci.


Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk
 
Videh 7604 u izvedbi 50 i 55 inca. Pored nekog sonija fhd wf665. Sony mi je bio najjaci sa jasnocom boja. A bilo je da uzmem ili philips ili sony, mada mi je ovaj prvi bio pik br. 1. 55" philios je imao bolji panel od modela sa 50". Cimao sam prodavca da ih podesi na identicna podesavanja. Zapanjujuce.
Ono sto je mene odbiko naknadno od tog philipsa, je neki reddit thread sa 30 strana besnih vlasnika oko stuttera slike i narocito kajrona, non responsive sw, i dosta drugih stvari.
Mada generalno dolazim do zakljucka da za ovaj cenovni rang nema dobrog tv, vec "najmanje loseg", sto je porazno.
 
Ma i da ode mora u karantin po povratku. Nemojte se igrati. Kakvo donošenje robe iz HU. Zaboravite na to dok ovo ne prođe. Nije uvežena tehnička roba više od mesec dana ni legalno.
 
Stigao Philips 55PUS7304, za sada utisci vrlo dobri, čini mi se da je slika dosta bolja nego na. LG 55SJ80, ili se tripujem?
Daljinski mi je krš živi posle lg daljinca, ali... Ima da se naviknem
Funkcionalnost Android tv, za sada super, lepo radi.
To su prvi neki utisci.


Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk
Da te lepo posluži...

Meni zbog ovog stanja izmače 58 verzija, bila na dobrom popustu, zatvorili T... radnju. Komplikovano i neizvesno čekanje na isporuku kurirskim službama u ovom trenutku, a i cena značajno povećana.

Послато са A0001 помоћу Тапатока
 
Da te lepo posluži...

Meni zbog ovog stanja izmače 58 verzija, bila na dobrom popustu, zatvorili T... radnju. Komplikovano i neizvesno čekanje na isporuku kurirskim službama u ovom trenutku, a i cena značajno povećana.

Послато са A0001 помоћу Тапатока
Koja je bila cijena na popustu? Gledam i ja 55PUS7304 i on je oko 560€ sa 5 godina garancije. Ne znam da li da još sačekam ako će biti dodatni popusti...
 
Da te lepo posluži...

Meni zbog ovog stanja izmače 58 verzija, bila na dobrom popustu, zatvorili T... radnju. Komplikovano i neizvesno čekanje na isporuku kurirskim službama u ovom trenutku, a i cena značajno povećana.

Послато са A0001 помоћу Тапатока
Hvala, ja sam zamalo isto hteo da kupim 58 va panel, ali mi savetovano da je bolje da uzmem 55 ips, jer dnevni boravak jako puno svetlosti ima, balkon tu, svetlost dana i sunce direkt bije na tv.
Ovde još uvek 58PUS7304 630,00€.

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk
 
Kakvo nam je mišljenje o sharp tv sad? 55bj5e, sasvim pristojna cena? Vidim da su nekad bili rebrednirsni hisense, a da su se vratili na staro. Lepa dijagonala, 56k, 4 god garancije. Da li propustam nešto u specifikacijama?

Ja sam u ponedeljak pazario 50BL5EA. To mi je već drugi SHARP TV i ja sam zadovoljan.
Koliko mi je poznato razlika je u tome da je BL serija Android 9 TV a BJ serija je običan smart.
Smatram da je SHARP kao firma jako podcenjena pa sam planirao da reaktiviram temu o njima i tamo ću da napišem malo više svojih utisaka.
 
Hvala, ja sam zamalo isto hteo da kupim 58 va panel, ali mi savetovano da je bolje da uzmem 55 ips, jer dnevni boravak jako puno svetlosti ima, balkon tu, svetlost dana i sunce direkt bije na tv.
Ovde još uvek 58PUS7304 630,00€.

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk
Generalno, nijanse su u pitanju za standardnog korisnika u srednjoj klasi tv-a lps ili va, skoro da je svejedno.

Ja sam uvek voleo da dobijem maksimum za razumnu cenu.
Oled je trenutno vrh, ali su i cene veće nego što sam spreman da izdvojim.
A ovaj Philips bi mi baš dobro legao u mom dnevnom prostoru, 58 inča, baš optimalno taman.
Iz HU bih ga dobio po trenutnoj ceni od 600eur, samo da se može normalno preko grane.

Послато са A0001 помоћу Тапатока
 
Generalno, nijanse su u pitanju za standardnog korisnika u srednjoj klasi tv-a lps ili va, skoro da je svejedno.

Ja sam uvek voleo da dobijem maksimum za razumnu cenu.
Oled je trenutno vrh, ali su i cene veće nego što sam spreman da izdvojim.
A ovaj Philips bi mi baš dobro legao u mom dnevnom prostoru, 58 inča, baš optimalno taman.
Iz HU bih ga dobio po trenutnoj ceni od 600eur, samo da se može normalno preko grane.

Послато са A0001 помоћу Тапатока
Ma sta znam, eto poslušao sam savet, dobio postavke sve za ovaj 55PUS7304, i mogu reci da sam vrlo vrlo zadovoljan sa slikom, čak šta više za moj pojam, odlično. Rekao bih i da Philips 55PUS7304 ima mnogo zivlji i realniji ekran/sliku od lg 55SJ80.
Zadovoljan i to je to.
Čak je i žena primetila koliko je ekran/slika bolje... [emoji13]

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk
 
Ma za te pare je tv skroz ok, naravno ima i bolje, koje i košta više. Ovo je sad bilo samo da imam tv, onaj LG je otišao u večna lovišta, zahvaljujući mom sinu majstoru [emoji23][emoji23][emoji23]
Žene i tehnika... Bogami, teško to da ide zajedno, toj nikako [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]
Da je trenutno normalna situacija, isao bih na dosta bolji tv, ali... Neki drugi put, kad ovaj odradi svoje... [emoji23]

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno