Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Isuse bože, čovek tražio tv kojih može da ode preko 1000 nits, ja mu preporučio u7qf na osnovu Mancha-inog merenja, jer stvarno ne znam da ista ima do 800 jura da će zadovoljiti sve njegove zahteve. Ispade da reklamiram hisense.

Druže, a da ti lepo uzmeš 55 c715 kao i ja i da čekaš srećnija vremena za kupovinu televizora?

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Da XH80 jeste losiji od XH90, on je u rangu sa Q60T po specifikacijama ali ima svetliji ekran, doduse IPS pa nije za tvoje potrebe, mislim moze da prodje naravno, ali ne ocekuj dobru crnu, ja sam u prodaji lako skidao ljude sa Q60 i prebacivao na XH80, jer prosecan kupac ne zna sta je IPS, a sta VA, samo im pokazem da je svetliji i to najlakse primecuju i vide da je bolja slika na njemu, ali da je npr mracna prostorija to bi bio problem, ovako dosta lakse [emoji4]

Sto se tice imenovanja novih 2021 modela usvaja se US model imenovanja npr X90J, znaci X pa broj pa slovo koje oznacava godinu serije, nece vise biti razlike koja je bila stvarno bezveze, sada je bolje [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Teško da će XJ90 ili X90J biti cenovno povoljniji, naprotiv. Pre će XH seriji da padne cena, a biće dobra kupovina i u 2021. Kao što je XG bila odlična kupovina u 2020.
mislio sam ako bude isto kretanje cene kao za xh tokom 2020 u 2021 za xj, naravno da ce biti skuplji xj od xh... mada vidis nije ti losa ideja za xh u 2021 da se uzme.

za koliko je mogla da se nadje xg serija tokom ove god?
 
misliš, tokom prošle (2020.)? :D
 
49nano813 vs 50u7qf?
- Dnevna soba danju svetla noću sedimo u polumraku.
- Android box (hd,sd) , telekom iptv.
- Ps4 slim(fhd)
Ili predlažete nešto bolje u toj klasi...
 
Po danu LG, po noći hisense. XD. Pošto imaš android box, ja bih išao na hisense.

Sad videh da je Hisense izbacio sve nove modele sa Ips panelima. Jel video neko dakulu?

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Sada su se cene XH serije vratile manje vise na staro, e sad akcijanja veca ocekujem od Marta, jer i sami znate da su Januar i Februar generalno mrtvi meseci za prodaju tehnike, sto se cene novih serija tice stvarno ne bih znao, ali ja se nadam da ce po brojevima svako naslediti cene svog prethodnika, jer ako cene odu gore onda cu samo posmatrati kako odlaze Korejci, a tek po neko uzme Sony jer Sony je Sony jelte :)
 
Evo muku mučim šta da radim, popravljam stari ili kupujem novi. Šta ima sa 5 godine garancije sada, a da je LG ili neki normalan android (tizen mi ne leži), donja srednja klasa priznatih marki (bez Vox, Fox i sl.) u veličini 50-55"?
 
Evo muku mučim šta da radim, popravljam stari ili kupujem novi. Šta ima sa 5 godine garancije sada, a da je LG ili neki normalan android (tizen mi ne leži), donja srednja klasa priznatih marki (bez Vox, Fox i sl.) u veličini 50-55"?
Ja koliko znam za LG i Sony trenutno nema petogodišnja garancija. Ne znam za TCL da li još važi.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Na kraju cu ipak odloziti kupovinu televizora za pocetak marta. Bolje cu jos dodati od 2 plate para i kupiti jeftini 55 inca oled, verovatno ce i granice otvoriti, pa cu skociti do segedina. U svakom slucaju hvala vam na pomoci

Послато са Mi 10 Pro помоћу Тапатока
 
Evo muku mučim šta da radim, popravljam stari ili kupujem novi. Šta ima sa 5 godine garancije sada, a da je LG ili neki normalan android (tizen mi ne leži), donja srednja klasa priznatih marki (bez Vox, Fox i sl.) u veličini 50-55"?

zavisi koliko košta popravka, a i koliko ga koristiš.
 
Na kraju cu ipak odloziti kupovinu televizora za pocetak marta. Bolje cu jos dodati od 2 plate para i kupiti jeftini 55 inca oled, verovatno ce i granice otvoriti, pa cu skociti do segedina. U svakom slucaju hvala vam na pomoci

Послато са Mi 10 Pro помоћу Тапатока

Pametno. Ako ne zapinje, čekaj neku akciju ovde ili tamo.
 
Koji socijala tv da kupim? Danas bih trebao da odem, tv ne gledam uopste, vise je kao ukras u sobi i nesto sto 'moram' da imam.
Koristi se kao radio, za neku jazz listu sa youtubea i 15 minuta u toku dana da detetu pustim baby tv. Bas nikakva upotreba pa ne bih pucao nešto para ako ne moram.
Ne treba da je smart, imam android box.
Dijagonala sadasnjeg je 81 i ok mi je to,moze i vece.
Negde da je oko 150€ ako ima.
Da ima pristojnu sliku i ok zvucnike. Najvise se za muziku i koristi

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
Za te pare ni ok zvučnike ne možeš da nađeš.
Ako ti je primarno slušanje muzike zašto ne investiraš u neki hi-fi sistem? Znam da je to skupa rabota, ali polako, korak po korak. Ili neka mini linija, sigurno je bolje od ubogog televizora od 150€.
A i tv od toliko para više može da pravi problem očima nego ugodnosti.
Na kraju, takvi uređaji najčešće ne traju dugo, pa se postavlja pitanje da li je para bačena.
Preporuka: ako je problem novac sačekaj malo i uštedi za iole bolji tv i/ili hi-fi. Ako ti baš treba hitno onda možeš da uzmeš bilo šta, isto je.
 
Ma druze kakav prioritet muzika, slusa se radio s da ubije tisinu, vise kao pozadinska buka a kao sto sam vec napisao tv se i ne gleda, vise ga imam jer 'mora' da se ima

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
Uzmi neku Teslu. Od tih najjeftinijih, Tesla su ok, izrada je korektna, a podrška dobra (ono, ako crkne u garantnom roku).

Vrv ima još poneki dobar model u tom rangu, ali niko to ne analizira dovoljno duboko da bi se mogla praviti valjana analiza. 1000 modela od 100 proizvođača na tržištu, OEM sklapanje i lepljenje brenda od serije do serije... Jako su male razlike u tim jeftinim klasama, a i ako ih ima, niko ih ne može pohvatati.
 
Koji socijala tv da kupim? Danas bih trebao da odem, tv ne gledam uopste, vise je kao ukras u sobi i nesto sto 'moram' da imam.
Koristi se kao radio, za neku jazz listu sa youtubea i 15 minuta u toku dana da detetu pustim baby tv. Bas nikakva upotreba pa ne bih pucao nešto para ako ne moram.
Ne treba da je smart, imam android box.
Dijagonala sadasnjeg je 81 i ok mi je to,moze i vece.
Negde da je oko 150€ ako ima.
Da ima pristojnu sliku i ok zvucnike. Najvise se za muziku i koristi

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
U toj veličini 32" uglavnom svi modeli imaju zvučnike 5w. Teško ćeš naći neki "glupi" model. Nemoj uzimati Vivax, Fox, Alpha i sl. Ako nađeš neki LG ili Philips uzmi njih (mislim da Samsunga nema za te pare).

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Ma znam i ja da su ti televizori u toj klasi krs, ali meni bukv koristi kao radio i yt za pozadinski jazz.
Hvala svima, hvala na trudu za izdvojene modele. Cenim jako.

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
Hocu da kupim TV. Budzet mi je do 60k maks, ne bih preko toga isao, da je smart, 4k i da podrzava AirPlay. Dijagonala 50 incha ali the more the marrier mada kapiram da u ovom cenovnom rangu je to to. Od brendova je u opciji LG. Gledao sam i Samsung ali je prevagnuo LG posto oni daju 5 godina garancije. Druge brendove nisam uzimao u razmatranje najvise zbog kompatibilnosti sa aplikacijama, mada, nisam strucnjak, tako da prastajte zbog neinformisanosti.

Nasao sam sledece modele:

https://gigatron.rs/televizori/lg-televizor-49un71003lb-smart-crni-360547

Ovaj nema magic remote tako da se premisljam.

https://gigatron.rs/televizori/lg-televizor-50un73003la-smart-crni-360747

Ovaj je 10k vise ali ima magic remote i dijagonala je za inch veca sto mozda nije velika stvar ali ja cu tv korisititi bas dugo, ne planiram da menjam skoro, pa sto da ne uzmem vecu dijagonalu.

Imate vi neku preporuku, komentar, sugestiju? Kakvi su ovi modeli?

Koja je ovde serija novija, LA ili LB? Ne znam koja im je logika sa brojevima. Da li je LB noviji jer dolazi posle A?

Takodje, ovaj prvi, LB, iako je jeftiniji, tanji je. Da li znate zasto? Zbog manje dijagonale?

Unapred hvala.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno