Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ko ima vreme i živaca, i treba dobro da pogleda sta ce da kupi za svoj novac :)
Onaj ko nema vreme, i kad je hitno, pravac radnja i za 20min gotova kupovina, kao što sam ja uradio... :)

Gesendet von meinem HUAWEI M2-A01L mit Tapatalk

Samo je pitanje sta gledas..ono sto ti odgovara ili mane.....Ukoliko si resio da kupis tv, ili bilo sta drugo....odredis budzet, informises se na ovaj ili onaj nacin...izaberes nekoliko modela i vidis koji tebi najvise odgovara....i to je to.....onaj ko krene da trazi samo mane...naci ce ih u svakom tv-u...i na onom koji kosta preko 4-5.000 eura, a kamoli medju ovom "boranijom" o kojoj mi uglavnom pricamo...cca 1.000 eura...
 
Gledam sve, od nemačkih hd do ovih naših preko IPTV, u decembru otišao u mediamarkt, vrteo se po radnji, i skontam, što više gledam, više ne znam sta bih kupio, i onako na brzinu se odlucim za LG 55SJ80. Za moje potrebe koliko uopšte stizem tv da gledam je odličan, da ima bolje za taj novac od +/- 950e, ima siguran sam...

Gesendet von meinem HUAWEI M2-A01L mit Tapatalk
 
Gledam sve, od nemačkih hd do ovih naših preko IPTV, u decembru otišao u mediamarkt, vrteo se po radnji, i skontam, što više gledam, više ne znam sta bih kupio, i onako na brzinu se odlucim za LG 55SJ80. Za moje potrebe koliko uopšte stizem tv da gledam je odličan, da ima bolje za taj novac od +/- 950e, ima siguran sam...

Gesendet von meinem HUAWEI M2-A01L mit Tapatalk
Realno najbolji način kupovine. Što sam više gledao po netu, čitao utiske, review-ove i ostalo sve sam više bio zbunjen. Ovako, odeš pročačkaš sam izložene modele i doneseš odluku. Ok, ovo sve što se pročita na netu treba imati negde u glavi, čisto da se zna šta se može (ne)očekivati od datih modela ali na kraju utisak uživo je najvažniji.
 
Da odgovorim sebi, probao sam prvu aplikaciju, radi bez greške. Stavio sam da mi se na Netflix dugme pokreće Kodi, radi i nakon ponovnog uključivanja TV.

I ja sam instalirao tu aplikaciju, medjutim kad idem preko nje, odnosno kad stisnem netflix dugme, otvori mi se lepo Kodi, ali mi ujedno izadje poruka 'Feature not available'? Da li je tako i tebi? I sta ta poruka konkretno znaci, odnosno koja funkcija nije dostupna?
 
Kontaktiram prodavca na KP za Samsunge 50MU61xx i kaže ima MU6122 nema MU6102 ali je razlika samo u daljinskom upravljaču. Da li neko može da potvrdi?
I da li biste prednost dali klasičnom daljincu (sa mnogo dugmića) ili onom malom novom (što nema obične dugmiće nego neki krug i svega nekoliko tastera), koji je bolji po vama?
Koristio sam samo obične daljince do sad, nisam ove "pametne".
 
Obicno trebaju oba :)

Tj nemaju iste funkcije.
@bakara jel mozes da mi kazes zasto imas takvo misljenje ? Neko lose iskustvo ili ?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Naravno da je lose iskustvo, sa raznim modelima koji za moje pojmove nezadovoljavaju osnovne funkcionalnosti TV aparata.
Zato stalno ponavljam da ne kupujemo mi monitor od 1000eur pa da gledamo samo sliku, vec TV aparat koji treba da hendluje TV kanalima.
 
Poslednja izmena:
Samsung smart remote je odličan.
E sad, klasičnu TV ne gledam...
 
Kontaktiram prodavca na KP za Samsunge 50MU61xx i kaže ima MU6122 nema MU6102 ali je razlika samo u daljinskom upravljaču. Da li neko može da potvrdi?
I da li biste prednost dali klasičnom daljincu (sa mnogo dugmića) ili onom malom novom (što nema obične dugmiće nego neki krug i svega nekoliko tastera), koji je bolji po vama?
Koristio sam samo obične daljince do sad, nisam ove "pametne".
Znam da model Samsung 50MU6172 ima samo jedan daljinac (pametni), kao i sve treba koji dan da se naviknes, ali kasnije ide sve najnormalnije. Kako god, bolje je da imas taj "pametni" daljinski nego samo onaj "klasični". Npr.sutra hoćeš da imas oba, kupis sebi onaj "klasicni" i izadje te dosta povoljnije nego da kupujes malog "pametnog".

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
E ljudi neka mi neko potvrdi za ovaj model Samsnung mu 49mu6400 da ima to probijanje po ivicama,citao neke forume mnogi se zale upravo na taj model,tako da odustajem verovatno od njega,nekako mi je sada u prvi plan izbio / glavni favorit ipak LG 49uj 701v,kazu odnos kvalitet cena nema bolje za novac za koji se dobija,naravno idem preko KP,garancija vazi kod nas zvao sam dana LG servis,u Radnickoj,kazu mi da vazi garancija kod nas nema veze gde je tv kupljen,hteo sam da idem na Sony 49xe8005 ali mi probija budzet,i skuplji je od ovog LG za nekih 70e.
 
На мом Самсунгу 55MU6100 који је са ИПС панелом има пробијања. Али то не смета без ако баш обраћаш пажњу на то.
 
На мом Самсунгу 55MU6100 који је са ИПС панелом има пробијања. Али то не смета без ако баш обраћаш пажњу на то.
Imam i ja Samsung 43mu6172 alinesto ne videh ili sam corav .. ali pogledau koliko veceras .. to verovatno kada se sedi u apsolutnom mraku a tv upljan da onda je izrazeno to probijanje,kazem citao sam neke danas strane forume,i kazu da fabricki postoji to malo probijanje,nista strasno ...
 
E ljudi neka mi neko potvrdi za ovaj model Samsnung mu 49mu6400 da ima to probijanje po ivicama,citao neke forume mnogi se zale upravo na taj model,tako da odustajem verovatno od njega,nekako mi je sada u prvi plan izbio / glavni favorit ipak LG 49uj 701v,kazu odnos kvalitet cena nema bolje za novac za koji se dobija,naravno idem preko KP,garancija vazi kod nas zvao sam dana LG servis,u Radnickoj,kazu mi da vazi garancija kod nas nema veze gde je tv kupljen,hteo sam da idem na Sony 49xe8005 ali mi probija budzet,i skuplji je od ovog LG za nekih 70e.
Ganjaj onda bolje VA panel, većinom ti IPS imaju dosta probijanja, kod njih se vidi bolje iz uglova, a kontrast i "duboka crna" boja su slabi. Naravno obrati paznju i na Hz taj LG ima 50Hz.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
onako na brzinu se odlucim za LG 55SJ80. Za moje potrebe koliko uopšte stizem tv da gledam je odličan, da ima bolje za taj novac od +/- 950e, ima siguran sam.

Zavisi za koju namenu. Za 4K gaming, cini mi se, jedan od boljih televizora u srednjoj klasi, zbog jako niskog input laga... Moram priznati da ga nisam uzimao u razmatranje pre ovog tvog posta, ali sada je vec drugacija stvar. Ali ovde kod nas je skuplji dosta od 950e.
 
spotpala;5413584[B je napisao(la):
]Ganjaj onda bolje VA panel[/B], većinom ti IPS imaju dosta probijanja, kod njih se vidi bolje iz uglova, a kontrast i "duboka crna" boja su slabi. Naravno obrati paznju i na Hz taj LG ima 50Hz.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
Samsung 49mu6400 ima VA panel ima Edge LED pozadinsko osvetljenje,neko rece da je bolje direct led,ne znam ni sam vise,ovaj Sony 49xe8005 ima kontrast malo jaci 1500:1 iako je i kod njega IPS panel,u odnosu na LG,videcu jos sam neodlucan,sta je najbolje u ponudi preko KP :

Sony 49xe8005
Samsung 49 mu6402
LG49uj701v

Sony je i najskuplji,svestan sam da je i na Sony-ju i Samsungu bolja,ostrija slika u odnosu na LG,gledao sam i uzivo i preko foruma citao dosta se inforsmisao,videcu.
 
Mislim da taj model Samsunga nema VA panel nego ADS sa BOE displejom.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

jos jedna potvrda da ni sam Samsung vise nema pod kotrolom sta trpa od komponenti u svoje TV
 
Danas ili sutra verovatno narucijen tv,videcu u svakom slucaju u par dana je kod mene Sony 49XE8005BEEAP vs Samsung UE49MU6402UXXH ? sta je tu bolje,gledanje sporta (najvise) preko kablovske,filmova ... i to je to,mozda mi ponekad posluzi i kao monitor.
 
Najbolje ako možes probati pa vidis uzivo, Sony je isto IPS sa 50Hz, baš potanko za njihovu 8 seriju. Imaš li opciju za Samsunga 50", npr MU6172, sličan ovim ranije pomenutim samo sa VA panelom, a pri tome bi trebao biti i jeftiniji. Ako nije žurba do aprila maja zna biti popusta radi prvenstva u fudbalu.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sad mi covek rekao koji prodaje Televizore preko KP da taj Samsung 49mu6400 modeli (cela ta serija Samsunga mu6400),fabricki imaju probijanje tog pozadinskog (edg) led osvetljenja po ivicama,to je fabricki,i tako je kako je,vidi se iz nekih uglova,kada se gleda film,u mraku tada se najvise uoci,ali kaze da je to fabricki do tih modela,i da za to nema reklamacije,jer proizvodjac na to ne daje reklamaciju,jedino neko ekstremno probijanje po citavom ekranu,to se prihvata,ovo sve drugo slika je ok je vrhunska,i ponovo nude lg uj701v model.
 
Gledao sam taj mu6400 televizor je bomba. Najbolju sliku je imao od svih koje sam gledao. Ono sto me je nerviralo u koju god radnju da sam usao svi su mi predlozili LG..

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno