Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa dobro, danas ova oblast napreduje znatno brže. Možda Soni nije toliko kvalitetan ili možda i jeste ali su se neki drugi igrači približili, a možda i prestigli. Realno smo za 15 godina stigli od FHD do 8K, a uz put sahranismo i plazma tehnologiju. Televizori će u neku ruku doživeti sudbinu mobilnih telefona.
Ranije je izbor bio jednostavan. Jedna ili dve dijagonale ekrana i par proizvođača. Danas recimo treba da uzmeš godišnji odmor pa da se posvetiš izboru TVa. I na kraju se opet zapitaš da se nisi z@jeb'o. I ne samo to, treba da odabereš platformu, da pratiš tehnologije, predvidiš buduće trendove...
 
Sony ima razvoj i marketing. nema svoje panele i iznajmljuje fabrike u Kini za proizvodnju. drži se nekako.
Grundig, realno, nije bio vrh ali je radio posao. po klasi je bio ispod Philips-a a Sony je bio vrh. pričamo o katodnim televizorima
 
Soni je tad bio da ne kažem statusni simbol. Filips najjači evropski proizvođač tog vremena. I svo to vreme (a i danas) se u pozadini provlači Panasonik koji je iz ne znam kog razloga kod nas nekako nedovoljno zastupljen. Tu ne mislim samo na TV, nego i ostale proizvode. I sve što sam imao od Panasonika nije riknulo, nego ga je samo vreme pregazilo pa sam ga izbacio iz upotrebe.
Treba sad videti šta će uraditi Šaomi i Huavei jer su oba proizvođača u strašnoj ekspanziji okrenutoj ka zapadu. Hajsens se gura i to pre svega kroz akvizicije i partnerstva, što znači da imaju novac, ali ne i top tehnologiju i znanje. Daleko su od pozicije jednog Huaveija koji više nije trabant nego generator razvoja i inovacija i to pre svega usmeren ka zapadu što je najbitnije.

Off topic ali da bi stekao malo širu sliku onoga što će biti. Kupovina TVa je kod nas ipak investicija na malo duže staze, a bitno je i razjasniti šta su npr. Tošiba i Šarp danas da posle ne bude iznenađenja.
 
Poslednja izmena:
poslednje verzije WebOS (znači, LG - ovogodišnji i prošlogodišnji, možda i stariji modeli) i Tizena (znači, Samsung - slično kao za LG) to mogu, kao i VLC player (možda i neki drugi) na Android TV. što se samih fajlova tiče, najbolje da su mkv sa ugrađenim titlovima. ako se ne varam, skoro smo ovo spominjali u ovoj temi

youngster , Hisense (kod nas) baš i nije budžet brend. pogledaj kako se kreću cene HD ready i Full HD. primetno veća cena u odnosu na VOX, Fox, Vivax, Tesla i "slične". što se 4K tiče, tu je kako-tako konkurentan (stoji da ima čudne mane; pogledati današnji primer sa H65U7B u Hisense temi) sa "proverenim" brendovima iako je sam među prvih 5-6 na svetu.
u svakom slučaju, srećno u kupovini obzirom na ponudu u tom rangu cena :)

Na kraju je pala odluka na 55SM8200PLA - pa cemo videti koliko sam se zeznuo ili ne, treba danas da stigne :)
 
Ima li neko direktno iskustvo ili ikakvu preporuku za SAMSUNG 55RU8002? Da li on je bolja kupovina od modela 7402/7542, tj "isplati li se" investirati tih neki dodatnih 10-ak hiljada razlike u ceni?

Kada prodavca u radnji pitas, on kaze da je bolji, i da ga treba uzeti je je to serija 8, a na pitanje po cemu je bolji, odgovor je "pa po tome sto je iz jace serije", sto (kao objasnjenje) zvuci prilicno blesavo.
 
razlika bi trebalo da je u naprednim opcijama i boljim podesavanjem slike koju ima ru8000. Kada sam ja uzimao razlika ru74 i ru80 je bila preko 200e. Za manje od 100e ja bih uzeo ru80.
 
Ne zaboravite da na listu dodate i Tošibu. Radi ih Vestel. Sve bivši giganti na ovom polju sa sve Filipsom na čelu.

Od japanaca samo Soni ostade. Neki prodaše ime, neki propadoše (AIWA), ali ono što su recimo meni brendovi kao što su JVC, Aiwa, Philips, Grundig... kao klincu značili, današnja deca i ne znaju šta su ta imena industrije bila pre 30 godina. Tek krajem 80ih na naše tržište masovno ulaze GoldStar (LG), Samsung i Kamacrown, s tim da je Soni već bio zastupljeniji. Prva dva navedena danas drmaju tržištem, Soni se drži, a ostali...
Еее, све су то пионири ТВ индустрије, па и Telefunken....

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav, preporuka za neki tv od 32" za spavacu sobu.. znaci nista specijalno ne treba.. vidim da preporucujete hisense dosta.. koristice se za kablovsku..

Za to ti ne treba preporuka, mozes i sam da izaberez izmedju nekoliko komada, pa sta ti se svidi, dal mala cena il bolja oprema i nesto maklice veca cena...
 
O.K. sad zamislite da vam neko pokloni 55.000 din da kupite TV sta bi ste kupili?
TV mora da ima 4K HDR, 50" ili 55"
Brand nije bitan najbitnija mi je slika da se izvuce neki maksimum u ovom cenovnom rangu. Najvise ce da se koristi za xbox i ps4 pro igranje i gledanje filmova preko laptopa.
Smart funkcije,dizajn, zvuk i ostalo me ne zanima. Isto nije mi bitno dali su kinezi, turci ili koreanci. Trenutno imam stari Samsung c530 vreme je da se penzionise
 
Ako ce se pored filmova koristiti i za igrice kao tebi bitna stavka ova dva u tom cenovnom rangu.
SAMSUNG RU7100 - 60000 dinara
SONY KD-49XF7077 - 65000 dinara
Na sony je garancija 5 godina do 15.10.2019.
Ovo su najnize cene i uglavnom su svuda slicne.
Ako odlucis da kupis mogu da ti poklonim vaucer i na ove cene imas jos 10% popusta . Vaucer vazi za kupovinu do 10 novembra u gigatron radnjama pa ako tamo nesto nadjes racunaj da imas na te cene jos 10% .
 
Poslednja izmena:
pa vec smo ti odgovorili, više puta, da uzmeš sony (ako možeš doplati još 100e za sony xg95). Što se slike tiče bolji je, a i smart mu mnogo ne zaostaje, ako hoćeš bolji smart i manji lag za gaming onda samsung. Ako hoćeš još bolji (po meni) smart i bolje uglove gledanja (ako su ti potrebni) i manji lag uzmi lg sk95, ali je kontrast duplo manji nego na soniju (crna nije skroz srna).
 
Poslednja izmena:
O.K. sad zamislite da vam neko pokloni 55.000 din da kupite TV sta bi ste kupili?
TV mora da ima 4K HDR, 50" ili 55"
Brand nije bitan najbitnija mi je slika da se izvuce neki maksimum u ovom cenovnom rangu. Najvise ce da se koristi za xbox i ps4 pro igranje i gledanje filmova preko laptopa.
Smart funkcije,dizajn, zvuk i ostalo me ne zanima. Isto nije mi bitno dali su kinezi, turci ili koreanci. Trenutno imam stari Samsung c530 vreme je da se penzionise
50" Samsung 7092/93.
 
Danas sam ušao u neku radnju da gledam nešto drugo kad bacim pogled na deo s televizorima, vivax neke baš niske cene, ne znam kako ih štancuju po onim cenama.... Npr 32" manje od 12 crvenih....

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
to su bačene pare,ubio se kalibrišući jedan i dalje je i slika i ton krš.nisam detaljnije gledao ali mora da može da se nađe kršten 1080p ispod 200e čak i sa va/ips panelom čak i veći od 32" kad je 32" 2k va monitor cca 200e.ako nema lg,sony itd onda sigurno ima bar hisense 40tica...
 
Na sony je garancija 5 godina do 15.10.2019.

Ako odlucis da kupis mogu da ti poklonim vaucer i na ove cene imas jos 10% popusta . Vaucer vazi za kupovinu do 10 novembra u gigatron radnjama pa ako tamo nesto nadjes racunaj da imas na te cene jos 10% .
Који ваучер имаш, ја имам СББов од 20%? Да ли је неко користио СББ ваучер. Ја планирам да узмем неки ТВ, кад би LG сад имао 5 година гаранције узео бих га колико данас.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Који ваучер имаш, ја имам СББов од 20%? Да ли је неко користио СББ ваучер. Ја планирам да узмем неки ТВ, кад би LG сад имао 5 година гаранције узео бих га колико данас.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока

Iskoristio sam ga ja. Mada nekim čudom kôd nije bio validan, ali su prihvatili vaučer.
 
Neki brzinski predlog za best buy do 100.000? (eventualno maaalo preko toga)
Idealno u gigatronu sa sbb vaucerom na kreditnu karticu. Idealno 65'', ali moze i 55'' ako postoji znacajno bolji. Za filmove, serije, netflix, spojen na PC.
 
SBB vaucer . Iskoriti ga za online kupovinu, imas 10% na snizene cene ili 20% na mp cene u prodavnici.
20% на већу цену (малопродајна) или 10% на мању цену (за готовину)?
Ја сам прво мислио 20% па још 10% ако се купи преко интернета.
Шта је са Интезиним картицама, 15% ако сам добро разумео?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
20% на већу цену (малопродајна) или 10% на мању цену (за готовину)?
Ја сам прво мислио 20% па још 10% ако се купи преко интернета.
Шта је са Интезиним картицама, 15% ако сам добро разумео?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
20% na maloprodajnu cenu, 10% na snizenu cenu. To dodje ista stvar, jer je snizena cena 10% manja.
Ne znam za kartice, ali i mene zanima jer cu najverovatnije kupiti na intesa kreditnu karticu.

@ninja @Dule_85
Hvala vam! Razmisljao sam najvise o H65A6500 ali su me malo pokolebali problemi na koje se ljudi zale sa hisensom, pa bih mozda ipak nesto malo renomiranije.
O Panasonic gx820 58" nikad nisam ni razmisljao, ali je sada izleteo kao prvi kandidat. Velicina od 58" mislim da ce mi biti ok, kao neki sweet spot izmedju 55 i 65.

Ako neko ima nesto da doda za ovaj model neka kaze sada ili neka cuti zauvek, jer u ponedeljak idem da ga kupim :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno