Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
leleee, od cega je ova linija tj od kog kanala? moj b7 se jos uvek drzi, nadao sam se da ce da crkne ili da dobije neki burn in do sada da bih imao izgovor da uzmem 65 al ne da se... :S:
Kajron od TV prva, dole desno. Zena ukljuci ujutro da vidi vremensku prognozu i ne padne joj na pamet da ugasi TV :D, kada ga je konacno sprzila svecano je izjavila da je mislila da je lozim sa burninom

Ovo na slici je donja leva strana, tu je sat na TV prva, kajron je na desnoj.



Nebuloza multi neupuceni, ti si klasicni totalni internet smarac i nemac pojma.

Sony priznaje burn-in 100% i menja TV, LG menja panele. Naravno u garantnom roku.

Aj sad tupi jos malo, brze ces u istoriju. :D
 

Prilozi

  • izgoreo1.jpg
    izgoreo1.jpg
    362.7 KB · Pregleda: 188
Mislim da je nepriznavanje garancije vise nacin da se zastite od komercijalne upotrebe i moguce zloupotrebe garancije, pa su ostavili mogucnost da mogu da odbiju.

Burn in moze lagano da se izazove, pa ce nekome biti jeftinije da za recimo kladionicu ili nesto slicno uzme oled televizore, em lepa slika, em znas da ce se spaliti od 20cetvorocasovnog prikaza iste stvari i da ce ti zameniti novim na sta opet mora nova garancija(na tv ili na deo koji se menja).
Tu onda u nedogled moze da se zloupotrebljava sama mana tehnologije, jer ako ti daju garanciju na to, ne mogu da ti odbiju ni 30 puta ako se desi :)

Zato i kazu, one time priznavanje burn-in-a.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nekoga upucaju u glavu pa prezivi ali to ne znaci da ce svako preziveti metak u glavu. Nije pravilo niti burn in potpada pod garanciju proizvodjaca OLED televizora. To su izuzeci kao sto pise @Multitasker. ....


Ovo je najslikovitije opisano u kakvoj situaciji se nalazi onaj koji fasuje burnin na oledu. Ukoliko neko misli da ce dobiti na poklon novi tv od 1500-2500e u proseku, to je njegovo pravo i ja ne bih vise diskutovao na tu temu.

Predlazem da se dalja diskusija o Oled burninu i garanciji prebaci u posebnu temu. Mislim da vec ima jedna takva, a ovde bismo nastavili oko preporuka kupovine TV-a.


Evo jos jednom ove slike koju sam postavio. Sva tri televizora su razlicitih proizvodjaca, modeli za 2020.god.

Ovaj poslednji dole na slici je Philips The One model za 2020.god. PUS 8 serija

tv123.jpg


Ova slika potvrdjuje da je benchmarkov test Philips The One televizora modela za 2020.god. veoma istinit i relevantan jer je receno (izmedju ostalog) da ovaj model nema najbolju sliku u klasi.

https://www.youtube.com/watch?v=M7l5x43dDgY
 
Poslednja izmena:
2 slika je presvetljena, najvise ima detalja ali su ubijeni detalji u senci i boje su malo off zbog verovatno dinamicnog rezima slike, prva slika je donekle ok ali vuce na plavo i hladno, boje nisu dobre, na trecoj slici su boje mozda najtacnije i prikaz je najrealniji ali je slika iz nekog razloga mutna, da li zbog lose kamere, lose zaustavljene scene, loseg lika u donjem levom uglu ili loseg podesavanja ne znamo... Ne znam zasto se toliko cepis benchmark testiranju tv-a (mozda jer hvalite hisense u nebesa) kad svi znamo od cega se zivi i da ima boljih recenzija na netu, zanimljivo kako neko pita sta je bolje 4:2:2 ili 4:4:4 i onda je extremni poznavalac materije, tj kada se ne proziva da li neko ima odredjeno znanje nekog jezika koji nije maternji :) Philips the one za 2020 mozda nema najbolji sliku u klasi za razliku od 2019., ali bitno je da bude jeftiniji i da ne mora da se cupa iz struje :wave: Sad jos napisi modele i cene druga dva televizora i to je to.
 
Poslednja izmena:
Moram da se ponovim...
Na U7B nije bilo zapucavanja, ali ni jednom od februara.
Od pre presec dana ga koristim i sa externim hdd-om bez problema ( jedino naša slova ne miriše ).
Dakle komp HDMI, HDD na usb-u, MTS kablovska i ništa od toga ga ne zaglupljuje. A od aplikacija, YT se najviše koristi.
 
Ovo je najslikovitije opisano u kakvoj situaciji se nalazi onaj koji fasuje burnin na oledu. Ukoliko neko misli da ce dobiti na poklon novi tv od 1500-2500e u proseku, to je njegovo pravo i ja ne bih vise diskutovao na tu temu.

Predlazem da se dalja diskusija o Oled burninu i garanciji prebaci u posebnu temu. Mislim da vec ima jedna takva, a ovde bismo nastavili oko preporuka kupovine TV-a.


Evo jos jednom ove slike koju sam postavio. Sva tri televizora su razlicitih proizvodjaca, modeli za 2020.god.

Ovaj poslednji dole na slici je Philips The One model za 2020.god. PUS 8 serija

Pogledajte prilog 290415


Ova slika potvrdjuje da je benchmarkov test Philips The One televizora modela za 2020.god. veoma istinit i relevantan jer je receno (izmedju ostalog) da ovaj model nema najbolju sliku u klasi.

https://www.youtube.com/watch?v=M7l5x43dDgY
Evo i ja tebe da pitam...

Slikano u istoj prostoriji, zatamnjeno, isti player povezan na 2 TV-a u istoj sekundi, dakle sve kako treba.
Koji tv ti daje bolju sliku?

TV 1:
1138585ff58321e2298ebb6ff3014704.jpg


TV 2:
85ad8c82c020c9b0f83c235daa0d58c9.jpg



Samo cu napomenuti da telefon i pored kamere visoke klase, pojede detalje u odnosu na sliku uzivo.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moram da se ponovim...
Na U7B nije bilo zapucavanja, ali ni jednom od februara.
Od pre presec dana ga koristim i sa externim hdd-om bez problema ( jedino naša slova ne miriše ).
Dakle komp HDMI, HDD na usb-u, MTS kablovska i ništa od toga ga ne zaglupljuje. A od aplikacija, YT se najviše koristi.

super :) imao si srece ali kao sto vidimo u drugoj temi zaglupljivanja su cesta. To sto tebi nije moze da se poredi sa onom konstatacijom nekoga upucaju u glavu pa prezivi ;)
 
@xeroj87

Isti TV.

Na drugoj slici je smanjen brightness i pojacan contrast.

Inace, nije bas nesto dobro kalibrisan, ako ti treba pomoc oko poboljsanja slike, slobodno se javi na pp, dacu ti par saveta :wave:



@MarkoZ

Ako ti kazes da prvi na slici ima najhladniju sliku, onda nesto sa ekranom gde gledas tu sliku nesto nije u redu. Iz aviona bi trebalo da se vidi kako na drugom televizoru slika vuce na plavo (hladne boje).

Tako da izjava da treci tv ima najrealnije boje nikako ne moze biti tacna.
 
Nije isti tv, namerno sam tako uslikao i namestio, prvi je oled, drugi je plazma, toliko o tome... :wave:

To sam uslikao da u preteranom primeru pokazem kako lose podesen tv moze da se unisti i da dosta toga zavisi od podesavanja.

Ovde je samo jedna opcija na oledu promenjena i dobio si na 2k evra TV-u losiju sliku od 400e TV-a...btw, brightness i contrast su savrseno podeseni na oba.


Ovi plavlji tonovi mogu na tvojim televizorima da se promene.
Philips je na toj slici unakazen, nesto tu nije kako treba, pored ocigledno prenaduvanog dinamickog kontrasta, pa ta slika nije pravi prikaz tog TVa.

Bez podatka odakle su slike i kako su podeseni televizori, kao i dosta vise primera...nemamo sta da pricamo o ta 3 TV-a.
A cak i tada, dosta zavisi od ekrana na kom gledas te slike.
Jako lako se manipulise kvalitetom slike na TVu, da se namesti da 500e tv deluje bolke od 1000e tv-a.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
uopste nisam rekao da prvi ima najhladniju sliku vec drugi sa prenaduvanim osvetljenjem. prvi je bolji ali i dalje je hladno za moj ukus. treci je najbolji ali najkosije slikan, mutan. gledano na oledu, iphone xs i dell u2414h
 
offtopic: pašće opet bandera, kako je krenulo
 
Ako je offtopic diskusija o najnovijim modelima televizora za 2020.god od strane 3 velika proizvodjaca, koji ce na osnovu cenovne klase kojoj pripadaju biti veoma popularni za kupovinu, onda ne znam sta je ontopic.

BTW, drugi na slici je LG Nano serije 9.

------------

Evo malo da promenimo uzu temu sa novim vestima (takodje jako bitno svima koji planiraju kupovinu novog tva).

Uoceno je da je Sony osim IPS panela u svojoj xh85 seriji poceo da koristi i VA panel i to u dijagonali od 49"

Znaci uporedo idu i IPS i VA paneli, kako na kom trzistu.

xh85 serija je pocetna serija sa 120hz panelima.

Svako ko je koristio ne tv, vec telefon na 120Hz izjavio je da vise nikada ne bi mogao da predje na 60Hz ekran, eventualno bi mogao na 90Hz :)

49XH85 sa VA panelom je dobio veoma dobre kritike na stranim testovima.
Primeceno je da koristi posebnu vrstu panela koji ima jako izrazajnu crvenu boju.

Veoma pohvaljen zbog toga. Meni licno toliko crvene boje ne odgovara, ali ukusi su razliciti.

Mada je velika mana sto su iz menija televizora izbacene opcije o kalibraciji boja tako da to moze biti veoma neugodna stvar nekim kupcima.

Evo nekih slika:

Sony 49xh85.jpg Sony 49xh85  2.jpg

----------------

Da dodam da bude bas bas ontopic:

Trenutno dve najbolje kupovine predstavljaju:

Sony 55XF9005 za 109.000 i

Samsung 65RU8002 za 110.000

Za nizi budzet tu je dobar

LG 50UM7450 59.999 sa Magicnim daljinskim.

Za srednji budzet, zna se koji je model best-buy. Pricao sam vec o njemu. Ne bih da se ponavljam. Reci cu samo da ima ekran od 100/120Hz :)
 
Poslednja izmena:
evo ja koristim laptop sa 120hz, ne znam da li bih se vratio na 60hz, mogao bih naravno ali je uzitak veci na 120hz. Takodje je ista stvar i sa telefonima. Ali tv je druga prica, kao sto vec rekoh dosta zavisi od samog procesora tv-a, kako za 100hz da nema sapunice tako i sa 50hz da upotpuni frame. Ne koristi svako tv kao monitor za citanje i skrolanje texta na 50cm. Svakako je bolje 100hz od 50hz ali to ce znaciti samo onome ko zna i vidi razliku i ko vecinom gleda brze scene, gaming i tako to, a iznad 800-1000e za tv 55 inca ja svakako ocekujem da ima minimum 100hz jer je to moranje kakav god procesor slike bio. Cak su ti u onoj recenziji koji stalno spominjes za Philips nahvalili njegov motion i da bi zeleli da vide kako radi na 100hz. Evo ti jedan attachment, jedan je hisense sa 120hz, drugi je drugi proizvodjac sa 60hz, pa sad koji je koji :)

Inace crvena na ovom soniju prejaka, Marko1996 radi za sony pa ti on moze reci koji je koji panel u kom modelu.
 

Prilozi

  • br.jpg
    br.jpg
    50.9 KB · Pregleda: 189
Poslednja izmena:
Opet, ne moze da se vidi kakva je crvena na nekom TV-u slikano kamerom koja sama odredjuje kako ce da procesira tu crvenu, a onda dodatno gledano na drugom ekranu, koji takodje odlucuje kako ce da prikaze crvenu.
Poredjenje televizora moze samo uzivo da se radi, zato i treba citati i slusati sta kazu ljudi koji testiraju, a ne gledati u sliku na TV-u koji je usnimljen nekom kamerom i gleda se preko nekog ekrana...

Moze jedino da se otprilike vide neke stvari u odnosu na neki drugi tv, ali samu sliku treba gledati kao da je uzivo drugacija.

Alex, pusti neki film, pauziraj na tamnijoj sceni, pa namesti svako podesavanje onako kako se tebi najvise svidja, a onda uzmi neku svetliju sliku neba recimo, pa uradi isto to, pa onda na kraju neku sarenoliku prirodu, pa i tu namesti nesto da ti to bude lepse.
Koristi Cinema mod kao osnovu.
Za boje mozes naci neku "duga" sliku sa vise boja u trakama i onda pojacavati ili smanjivati boju koja ti se ne svidja.
 
Poslednja izmena:
Treba mi preporuka za TV, budžet je oko 500e, dijagonala ne veća od 48" ili 50", može i 43". TV neće da se poveže na konzolu, isključivo za gledanje klasičnih kanala i Youtube-a/streamova.
 
Od prvog oktobra LG kreće sa 5 godina garancije. Sačekajte još par dana za kupovinu.

Samo UN modeli, Nanocell i OLED.

UM7050, SM8050 su novi modeli iako imaju stare oznake i oni potpadaju pod kampanju.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Od prvog oktobra LG kreće sa 5 godina garancije. Sačekajte još par dana za kupovinu.

Samo UN modeli, Nanocell i OLED.

UM7050, SM8050 su novi modeli iako imaju stare oznake i oni potpadaju pod kampanju.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk

Da li se zna do kada traje? Izgleda da sam "ubedio" drugara da pojuri 77" OLED. :)
 
Racunaj oko 2 meseca
c85d7b15918e14b84a9e1bfd6d478ff8.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Pozdrav, trazim televizor od 32 inca, za SBB i za gledanje filmova preko hdmi kabla od laptopa. Gledam ima ih vec od 10k, pa do 30k. Koliko je bolji full hd od hd ready? Hoce li mi trebati android televizor za ove stvari? Sta se isplati uzeti?
 
Pa najviše se isplati da uzmeš 43" ili bar 40" FullHD, ako je već za filmove. Nadam se da ti nije prostor problem, pa zbog toga hoćeš 32". Inače u tom cenovno rangu ti je manje više sve je isto, nema neke razlike, jedino da nađeš nešto na akciji od poznatijih brendova za ispod 30 000....

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
E smor onda. Hvala za info. Znaš li možda ima li gde da je izložen 77 da se uživo pogleda?

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
77 AG9 ima 5god garancije, ako ti to nesto znaci i ako se interesuje za taj TV i placa u kesu i cena se moze napraviti sto bi se reklo samo da ne uzme CX [emoji4]

Sto se 49XH85 tice trebalo bi da je IPS, Sony mesa panele generalno, ali VA su ako ne gledamo 9-tu seriju, 55X70, i 75, 85 inca XH80 modeli, ostalo je sve IPS, isto se odnosi i na XG 2019 modele..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno