Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Niko se ne svadja i niko ovde nije dete.
Lepo covek govori sta da se zaobidje zbog prevarantskog ponasanja firme, sto moze biti jako korisno.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
za tu lovu imate i nizi segment sony lcd koji uliva vise poverenja od kineza
 
ima li? ima za 60K 50" Full HD. na par mesta ima jedan model 49" 4K KD49XF7077 takođe za 60K. SONY gađa višu/visoku klasu + se pravi u Kini (nema svoju proizvodnju, mislim da iznajmljuje Foxconn koji u vlasništvu ima Sharp za čiji skorašnji 50" 4K model ima zainteresovanih u ovoj temi)

inače, 50" €500 je zeznuta kategorija mada je već bilo nekih preporuka
 
Poslednja izmena:
Naručen, čekam da stigne. Kada probam ide hvala.[emoji12]

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
Javi utiske obavezno :) ja nikako da nahvatam vremena da napisem malo detaljnija podesavanja slike koja sam odradio,slika je sada stvarno super....

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
ima li? ima za 60K 50" Full HD. na par mesta ima jedan model 49" 4K KD49XF7077 takođe za 60K. SONY gađa višu/visoku klasu + se pravi u Kini (nema svoju proizvodnju, mislim da iznajmljuje Foxconn koji u vlasništvu ima Sharp za čiji skorašnji 50" 4K model ima zainteresovanih u ovoj temi)

inače, 50" €500 je zeznuta kategorija mada je već bilo nekih preporuka

ima
a sto se tice sonyja i Kine, mozda se nesto i radi u Kini ali je isti Sony i mama i tata za gorepomenutog Kineza
vec 4g me 55809C sluzi perfektno, slika brutalna, njakanje od strane klinca svakodnevno ... i sve fercera kao prvog dana
tako da ko moze bolje da gadja nesto krsteno
 
I da ljudi u tim situacijama obavezno naglase da se radi o povraćaju robe i novca, a ne reklamacija proizvoda.

U tom slučaju nema šta da donose nikakav drugi uređaj i da se potpisuje da je sa njim sve u redu, kada je za pravo povraćaja kupovine na daljinu dovoljan bilo koji razlog. Baš iz logike što je proizvod kupljen bez pregledanja.
 
Lkudi u naivnosti potpisu da su primili tv, a skoro nikada ne procitaju sta su potpisali, pa im ovi uvale to da je tv kao pregledan od strane kupca i da je sve ok.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Nije u naivnosti, ja bar nisam naivan.

Oni ti jednostavno otvore na licu mesta, pregledaju,uključe,pitaju jel sve u redu i daju da potpišes, ti ne moraš da uzmeš, ali ti bez potpisa neće dati TV.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa naivnost je sto im ne kazes da neces da potpisujes nista. Neka vrate i uzmes lepo u drugoj prodavnici.

Ali ce ljudi za 20, 30e ustede da rizikuju da budu nezadovoljni.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
ima
a sto se tice sonyja i Kine, mozda se nesto i radi u Kini ali je isti Sony i mama i tata za gorepomenutog Kineza
vec 4g me 55809C sluzi perfektno, slika brutalna, njakanje od strane klinca svakodnevno ... i sve fercera kao prvog dana
tako da ko moze bolje da gadja nesto krsteno

ima ljudi koji vole povremeno cupanje iz kabla, bolje radi :d

Oni ti jednostavno otvore na licu mesta, pregledaju,uključe,pitaju jel sve u redu i daju da potpišes, ti ne moraš da uzmeš, ali ti bez potpisa neće dati TV.

predpostavljam da je to papir koji navodi da si kupio kao da si kupio u radnji (pregledao si ga, nemas zamerki, to je to sto hoces), u tom slucaju nema povrata iz bilo kog razloga jer nije na "nevidjeno". Oni to mogu sa svojom dostavom ali predpostavljam da ne mogu sa kurirskim sluzbama. Ali opet, zasto bi vratio ako si hteo bas taj tv.
 
Ali valjalo bi, ako te teraju da potpiše takav papir, da ti njih poteraš da izvade TV, d aga sklope pred tobom, da probaš sve i ako si zadovoljan, da ga spakuju nazad. Već posle trećeg, neće turisti taj papir pod nos.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Pa naivnost je sto im ne kazes da neces da potpisujes nista. Neka vrate i uzmes lepo u drugoj prodavnici.

Ali ce ljudi za 20, 30e ustede da rizikuju da budu nezadovoljni.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Pa rekoh da će vratiti, ne prave problem oko toga....
Bez potpisa ne možeš da dobiješ.

A ovo sam iskusio u emmezeti i gigatronu, ako oni to rade mozes misliti kakvi su ostali.
Isto tako je i kad mi kući donesu.
Pričam o skupljoj tehnici tipa 40,50 i više hiljada

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nikakve fore ni papiri . Trgovac je duzan da vam da ugovor o jednostranom otkazivanju kupovine. Vi kao potrosac imate rok 14 dana od prijema iste na odustanak ispunjavanjem obrasca , naravno razloge mozete i ne morate da navodite.Moze on robu da otvori pred vama i da je obrise i porazgovara sa njom, da se oprosti ukoliko je imao neke emotivne momente sa njom . VI STE KUPILI ROBU NA DALJINU I KRAJ PRICE!!!! Ukoliko ne dobijete ugovor prilikom prijema robe imate pravo da odustanete 12 MESECI NAKON PRIJEMA ROBE BEZ OBRAZLOZENJA. Postoji i treca varijanta a to je ukoliko vam trgovac uruci ugovor o odustajanju u prvih 12 meseci od kupovine od tog momenta tece 14 dana za odustanak .To su clanovi zakona 27,29,30,31 .
 
Nikakve fore ni papiri . Trgovac je duzan da vam da ugovor o jednostranom otkazivanju kupovine. Vi kao potrosac imate rok 14 dana od prijema iste na odustanak ispunjavanjem obrasca , naravno razloge mozete i ne morate da navodite.Moze on robu da otvori pred vama i da je obrise i porazgovara sa njom, da se oprosti ukoliko je imao neke emotivne momente sa njom . VI STE KUPILI ROBU NA DALJINU I KRAJ PRICE!!!! Ukoliko ne dobijete ugovor prilikom prijema robe imate pravo da odustanete 12 MESECI NAKON PRIJEMA ROBE BEZ OBRAZLOZENJA. Postoji i treca varijanta a to je ukoliko vam trgovac uruci ugovor o odustajanju u prvih 12 meseci od kupovine od tog momenta tece 14 dana za odustanak .To su clanovi zakona 27,29,30,31 .
zanimljiv posto :)
Znaci ako ti donesu robu, ti potpise taj papir da je sve u redu sa robom i oni ti ne daju ugovor o odustajanju ti imas pravo da vratis robu posle 12 meseci?
Sta je dokaz da ti nisu dali ugovor?
Oni ce da kazu dali smo mu pri prijemu robe. Sta onda?
Da li ima neke veze sto si potpisao da je roba ok i uprkos tome hoces da je vratisu u roku od 14 dana?
 
Generalno, na ove novosti za povraćaj robe kupljene na daljinu što bi trebalo da možemo vratiti ako nam se ne dopada...

...znači, oni mi uđu u stan, raspakuju npr. TV da mi ga pokažu, daju papir da potpišem paktično, da se odričem prava na povraćaj u 14 dana (iako ne piše striktno tako), ako neću da potpišem, pakuju TV i odlaze?!?
Hm! Baš me zanima koju fizičku silu bi primenili da iznesu TV koji sam već platio, a nisam potpisao njhov papir?!? :p

Mogu eto da dođu ponovo za 14 dana, pa da onda potpišem papir. :p

Poenta jeste da treba da imam tih 14 dana za razmišljanje.

Druga poenta jeste da je određeni ne mali broj potrošača zloupotrebljavao to pravo, da se igra sa silnom inače skupom tehnikom i gadgetima.
A velika većina te tehnike, posle prvog otpakivanja i dve nedelje njakanja, ne može više nikada i nikako proći kao novo.

Nije tu lako nama, a ni njima.

Ima tema o zaštit potrošača. Treba prebaciti tamo.
 
Poslednja izmena:
Druga poenta jeste da je određeni ne mali broj potrošača zloupotrebljavao to pravo, da se igra sa silnom inače skupom tehnikom i gadgetima.
A velika većina te tehnike, posle prvog otpakivanja i dve nedelje njakanja, ne može više nikada i nikako proći kao novo.

Ovo mi zvuci neuverljivo. Kupovina u Srbiji je veliki stres i lutrija, ne verujem da bi se neko igrao sa tim stvarima, ali sve je moguce, ima raznih..

Ne znam koje bi resenje bilo, da trgovci ogranice online kupovinu na sitnije artikle?
 
naravno da se igraju, ima raznih tehnika koju kupci koriste ne samo za online kupovinu... Trgovci svakako sami biraju šta stavljaju na online kupovinu, a neki kao što vidimo daju papir da si saglasan da je to to i da nemaš primedbi na artikal pa i nemaš pravo da vratiš u roku od 14 dana.
 
Ovo mi zvuci neuverljivo. Kupovina u Srbiji je veliki stres i lutrija, ne verujem da bi se neko igrao sa tim stvarima, ali sve je moguce, ima raznih..

Pa znam za slučaj da je "kupac" uzeo fotoaparat od 800€, i vratio posle zimovanja.
Isto je posle uzeo Monitor Audio zvučnke od 500€, pojačalo od 400, i vratio posle 10-ak dana drndanja.
Još priča da se zeznuo, trebao je da ide na "onaj Rotel od 1200€, i Bowers-e od 2000" (mada s'ere, nema on toliko na kartici, da plati :D )

Zezao se sa još nekim gadgetima, ne pratim ga, ali jednostavno je dokon.

Sprdali smo se na poslu sa idejom da uzmemo mašinu za pranje tepiha i podova, operemo svi sve što imamo po kući, kola iznutra, pa mašinu vratimo.

I na forumu je bilo pojedinaca koji su preneli da su izmenjali 4-5 monitora dok nisu uboli "onaj koji im se sviđa"...
Billo je i preporuka, uzmi taj i taj TV kupovinom na daljinu, pa vrati ako ti se ne dopadne. Probaj posle neki drugi.

Ideja da se vrati proizvod koji ima manu, makar čak i mrtav piksel, ili neki "feature" koji je prozvođač "prećutao" (npr. titlovi ne rade kroz mrežu, iako proizvođač tvrdi da je uređaj full DLNA komaptibilan), jeste sasvim ok.
Ali jednostavno, ima dovoljno dokonih da se zezaju i sa zloupotrebom ideje o vraćanju proizvoda kojim nisi zadovoljan.
A to onda pravi problem onima koji bi zaista opravdano da vrate proizvod.
 
Poslednja izmena:
Нарочито у САД је сасвим нормално да наручиш два монитора, упоредиш и вратиш онај који ти не одговара, вратиш оба или задржиш.
 
A zašto bi nam mentoli potrošači iz USA bili reper kako mi treba da se ponašamo?


Ovo je premalo tržište, sa smešnim prometima.

Takvo , i gore pomenuto ponašanje može da donese samo gore uslove za sve nas.
 
Poslednja izmena:
Ментоли потрошачи? Зато што има више права, већи избор и бољу заштиту?
Продавницу не интересује ко си, шта си, одакле ти новац, већ само да га имаш. Свако гледа себе. Тако да би мени кудикамо више одговарала права и заштиту која има амерички купац него гомила подвала и превара којом се баве овдашњи ланци продаје.
Купиш у радњи, не провериш, однесеш кући и не ради, вратиш. Чекаш 8 дана на одговор па онда се решава ситуација после додатних месец дана. Пример купљеног неисправног дрона у Гигатрону
 
prosecan amerikanac nema potrebe da razmislja o nekoj smicalici jer em im je jeftina tehnika em mogu lakse da priuste. Kod nas gledaju kako da podvale neki stari monitor za novi, samo da nadju fiskalni racun ;) No to i dalje nije reper jer niko u smetu nema ekonomiju kao amerika i ne trebamo gledati njih. Nasa prosecna prodavnica tehnike zaradjuje manje nego neki omanji fast food u americi. Takodje u americi je sasvim normalno kupiti outlet ili otvoren proizvod po nekoj manjoj ceni. Ovde se prema toj robi ponasaju kao da je zarazna pa je i za 50% manje pitanje da li ce se prodati.
 
Poslednja izmena:
Uzeh prekjuče KD55XF9005. Pre ovoga sam bio primoran koristiti neki VOX 32". Malo je reći da sam progledao :D. TV je predobar.
Čitajući Rtings i gledajući razne druge reviewove sam stekao utisak da najveća slabost koju navodno ima, uglove gledanja, je baš izražena. Međutim, ne da nije izražena, nego ni ne kontam kakav problem ljudi imaju s uglovima gledanja. Gotovo da mi je identična slika sa svih strana.

Nego, jel neko probao montažu postolja ka unutra? Video sam da može, ali isto tako sam video tokom montaže da u useku za postolje postoje žl*mjau**mjau**mjau**mjau*vi koji odgovaraju malim vertikalnim usecima na nogarama i koji se nalaze samo s jedne strane, tako da montaža sa nogicama ka unutra deluje nemoguće.
 
sa pravim HDR-om ne. može da prepozna HDR i da ga pusti. kao što je rečeno, za TV sa pravom HDR podrškom treba izdvojiti četvorocifreni € iznos (10bit panel, širi raspon boja, jako osvetljenje)
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno