Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Izvinjavam se unapred jer nije baš pitanje za ovu temu ali ima jake veze a koncentracija korisnika TV aparata je ovde najveća.

Interesuje me dali kad na televizoru pustite neki duži sadržaj sa youtube-a, tipa muziku, čije se trajanje meri u satima, dali vam se dešava da se video pauzira posle nekog vremena i traži vašu interakciju?

Ovo je relativno nova "fora" YT, valjda radi smanjenja opterećenja na servere, i veoma je iritantna a često se dešava na kompu.
Imam običaj da pustim neki mix ili play listu i radim nešto drugo, i posle nekog nespecifiranog vremena video se pauzira uz poruku:
Capture.JPG

Ukoliko neko koristi android TV box isto pitanje važi, dali se ovo dešava i na box-u?
Thanks
P.S. ako postoji neka tema koja se bavi funkcionisanjem televizora može moderator slobodno da prebaci pitanje tamo.
 
Poslednja izmena:
Aha, ok. I sta kazete, taj za 500e (kad ponovo bude na akciji) ili U7A za 600e ili RU8002 za 760e (ako ima primetne razlike)? Ili neki cetvrti?

TCL 55EP660 preporuka, vrhunski TV za relativno malo para, sa intezom ide na 60k, ovako je 70k, AndroidTV OS, 5god garancije..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za te pare 60k bolje uzeti 55um7100 sa intezom.
 
TCL 55EP660 preporuka, vrhunski TV za relativno malo para, sa intezom ide na 60k, ovako je 70k, AndroidTV OS, 5god garancije..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da li bi taj popust sa intesinim karticama mogao da se iskoristi i za u8b? Na sajtu Gig mu je neka cena od 129 000, do sinoc je bio 115 490... Ako na tu od 130 ide 15% to znaci da izadje oko 110, a za te pare tesko da ima bolji tv i jos plus 5g garancije..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Pricam o 65", on je skuplji...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nisam ispratio lepo, *mjau**mjau**mjau*. U svakom slucaju, tamo imam Q60 ili SM82 koji sa tim popustom dodju skuplje nego ovaj hisense, a kao jedini benefit njihov vidim android os...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
A mislio sam u fazonu da su android based pa na njih moze sbb eon, il sam i to shebo :D

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Pa da, ali su u sustini presvucen android dok je vidaa neki unix derivat..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ne znam sta ti je presvuceni Android ali znam da nista iz plej stora ne mozes da instaliras, zato ja lane uzeh Sony.

Btw, vikend pre BF sam sa drugom krenuo u obilazak po gradu, njemu je zbog diskontovane cene (slicne cenama na zapadu) zapao za oko Sony 85"8596 , u 2 radnje T i jednoj G nam nisu dozvolili da instaliramo EON apk i probamo kakva je slika na kablovskoj, najpre uz tuc/muc, slab je internet, mi ponudismo i hotspot sa mobilnih, ne moze, ne daju dusmani iz centrale, izgubicemo posao :D

Ja licno nikada ne bih kupio bez probe, pustili su nam snimka sporta sa YT, to je bio blagi uzas, dakle cerao bi se sa centralom ali ovaj moj ipak uze na slep.

Danas tacno 2 nedelje kako ga je platio, jos mu ga nisu isporucili.
 
*mjau**mjau**mjau*, razumem radnike, niko nece da rizikuje posao radi ugodjaja kupca jer je to njima ni iz dzepa ni u dzep. To jedino ako neki promoter dozvoli, pod uslovom da je njegov tv dobar pa da mu to bude deal breaker...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
U G... je 95000 trenutno u8b za keš.
Haha, pre 2 dana bio 85k. A RU8002 90k, prosto covek nije pametan.
Imas U7B za 64000 u G....nu
Nisam bas siguran da je U7B bolji od U7A. A i za 63k u G bio i UM7450.
TCL 55EP660 preporuka, vrhunski TV za relativno malo para, sa intezom ide na 60k, ovako je 70k, AndroidTV OS, 5god garancije..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Taj mi tek sumnjiv, za te pare Samsung 7172, 7402, LG UM7450, U7A, U7B, i jos ponesto. A android mi bas i ne treba, eventualno par aplikacija, ostalo ce preko HTPC i cast.


I na koje cene zapravo vazi tih 15% popusta Intese, MP ili na sve osim na SOK cenu? Posto ovde https://www.bancaintesa.rs/popusti-banca-intesa/bela-tehnika-elektronika.html pise da ne vazi na SOK ali dole pise i da vazi na redovnu maloprodajnu cenu i da se ne moze kombinovati sa drugim popustima/akcijama...
 
Poslednja izmena:
U obe T radnje su bili Sony promoteri, prekoputa DC i DIS. U G je bio isti model samo 75".(nije bilo promotera)

Ono sto je cudno je da bi dozvolili da donesemo snimljeni materijal na USB-u ali nismo znali kako da snimimo kablovsku :D

Jedva cekam da vidim na sta ce to da lici kada se montira i pusti kablovska.
 
Sinoc su promenili cene i za 55 i 65 inca, par sati nakon sto ih je bench izreklamirao za cenu... sneaky, nema sta..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
u Gig na nekoj akciji je 159k a isto je edge led i nije 120hz panel..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Haha, pre 2 dana bio 85k. A RU8002 90k, prosto covek nije pametan.

Nisam bas siguran da je U7B bolji od U7A. A i za 63k u G bio i UM7450.

Taj mi tek sumnjiv, za te pare Samsung 7172, 7402, LG UM7450, U7A, U7B, i jos ponesto. A android mi bas i ne treba, eventualno par aplikacija, ostalo ce preko HTPC i cast.


I na koje cene zapravo vazi tih 15% popusta Intese, MP ili na sve osim na SOK cenu? Posto ovde https://www.bancaintesa.rs/popusti-banca-intesa/bela-tehnika-elektronika.html pise da ne vazi na SOK ali dole pise i da vazi na redovnu maloprodajnu cenu i da se ne moze kombinovati sa drugim popustima/akcijama...

Pa pazi TCL je ove godine imao najvise isporuka u SAD-u, pretekli su Samsung, mislim da ga ne gledam svaki dan i meni bi bio sumnjiv, ali slika mu je brutalna (Samsung 50 7172 i TCL 50-ca stoje jedan pored drugog i TCL ima bolju sliku, zvuk necu da komentarisem kao i kvalitet izrade to je iznad Samsunga). ITCL nije noname kompanija, cak i rade odredjene panele za Samsung (promoter mi rekao da 8K panel nabavljaju od TCL-a, koliko je to istina ne znam) to se lako nalazi na internetu i usvojili su QLED prefiks od Samsunga tj i oni rade Quantum dot televizore i u top 5 su po prodaji u svetu, slobodno izguglaj i uverices se da to uopste nije sumnjiv proizvod i uvek nude vise za manje novca pogotovo od jeftinijih Samsung, LG televizora (ja ih zovem konfekcija jer skoro nista ne menjaju kod jeftinih modela, samo softver i malo postolje promene i kazu novi model)...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
TCL se kolje za drugo mesto sa LG-jem :D šteta što ovde nije prisutan kao Hisense (koji ima lokalni sajt i lokalnu fejsbuk stranu i prati dešavanja u ovom delu Interneta)
 
Da je americki TCL mozda bih ga i uzeo, ovaj EP660 smesan spram onih R617/625. Nije meni problem ni 700-800e (ajd i do 100k da kazemo) ali da ne bude da je TV 5% bolji a 60% skuplji
 
Upravo tako.
Stavili više cene nego Samsung i LG u tom segmentu.
Ako se već probijaju na tržište treba staviti cene kao Hisense npr.
I taj model koji je u W.... je entry level i u dijagonali od 50" košta 60.000....
Mislim stvarno...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Potreban mi je tv za dnevni boravak pa mi treba pomoć malo iskusnijih kolega. Daljina sa koje se gleda je oko 2.5m i u prostoriji ima dosta dnevnog svetla barem sada dok se ne postave neke zavese pošto se tek useljavam, nisam do sad koristio smart funkcije a i nisam nesto zahtevan korisnik u glavnom će se gledati kablovska i YouTube pa mi treba neka preporuka za veličinu ekrana a i konkretan model ako je moguće, gledam da prodjem povoljnije ako je moguće ali bih izbegao Vox, Fox i slično. 450-500 je max koji trenutno mogu da izdvojim za tv

Sent from my MI MIX 3
 
Da je americki TCL mozda bih ga i uzeo, ovaj EP660 smesan spram onih R617/625. Nije meni problem ni 700-800e (ajd i do 100k da kazemo) ali da ne bude da je TV 5% bolji a 60% skuplji

Sony 55XG8596 za 94k, X1 procesor, 100hz panel, Triluminos displej, za taj novac tesko da moze bolje..

Verujem da jeste losije u odnosu na te iz SAD-a, ali u cenovnom rangu za koji se prodaje to je to, mislim ja sam lagano coveka prebacio sa LG 43-ke na TCL 43-ku, prosto je video sliku (oba TV-a vrte svoje materijale), uporedio i nije bilo tesko odluciti i jos 5god garancije (ista cena 50k)..

@šile LG 49UM7000 za 50k ili ako bas zelis bluetooth 7100 u istoj dijagonali 55k..

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Potreban mi je tv za dnevni boravak pa mi treba pomoć malo iskusnijih kolega. Daljina sa koje se gleda je oko 2.5m i u prostoriji ima dosta dnevnog svetla barem sada dok se ne postave neke zavese pošto se tek useljavam, nisam do sad koristio smart funkcije a i nisam nesto zahtevan korisnik u glavnom će se gledati kablovska i YouTube pa mi treba neka preporuka za veličinu ekrana a i konkretan model ako je moguće, gledam da prodjem povoljnije ako je moguće ali bih izbegao Vox, Fox i slično. 450-500 je max koji trenutno mogu da izdvojim za tv

Sent from my MI MIX 3

Imas Hisense H50B7500 za ravno 50k u E..e...i!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno