Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poručen Tcl 50C715 u Te... stara cena 50k. Pošto se tv dostavlja na adresu, pretpostavljam da popunjen garantni list sa računom dolazi u kutiji sa tv-om ili posebno? Važno mi je to zbog aktivacije produžene garancije pa da ne bude tu nekog propusta...
Još jedno pitanje za vlasnike C715:
Koji daljinac ste dobili uz tv? Na recenzijama vidim dve varijante...Veći (kompletan sa brojevima) i manji, samo sa navigacionim tasterima i prečicama...
 
Poručen Tcl 50C715 u Te... stara cena 50k. Pošto se tv dostavlja na adresu, pretpostavljam da popunjen garantni list sa računom dolazi u kutiji sa tv-om ili posebno? Važno mi je to zbog aktivacije produžene garancije pa da ne bude tu nekog propusta...

ja bih bio iznenađen ukoliko bi dobio "popunjen garantni list sa računom" i odštampan ugovor na daljinu.
 
ja bih bio iznenađen ukoliko bi dobio "popunjen garantni list sa računom" i odštampan ugovor na daljinu.

Zašto ne bi?

Ja sam kupovao preko neta i uvek sam dobijao uredno garantni list sa fiskalnim računom. Samo ga nalepe na kutiju i to je to. Kurir vidi koja je cena na fiskalnom i naplati ti tu cenu (plus poštarinu ako treba).
 
Poslednja izmena:
Poručen Tcl 50C715 u Te... stara cena 50k. Pošto se tv dostavlja na adresu, pretpostavljam da popunjen garantni list sa računom dolazi u kutiji sa tv-om ili posebno? Važno mi je to zbog aktivacije produžene garancije pa da ne bude tu nekog propusta...
Još jedno pitanje za vlasnike C715:
Koji daljinac ste dobili uz tv? Na recenzijama vidim dve varijante...Veći (kompletan sa brojevima) i manji, samo sa navigacionim tasterima i prečicama...

Ne znam gde si poručio ali ja sam od firme TP iz KG uz taj tv uredno dobio fiskalni račun, garantni list, i odštampan, potpisan i pečatiran ugovor na kupovinu na daljinu.

Juče registrovao produženje garancije na 5 godina, sve prošlo kako treba.

EDIT: Da, sve je bilo u onoj providnoj "plastičnoj" koverti (presavijeno na leđa da se ne vide podaci što je lep gest) i nalepljeno na kutiju, jer kutiju ne otvaraju, fabrički je zapakavana...
 
Poslednja izmena:
Poručen Tcl 50C715 u Te... stara cena 50k. Pošto se tv dostavlja na adresu, pretpostavljam da popunjen garantni list sa računom dolazi u kutiji sa tv-om ili posebno? Važno mi je to zbog aktivacije produžene garancije pa da ne bude tu nekog propusta.

Prodavnica koju si spomenuo šalje prazan garantni list koji odneseš u bilo koju njihovu prodavnicu da ti pečatiraju i popune - ugovor o prodaji na daljinu dobiješ na e-mail, većina koja poruči robu preko web-a iz dotične prodavnice tako prođe.



Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Taj tvoj model mi deluje ok, ali apsolutno ne vidim šta to dodatno nudi u odnosu na 50UN74003LB koji sam ja uzeo za celih 18k manje (55k plaćen). (sigurno da ima neke razlike, verovatno u kvalitetu slike, ali ja zaista ovako laički po specifikacijama to ne vidim)

Nije razlika u ceni tolika, ti si našao na dobrom popustu taj TV, u drugim prodavnicama je mnogo manja razlika.

Razlika je u dizajnu, UN7400 je plastični sa debljim ramom, UN8000 je metalni sa tankim ivicama, praktično bez ivica gore i sa strane. Ne bi trebalo da je velika razlika u kvalitetu slike.

edit: dizajn se više razlikuje kod 55", UN8000 u verziji od 50" isto ima deblje bezele
 
Poslednja izmena:
Prodavnica koju si spomenuo šalje prazan garantni list koji odneseš u bilo koju njihovu prodavnicu da ti pečatiraju i popune - ugovor o prodaji na daljinu dobiješ na e-mail, većina koja poruči robu preko web-a iz dotične prodavnice tako prođe.



Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Da, proverio sam...Šalju prazan garantni pa treba da se odnese sa sve ugovorom u bilo koju njihovu radnju, gde će ga oni overiti...verovatno i račun izdati jer mi je potreban broj fiskalnog.
 
Ne znam gde si poručio ali ja sam od firme TP iz KG uz taj tv uredno dobio fiskalni račun, garantni list, i odštampan, potpisan i pečatiran ugovor na kupovinu na daljinu.

Juče registrovao produženje garancije na 5 godina, sve prošlo kako treba.

EDIT: Da, sve je bilo u onoj providnoj "plastičnoj" koverti (presavijeno na leđa da se ne vide podaci što je lep gest) i nalepljeno na kutiju, jer kutiju ne otvaraju, fabrički je zapakavana...

Registrovao sam i ja garanciju 22.11, poslali su mi mail sa mojim podacima da proverim i sledecim tekstom

“ Nakon obrade dokumentacije, na Vašu e-mail adresu će stići potvrda o produženom garantnom roku, najkasnije 30 dana od datuma prijave aparata.”

Jos mi nije stigla potvrda.

Jel i drugima ovako stiglo?
 
Poslednja izmena:
Da li mi možete preporučiti neki smart tv 40-43" za 200-250e?
Trenutno koristim neki Samsung UE40EH5450 i ne žalim se na kvalitet slike ali koliko vidim ukinuli su HBO GO aplikaciju a mrzi me da svaki put kačim laptop na tv. Plus nema ni WiFi ni YouTube.
 
Ako si zadovoljan TV-om, što ne kupiš neki android box? Možeš za te pare da prođeš jeftinije sa nekom Xiaomi rešenjem ili ako želiš najbolji (i najskuplji) android box uzmi Nvidia shield (uklapa se u tvoj budžet).

Android box-ovi imaju bolji software nego televizori u tom cenovnom rangu a i siguran sam da je slika na tvom Samsungu bolja od televizora od 200 evra. Ja bih uzeo box.
 
Ja se slazem za Box. I to moze i jeftinije proci.
Za 200-250e ne znam ni koji tv ima neki dobar smart os, a da valja slika.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
pridružujem se predlogu za Android box. dosta se raspravlja o njima (u odgovarajućim temama, ne u ovoj)

Za 200-250e ne znam ni koji tv ima neki dobar smart os, a da valja slika.
a ja ne znam da li za te pare i u tim dijagonala uopšte ima neki da valja slika
43" je 4K, 40-42 Full HD
 
Počeo sam i o tome da razmišljam. Ovi od 200-250e realno i nisu nešto Bog zna koliko dobri. A meni ovaj završavao potrebe do prekjuče kad je odjednom nestala HBO GO aplikacija.
Moraću da pojurim onda neki box da ne bacam pare na krš tv.
 
Ne znam gde si poručio ali ja sam od firme TP iz KG uz taj tv uredno dobio fiskalni račun, garantni list, i odštampan, potpisan i pečatiran ugovor na kupovinu na daljinu.

Juče registrovao produženje garancije na 5 godina, sve prošlo kako treba.

EDIT: Da, sve je bilo u onoj providnoj "plastičnoj" koverti (presavijeno na leđa da se ne vide podaci što je lep gest) i nalepljeno na kutiju, jer kutiju ne otvaraju, fabrički je zapakavana...

Gde si se tacno registrovao za produzenu garanciju? Drugar ga uzeo za crni petak u radnji na T al rekose samo redovna garancija 2 godine.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ali na sajtu ne vidim model 50C715?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
@razor81

Produžene garancije su, koliko ja znam, a neku veš mašinu sam prijavljivao pre godinu, dve, fazon osiguranje... Isto je bila Uniqa... Znači ako se nešto desi (između 3. i 5. godine), podnosiš prijavu štete osiguranju...

@Mikec

Prvo odabereš datum kupovine, pa će se pojaviti...



Inače, ja kupio sinoć u doktoru tehnike, i prijavio...
 
Ali na sajtu ne vidim model 50C715?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Pa kad tada nije ni postojao. [emoji23][emoji23][emoji23]

@tomato Ja sam produženu garanciju za Hisense registrovao na sajtu proizvođača.


EDIT: Da li ste uopšte pročatli ove papire? Dakle ovo nije klasična produžena garancija već osiguranje u slučaju kvara nakon isteka garantnog roka. Takođe pominje da će biti izdata polisa osiguranja za koju treba da se plaća premija.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
^ Meraklija, nismo mi ugovarač osiguranja, nego osiguranik (lepo piše lice koje je kupilo proizvod), nemamo mi nikakvu obavezu prema osiguranju, jedino da registrujemo produženje garancije i tom prilikom prosledimo traženu dokumentaciju...

EDIT:
"osiguranje u slučaju kvara nakon isteka garantnog roka" ili narodski garancija...
 
^ Meraklija, nismo mi ugovarač osiguranja, nego osiguranik (lepo piše lice koje je kupilo proizvod), nemamo mi nikakvu obavezu prema osiguranju, jedino da registrujemo produženje garancije i tom prilikom prosledimo traženu dokumentaciju...

EDIT:
"osiguranje u slučaju kvara nakon isteka garantnog roka" ili narodski garancija...
I da li si ti dobio polisu ili bilo kakvu potvrdu produžene garancije?

EDIT: Osiguranje u slučaju kvara podrazumeva plaćanje određenog iznosa u odnosu na premiju osiguranja umanjenu za stopu amortizacije. Zato i važi nakon isteka garantnog roka.

Da pojednostavim, meni ako treće godine crkne tv i ne mogu da ga poprave moraju dati drugi.

Tebi ako crkne tv i ne mogu da ga poprave platiće ti osnovnu cenu tv (cena koju si ti platio umanjena za pdv i trgovačku maržu) umanjeno za amortizaciju. Pri čemu se električni uređaji otpisuju po degresivnoj stopi amortizacije što znači da prve godine gube najviše svoje vrednosti, druge godine nešto manje i tako dok potpuno ne budu amortizovani.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
I da li si ti dobio polisu ili bilo kakvu potvrdu produžene garancije?

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka

Dobio sam potvrdu da je moj zahtev primljen i produženje garancije u obradi, i da ću u narednih 30 dana dobiti potvrdu da je garancija produžena. Polisu neću ni dobiti jer je polisu od UniQa ishodovao ugovarač osiguranja TCL za region bivše YU (pošto vidim da identična akcija vaši i u HR i SLO)...
 
Jel moze neko od novopecenih vlasnika C715 da napise neki rivju, smara me brata sta da uzme za 50-60 hiljada a ja vidim C715 ali citam po netu da softver zeza pa ako moze malo o tome. On ima losa iskustva sa nekim Ambilight Philipsom sa Androidom kojeg je platio 100k pre dve, tri godine. Znam po Redditu da Philips ima horor price koje se vezuju uz njega, nesto sto sa svojim Sharpom nikada nisam doziveo. Nadam se da je TCL softverski vise kao Sharp a manje kao Philips.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno