Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kad budu dobavljači davali 30% za model koji će biti izložen, tad će i kod nas biti tako.

Svi hoće da vide sliku, pročačkaju TV, puste neki sadržaj i pipnu, ali hoće zapakovan. Kako bi onda sve to videli da nije otpakovan?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Sad i ja vidim taj podatak. Verovatno bi mi to predstavljalo problem jer bi se gledalo iz više uglova. Preporučuješ li još uvek tu seriju s905? Šta misliš o kvalitetu? Vidim da si par puta predlagao 43''...
Jesam zato što su ti koji su pitali bili ograničeni budžetom, i u cenovnom rangu koji su naveli nisam imao predlog za bolji model.

Vezano za uglove gledanja ja iskreno nisam izvalio da je VA toliko katastrofa. Uostalom najbolje je da probaš u radnji. Dosta njih hvali i TCL koji bi ti se možda u dijagonali od 50" uklopio u cenu samo nisam gledao njegov panel. Čini mi se da je predlog bio 50C715 koji je trenutno u Teh snižen na 50.000

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Kad budu dobavljači davali 30% za model koji će biti izložen, tad će i kod nas biti tako.

Svi hoće da vide sliku, pročačkaju TV, puste neki sadržaj i pipnu, ali hoće zapakovan. Kako bi onda sve to videli da nije otpakovan?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Demo modeli svuda i za sve postoje.
Kako za Televizore, tako i za daleko skuplje stvari poput automobila.

Samsung 46" se kod nas prodavao za 50%(sa 3000e na 1500e, ako se dobro secam) 2008. godine jer je bilo izlozen, kada sam otisao da ga kupim.
Tako to treba da izgleda.


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Kad budu dobavljači davali 30% za model koji će biti izložen, tad će i kod nas biti tako.

Svi hoće da vide sliku, pročačkaju TV, puste neki sadržaj i pipnu, ali hoće zapakovan. Kako bi onda sve to videli da nije otpakovan?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
To se zove ulaganje u posao ako vec nemaju "DEMO" a mozda i ima Demo da se kupi ali ne zele da kupe posto nmg da ga prodaju dok ovako uvek naleti *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* koja ce kupiti sem toga mogu da ga zapakuju nazad u kutiju i prodaju kao novog [emoji16], uložiš 1 primerak da bi ti prodavao celu seriju i opet ga prodas ne bacis, ako naši prodavci nmg da priušte da na 1 uređuju od tipa 100 komada pre toga prodatih nmg da priušte da na njemu budu na 0 tjst da ga prodaju koliku su ga platili u nabavci kakvi su to prodavci [emoji16], sem toga izvuku oni daleko vise u normalnoj prodaji s obzirom da nam je sve skuplje nego kod komšija i generalno po svetu a plate medju najmanjim.

Izuzev ovo zarade dobro i na magičnim popustima gde dodaju cenu pa preskrabaju i odjednom 20-30-50% popusta a cena ista :D

Upravo ima BF primera gde su u nekim radnjama cene sa BF popustom vece nego redovne cene u drugim [emoji16][emoji123]

Nas forumase svakako neće prevariti a samo *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* ce da kupi polovan koriscen proizvod po punoj ceni, problem je sto je nas 2-3% koje nece prevariti ostalih 97% hoce.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
165k cx 55 domaca cena
 
165k cx 55 domaca cena

Može li neko kratko samo da napiše zbog čega je toliki hype oko ovog CX55 LG-a?

Koji god review sam pogledao (ovlaš, doduše) nisu neke ne znam kakve preporuke za njega toliko da je očigledan best buy, OK, daleko od toga da je loš TV, a opet - malo, malo pa ovde čujem 'dodaj i uzmi njega'.
 
I može li ukratko razlike izmedju B9, C9 i CX?

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Po meni oled-e treba uzeti na oglas za sto manje para,a ako se desi cuveni burn in sta je tu je,svakako i radnje to ne uvazavaju pa bolje platiti manje :D

U normalnim zemljama imas mogućnost da uzmeš dodatnu garanciju od 5 godine za burn-in. Naravno dodatno to platiš pa si miran. A ovde je kao sto ti kažeš. Ne daju nikakvu garanciju za burn-in tako da bih ga svakako uzeo radije preko KP nego u radnji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Fasovaće se OLED, tu nema greške. Samo da vidim neku 55 solidnu za majku da uzmem i miran sam onda. :)
 
Imate li neki predlog za 50/55 na ovim BF popustima?

Ove modele sam našao na poustima ali ne znam valjaju li i koji je od njih najbolja opcija, ali prihvatam i druge predloge

Samsung UE50TU8502UXXH
Sony KD49XH8077SAEP
LG 55NANO793NE

Izvinjavam se moderatorima što sam ostavio linkove ka prodavnici.
 
Poslednja izmena:
Može li neko kratko samo da napiše zbog čega je toliki hype oko ovog CX55 LG-a?

Koji god review sam pogledao (ovlaš, doduše) nisu neke ne znam kakve preporuke za njega toliko da je očigledan best buy, OK, daleko od toga da je loš TV, a opet - malo, malo pa ovde čujem 'dodaj i uzmi njega'.

Pa ono, proveren je LG OLED. Ima WebOS, Sony A8 ima Android tako da ima da biras ali je bolja CX serija od Alphi jos uvek. Mislim da A8 nema isti hardver kao najjaci Sony LCD, sto je bezveze. Ja preferiram Android u svakom slucaju ali bi ipak uzeo CX da biram izmedju ta dva.
 
Može li neko kratko samo da napiše zbog čega je toliki hype oko ovog CX55 LG-a?

Koji god review sam pogledao (ovlaš, doduše) nisu neke ne znam kakve preporuke za njega toliko da je očigledan best buy, OK, daleko od toga da je loš TV, a opet - malo, malo pa ovde čujem 'dodaj i uzmi njega'.

Šta preporučuješ kao alternativu CX na našem tržištu?
 
Imate li neki predlog za 50/55 na ovim BF popustima?

Ove modele sam našao na poustima ali ne znam valjaju li i koji je od njih najbolja opcija, ali prihvatam i druge predloge

Samsung UE50TU8502UXXH
Sony KD49XH8077SAEP
LG 55NANO793NE

Izvinjavam se moderatorima što sam ostavio linkove ka prodavnici.

Mislim da imaš i 55 Sony XH80 na popustu...

Mene zanima ovaj LG, najjeftiniji Nano televizor, klasičan Direct IPS, jedino što ga razlikuje od jeftinije UN serije je NanoCell tehnologija.
 
Šta preporučuješ kao alternativu CX na našem tržištu?
Ne proporučujem ništa, pitam jer sam nOOb i upadoh u razmatranje TVa pre nedelju dana i ne mogu sad detaljno da istražujem... Skapirao sam da OLED ima burn in potencijalni problem, da je skuplji i ima bolju sliku. Nešto kao i plazma s koje prelazim, dakle nije tragedija, ali je pitanje da li mi treba.

Meni će služiti i za desktop/igre i za TV/filmove, završio bi mi i WebOS posao sa EON aplikacijom, zaključih ipak da mi nije neophodna doplata od 500e za CX, samo pitam zbog čega se uvek on pomene kao neki go-to artikal, ništa više. Možda nekome bude od koristi informacija. :)

Sent from my J9210 using Tapatalk
 
Zato sto nema boljeg tv-a od toga i velika je prednost u odnosu na LCD.

Mozes uzeti oled od Sonyja i Panasonica, koji su isti, svaki sa svojim odredjenim prednostima u odnosu na drugi.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
I dalje ne čuh koje su to brojne prednosti, ne trolujem niti provociram, samo me iskreno zanima šta je ta prednost - bolja slika, bolje crne, nema probijanja? Bolji za desktop/gaming use? Brži odziv?

Sent from my J9210 using Tapatalk
 
Mislim da imaš i 55 Sony XH80 na popustu...

Mene zanima ovaj LG, najjeftiniji Nano televizor, klasičan Direct IPS, jedino što ga razlikuje od jeftinije UN serije je NanoCell tehnologija.

Da da hvala, njega sam propustio. To znači da je Sony najbolji u ovom izboru?

TV mi treba samo za gledanje sporta i povremeni film ili seriju, ne tražim ništa posebno za gejming.
 
Poslednja izmena:
I dalje ne čuh koje su to brojne prednosti, ne trolujem niti provociram, samo me iskreno zanima šta je ta prednost - bolja slika, bolje crne, nema probijanja? Bolji za desktop/gaming use? Brži odziv?

Sent from my J9210 using Tapatalk
Iscitaj temu, imas dosta toga pricano o tome, a mozes i na YT pregledati.

Ukratko, sve sto si nabrojao je bolje na oledu, pa i vise.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Pomoć. Pazario bih novi TV tokom ovih akcija. Do sada sam mahom kupovao LG televizore (imam tri u stanu), ali su dosta matori (2012/2013/2014), pa je vreme za zamenu.

Svideo mi se PHILIPS Televizor 58PUS7505/12 SMART. Ima ga za 54ooo. Vredi li taj novac.
 
Poslednja izmena:
Ja uzeh matorcima TCL 55C715 sa 5 godina garancije. Šta će bolje od toga za njih, da radi 5 godina i to je ok.

Razmišljao sam i o Samsung UE55TU8502 za 550€ (KP) i LG 55UN81003 za 560€ (KP) ali su garancija, QLED i android presudili.

Ne vidim ništa bolje u cenovnom rangu do 64000 din.

I može li ukratko razlike izmedju B9, C9 i CX?

LG C9 model iz prošle godine, LG CX (X rimsko = 10) ovogodišnji model.
Ista stvar i za LG B9 iz prošle godine i LG BX iz ove.

LG 2020 TV lineup
http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads/2020/08/LG_TV_LineUp_chart_2020_v1.0.pdf
 
Poslednja izmena:
I dalje ne čuh koje su to brojne prednosti, ne trolujem niti provociram, samo me iskreno zanima šta je ta prednost - bolja slika, bolje crne, nema probijanja? Bolji za desktop/gaming use? Brži odziv?

Sent from my J9210 using Tapatalk

Slikovito rečeno, najbolji Qled Samsung QT95 (QT90 u SAD) je poput silikonske lepotice koju su operisala najumešniji plastični hirurzi. Baza je obična, prosečna cura (Lcd). OLED je prirodna lepotica, kakvu je majka priroda napravila.

OLED daje uvek savršenu sliku i bez post procesinga dok Qled bez post processinga izgleda prosečno. To znači da OLED daje mnogo bolju sliku od Qled u game modu, ima mnogo niži odziv, mnogo bolje uglove gledanja. Qled nešto radi bolje u movie modu a nešto bolje u game modu.

OLED ima permanent burn in problem a Qled ne.

Samsung Q95T je vrhunski TV ali u varijanti od 55 inča je na popustu koštao 200k dinara. OLED je skoro u svemu značajno bolji a sada lustinzi pokazuju cene od 150k do 170k dinara za 55 inča TV.

Nano IPS je krš koji nije za poređenje ni sa Qled/ULED a kamoli sa OLED.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno