Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ Envoy

To što ti tražiš jednostavno ''košta''. Zato, u okviru tog budžeta, jednostavno mora da se napravi neki kompromis.

Philips ima brat starije modele i imaju slicne probleme kao ovaj Sharp, bagovit softver do bola.

Ne znam kakvi su ti stariji modeli (očigledno imaju problem sa bagovitim sw) ali 50PUS6704/12 se iznenađujuće dobro pokazao i na polju softvera. Sam interfejs je daleko od savršenog, čipset je relativno slab pa pri malo zahtevnijoj upotrebi ume da zalaguje (npr. gledanje 4K ''HDR'' YT pa podešavanje prikaza) ali je sama stabilnost softvera za svaku pohvalu. Ništa gore od veoma bagovitog krš softvera, ma koji uređaj da je u pitanju. Kretanje kroz meni i podešavanja zahtevaju malo učenja ali kada se jednom podesi to je to i TV radi skroz pouzdano stabilno, zvučnici su upotrebljivi (posebno za prelazni period, dok se TV ne poveže na bolje zvučnike), VA panel sasvim dobar za tu klasu i cenu (malo bolji od B7500 Hisense, uniformnost panela iznenađujuće dobra) tako da je na kraju, uz Ambilight, baš dobar za gledanje YT, dokumentaraca i filmova u zamračenoj sobi. VA panel sam po sebi nudi dobar kontrast a uz Ambilight stvara se iluzija još višeg i boljeg kontrasta (vrh za gledanje filmova na tankom budžetu za TV ali uz napomenu da su uglovi gledanja ograničeni). Daljinski je socijala ali ispunjava osnovne dužnosti.

Ne znam kakva je 55'' verzija (IPS) ali kapiram da se svodi na razlike VA vs IPS i da zadržava kvalitete manje 50-ice sa VA panelom.
Ne bih da zvučim kao neki Philips Dakula :d ali za 53k ili 60k din mislim da su ova dva modela dosta dobra kupovina, pre svega zbog pouzdanosti i tih nekih osnovnih kvaliteta koje moraju da ispune (da se ne bi vodili kao krš TV, kao Sharp koje sam probao, nažalost) a Ambilight i 2+3 god. garancija su bonus. To da li će neko da izabere 50-55'' Samsung, LG, Hisense ili Philips za 50-60k din, to je subjektivno i najbolje je pre kupovine videti TV uživo. Bitno je izbeći krševe sa lošim panelima, problematičnom kontrolom kvaliteta i bagovitim softverom, i to je to u okviru ovog budžeta.
 
Poslednja izmena:
a takodje i taj android tv nije pravi android kao sto su ljudi navikli na tlefonima, pa da rutuju i instaliraju svasta, cak je i play prodavnica limitirana, bagljivo mnogo, bolje je radio neki android box... mada kazu da su dosta upeglali sa novim androidom ali opet sve to isto samo drugacije upakovano i ispeglano ima npr neko in house resenje :)Kompromisi moraju da se prave u tom cenovnom rangu, nekom odgovara cupanje iz struje, nekom odgovara dobar os, nekom crna, nekom uglovi, sve ima svoje... pa cak i na oledu.
 
Zato uzmeš Philips seriju PUS7354 i imaš sve. Nego, dajte me posavetujte da li uzeti H50U7B ili 50A7500F? Oba koštaju oko 55000. Mada me kod ove serije 7500 buni što manji display, recimo 43" ima više nita od ovog od 50". Ili ako imate još neki predlog za te pare.
 
Nije sjajno ali se vidi veliki potencijal, kada bi Google hteo da se pozabavi malo sa Android TV OS i kada bi proizvodjaci TVa vratili modularan hardver kao sto ima Samsung u top serijama. Moguce da obicne korisnike to ne zanima ali ja bi rado doplatio razumnu sumu za bolji SoC od proizvodjaca samog televizora, pre nego sto bi isao na eksterno resenje jer taj box ne trosi HDMI i jos jedan naponski nego ide sve preko zasebnog kabla. Oseti se da Android TV treba barem 4 gigabajta RAMa i neki solidan SoC da bi prodisao. Kako bilo, na njemu se moze instalirati Kodi, VLC, X-plore File Manager, Puffin Browser, sideloadovati one aplikacije kojih nema za Android TV mada je to hit and miss. Mana je sistem menija i podesavanja ali je barem Philips to unapredio. Naravno i da ubace multitasking dugme, nista gore od iOS multitaskinga.

Na OLEDu jedini problem koji postoji se zove: skrpio sam 1200 evra i kupio televizor i sad ne mogu da spavam jer se plasim da ce dobiti burn in. Kao i strah da nece trajati 25 godina kao caletov Grundig iz 1980 :D

Edit: Na Sharpu jedino za sta bi moglo da se kaze da valja su Harman Kardon zvucnici. Nisu neko cudo ali iznenadjujuce dobro zvuce za TV zvucnike u ovom cenovnom rangu. Tu je jos i microSD slot ali to je tako neobicno za jedan TV da ne mogu reci da li je prednost ili mana.
 
Poslednja izmena:
Samsung je Linux, opet bezveze iako verovatno radi dobro. Ali okej, može se dokupiti nVidia Shield za pravo smart TV iskustvo. Jedini mi je interesantan RU8002 zbog HDMI 2.1. Q80R mi je van budzeta mada ni on ne resava probleme uglova gledanja kada se prikaci na TV, jer taj njegov specijalni filter ne radi u PC modu (4K 4:4:4 60 Hz).


Video sam u radnji RU8002, moram reći da je slika odlična (iako sam trenutno nezadovoljan sa Samsung TV na kom su mi se pojavile fleke), i odustao jer je stari model i 2 god. garancije. 65" je sada 150,000. Nisam znao da ima HDMI 2.1 ? Svuda spec. piše 4 HDMI pa nisam ni obraćao pažnju. Gde gledate tačne spec. ?
 
Ni ja nisam siguran da taj model ima 2.1
 
nema hdmi 2.1 ne znam gde je envoy to video, cak ni qledi te serije nemaju sem podrske za 2.1 koliko se secam.

@envoy

sve to sto si nabrojao je nepotrebno ili postoji u drugom obliku za "in house" resenja i radi odlicno, pa je nepotrebno na ionako osakacenom androidu opteretiti ga jos vise.
 
Samsung RU8000 (prema tome i RU8002) podržava FreeSync (a u okviru istog VRR). verovatno je Envoy ovo pomešao sa HDMI 2.1

Režim igranja sa brzim odzivom
Sad te ništa ne može usporiti! Samsung UHD televizori koriste FreeSync (VRR) tehnologiju koja smanjuje seckanje i razdvajanje slike, a poboljšava brzinu odziva tako da sada većom brzinom u realnom vremenu imaš sve šanse da pobediš. Ovo je Samsung UHD brzina samo za tebe i tvoje epske pobede.

* FreeSync tehnologija smanjuje seckanje i razdvajanje slike.* Promenljiva brzina osvežavanja (VRR) čini sliku u svakom frejmu stabilnom i omogućava savršen užitak.

https://www.samsung.com/rs/tvs/ru8000/UE55RU8002UXXH/
 
Kupio sam Philips 55'' sa IPS panelom, pošto žena zna da često zamrzne sliku i tako stoji pola dana, da li to moze da izazove burn in, do sada na starom LG nije bilo problema?
 
U kojoj domacoj radnji je razlika u ceni samo 20-30e? LG um7450 je 350e na kp a ovaj un74003 je 360e. Koliko sam video, u prodavnicama su ovi televizori 450-500e. Na koji tacno phillipsov model mislis?
20-30 e je razlika za onaj prvi model sto si pitao lg43um7050 on je 300e na kp a u radnji najeftiniji je 39k dinara ili oko 320-330 eura...Za ovaj lg um7450 sto kazes 350eura na kp u radnji je najeftiniji 400 ili 48k dinara.Mislio sam na ovaj model sto je nahvalio kolega 50 i 55 inc varijante znaci isti model samo varijanta sa 43" panelom.PHILIPS 43PUS6704/12 4K UHD LED Smart TV *mjau**mjau**mjau* 5god garancije .A sto se tice kupovine kod "madjara" ne vidim poentu iste ako je razlika u ceni mala ...Inace preferiram VA panele pa ako ti nije velicina problem ja bi ti predlozio da ides na 50".Realno vise dobijes za minimalnu razliku u ceni.
 
Poslednja izmena:
20-30 e je razlika za onaj prvi model sto si pitao lg43um7050 on je 300e na kp a u radnji najeftiniji je 39k dinara ili oko 320-330 eura...Za ovaj lg um7450 sto kazes 350eura na kp u radnji je najeftiniji 400 ili 48k dinara.Mislio sam na ovaj model sto je nahvalio kolega 50 i 55 inc varijante znaci isti model samo varijanta sa 43" panelom.PHILIPS 43PUS6704/12 4K UHD LED Smart TV *mjau**mjau**mjau* 5god garancije .A sto se tice kupovine kod "madjara" ne vidim poentu iste ako je razlika u ceni mala ...Inace preferiram VA panele pa ako ti nije velicina problem ja bi ti predlozio da ides na 50".Realno vise dobijes za minimalnu razliku u ceni.

Razmišljao sam o 50" ali mislim da je definitivno prevelk za policu na kojoj stoji i u odnosu na odstojanje sa kog se gleda.
Na kraju ću najverovatnije uzeti lg 43um7600, mada još uvek razmišljam :D
 
Iskocila mi je reklama da je u dr t 50um7500 50 000 din, tako da ako mozes na 50" pogledaj i to (plus je va panel)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Iskocila mi je reklama da je u dr t 50um7500 50 000 din, tako da ako mozes na 50" pogledaj i to (plus je va panel)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Da, to je odlična cena. E sad VA vs IPS, monitor mi je ips i generalno sam prezadovoljan. Moraću da odem u neku radnju da vidim va i ips jedan pored drugog pre nego što odlučim.
Btw ja koliko vidim, ovaj 50um7500 ima isto ips panel, makar tako piše na sajtu dr t. Na display sepcification piše da je va
 
Poslednja izmena:
Svi LG televizori dijagonale 50, 60, 70, 80... su VA
 
Uzmi bar 7100 zbog BT-a.
 
Da da, Bluetooth ;)
 
Pa to, ne treba mi BT, u sustini treba mi SMART 43" da je jednostavan za setovanje kanala da je kvalitetan i to je to znaci preporuka modela od 43 inca. Iskreno dugo lutam sve mislim da cu se kajati i da cu posle reci e trebao sam ovaj i tako prolaze meseci. Jednostavno ne znam koji model od LG,Samsunga iliPhilpsa da izaberem :/
Molim opet za predlog, budzet po ovim radnjama 45k.
 
Magicni daljinac radi preko blututa, takodje preko blututa mozes da poveses misa, tastaturu, zvucnike i svasta nesto...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Da li nesto gubim ako je LG televizor sa webOS 3.0 u odnosu na ove nove webOs4.0 ili 4.5? Nemam problem da kupim polovan tv, i moj sam prodao kao polovan, samo sam hteo da predjem na Smart zbog YT i Eona. A ovaj model sto sam video se nalazi na listi preporucenih televizora za EON aplikaciju, ali je webos3.0. Jel to ok? Ili je noviji webos mnogo bolji? Moze li televizor koji je webos3.0 da se update na 4.0 i noviji? U cemu je razlika izmedju 3.0 i 4.0(4.5)?
 
Poslednja izmena:
Ma služiće te super. I moj TV nema BT pa mi ni jednom nije falio. OK, Magic Remote je cool ali ja ne koristim TV našto specijalno za smart funkcije, tu i tamo neki YouTube video (koji ionako pustim sa telefona). BT je super ako baš želiš da proširiš korišćenje TVa, ali ako ga samo koristiš da gledaš filmove i serije sa PC/USB i gledaš kablovsku sa STB-a, neće ti zatrebati BT.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno