Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Има и овде даљинац али се доплаћује око 3000.
Да ли паше било који магични даљински на било који ТВ или мора баш по моделима MR18 за UK6400, MR19 за UMxxxx?

5 година гаранције, ја сам нешто начуо да ће можда бити од новембра.


Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Meni su mailom rekli da produzene garancije treba da krenu u decembru, ali nemaju informaciju kad tacno.


Inace, sta je potrebno da bi se podigao SBB vaucer, jel trebam da nosim ugovor o EON paketu u poslovnicu?
 
Ја сам га добио кад сам прешао са Трио голд на Еон.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
И ја сам био везан уговором још годину дана.

Ја сам прешао док је била акција, годину дана плаћам стару цену а другу годину пуну цену и бесплатно Еон бокс. Сад не знам како је.
Е сад акције и за ваучер је или истекла или је до краја октобра.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Do kraja oktobra za vaučer, tako mi rekli, a na sajtu kaže do 10. novembra može da se iskoristi. Hvala za info. Sad samo da vidim kakav ugovor mi nude za prelazak na EON, nisam znao za tu akciju prelaska...
 
Daljinci su vizuelno isti, ali se pojedini tasteri razlikuju po funkcijama, tako da juriš onaj koji je predvidjen za UK seriju.
 
"LG AN-MR18BA Magic" ima na KP za 40e + dostava, a na ebay (verzija sa amazom i netflix dugmicima) ima za 35-36$ bez postarine iz Kine ali ima mozda pdv od 20%...
Da mi treba uzeo bi sa KP, odma, bez cekanja, mirna glava...
 
Ima li neko iskustva i (bilo kakve) preporuke za Samsung QE55Q60R?

Nekako sam zapeo u izboru izmedju njega i RU8002, i nikako da "prelomim". RU8002 sam imao prilike da vidim "uzivo" i kod njega mi je malo zasmetao taj pad kontrasta i zasicenosti boja kako se menja ugao gledanja (gledano u radnji, sa povece udaljenosti, nerealni uslovi), dok Q60R nisam imao prilike da vidim kakav je u radu, ali koliko vidim testovi na netu nisu bas puni hvalospeva na njegov racun.

Razlika u ceni je dosla na skoro simbolican nivo, pa je dilema u stvari izbor izmedju "najslabijeg" QLED-a i non-QLED-a iz, brojem gledano, najjace Samsung serije.
 
Cao drugari, mozete li mi pomoci da odaberem neki 4k TV za PS5? Mislim da cu polako da napustim PC kao glavnu platformu, pa bih da se opremim na vreme. Budzet je nekih 60-70k. Vidim da ovaj novi HDMI 2.1 jos uvek nije dostupan u jeftinijim modelima, pa se iskreno nadam da razlika nece biti velika u odnosu na trenutni standard. Do 50".

Hvala unapred
 
Poslednja izmena:
K je 2018. godina, M je 2019.
U je oznaka za uhd led, L je oznaka za led.

To prva slova su samo da pokazu da li je UHD ili HD tv u pitanju.
Dakke, 43UM6300(ako ima) bi bio model za 2019. Godinu tog tva sa linka.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
UM počinje sa 7

UK počinje sa 6

UM6300 ne postoji, već UM7300

LM je od ove godine, ali ga nisam gledao. kod 43UK6300 mi se ne sviđa osvetljenost, jer je osetno manja od 43UM7450. Ali ako ne porediš direktno ova dva modela jedan pored drugog to može i da promakne. No, koliko para toliko i muzike. Za ispod 400 eur to bi bilo to.
Ja bih pogledao oba pa tek onda odlučio.
 
Ima li neko iskustva i (bilo kakve) preporuke za Samsung QE55Q60R?

Nekako sam zapeo u izboru izmedju njega i RU8002, i nikako da "prelomim". RU8002 sam imao prilike da vidim "uzivo" i kod njega mi je malo zasmetao taj pad kontrasta i zasicenosti boja kako se menja ugao gledanja (gledano u radnji, sa povece udaljenosti, nerealni uslovi), dok Q60R nisam imao prilike da vidim kakav je u radu, ali koliko vidim testovi na netu nisu bas puni hvalospeva na njegov racun.

Razlika u ceni je dosla na skoro simbolican nivo, pa je dilema u stvari izbor izmedju "najslabijeg" QLED-a i non-QLED-a iz, brojem gledano, najjace Samsung serije.

isti su skoro televizori i isti su uglovi gledanja, a nisam ni odusevljen kontrastom, te uglove gledanja ce imati svaki sa VA panelom, bolje uglove imaju televizori sa IPS panelom ili OLED. Ako razlika nije prevelika tipa 50e-100e za q60r onda uzmi njega. U suprotnom uzmi ru8000.
 
Za 56k imaš 43um7450 koji je bolji od UK.
У чему је нека конкретна предност UM7640 у односу на UK6400?
Овај други је био 44к у Гигатрону са додатним магичним даљинским, са СББ ваучером, нажалост од данас га више нема, ја сам чекао 5 година гаранције. UK6400 је јефтинији без даљинског и још је шок цена. Можда узмем UM са КП, тамо је 400-420€.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Juče sam direktno poredio 43uk6300 sa 43um7450 i evo rezultata.
UM ima bolju osvetljenost ekrana, bolji upscaling, oštriju sliku i sad pazite šta ću reći da me ponovo neki ne bi prozivali. UM prikazuje širi raspon boja, boje su osetno življe, HDR izvorni sadržaj je osetno bolji i jasno se vidi razlika u odnosu na UK. Da ponovo neki ne shvate pogrešno, HDR nije kao na oled, ali razlika je vidljiva svima, cak i onima koji o ovome nemaju blage veze. Prilikom poredjenja puštan je sadržaj sa SBBa, kao i sa jutjuba. Sadržaj je na oba TVa bio identičan.
Dakle, ovogodišnja serija UHD TVa od LG donosi jasan kvalitativni pomak.

evo u čemu je razlika

Ti si čekao model koji se više ne proizvodi, pri čemu se čisti lager. nema tu ništa od premijum garancije.
 
Poslednja izmena:
evo u čemu je razlika

Ti si čekao model koji se više ne proizvodi, pri čemu se čisti lager. nema tu ništa od premijum garancije.
Значи да за старе моделе не важи премијум гаранција? Вреди ли узети тај модел за 43к са магичним даљинским?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Pa ne da ne važi, nego se čiste lageri. To što je ostalo to je. Spustili su solidno cenu za celu UK seriju, tako da čisto sumnjam da će davati premijum garanciju za model koji je izgubio 30 % cene u odnosu na prošlu godinu.
Mislim da vredi dati 43k sa magičnim daljinskim. Ako ćeš samo gledati tv onda ti daljinac nije bitna stavka. *mjau**mjau**mjau*, ja sam prošle godine hteo da ga kupim pa nisam. Proveri koliko je UM7450 preko oglasa pa vidi da li se tu uklapaš. Uz njega dolazi magični u pakovanju. A razlika je ipak dovoljno velika da opravda kupovinu UM modela. A ako ti ne zapinje baš sad, ide nova godina, valjda će biti nekih popusta.
*mjau**mjau**mjau*, u tom cenovnom razredu imaš svašta.
 
Разлика је 5000-7500дин.корисио бих га за Еон ТВ апликацију, You tubem4K, 4К са флешке. Не знам које су још корисне смарт функције?
Још нешто битно, да ли се на ТВ са КП може инсталирати Еон ТВ апликација, на овим нашим ТВ је већ инсталирана, па може ли на оним за друга тржипта?
Да ли за смарт функције може и обичан даљински?
Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Разлика је 5000-7500дин.корисио бих га за Еон ТВ апликацију, You tubem4K, 4К са флешке. Не знам које су још корисне смарт функције?
Још нешто битно, да ли се на ТВ са КП може инсталирати Еон ТВ апликација, на овим нашим ТВ је већ инсталирана, па може ли на оним за друга тржипта?
Да ли за смарт функције може и обичан даљински?
Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока

Pretpostavljam da znaš da za eon aplikaciju moraš biti korisnik eon paketa. Eon se skida iz prodavnice (ja sam obrisao aplikaciju pa ponovo skinuo) tako da ne bi trebalo da bude nekih ograničenja. UM vredi 50 eura doplate, po mom mišljenju.
Ali, otiđi i vidi koji ti se više sviđa. Dok ti ne vidiš šta ti odgovara džaba mi možemo ovde polemisati.
 
Нема, у томе и јесте проблем. Кад бих 100% знао да за старе моделе нема продужене гаранције било би ми лакше при одабиру. Да има узео их UK6400. Овако ми онда СББов ваучер не значи много. Видећу да размислим за UM7450, има на КП за 400€ на једном месту, не знам колко је тај продавац сигуран (Милица СУ).
Дајте неки предлог за Samsung, Panasonic.... да ради Еон ТВ.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
UM počinje sa 7

UK počinje sa 6

UM6300 ne postoji, već UM7300

LM je od ove godine, ali ga nisam gledao. kod 43UK6300 mi se ne sviđa osvetljenost, jer je osetno manja od 43UM7450. Ali ako ne porediš direktno ova dva modela jedan pored drugog to može i da promakne. No, koliko para toliko i muzike. Za ispod 400 eur to bi bilo to.
Ja bih pogledao oba pa tek onda odlučio.
Hvala na odgovoru.

Послато са Redmi Note 5A помоћу Тапатока
 
isti su skoro televizori i isti su uglovi gledanja, a nisam ni odusevljen kontrastom, te uglove gledanja ce imati svaki sa VA panelom, bolje uglove imaju televizori sa IPS panelom ili OLED. Ako razlika nije prevelika tipa 50e-100e za q60r onda uzmi njega. U suprotnom uzmi ru8000.

@MarkoZ

Hvala na odgovorima u temi, nekako ih je najvise bilo bas od tebe, pa... red je :)

Epilog... Danas otisao definitivno resen da presecem, i uzmem jedan od ta dva modela... gledao jedan, gledao drugi, pa u krug... naravno, neodlucno zevajuci po radnji, pogled mi (u svakom pogledu) privuce SONY 55XF9005, sa jos danas aktuelnom akcijom produzene garancije, i tako... provucem karticu, strpam SONY u kola, i pravac kuci. Nadam se da nisam pogresio.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno