Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nema sabiranja popusta. Ili 20% na punu cenu ili 10% na online, što mu dođe isto. Intesa kreditna može samo na rate bez kamate. Ako hoćete Intesa popust onda ovih 20% ne važi, a to onda nema smisla. *mjau**mjau**mjau*, nije niko ovca da na ovogodišnje modele daje kumulativne popuste.
 
Vidim da se uglavnom priča o ozbiljn(ij)im televizorima ali šta ima smisla kupiti od ovih Kršox modela (Vox, Fox, Vivax, Xwave...)? Konkretno neki 40" model, FullHD (1920x1020), za 20-ak hiljada. Ne treba da bude smart, samo da ima iole normalnu sliku
 
Vidim da se uglavnom priča o ozbiljn(ij)im televizorima ali šta ima smisla kupiti od ovih Kršox modela (Vox, Fox, Vivax, Xwave...)? Konkretno neki 40" model, FullHD (1920x1020), za 20-ak hiljada. Ne treba da bude smart, samo da ima iole normalnu sliku
ja sam vivaxom bio vrlo zadovoljan. sad sam dao 50posto više za hisense (zbog ovog foruma) i nije toliko bolji...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Kada se u Gigatronu kupuje Intesinim karticama daju popust 15%, na maloprodajne cene. Ne može na artikel koji imaju oznaku "šok cena".
E sad, ako se deli na rate "bez kamate", može biti da onda ne daju tih 15% popusta.
 
Vidim da se uglavnom priča o ozbiljn(ij)im televizorima ali šta ima smisla kupiti od ovih Kršox modela (Vox, Fox, Vivax, Xwave...)? Konkretno neki 40" model, FullHD (1920x1020), za 20-ak hiljada. Ne treba da bude smart, samo da ima iole normalnu sliku
43" vivax fhd 24k. Ako možeš 43" da uglavis.
 
Vidim da se uglavnom priča o ozbiljn(ij)im televizorima ali šta ima smisla kupiti od ovih Kršox modela (Vox, Fox, Vivax, Xwave...)? Konkretno neki 40" model, FullHD (1920x1020), za 20-ak hiljada. Ne treba da bude smart, samo da ima iole normalnu sliku

Tesla ima do kraja godine produzenu garanciju 5godina , kad se registrujes na njihvom sajtu. Pa razmotri i njih...
 
Ako ce se pored filmova koristiti i za igrice kao tebi bitna stavka ova dva u tom cenovnom rangu.
SAMSUNG RU7100 - 60000 dinara
SONY KD-49XF7077 - 65000 dinara
Na sony je garancija 5 godina do 15.10.2019.
Ovo su najnize cene i uglavnom su svuda slicne.
Ako odlucis da kupis mogu da ti poklonim vaucer i na ove cene imas jos 10% popusta . Vaucer vazi za kupovinu do 10 novembra u gigatron radnjama pa ako tamo nesto nadjes racunaj da imas na te cene jos 10% .

Ja se dvoumim izmedju ova dva modela, ovaj Sony je iz 2018. i kaze mi prodavac da nije u preporucenim uredjajima za EON aplikaciju i da Linux OS nije bas sjajan za aplikacije. Slika je odlicna, nema sta.

Samsung je noviji model, Tizen OS bolji, preporucen za EON aplikaciju, za igrice je bolji zbog manjeg input laga.. Mane su kraca garancija i taj problem kad se gleda pod uglom, mada kod mene to nije problem posto se sedi u liniji sa TV-om. Vise sam na strani Samsunga, samo kad bi bila sad neka akcija za produzenu garanciju + taj sbb vaucer, idealno. Prosle godine u ovo vreme je bila akcija 5 godina garancije za Samsung TV do Nove Godine, ali sad imaju TV avanturu sa poklonima tako da izgleda nema nista od toga.

Cekacu do Novembra, pa cu verovatno uzeti SAMSUNG RU7100.
 
Jel ima velike razlike izmedju RU i NU Samsunga?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ima, skoro 100-tinak €, to bi ujedno bila i jedina razlika [emoji12].

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kakav crni Linux, begaj od toga.
I Android je docoljan kompromis da ga uzmes samo ako je solidno bolji tv, a ne Linux.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Juče sam direktno poredio 43uk6300 sa 43um7450 i evo rezultata.
UM ima bolju osvetljenost ekrana, bolji upscaling, oštriju sliku i sad pazite šta ću reći da me ponovo neki ne bi prozivali. UM prikazuje širi raspon boja, boje su osetno življe, HDR izvorni sadržaj je osetno bolji i jasno se vidi razlika u odnosu na UK. Da ponovo neki ne shvate pogrešno, HDR nije kao na oled, ali razlika je vidljiva svima, cak i onima koji o ovome nemaju blage veze. Prilikom poredjenja puštan je sadržaj sa SBBa, kao i sa jutjuba. Sadržaj je na oba TVa bio identičan.
Dakle, ovogodišnja serija UHD TVa od LG donosi jasan kvalitativni pomak.
 
kad smo već kod jeftinoza,ima li šta da valja za 250e?4k ne treba,os ne treba,samo slika (na hdmi ulazu) i dijagonala su bitni...ponuda je prevelika,ne znam ni odakle da počnem da gledam,mislio sam neki hisense možda za te pare nudi ponajbolji panel...nije velika prostorija,može i VA,ne mora IPS.
 
@Orchard - Izgleda da ja trazim isto što i ti (u dimenziji 43"). Mislim se da će izbor pasti na Hisense H43A5100 - jeste model is 2018 ali čini mi se da je sasvim OK TV.
Da li je panel u H43A5100 potpuno isti kao u H43A5600
Da li je neko imao prilike da koristi neki od FOX 43' TV-a bez OS-a (FOX-ovi imaju veći izbor video ulaza što je po meni uvek prednost). Znam da im je meni siromašan ali ako im je slika korektna, možda bi mogao i neki FOX da dodje u obzir.
Svaki dobronameran predlog je dobrodošao.
 
Планирам да узмем неки ТВ, 43'' smart 4К, треба ми за СББ кабловску да може да ради Еон ТВ апликација преко wifi, може и лан, да течно пушта 4К што са You tube што са флешке, од апликација you tube, Kodi ако може. 40000-50000 дин. ТВ ће бити у соби, раздаљина 3,5 метра, тренутно имам 32''.
Нешто што ми је запало за око је LG 43UK6400PLF и Samsung 43RU/NU7xxx серије.
Какво је ваше мишљење? Уз LG бих добио магични даљински, узео бих га уз СББ ваучер. Чекам 5 година гаранције за LG.
Какви су Hisense мада они немају Еон што је мени најбитниј.
Неки предлог, Panasonic.
Не бих да имам смарт бокс на смарт телевизору, него на другом телевизору.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Да, али овај је 56к, а UK6400 је 43к.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Ako je cena presudan faktor onda ok. Juče sam poredio UK i UM pa sam ti zato i dao predlog.
 
И овај ми је скуп, а тај је за 100€ скупљи.
Какво је мишљење о UK6400 за оно што мени треба, Еон, и 4К по потреби, игрице нећу играти. Евентуално неки други предлог за до 45к.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Ako imaš vremena i ako si iz BG, prošetaj do emecete, tamo su zadnji put kad sam bio imali izložen veliki broj televizora. Tamo bi mogao da vidiš šta ti se svidja, a kupovinu da obavis gde je najjeftinije.
 
Proveri u vezi magic daljinskog, koliko znam ne ide uz 6400 modele. Imao sam model UK6470, imao je običan daljinski.
Za 43000 din je OK, radi dobro Eon, Netflix, YT, filmovi sa mreže, USB i sl... Ako ne očekuješ nešto mnogo od njega, bićeš zadovoljan.
 
Zar ne ide samo uz 6750 i uz 6950?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno