Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I nisam nasao novi vec polovan, mada mi to ne smeta, zaista je mazen i pazen. Druga dva su nova ali se i meni licno cini da su realno losiji, pa sam hteo da cujem bar jos neko misljenje...
 
https://www.winwin.rs/tv-audio-vide...20x1080-full-hd-wifi-hdmi-usb-t2-8606531.html

Ovaj TiVi je u pitanju.

Pise da je iz 2017. godine.

Sto se razdaljine tice, jedino da rusim zid :)

Hm, da, ozbiljna dilema. Video sam danas taj TV u radnji, i zaista izgleda vr' klasa u odnosu na sve ostalo ispod 1500€. Slika je daleko bolja od svih LCD, i uopšte ne zaostaje za 4K OLED-ima, dok smo na >3m.

Imaju ih neraspakovane u magacinu pored ovog jednog izloženog, čak dva komada ovde u NS, nije da je jedan izloženi primerak...

Za gledanje sa 3.5m kod mene u stanu, ja uopšte ne vidim pixele na fullHD, tako da je rezolucija ok. A cena je skroz ok, za OLED.

I sada, šta raditi?!? :trust:
 
Poslednja izmena:
Sad posle duzeg gledanja sam sebi digao budzet koliko sam mogao i sad mi je nekako bestbuy Samsung 55q6fn za oko ~1000e (120hz ekran, 10bit panel), za sada mana sto je edge led a sve ostalo za te pare mi se cini ok, sve sto je po netu kao u konkurenciji je skuplje tipa sony x900f, Oled i dalje nema za oko 1000 eura noviji model tako da mislim da cu na Samsunga.

Ja sam uzeo LG 55SK8500, razmisli i o njemu... Ja sam za sada zadovoljan.
 
Teško, bila je SSIptv pa su je izbrisali, sada postoji mogućnost povratka ali za starije serije Samsunga (D, E, F, H). Može i na nekim "novijim" modelima J i K ali je komplikovanija metoda, instalirao sam kod kolege na J seriju (prekoTizen studio), iskreno lakše i isplativije je platiti jednokratno za Siptv.
 
Hvala na odgovoru, za ovaj model sto sam pitao LG49UK7550 u radnji su mi rekli da poseduje Nano Cell optimizaciju, e sad da li to u praksi stvarno ima prednost u odnosu na neki klasican HDR tv ili je marketinski potez, to vec ne znam, moracu malo da proguglam.
Uzeo bih u radnji zbog 5 godina garancije, a imam kupon za 20% popusta na osnovu akcije Gazproma, a ostalo mi je i nekih kupona od 15% ako nekom treba mozda za neki drugi proizvod, jos 2 nedelje ima fore da se iskoriste.
 
Hvala na odgovoru, za ovaj model sto sam pitao LG49UK7550 u radnji su mi rekli da poseduje Nano Cell optimizaciju, e sad da li to u praksi stvarno ima prednost u odnosu na neki klasican HDR tv ili je marketinski potez, to vec ne znam, moracu malo da proguglam.
Uzeo bih u radnji zbog 5 godina garancije, a imam kupon za 20% popusta na osnovu akcije Gazproma, a ostalo mi je i nekih kupona od 15% ako nekom treba mozda za neki drugi proizvod, jos 2 nedelje ima fore da se iskoriste.
Za sta su ti ti kuponi moze li za veci tv oko 70" i u kojoj radnji je? I zna li neko od ovih sto duze prate trziste da li ove 5god garancije budu i u toku godine nekada ili su samo krajem godine?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
GigaT... :D al sa popustom dodje na slicnu ili istu cenu kao kod Madjara, samo sto je prednost sto imas 5 godina garancije...Sve prodavce koje sam kontaktirao preko KP ne mogu da mi daju vise od 2 godine garancije, i onda mi se ne isplati da uzimam preko njih, pogotovu kada je slicna ili ista cena za neki tv
 
Poslednja izmena:
Do sada sam se samo raspitivao, a sada je doslo vreme za kupovinu. Uglavnom, moj neki izbor je Hisense 43` 5100, ali voleo bih da jos neko potvrdi da li je to najbolji izbor do maksimalno 30 000 dinara. 95% vremena gledace se kanali preko obicne antene, mozda ponekad neki film, ili serija, ali to treba uzeti sa rezervom posto se svakako planira i neki box. Uglavnom, bitno je da slika nije ubrzana, da nema raznih motion opcija, ili kako se vec zovu :D
 
Dobar TV za te pare.
Osnovni model, jednostavan daljinac, zvuk solidan i osnovne funkcije.

Osnovni model lg je bolji ali on je iste cene jedino iz madjarske u radnjama je velika razlika u ceni.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: ale
E ovako...moja razmisljanja idu ka nekoliko modela:

LG SK7900
LG 55SK8100
LG 55UK7550
LG 55UK6950
LG 55Uj701v

Kao sto vidite dosta varijacija , ali do nekih 800e (puna kapa) preko madjara. E sad...gledace se sport, netflix, i manje vise to je to. Pa sad ako neko ima neku preporuku iz prve ruke, ili misljenje zbog cega je koji bolji.. Bio bih zahvalan da podeli.
 
I LG 55SK8100
II LG 55UK7550

RGB IPS, ostali su RGBW
 
Obavezno proveri cene kod nas, zbog 5 godina garancije, recimo 55UK6950 je 730e na par mesta a moze ta cena i dole jos malo tj neki od njih dozvoljavaju da im das ponudu pa te izadje isto ili neka i jeftinije a imas pravu garanciju koja traje 5 god.
 
Ja se ubih od gledanja /čitanja i dolazim do zaključka da ispod LG SK8500 sve bacanje para za 4K TV... Nemam taj budžet trenutno, ali ipak se u to vnogo bulji često, treba biti zadovoljan i uživati...a i onaj osećaj ako kupiš nešto za ne baš male pare( 600/700/800/900 eur a nisi zadovoljan pa se sKe/njas, to je još gore.... Tako da, ako se ne pojavi nešto novo ili neko argumentuje drugačije, strpiću se za, 55SK8500, eventualno SK9500. Eto, moje neko vidjenje stvari u potrazi za 55" TV-om.

Sent from my S9+
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno