Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Druže ako si gledao taj sajt mogao si primetiti da Hisense televizori gube poene na Vidaa OS (koji verovatno jeste skrn), gde maksimalno dobiju oko 3,5 poena, a televizori sa android OS više od 8 poena.

U kvalitetu slike po pravilu imaju veće ocene od ostalih u istom cenovnom rangu...

Sve zavisi šta je kome prioritet...
 
Ajde to, nego sto Panasonic ima tu ocenu 7.9 za sliku, a za zvuk 6, dok Sharp ima 6.5 za sliku i 8.4 za zvuk i zato je Sharp samo 0.2 losiji...ispada maltene isti tv, a Panasonic fazon 2 klase iznad.
Stavis 2 krljava zvucnika od 3k dinara i pokidaju sve te zvucnike na TV-u...

Kao sto i jeste realno, Panasonic i Samsung su i u toj klasi najbolji izbor.
Iznenadilo me je da se HItachi pojavljuje tu kao jako dobar izbor...
Kada stavis IMAGE score iznad 7, dobijas samo ta 3 brenda za tu velicinu:
https://www.kitele.com/en/compare-t...+screenSize.40,f_min_d+kiImagePercentileNd.70

Sada kada sam pogledao te dimenzije, videh da samo Samsung ima krsteni 32" tv, neko je to skoro trazio...
U pitanju je QLED Samsung GQ32Q50R

Dodatno, taj sajt je totalno nepouzdan, jer je dao nekim LCD televizorima bolje ocene od OLED ekrana za image quality...kao i Philips oledu sto su dali 9.4 ocenu za image, a LG C9 recimo 8.7...kao i Panasonicu HZ1500 manju ocenu od Philipsa...kako da ne :)
Q900R im ima 8.8, a LG C9 8.7 za image quality...cisto poredjenja radi, na RTINGS.COM, q900r ima 7.9, a C9 9.3 za sliku :)
 
Poslednja izmena:
Šta bi mogla biti dobra kupovina za firmu. u 90% slučajeva će se gledati AutoCAD i Revit crteži, excel tabele i po neka powerpoint prezentacija. Ostalih 10% će biti neki promo video da se vrti i po neki SBB kanal ( noćni čuvar ). Plus bi bio ako ima EON aplikaciju.
Bitno :
- dobri uglovi gledanja
- da možemo da kloniramo sliku preko WiFi-a sa laptop-a. To je valjda WiDi ( koliko je brz uopšte WiDi, tj da li postoji kašnjenje ako recimo nešto želimo da preznetujemo mišem na AutoCAD crtežu? )
- cena da je do 1.000 EUR

Ako je WiDI suviše spor, koji je drugi predlog za WiFi transfer slike. HDMI priča ne odgovara zbog rasporeda kancelarijskog nameštaja.

Hvala svima unapred.
 
Da, da.. u pravu ste, one konačne ocene su skup više parametara (što mene me zanima), hvala momci... A kakva je stvar sa Hisense-ovim 6700, zašto ga nema tamo, a kod nas je jedan od najpristupačnijih modela? I inače šta predlažete za najbolju kupovinu 40" (cena, kvalitet, garancija)?
 
www.rtings.com

je najbolji ali oni uglavnom rade recenzije modela kojih nema na našem tržištu, ili modela koja su prosečnom kupcu u Srbiji preskupi...

Ali da rade najbolje i najdetaljnije recenzije, rade... Bar koliko je meni poznato...

EDIT:
Za prosto upoređivanje tehničkih specifikacija više modela www.displayspecifications.com
 
Poslednja izmena:
Šta bi mogla biti dobra kupovina za firmu. u 90% slučajeva će se gledati AutoCAD i Revit crteži, excel tabele i po neka powerpoint prezentacija. Ostalih 10% će biti neki promo video da se vrti i po neki SBB kanal ( noćni čuvar ). Plus bi bio ako ima EON aplikaciju.
Bitno :
- dobri uglovi gledanja
- da možemo da kloniramo sliku preko WiFi-a sa laptop-a. To je valjda WiDi ( koliko je brz uopšte WiDi, tj da li postoji kašnjenje ako recimo nešto želimo da preznetujemo mišem na AutoCAD crtežu? )
- cena da je do 1.000 EUR

Ako je WiDI suviše spor, koji je drugi predlog za WiFi transfer slike. HDMI priča ne odgovara zbog rasporeda kancelarijskog nameštaja.

Hvala svima unapred.

Zaboravih bitnu stvar : dijagonana 65". Hvala za svaki predlog.
 
Sve to sto kazes me usmerava na LG.

Ja inace povremeno share-ujem screen sa laptopa na 65SM8600 i nisam primetio nikakav znacajan delay. Takodje i AirPlay radi ako ti to nesto znaci..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Preko čega radiš share sa laptop na LG TV?
 
Preko čega radiš share sa laptop na LG TV?

Preko wevOS-a odabereš Screen Share, na laptopu preko FN tastera odabereš Share, kod mene je konkretno Fn-F7, odabereš vrstu šera, clon, samo jedan ekran, proširen ekran i to je to
Oba uređaja moraju biti na wifiju
 
Pozdrav, uzimam novi tv posle 100 godina (Samsung 32" služi još od Evropskog 2008. godine :d ), pa bih sada hteo da pređem na veću dijagonalu. Koji je trenutno best buy 43" (oko 40-50.000)? Razmišljam i da li vredi doplatiti za 50/55" (i koji je best buy sa tom dijagonalom), s obzirom da soba u kojoj će stajati nije baš velika...
 
Preporuka za 75" TV ,dnevni boravak,gledace se (citaj igrace se) sa 4m udaljenosti.
Menjam 60" LG plazmu iz 2016g. (ide u spavacu sobu umesto 10 godina stare Samsung 50" C530 plazme koja je ispustila dusu ovih dana :S:)

TV se koristi za Playstation 4 80% vremena a ostatak (max sat-dva dnevno za kablovsku,sport uglavnom).

Znaci nista filmovi,serije... za to imam drugi setup.Od smart beneficija samo zbog zene i klinaca mora imati HBO GO app.
Budzet do max. 1450e. (moze KP,domace radnje...)
Iskljucio bih IPS panele i ne dostizni OLED zbog dijagonale.Bitan faktor mi je input lag,da li to znaci VA panel da gledam iskljucivo?

Procitao sam zadnjih 200 strana i sad mi nista nije jasno.:)

Prvobitno sam planirao Samsung 75TU8002 (1200e KP) a vidim da je dosta osakacena verzija u odnosu na proslogodisnji model.
Ista stvar je i sa Qled serijom 60T ,do 70T ne mogu da dobacim.

Pada mi na pamet i Sony Kd75XH8096 (1450e KP),ne znam nisam pametan.
Jasno mi je da sa ovim budzetom na ovoj dijagonali nema nista od HDMI 2.1 a cenim da ce mi na PS5 za koji mesec i 2.0 raditi posao 4K60Hz.
Pomoc?

Sony je IPS.

Za ono što tebi treba, sport + gaming, je bolji od Samsunga.

Ja bih izbegao kp, sačekao vikend akciju kod nekih većih trgovaca, jedan koji se oglašava šok cena zadnjih par meseci redovno ima tu Sony vikend akciju kada daje 20% popusta na istaknute cene, dakle možeš da ga kupiš za iste pare kao na kp a dobijaš 5 godina domaće garancije.

Uskoro će i black friday, možda bude još povoljnije.

Prošle godine je Samsung takođe imao akcije sa 5 god garancije na qled i poklonom galaxy watch, ako ti ne treba uvek možeš da ga prodaš i umanjiš cenu...

Hoću da kažem da nije pravi trenutak za kupovinu, ako se ne nađe odgovarajući tv tokom BF biće dobrih popusta i u decembru.
 
Da li neko može nešto više da kaže o TCL 55EC780? Vredi li za njega dati 70k?

Možda neki savet za android tv u dimenziji 55" i tom cenovnom rangu?

Poslato sa HONOR 20 PRO pomoću Tapatoka
 
Sad vidim da Samsung ima promociju 5 godina garancije koja važi od 1.10. do 31.12.2020. za sve QLED i Lifestyle** televizore iz 2020.

Da li je neko aktivirao 2+3 garanciju ovde kod nas a da je pri tom konkretno Qled TV kupio u drugoj drzavi (HU najverovatnije u mom slucaju)?
 
Ne. Imaš na Samsung sajtu.

2. Uređaj mora biti kupljen u promotivnom periodu, na teritoriji Republike Srbije kod ovlašćenih Samsung partnera kao u nastavku:

 Tehnomanija d.o.o. Beograd;
 Emmezeta Srbija d.o.o. Beograd;
 Comtrade Distribution d.o.o. Beograd i njegovi partneri;
 Tandem d.o.o. i njegovi i partneri
 Kim Tec d.o.o. i njegovi partneri
 
Onda mi ostaje da pogledam jos detaljnije u prvi mah nisam video kakva je situacija preko.
Nadam se da akcije imaju npr. za istocnu evropu u kompletu a ne da "saraju" ovde moze,tamo ne i sl.
 
To je taj, drugacije su oznake za US.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Sada gledam, dobra je to kupovina.
Q80 je malo bolji, ali je dosta skuplji.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
XH90 ima odlicne cene za nase trziste, kao sto sam rekao Sony najvise nade polaze u taj TV jer ima gaming feature-e koje svi traze, on ce se najvise reklamirati i on ide u kategoriju perfect for Playstation zajedno sa ZH8 modelom kada su Sony TV u pitanju, a i realno u istoj ceni nema konkurenciju sto se slike, opcija, zvuka i generalno specifikacija tice, bilo koji LG nanocell je losiji zbog IPS panela, a kod Samsunga je tek Q80T bolji, ali i znacajno skuplji. Mislim ovo ne pricam kao Sony promoter vec kao obican kupac, prosto da uzimate 55-cu za 1000eur u domacim radnjama tj iskljucimo KP kao opciju, necete naci bolji TV za te pare..

Cak razmislite i o XH80 modelu jer iako nema HDMI 2.1 ima dosta nizak input lag na 4K/60 tj 9,2ms, ima svetliji ekran od televizora slicnih specifikacija (500niti) sto je dobro za HDR, i zaseban X1 procesor, doduse nema local dimming, a i IPS je pa se ne moze svakom uklopiti, doduse ima ih sada po radnjama, odete, pogledate i kupite ono sto vam se najvise svidi, ali u sustini XH80 i A8 OLED su dobili najveci upgrade od svih Sony televizora kada se uporede u odnosu na proslogodisnje XG80 i AG8 modele, pogotovo A8.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno