Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav svima.
Šta je savet za veličinu ekrana 65'' - 70''?

Mogu da se otvorim do 100.000 rsd, ali vidim da već za 50.000 postoje Voxovi i slični.
TV koristim za filmove, povezan sa kompom, ne treba mi nikakva smart funkcija.
Sada imam Atec AV370W, verujem da će mi bilo kakav prelazak na bolje biti dobar.
Vidim da se mogu za 80.000rsd kupiti razni modeli, ne znam koliko je pametno uzimati tako nešto?

Kroz 4-5 godina planiram da uzmem neki Sony Playstation i igram sa klincima kad porastu.

Hvala svima!
 
zbog PlayStation ti treba TV koji podržava HDR. HDR na 65" nema za 50K dinara. neki minimum je od 85K dinara. spominjali su se Hisense H65U7B (ovogodišnji, srednja jača klasa) i H65A6500 (prošlogodišnji, srednja klasa)
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima.
Šta je savet za veličinu ekrana 65'' - 70''?

Mogu da se otvorim do 100.000 rsd, ali vidim da već za 50.000 postoje Voxovi i slični.
TV koristim za filmove, povezan sa kompom, ne treba mi nikakva smart funkcija.
Sada imam Atec AV370W, verujem da će mi bilo kakav prelazak na bolje biti dobar.
Vidim da se mogu za 80.000rsd kupiti razni modeli, ne znam koliko je pametno uzimati tako nešto?

Kroz 4-5 godina planiram da uzmem neki Sony Playstation i igram sa klincima kad porastu.

Hvala svima!

65UK6300 za 99.990 :)
 
Pozdrav ljudi, sveo se izbor na 3 modela, hisense h50a6500 46,000din, lg 50uk6300 380e i samsung 50,000 din.
Hisense verujem da moze na rate plus 5 god garancije, kad sam poredio sa ova 2 ima najveci onaj picture interpolation value, najvecu osvetljenost.
Lg bi isao preko madjara, plus je svakako lg UI, minus garancija koja je upitna.
Samsung me najmanje privlaci ali eto stavio sam ga u izbor, najskuplji, gori ui od lg.
Postoji li nesto bolje za te pare?
Koji bi vi uzeli i zasto?

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
dobar video, steta samo sto su panasonic i sony primetno skuplji od lg-a. mada marketing je cudo, pre neki dan sam objasnjavao kolegi da qled nije oled, kaze kako, ja sam cuo da je isto samo bolje :) :smash: jos hteo q6 da kupi... :S:
 
Predpostsvljam da moze, al cisto da proverim, da li na H43A5600 moze da se instalira HBO GO, i kakva je situacija sa Eon-om?


I da li H43A5600 ili H43A6100, ovaj drugi je 4k.


Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koja je fora sa tim? Licence? Jel se zna nešto kad bi moglo da se očekuje to i da li će? Šteta da tako dobri televizori nemaju podršku za eon.
 
Fora je verovatno u tome da treba da se programira aplikacija za neki mali % korisnika i egzotican OS, sto kosta.

I LG ima mali broj aplikacija, osim ovih najpopularnijih striming platformi i eona, nema maltene nista.

Ali smart app je meni sada pola ugodjaja. Jedan pritisak na netflix i amazon dugme je neprocenjiv. TV bez toga vise ne dolazi u obzir. Mada ima aplikacija i na konzolama npr, povezes sa PC-jem, i na raznim android boxovima, ali to sve komplikuje.

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk
 
da, kao i svaki televizor na koji se poveže eon box
 
Fora je verovatno u tome da treba da se programira aplikacija za neki mali % korisnika i egzotican OS, sto kosta.

I LG ima mali broj aplikacija, osim ovih najpopularnijih striming platformi i eona, nema maltene nista.

Ali smart app je meni sada pola ugodjaja. Jedan pritisak na netflix i amazon dugme je neprocenjiv. TV bez toga vise ne dolazi u obzir. Mada ima aplikacija i na konzolama npr, povezes sa PC-jem, i na raznim android boxovima, ali to sve komplikuje.

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk
Ja pretpostavljam da to Netflix dugme koje postoji na LG, Sony i drugim daljinskim upravljačima, da je Netflix lepo platio da bude baš tu...
Na LG daljinskom mogu da se naprave prečice za aplikacije po želji, ali verovatno to koristi vrlo mali broj ljudi, a kada se ovako izdvoji, onda baš "bode oči".

Sent from my Mi 9 SE
 
Iznenadio bi se koliko uticaja ima, jer su ovde misljenja ljudi, to na sajtu prodavnice nemas, a kupce najvise zanima, dok realne reviews low budget klase retko imas.

30% popusta je njima ni u dzep, ni iz dzepa, jer uvoznik svakako ima manju cenu i od toga, a dobiju njih 10 koji ce ovde na pitanje koji od televizora u klasi koja cini 90% prodaje, reci da kupe Hisense.
Pa onda treba biti jasno da vecina ljudi nece doci da se registruje na forum da bi pitali koji tv, nego ce samo procitati da su ti Hisense najbolji izbor recimo...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ma, lepo je da je bar neko nesto dobio, u principu 30% off je i neka realna cena tih televizora... :d bitno je da uvoznici citaju i da ce mozda popraviti slabasan software. sad bar znamo odkud toliko hisense-a u bench recenzijama :d neka udare bar popust za sve bench clanove da se i ostali malo ovajde.
 
Poslednja izmena:
ma, lepo je da je bar neko nesto dobio, u principu 30% off je i neka realna cena tih televizora... :d bitno je da uvoznici citaju i da ce mozda popraviti slabasan software. sad bar znamo odkud toliko hisense-a u bench recenzijama :d neka udare bar popust za sve bench clanove da se i ostali malo ovajde.

Ne znam da li je 30% na cenu sa hisense sajta ili sa EvvE kompjuters sajta. Recimo neki tv je na hisense sajtu 100000, na drugom sajtu moze da se nadje sa poklonima za 90000, a na evve je 110000. Znaci, nije bas realnih 30% ustede ali je svakako usteda solidna.

Ja sam tamo u temi bio jedini koji je u poslednjih nedelju dana hteo da kupi ozbiljniji tv od njih, ali nisam izabran za popust. Kada/Ako budem uzeo tv, svakako ih necu reklamirati za dz, a kome bude bio potreban info, dobice uvek :)

Jedino zasto sam ih gledao je garancija od 5god jer za koju hiljadu manje imam preko madjara LG, ali mi se ne mlati sa tom pricom i 2god je svakako malo. Svi znamo da je tehnika danas smece koje cesto traje koliko i garancija.
 
Pita me drugar za preporuku, a ja se ne razumem najbolje, pa rekoh da vas priupitam :)

LG
49 inca
smart
600-700e

pretpostavljam da misli na domace radnje samo. hvala unapred :)
Pošto više nema 5 godina garancije kod zvaničnih, može da vija SK verziju za te pare.

Ili kod zvaničnih UM verziju (2019 serija).

Ako mu je uska komoda onda um7400, a ako ide na zid, može i um7390.
 
Ja pretpostavljam da to Netflix dugme koje postoji na LG, Sony i drugim daljinskim upravljačima, da je Netflix lepo platio da bude baš tu...
Na LG daljinskom mogu da se naprave prečice za aplikacije po želji, ali verovatno to koristi vrlo mali broj ljudi, a kada se ovako izdvoji, onda baš "bode oči".

Sent from my Mi 9 SE

Jedna od korisnijih stvari su te LG prečice na daljincu, mnogo ubrzavaju praćenje i startovanje.
 
SK verzija se sada teže nalazi. Skoro sam uzimao i nije bilo lako naći.
Novi modeli za 2019. su dosta skuplji za sada. Jedan prodavac me je savetovao da za novi model sačekam sredinu Septembra kada očekuju niže cene. Međutim, insistirao sam na prošlogodisnjoj SK verziji.

Sent from my Mi 9 SE
 
veoma tesko sada za sk, pa cak i b8 nema. imaju ovogodisnji modeli koji su bezobrazno preskupi. jedino ako je negde nekome ostalo nesto na lageru ali tesko.
 
Dok sam ja danas nesto radio u vezi reklamacije dodje baja sa detencetom u kolicima, zdravo/zdravo (on prodavacici i ona njemu), jel ima, ima ovaj, e taj, a koliko mu je danas cena, pa dobro njega cu... (a ono dobrano preko 200k neki Sony IPS, valdja)...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno