Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam uzeo za 60000 din pre par dana, rekoše da će biti nove količine početkom decembra.
Imaš u temi još nekoga ko je kupio za istu cenu.

Takođe je u Tehnomaniji i još nekim manjim radnjama bio 60000 pre 3 dana.
Biće on opet 60000 din na popustu, tako da sačekaj sa kupovinom još malo.
 
Poslednja izmena:
U dilemi sam. Da li da uzmem odmah Sony KD-65XH9096 za 130K ili da sačekam Hisense 65U8QF koji stiže sledeće nedelje i trebalo bi da bude malo preko 130K. Pomagajte! Mančo, mislim da još 3je-4voro ima sličnu dilemu. Sony ima bolje procesiranje slike ali 700 nita i nije baš pravi HDR. Hisense bije 1200 nita skoro ali procesiranje slike i pokreta je lošije (zasad, do novog Firmvera). ...slatke muke.
 
U dilemi sam. Da li da uzmem odmah Sony KD-65XH9096 za 130K ili da sačekam Hisense 65U8QF koji stiže sledeće nedelje i trebalo bi da bude malo preko 130K. Pomagajte! Mančo, mislim da još 3je-4voro ima sličnu dilemu. Sony ima bolje procesiranje slike ali 700 nita i nije baš pravi HDR. Hisense bije 1200 nita skoro ali procesiranje slike i pokreta je lošije (zasad, do novog Firmvera). ...slatke muke.

Čak i da U8QF ima bolju sliku zbog više zona zatamnjivanja i više svetline, Sony ima HDMI 2.1 i vrhunsko procesiranje, pa je za pare za koje se prodaje za Black Friday zaista odlična kupovina i mislim da ko ga kupi neće pogrešiti.
Ako planiraš da igraš nešto na TV-u, Sony je bolji izbor.
 
Uzeo sam nekog Teslu Full hd medjutim on pokazuje da je svaki kanal 720p . Spojen hdmi na d3 od Sbb-a. Ima li neko ideju sta bi moglo biti? Menjao sam dva hdmi kabla i na svakom isto


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam uzeo za 60000 din pre par dana, rekoše da će biti nove količine početkom decembra.
Imaš u temi još nekoga ko je kupio za istu cenu.

Takođe je u Tehnomaniji i još nekim manjim radnjama bio 60000 pre 3 dana.
Biće on opet 60000 din na popustu, tako da sačekaj sa kupovinom još malo.

Uzeo ja za 60000

Sa novim update-om televizor je sad ekstra.
 
Jesam zato što su ti koji su pitali bili ograničeni budžetom, i u cenovnom rangu koji su naveli nisam imao predlog za bolji model.

Vezano za uglove gledanja ja iskreno nisam izvalio da je VA toliko katastrofa. Uostalom najbolje je da probaš u radnji. Dosta njih hvali i TCL koji bi ti se možda u dijagonali od 50" uklopio u cenu samo nisam gledao njegov panel. Čini mi se da je predlog bio 50C715 koji je trenutno u Teh snižen na 50.000

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka

Sad vidim velike popuste za LG modele: 43UN70003LA i 43UM7050PLF. Oba su po 40000 din., (snizeno sa 54000 din.)i sa IPS panelima. Gledam im specifikacije i ne pronalazim nikakve razlike. Koja je serija novija ili bolja, un ili um? Vrede li tih para i koji bi mi preporucio od ta dva?
Ako neko poseduje neki od navedenih modela, moze da podeli utiske...
 
Vredi li TCL 50C715 ovih 49.900 din koliko je sad na akciji u par radnji? Ima li sta bolje za te pare?

Uzeh ga danas, prvi utisci su odlični. Daleko bolje nego što sam očekivao za taj novac.

Dizajn je odličan, daje utisak mnogo skupljeg uređaja. Zvuk me takođe iznenadio, sasvim je pristojan (naravno, nije na nivou odvojenog sistema, ali može da posluži bez problema). Dolby Vision Netflix izgleda jako dobro (gledali sa klincem Sunđer Boba :D ), kablovska izgleda ok (Eon app preko wifi-a, nisam kačio kablove). Android nije šampion brzine, ali radi pristojno, i ima sve živo.

Od mene preporuka svakako. Gledao sam i ja 55-icu, ali ova mi se veličina bolje uklopila u prostor (a i čini mi se da nema trenutno 55 na akciji, biće opet uskoro verovatno).
 
Da malo budem padobranac u temi...

Šta se događa s ponudom Panasonic-a? Kakvi su njihovi modeli vs cena u poređenju sa ostalima?
Da li oni imaju neki prst-u-pekmez model od 55-ica?

Vidim da njihov OLED, model TX-55GZ950E sada ima za <1200€.

edit: Hm! Ovaj OLED ima samo u radnji na G, i nešto piše šok cena, poslednji model, tj. ko zna dal' to uopšte ima.
A kod nekih drugih velikih, uopšte nema Panasonic ponuda. :trust:
 
Poslednja izmena:
Ima li neko iskustva sa lg 65un74003lb, ima ih na kp za 650, deluje kao korektna kupovina, ide i magic remote uz njega, kakva su vasa misljenja?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Drugari da li postoji razlika izmedju Samsung Q80T, Q82T i Q85T i ako postoje da li su to samo neke razlike u dizajnu, boji rama, i slicno ili ima razlike i u konfiguraciji?

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока
 
Hvala!!! Igramo retro igrice (deca su 3 i 6) na starom soniju 32bx420 koji ću da prebacim u dečju sobu. Volimo filmove, sport npr. tenis i zato želim da TV ima lepu sliku ali i dobro procesiranje pokreta. Tu je Sony xg ili xh 9505 nedostižan. Ali i košta! Treba naći kompromis. Hvala za suštinska pojašnjenja i realne preporuke. Verovatno ću prelomiti. Odličan posao radite. Sve pohvale!!!
 
Da malo budem padobranac u temi...

Šta se događa s ponudom Panasonic-a? Kakvi su njihovi modeli vs cena u poređenju sa ostalima?
Da li oni imaju neki prst-u-pekmez model od 55-ica?

Vidim da njihov OLED, model TX-55GZ950E sada ima za <1200€.

edit: Hm! Ovaj OLED ima samo u radnji na G, i nešto piše šok cena, poslednji model, tj. ko zna dal' to uopšte ima.
A kod nekih drugih velikih, uopšte nema Panasonic ponuda. :trust:

OS je kanta (FirefoxOS rebrandiran), sve ostalo je super.
 
Stigao XH900 danas na adresu, 100k u C uzet. Treba da mi stigne nosac danas sutra pa za vikend montiram. Ovaj tv deluje da ce tek doci na svoje tj sazreti sa firmwareom, bar je to nada. :D
 
Čemu tolika pomama za tim modelom? Jel to neki best buy?

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Po ovim cenama i te kako.
 
U sustini, da.

- pristojna cena (skoro kao napolju)
- FALD
- 120Hz
- hdmi 2.1
- dobar odziv i input lag
- konkurentan po svemu ostalom
 
Da se razumemo, recimo sledece je Samsung q80t, koji jeste solidno bolji TV, ko moze da doplati.
 
@PPC, možeš li da izmeriš koliko je rastojanje izmedju nožica televizora ako ti nije teško? Zanima me da li može da stane na postolje koje imam.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Da se razumemo, recimo sledece je Samsung q80t, koji jeste solidno bolji TV, ko moze da doplati.

Paaa... solidno bolji u cemu? Da li uopste imamo krsten review evropskog q80t ili svi gledamo rtings pa pravimo interpolaciju, ako evropski q80t nema wide angle filter onda mu je sigurno i ekran manje blurovan a i kontrast je sigurno bolji? Sure, a jel znamo to za sigurno? Ja ne, ako imate neki link ka review to bi bilo super.

Jedino sto vidim kod samsunga kao cistu prednost peak hdr brightness i sto je vec resio dobar deo softwarea za q80t, sony se tek zagreva na tom polju (120Hz podrska je stigla tek pre nedelju-dve i to sa blurom a VRR neki kazu tek na prolece). Sony panel je navodno true 10bit, samsung je 8bit+frc. Sony ima znacajno bolji FALD algoritam koji je actually upotrebljiv, samsungov bih iskljucio 99%. Sve ostalo je mixed bag ili je u pitanju nesto tipa "ima bolji input lag" a pricamo o razlici izmedju 10 i 11ms sto zaista nema nikakve razlike etc.

@PPC, možeš li da izmeriš koliko je rastojanje izmedju nožica televizora ako ti nije teško? Zanima me da li može da stane na postolje koje imam.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk

Imas taj info i u zvanicnom spec, oko 105cm. A da znas da XH9005 jedino nema opciju uskog postolja, svi ostali podmodeli imaju i bas je usko, dodje mu kao da ima centralni stand a ne nozice. Koliko je to tacno, to me vec mrzi da merim, ne zameri, stoji neotpakovan do vikenda ako ti tada nesto znaci poslacu ti PM. ;)
 
Poslednja izmena:
Izvinite što ću uzurpirati temu na jedan post, ali imam problem, pa bi da se konsultujem kako da ga rešim.

Juče je stigao TCL50C715, nisam stigao maltene ništa detaljnije da testiram, jer sam odmah uočio sledeći problem.

Naime, do sada mi je sve bilo podešeno tako da mi je HDMI iz PC išao u subwoofer Sony HT-CT500, tačnije u BD Hdmi input, hdmi iz PS4 u DVD input, pa treći hdmi iz subwoofer output u tv.
Ovde slika leđa tog subwoofera da se lakše vizualizuje.
https://images.crutchfieldonline.co...20/378/products/2010/3/158/x158HTCT500-b.jpeg

Pošto je stari tv bio 1080p nisam imao problema, međutim sad vidim da mi veza PC-TV baca samo 1080p na 60Hz.

Prva ideja mi je da promenim HDMI input kabl od PC do subwoofera u neki premium HDMI 2.0b, i to ću isprobati već danas kad dođem sa posla...
Kabl od PS4 neću menjati jer slim verzija svakako ne baca 4k sliku, a kabl od outputa do tv je već premium 2.0b hdmi kabl i kad se taj kabl direktno uključi iz PC u woofer uredno baca 4k rezoluciju na 60HZ, ali "zaobilazi se woofer pa ostajem bez zvuka sa woofera.

Druga opcija, ako se ispostavi da sam woofer nije kadar da bude razdelnik za video 4k 60Hz kvaliteta, je da promenim promenim HDMI input kabl od PC do subwoofera u neki premium HDMI 2.0b (jer je taj kabl dokazano slabije propusnosti), a onda sve uređaje direktno povezujem sa TV-om, npr. PC u HDMI 2 slot TV-a, PS4 u HDMI 3 slot TV-a, a woofer u HDMI 1 slot TV-a, jer je on i HDMI/ARC slot.

Ako dobro rezonujem to će mi omogućiti 4k rezoluciju sa PC na TV, 1080p rezoluciju sa PS4, a zvuk sa woofera u oba slučaja...

Hvala
 
Ne moze taj sound system da izbaci 4k, samo 1080p, nebitno koji kabl stavis. Ideja sve na tv pa u woofer je validna ali koliko dobro/stabilno ce ti raditi to ces videti u praksi, ima dosta situacija gde CEC i ARC oce da baguju, neces znati dok ne probas.
 
@PPC, baci kratki review kada stigneš. Možda pazarim ako bude bio po toj ceni još malo. Jel 2g garancija?

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Za tu cenu, da, 2g, ako hoces 5 onda ti je to 200e doplate sto smatram da se ne isplati za 3 god proizvodjacke garancije koja ni ne potpada direktno pod ZZP. Jedino ako panel ode ne moze da se resi za 200e, sve ostalo moze. Moja ideja je da ovaj tv i koristim 2-3g max i onda mi isplativije da ostavim 200e za upgrade tada.

Bice review za vikend ako mi stigne nosac, treba da montiram i za centralni zvucnik i za tv pa hocu da to uradim u cugu. Sve bi trebalo da bude tu do petka nadam se da bar nosac za tv nece upasti u neki problem sa dostavom, kako izdrzati ceo vikend da ne cackam novi tv. :D

Inace, inicijalni review nece moci da bude bog zna sta, trenutno u 4k@120Hz tv ima bug, slika je blurovana malo. Sony je vec izdao saopstenje da je software issue i da im je to prioritet sad da srede. Realno blagi leap of faith je kako ce to izgledati kad ga srede, da li ce biti sredjeno zaista ili neki workaround to ostaje da se vidi mada eto, imam vere, kupio sam. ;)
 
To je odlično ako može, ali ima li to na 55 verziji?

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Mogu li vas i ja moliti za pomoć?
Htio bih da iskoristim ovu BF opciju, za nabavku 55'' ili 50'' televizora.

Budžet bi bio oko 60.000 dinara (+/- 5.000 u krajnjoj varijanti). Glavni TV za dnevni boravak, za petočlanu porodicu (troje djece - gledanja sa raznih strana, uglavnom ne previše ekstremnih uglova i po horizontali i po vertikali itd. Ovdje mi ostaje dilema VA ili IPS ekran?)
Na TV bi se gledala kablovska televizija (sada smo na Supernovi, vjerovatno ćemo ih mijenjati) - zanima me da li će upscaling na određenom TV biti OK?
Do sada nismo imali smart TV, vjerujem da bi redovni online sadržaji bili YouTube za djecu, za suprugu Netflix/HBO Go (znam da za VIDAA sistem trenutno nema HBO Go, da se valjda nešto očekuje na proljeće).
EON preko interneta smo počeli uplaćivati, gledali bi ga preko aplikacije (VIDAA 4.0 ga sada ima...)
Trenutno se na tom TV niko ne bi igrao (nemamo konzole, djeca su još uvijek mala za igranje itd...za par godina - možda, ako Bog da)

Konkretni modeli koje sam primjetio:

- Hisense 55A7500F (u radnji sa pantomimičarem je za BF oko 52.500 dinara) - vidio sam review na Benchmarku, nekako mi je ovo najbliža opcija
- TCL 50C715 (nešto ispod 50.000 dinara - 55'' je skuplji) - da li je Android na ovom TV stvarno toliko prespor i lijen, kako se u svim utiscima navodi? (vidim da je Quantum Dot opcija - koliko je to pristojno kod ovako jeftine varijante?)
- Hisense 50U7QF (ima ga za oko 62.500 dinara u radnji sa roze logom....) - vidio sam review, kakvi su utisci, ima li rezona žrtvovati 5'' dijagonale za ovu ULED tehnologiju?

Ni SONY a ni LG u ovom cjenovnom rangu (a ni u bilo kojem cjenovnom rangu) ne poznajem - dajte neki predlog, ako može.
Samsung sam nekako prežalio - izgleda mi da za ove pare koje bih trenutno dao, oni ne daju ništa razumno ni korektno (sigurno nemam para za skuplje modele u Q seriji, sve ostalo ispod mi je nekako neubjedljivo...ne znam da li griješim).

Hvala i veliki pozdrav.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno