Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U vezi samsung tv-a da li ima objasnjenje sta znace brojevi kod modela, na primer : NU7xxx , objasnje za poslednja tri beoja xxx (022,092, 172,372,402,502)
 
Poslednja izmena:
Poslednja dva broja su obično komercijalne oznake za različita tržišta ili imaju minimalne razlike npr u obliku i izgledu postolja. Npr za zapadnu evropu imaju jedne oznake a za istočnu evropu druge, itd iako je skoro isti model. Komponente koje se ugrađuju, na jednom tržištu moraju da zadovolje određene standarde a na drugom ne. A možda i da se ne bi lako uporedivale cene među tržištima.
NU 7000 serija je više manje tehnički ista, ali NU74 ima pojedine naprednije opcije od NU71. Sve u svemu razlike su male.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Cene u Parizu, Nju Jorku, na Marsu, su potpuno irelevantne za ovaj forum.

Potpuno se slazem da cene na Marsu su potpuno irelevantne, dok su cene u NY i Parizu samo zanimljive da se vidi koliko ta roba kosta tamo... :)
Ono sto je izuzetno zanimljivo od cena van nase drzave su cene u HU, a najbitnije ipak cene u prodavnicama kod nas i na KP. ;)

Ja jos samo da docekam pocetak prodaje UM modela LG za 2019.
Odma kupujem (ako nije preskupo) LG 43UM7600PLB.
To je koliko sam mogao videti najbolja 43-ka.
Jos da sa sigurnoscu vidim koji mu je palnel, koja vrsta IPS-a...
 
Zdravo svima, koji TV biste preporučili između 43" i 50" sa 1080p rezolucijom?

Glavna namena: filmovi i trke u 4 igrača split screen :)

Biće priključen na PC, TV program nikad neću gledati - softver i SMART mi nisu važni.

Biće u zamračenoj prostoriji, okačen na full motion nosač - uglovi gledanja i glare nisu važni.

Preporuka za HISENSE H43A5100 se pojavljivala, šta biste mi još preporučili?

4K rezolucija i veće dijagonale TV-a ne dolaze u obzir jer mala je soba i ne planiram da dajem još para na upgrade kompjutera u skorije doba.


Hvala :wave:
 
Zdravo svima, koji TV biste preporučili između 43" i 50" sa 1080p rezolucijom?

Glavna namena: filmovi i trke u 4 igrača split screen :)

Biće priključen na PC, TV program nikad neću gledati - softver i SMART mi nisu važni.

Biće u zamračenoj prostoriji, okačen na full motion nosač - uglovi gledanja i glare nisu važni.

Preporuka za HISENSE H43A5100 se pojavljivala, šta biste mi još preporučili?

4K rezolucija i veće dijagonale TV-a ne dolaze u obzir jer mala je soba i ne planiram da dajem još para na upgrade kompjutera u skorije doba.


Hvala :wave:

E i ja gledam slicnu stvar, od 42 do 50 inca, FHD, ne jace od toga

Valja li uzimati ove Limundo i KP televizore iz uvoza ? Rizik je garancija koje nema, ali ako rade, i sam tv je novijeg datuma, dati 150 evra za tako nesto je dobro, ili ne ?
 
Možda hisense 65" 6500 model?
 
Ima li šta od samsung/lg da parira ceni hisense h39a5600? Dakle do 40" max, fullhd, za dečju sobu. Od smarta se samo YT koristi, služiće za YT, sbb i gaming. Cena 35k max. Ne bih išao na vivax i slične varijante, hisense pa na gore.
 
Potrebna su dva televizora, jedan 55 (ili veći) i jedan 49 (ili veći).

1. Manji za kuću gde će se boraviti do 30-ak dana godišnje, čisto da se ubaci bilo šta, ali je prostorija ogromna, gleda se sa više od 4 m pa je potreban veliki televizor. U jednom stanu imamo Vivax 49 neki najjeftiniji, mislim da je 28.000 bio i ćaletu je on sasvim dovoljno dobar. Da li za iste ili slične pare postoji nešto bolje? Smart nepotreban, gleda se Total TV, nema neta itd...

2. Za veći tv je nešto veći budžet, ali opet, gleda se poneki film na d3, dnevnik, radio... Nikakve napredne opcije, što niža cena. Neka preporuka?

Poželjno da se mogu kupiti na istom mestu, i da je isporuka moguća u narednih 7 dana.
 
Zamalo da se opredelim za Samsung NU7000 seriju (TV za klinca) medjutim procitah da Samsung od 2018 ne podrzava vise DTS zvuk. Probao sam par filmova i stvarno nema zvuka. Nisam mogao da verujem. Polovina filmova iz kolekcije su nam DTS. Ako je jos nekome to bitno nek zaobidje samsung ubuduce.
 
Samsung SK8500 čini mi se isto nema, dok Q6FN. Mada ću proveriti još, znam da sa nekim filmom smo imali problema na LG-u, ali opet kažem provericu.
 
bolje uzmi TV i Mi Box. čini mi se da nema 40-ice koja podržava EON
 
Samsung SK8500 čini mi se isto nema, dok Q6FN. Mada ću proveriti još, znam da sa nekim filmom smo imali problema na LG-u, ali opet kažem provericu.

malo si omasio marke :D sk8500 je lg i cela serija podrzava dts, samsung mislim da svaki posle 2016te ne podrzava.
 
Samsung SK8500 čini mi se isto nema, dok Q6FN. Mada ću proveriti još, znam da sa nekim filmom smo imali problema na LG-u, ali opet kažem provericu.

Nema Q6FN... I ja sam zaboravio da nema, dok se nisam smorio pre neki dan, a znao sam u trenutku kupovine. Sa tim sto uopste ne pusti film, samo kaze da format nije podrzan. Mozda i nije samo do zvuka, zapravo.
 
za to u vezi EON-a vidi u drugom delu foruma. ima cela tema o EON-u
 
Sami izbacio, LG ubacio, Hisense nema koliko vidim, ostale i ne gledam(o).
 
LG nije ubacio, vec su oduvek imali, svi su ranije imali, to je normalno da ima.

Iz Samsunga nece, jer se bore protiv vetrenjaca i nece da placaju nikome nista, pa su tako i udruzeno izmislili HDR10+, da satro konkurise Dolby Vision-u, ali to nikoga ne tangira ni 2%, pa normalni televizori vise klase podrzavaju Dolby Vision, ali Samsung jok.
DTS je standard zvuka poslednjih 20 godina i imaju podrsku i zvucne karte od 20e, a Samsung nece da stavi ni u svoje uredjaje od 20.000e.
Verujem da ni Dolby Atmos ne podrzavaju, sto je opet podrzano kod jacih modela drugih brendova.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno