Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Paaaaa, reklo bi se da je to, onako, prilicno bitna stavka jer utice na kvalitet slike..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Pa nema sta tu da se podešava. Postoje predefinisani profili slike i samo menjaš. U početku sam se zanimao sa tim, a sad mi stoji cinema i to je to. Ako je sve to nebitno i ako se gleda samo kablovska, onda 7400 i to je to, a ako ni tu nema nekih posebnih zahteva onda 7100 ako je LG prvi izbor. Neko kupi tv čisto da ga ima, bez nekih posebnih zahteva.
Ako se gleda kvalitetan video zapis, onda je 7450 ipak najbolji izbor jer su boje bolje i hdr zapis će izvući maksimum iz panela u ovoj kategoriji (dobiće još malo osvetljenja). Od LG je ovo max što se tiče standardnih UHD modela.
Ako LG nije pod obavezno, onda pogledati i druge proizvodjace.
 
Tako je, tek od 7450 ide Magic remote, ali ga podrzavaju i ovi 7100 i 7400.. realno,on je 35-40e da se dokupi, sto ne predstavlja nikakav problem.

@maxy sta mu je to WCG?

Hisense je mozda dobar, ali ne znam da li bih se usudio na tako nesto, malo mi marka nepoznata....kao npr.kad kazu Huawei tel bolji od Samsunga...iskreno po specifikaciji mozda, ali u praksi po meni nikad!

Lol, kakvo neznanje!
 
Uzivajte u svojim Huawei telefonima onda ;-)

A to sam rekao kao trenutni korisnik te marke (p30pro), jednom sam se za.ebo da predjem sa Note10 na ovu marku (zbog galame oko istog, pa ajd' da vidimo sta je to) i nikada vise, cekamo avgust :)
 
Sigurno ne znas da korisits uredjaj kako treba!
Sto se tice Hisense televizora, mozes da uzmes na probu odredjeni model na 15-ak dana , mislim da su davali i na duzi vremenski period , pa ako ti se svidi ostavis , a ako ne vratis.
Pricati o kvalitetu nekog uredjaja koji nisi koristio, niti imao dodira sa njim je u najmanju ruku neinteligentno.
Sto se tice Marka, da ga pitam posto je od prodavca televizora postao i strucnjak za telefone, da li LG za koji kaze da pusta sve , pusta i Dolby Vision??? I koji je procenat UHD filmova sa tim kodekom?
 
Nanocell modeli srednje i vise klase pustaju i Dolby Vision.

Primer je SM8600

b17aa2199b6013e4a672a7ef924a5450.jpg


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
normalno da pusta, pa nije to hisense :D i dolby i dts i divx i xvid i sve ostalo...

inace drakula nije lepo prozivati druge ljude ne osvrćući se na sebe, svako je koristio ili nije neki prozvod, to ne znači da čovek ne može imati lično mišljenje ;) još jednom apel na hisense čelnike da ti poklone tv.

@momsab

mislim da sam negde video test vox oled-a, uglavnom lose near to black performanse i slabije osvetljenje sa neznatno nižom cenom, mada je u jednom lancu bio na akciji prošle godine (ako je to taj model) navodno 110k i za te pare sam se razmišljao da ga uzmem ali naravno nisu imali na stanju, kažu prodat.
 
Poslednja izmena:
*mjau**mjau**mjau*, ne ide, džaba se onda preganja. Jedino ako nisu dali ponudom, onda moraju da mu daju, ali standardno u pakovanju ne ide.
Kad sam kupio 7450 prodavac je za MR koji je bio u pakovanju tvrdio da je to običan daljinski. Toliko o njihovom poznavanju.
 
https://hisense.co.uk/tvs/all-tvs/features/dolby-vision-hdr/

Ja ovde vidim samo 4 modela koji mogu da puste vision.


U svakom slucaju, to mu i nije neki mega bitan prodajni argument kada ne moze da prikaze ni 20% onoga sta vision moze da pruzi.. da se razumemo, to ne moze ni jedan tv cak i u klasi iznad..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Pozdrav, ne znam da li je ovo pravo mesto da postavim pitanje, ali nemojte zameriti ako nije. Naime kupio sam Samsung 50ru7400, tv je zaista super, slika, smart funkcije, daljinac(nisam neki zahtevan korisnik). Medjutim, zvuk je jako cudan, u najmanju ruku. Bass je toliko jak i svi ti niski tonovi, da je ponekad nepodnosljivo slusati cak i govor nekog ko ima malo dublji glas. bukvalno odzvanjaju zidovi. Kako god da podesim u ekvilajzeu, sve je malte ne isto. Da li neko moze da me posavetuje sta da radim, da li ima mozda neko dodatno podesavanje( mada sa kompletan meni pretresao). Da li da reklamiram? HVala puno!
 
Pozdrav svima,

U pitanju je selidba u drugi stan pa je potrebna hitna preporuka za TV.
Ono što je bitno jeste da ga ima na stanju u Beogradu da može odmah da se uzme pre ove 24h zabrane.

- do 40.000 (+- ukoliko se mnogo više dobija za koju hiljadu više)
- 43"+
- pretežno za filmove i serije (SBB kablovska EON paket)
- da može preko USB-a da se puštaju filmovi, serije, listaju slike
- da može preko telefona da se puštaju video zapisi i listaju slike (wifi ili bluetooth konekcija).

Video sam da je još danas u Tehnomaniji ovaj TV na popustu, ali se ne razumem pa zato tražim savet i preporuku.
Philips Smart televizor 43PUS6554/12

Hvala puno!
 
https://www.philips.rs/c-p/43PUS6554_12/6500-series-4k-uhd-led-smart-tv

CAST je povezivanje telefona sa televizorom preko WiFi
taj Philips podržava Miracast (za koji se tvrdi da nije bezbedan)

bluetooth 90% nema u tom cenovnom rasponu

svi televizori (i smart i koji nisu) puštaju sa USB-a video, audio i slike. samo je pitanje šta je podržano od kodeka

mislim da će ti taj Philips raditi posao za to što hoćeš

@Zarezinho88, pitaj ovde https://forum.benchmark.rs/forumdisplay.php?14-TeVe-HTPC-i-druge-AV-komponente
 
Poslednja izmena:
Sta je trenutno best buy u nekom rasponu od 45 do 55 hiljada, iskljucivo za gledanje serija i filmova? 48-50". Nebitno dal je smart ili nije, slika je samo bitna.
Ljudi sve isto pitate svaki dan, pa pročitajte postove zadnja 3 meseca. Filmovi serije.... Šta to znači, preko kablovske, kompa satelitske,. Osvetljenje sobe, udaljenost od tv_a... Kupite lg sansung ili sony. Kraj.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
https://www.philips.rs/c-p/43PUS6554_12/6500-series-4k-uhd-led-smart-tv

CAST je povezivanje telefona sa televizorom preko WiFi
taj Philips podržava Miracast (za koji se tvrdi da nije bezbedan)

bluetooth 90% nema u tom cenovnom rasponu

svi televizori (i smart i koji nisu) puštaju sa USB-a video, audio i slike. samo je pitanje šta je podržano od kodeka

mislim da će ti taj Philips raditi posao za to što hoćeš

@Zarezinho88, pitaj ovde https://forum.benchmark.rs/forumdisplay.php?14-TeVe-HTPC-i-druge-AV-komponente

Hvala :)
 
Pozdrav,

Je l' ima nešto "pametnije" (odnos cena/kvalitet) da se kupi do 50 000 dinara kod nas od LG 49UM7100PLB koji sa 5 godina garancije može da se nađe za oko 45000 dinara?

Veličina ekrana 49"-58", tv bi se koristio za svašta, filmovi, EON, tekme, tako da je kvalitet slike prioritet u odnosu na ostalo (Android, Bluetooth i slično)...

Znam da je ovaj LG 49UM7100PLB entry model, ali recimo sledeći "jači" LG 49UM7400PLB koji navodno ima RGBW displej,
a sve ostalo je isto kao kod ovog 49UM7100PLB je skuplji nekih 100 evra. Vredi li ta razlika u ceni?

Takođe ima dosta povoljnih Hisense modela u ovoj veličini ekrana, ali čini me se bar na osnovu "karakteristika na papiru" da su dosta inferiorniji od Samsung, LG, Sony trojke.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,

Je l' ima nešto "pametnije" (odnos cena/kvalitet) da se kupi do 50 000 dinara kod nas od LG 49UM7100PLB koji sa 5 godina garancije može da se nađe za oko 45000 dinara?

Veličina ekrana 49"-58", tv bi se koristio za svašta, filmovi, EON, tekme, tako da je kvalitet slike prioritet u odnosu na ostalo (Android, Bluetooth i slično)...

Znam da je ovaj LG 49UM7100PLB entry model, ali recimo sledeći "jači" LG 49UM7400PLB koji navodno ima RGBW displej,
a sve ostalo je isto kao kod ovog 49UM7100PLB je skuplji nekih 100 evra. Vredi li ta razlika u ceni?

Takođe ima dosta povoljnih Hisense modela u ovoj veličini ekrana, ali čini me se bar na osnovu "karakteristika na papiru" da su dosta inferiorniji od Samsung, LG, Sony trojke.

Imas h50b7500 za tu cenu koji sigurno ima superiorniju sliku od tih modela koje gledas!
Mana je losiji OS, iako moze da odradi vecinu stvari od tih koje si pobrojao nema podrsku za EON osim preko browsera i ne moze citati prevode kroz mrezu, ali paneli su dosta bolji.
Poslusaj Marka i nemoj da ides ispod 7450.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno