Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
magic remote je lg, samsung ima smart remote koji nije ni blizu lg resenja. Nisi rekao koja velicina.
Član bi trebalo da napiše "moje lično mišljenje" ili što je još tačnije "meni se više sviđa", lg magic remote nije bolji od samsung smart remote-a, nijedan profesionalac nije napisao tako nešto a ni izgovorio, tako da nije fer ni korektno napisati takvu ne-istinu, naročito ako to nekome treba da pomogne u odluci prilikom odabira tv-a.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Ok, profesionalci, po čemu je samsung remote i smart bolji od lg-evog? Ajde bas bih voleo da čujem, pod uslovom da ste koristili oba. I da, ovo je misljenje baš svakog ko je probao oba smarta i daljinca i ko ceni svoje vreme i lakoću korišćenja. Dajte neki primer gde više hvale samsung rešenje. Ja sam bar više puta pisao o prednosti i manama oba, a ako nekog mrzi da lista postove mogu opet napisati iskustva sa oba pa nek sam odluči, a moje iskustvo meni kaže da je samsung smart i remote kilometrima(da ne kažem svetlosnim godinama) iza lg smart i magic remote po funkcionalnosti. I upravo se dosta ljudi koje znam lome oko samsunga i lg-a upravo zbog smarta i remota, iako to što oni gledaju samsung ima bolju sliku i gledaju direktno ali su probali i jedno i drugo smart resenje.

Ajde djidji, i svi ostali, osvetlaj mi mišljenje. Uvek budem prozvan kad hvalim lg (i već počinje da smara), ali zato kad hvalim ili preporučujem samsung svi ćute, ko onda radi za koga? Uglavnom poznata dva člana se jave kad im se dirne u samsung :d Zar je toliko teško priznati i reći da je bolje ono što je zaista bolje?

Dakle ili obrazložite svoje mišljenje, čime će Vaš post dobiti na težini i tako pomognete nekome ko bira tv, ili bolje ne pišite ništa ;) :wave:
 
Poslednja izmena:
Pre desetak dana je u radnji na T Fox 65" sa 3 godine garancije, 4k, Android 6.0 na akciji bio 49.990, ne znam koliko je bila 55-ica ali je vrlo moguce da je cena na akciji bila u okviru tvojih mogucnosti a te akcije se ciklično ponavljaju tako da bih ti savetovao da pratiš stanje na marketu (ako ti se baš ne žuri)

A ukoliko u radnji na W i dalje važi popust od 15% onda se taj Fox 55dle988 već sada uklapa u tvoj budžet. Pošto ti je neki stariji model Foxa bio u opciji, polovan i popravljan, ja bi za slične pare uvek pre odabrao novo i sa 3 godine garancije.

Marko1996 bi mogao da proveri da li se popust odnosi i na Fox ili samo na Sony 65XE85 :D. I pošto su u pitanju modeli iz 2017 da nam proveri da li su bili izloženi i odradili ko zna koliko sati u salonu ili su ipak fabrički zapakovani.

Što se tiče moje kupovine trenutno je stavljena ad akta pošto sam ukapirao da bi sa nekim sitnim promenama u kancelariji mogao da uglavim i 75" što je izazvalo burno negodovanje gospođe tako da trenutno rešavamo bračni status :D Sporta koji bi se eventualno gledao ionako neće biti sve do januara i Australijan opena. Samo što bi u tom slučaju u obzir došao jedino LG 75UM7000.

Vazi na celokupan W asortiman ako imas Inteza debitnu karticu i njom placas, znaci na MP cenu ako ima dve cene, ili ako kao taj Fox npr ima jednu cenu 47k ako se ne varam, ide 15% popusta [emoji2] a sto se Sony-a tice izlozeni modeli naravno, nema fabrike vise, ali pucamo na 5god garancije, tako smo dva prodali lagano u nedelju dana.. ali ima XF8577 u 55 inca jos jedan fabricki, on je 125k i imas 15% ako placas intezom sto je ok cena za taj tv.. ili 55 Q60 127k i 15% [emoji2]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A koja je to intezina debitna kartica? Zena ima visa inspire i onu zelenu mislim da je visa classic, obe su kartice banke inteze. Mogu obe kartice tj bilo koja koja nije kreditna?
 
Мислим да могу ове Visa, и може у Гигатрону и Вин вин-у.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
A koja je to intezina debitna kartica? Zena ima visa inspire i onu zelenu mislim da je visa classic, obe su kartice banke inteze. Mogu obe kartice tj bilo koja koja nije kreditna?

Dada samo da nije kreditna, jer ako hoces na rate onda je popust 5%. Znaci vazi za sve od IT-a do guma za kola, znaci sve sto nema precrtanu cenu..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ajde djidji, i svi ostali, osvetlaj mi mišljenje. Uvek budem prozvan kad hvalim lg (i već počinje da smara), ali zato kad hvalim ili preporučujem samsung svi ćute...

Lično mi odgovara kod samsung smart remote-a jednostavnost i u dizajnu i tehničkim karakteristikama, minimalan broj "dugmića" na samom daljinskom tj. sve što je potrebno, za sve ostalo koristim glasovne komande koje rade odlično, čak i ljudima koji imaju minimalno znanje nekog od stranih jezika koje ovaj daljinski podržava nije problem da ga koriste, lg magic remote dizajn odavno prevaziđen(da ne kažem kao da ga je dizajnirao neki "umetnik" iz cirkusa), ali nema veze nekim korisnicima baš to odgovara. Ponoviću još jednom, pomoć ljudima na ovom forumu ne znači agresivno i nekulturno nametanje ličnog mišljenja, trebalo bi dati što objektivniji predlog, po mogućnosti iz ličnog iskustva i na to dodati tehničke karakteristike modela, i tako ostaviti izbor samom čoveku da odluči.





Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
LG MR je 2 u 1 rešenje. Takođe su podržane glasovne komande. Ti si izgleda navikao na Samsung. Realno, kada novim korisnicima pokažeš i jedan i drugi, većina će se odlučiti za LG rešenje koje je jednostavno bolje.
Tako ti je i kod druge tehnike. Kad navikneš na jedan sistem, lako se na njemu snalaziš, bez obzira što postoje možda i nešto bolja rešenja.
Što se tiče cirkuskog dizajna, o lepoti se ne razgovara, ali mu je ergonomija jača strana.
 
Što se tiče cirkuskog dizajna, o lepoti se ne razgovara, ali mu je ergonomija jača strana.

Dizajn nije isto što i lepota, trebalo bi prvo naučiti osnovne reči i pojmove pa tek onda napisati komentar, ponavljam lično bi mi odgovaralo samo dva "dugmića" na daljinskom, uklučivanje-isključivanje i glasovne komande, većina korisnika još uvek ne može da navikne na minimalan broj istih na daljinskom i verovatno je to razlog zašto bi pre izabrali takav.



Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Pa dobro. Evo, ja ću početi od učenja osnovnih reči kao što je npr. dizajn, a ti kreni od pravopisa, "dugmića" i uklučivanja. Ti kako si krenuo, trebaće ti daljinski bez "dugmića".
A što se tiče glasovnih komandi, mislim da je to malo precenjeno u ovom trenutku. Sa druge strane, i jedan i drugi daljinski podržavaju glasovne komande, pa ti onda samo koristi samo taj taster. I prestani da troluješ i da se svađaš, a posebno da namećeš svoje mišljenje drugima.
 
da, očekivao sam odgovor tipa lepši je, jer ništa drugo i nema :) a to što nema veze sa vezom nije bitno. I to je to tebi prednost. (?) Ok, poštujem tvoje mišljenje. Vidiš voice control na lg-u daljinskom radi takodje bolje, pogledaj malo po raznim recenzijama. Takodje to što nema potrebnih dugmica na samsung remote je samo minus jer moram prvo da pritisnem brojcanik na daljincu, pa da kucam broj kanala na ekranu broj po broj, pa da isto na ekranu kliknes ok, onda cekas da tv prepozna i otkuca komandu i tek onda promeni kanal. Korisno i funkcionalno nema šta, normalno je da više koristiš glasovne komande kad daljinac nema osnovnu upotrebu. I ne, ne zna svako dobro engleski da može da se snadje sa voice-om, pogotovo stariji ljudi.

Dakle isto kao što si rekao da treba navesti sve tehničke karakteristike koje sam ja više puta pisao treba navesti i zašto, a tehničke karakteristike i funkcionalnost nije isto što i "lepši je". I meni je lepsi (normalno kad nema ništa na njemu) ali opet ponavljam po meni, i ogromno većoj većini, lg mr je mnoooogo daleko ispred samsung daljinca i smarta. A kad budeš probao i kad osetiš lakoću webos-a uparenog sa mr tj airmouse-om onda ćeš promeniti mišljenje jer ćeš misliti da si za kompom, a ne da pokušavaš da kucaš nešto u search na tv-u ko pre 100god tj slovo pa 5 koraka levo, 3 dole, pa 2 levo pa drugo slovo i tako u krug, onda šta je prevazidjeno...

edit: polako i bez svadje, svaka diskusija koja je potkovana argumentima je korisna. Ok djidji je samsung bolji jer je lepši, njegovo mišljenje i pravo.

u vezi voice-a
https://youtu.be/KkXE_n4Pn2Q?t=373

https://youtu.be/D9K9oU_VTQ8?t=259
 
Poslednja izmena:
da, očekivao sam odgovor tipa lepši je

Nisam napisao lepši je, dao sam lično mišljenje i iskustvo, da mi dizajn više odgovara, i tako sam i napisao, i da koristim glasovne komande tako da nemam potrebe za bilo kojim drugim funkcijama na daljinskom, a što se tiče starijih ljudi - može sve da se nauči, koristim i lg tv i jednostavno meni lično tizen na samsungu više odgovara.
Naravno da nema priče o bilo kakvoj svađi, samo se mišljenja i iskustva razlikuju, i to je ono što je bitno.



Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
slažem se sa poslednjom rečenicom. Ali ti si naveo tehničke karakteristike i funkcionalnost, a kao prednost navodiš samo dizajn (znači lepši ti je). Ok, znači razumemo se, samsung smart daljinski je lepši, lg mr je korisniji i funkcionalniji. Takodje smart je druga priča nećemo da ulazimo u to ali evo još jedan release filma koji secka na samsungu (dobro je kad ga pušta uopšte), a na lg-u radi normalno. Dakle nikakva kleveta i zavera protiv samsunga već moja frustracija sa istim, jer ne mogu da koristim normalno i kako sam navikao jer cenim svoje vreme i neću da ga trošim na priču sa televizorom ili na čekanju da prebacim na kanal koji želim ili da se otelim kao kad premotavam vhs kad neki film hoću da pustim od odredjenog vremena i td... na stranu što mi zauzme pola ekrana kad premotavam po sekundama, kod lg-a je providno i vidim sve i meniji su manji. Još jedna mana ko je pratio kako sam pisao redom, kada koristite torrente zaboravite na puštanje filma preko wifi-a na samsungu sa laptopa npr. A što se tiče starijih ljudi, svaka čast ako imaju želju u 50-60im godinama da uče glasovne komande na engleskom umesto samo da pritisnu dugme, ja moje jedva naučih viber da koriste no dobro. Ja npr ne želim da pričam sa televizorom, imam osobu za priču, a koliko pričam na poslu uopšte nemam ni želju da otvaram usta, a kamoli da komuniciram sa tv-om.

Dakle moje lično mišljenje je ako je nešto funkcionalnije i korisnije da je bolje, a samsung remote može da bude i zlatan ili platina kad nema osnovnu funkcionalnost. A ako je nekome bolje jer je lepše poštujem i to, ali to nema veze sa funkcionalnošću i korišćenjem, a i lepota je veoma subjektivna. Dakle svako zna kako koristi i kako bi hteo da koristi i tv i smart i daljinac pa prema tome neka se vodi šta mu je bolje. Evo da ispravim sam sebe u onom postu:

magic remote je lg, samsung ima smart remote koji, po meni, nije ni blizu lg resenja što se tiče funkcionalnosti.

Iz svega zaključenog:

lg mr daljinski
- airmouse tip daljinskog koji ima ulogu kao miš na kompjuteru
- voice mu radi bolje
- poseduje brojeve i većinu tastera za brz odabir menija i kanala

samsung smart daljinski
- manje veličine
- jednostavnost u dizajnu, manje ima tastera na njemu.
 
Кад већ полемише око даљински управљача, шта је L-con даљински код LG?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
A što se tiče starijih ljudi, svaka čast ako imaju želju u 50-60im godinama da uče glasovne komande na engleskom umesto samo da pritisnu dugme.
Ja imam 50 god. I šta misliš da za to treba dipoma PMF-a ,zamisli glasovne komande i to još na engleskom ! Hahaha
slažem se sa poslednjom rečenicom. Ali ti si naveo tehničke karakteristike i funkcionalnost, a kao prednost navodiš samo dizajn (znači lepši ti je). Ok, znači razumemo se, samsung smart daljinski je lepši, lg mr je korisniji i funkcionalniji. Takodje smart je druga priča nećemo da ulazimo u to ali evo još jedan release filma koji secka na samsungu (dobro je kad ga pušta uopšte), a na lg-u radi normalno. Dakle nikakva kleveta i zavera protiv samsunga već moja frustracija sa istim, jer ne mogu da koristim normalno i kako sam navikao jer cenim svoje vreme i neću da ga trošim na priču sa televizorom ili na čekanju da prebacim na kanal koji želim ili da se otelim kao kad premotavam vhs kad neki film hoću da pustim od odredjenog vremena i td... na stranu što mi zauzme pola ekrana kad premotavam po sekundama, kod lg-a je providno i vidim sve i meniji su manji. Još jedna mana ko je pratio kako sam pisao redom, kada koristite torrente zaboravite na puštanje filma preko wifi-a na samsungu sa laptopa npr. A što se tiče starijih ljudi, svaka čast ako imaju želju u 50-60im godinama da uče glasovne komande na engleskom umesto samo da pritisnu dugme, ja moje jedva naučih viber da koriste no dobro. Ja npr ne želim da pričam sa televizorom, imam osobu za priču, a koliko pričam na poslu uopšte nemam ni želju da otvaram usta, a kamoli da komuniciram sa tv-om.

Dakle moje lično mišljenje je ako je nešto funkcionalnije i korisnije da je bolje, a samsung remote može da bude i zlatan ili platina kad nema osnovnu funkcionalnost. A ako je nekome bolje jer je lepše poštujem i to, ali to nema veze sa funkcionalnošću i korišćenjem, a i lepota je veoma subjektivna. Dakle svako zna kako koristi i kako bi hteo da koristi i tv i smart i daljinac pa prema tome neka se vodi šta mu je bolje. Evo da ispravim sam sebe u onom postu:



Iz svega zaključenog:

lg mr daljinski
- airmouse tip daljinskog koji ima ulogu kao miš na kompjuteru
- voice mu radi bolje
- poseduje brojeve i većinu tastera za brz odabir menija i kanala

samsung smart daljinski
- manje veličine
- jednostavnost u dizajnu, manje ima tastera na njemu.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Za sve koji ne znaju šta je dizajn:
"Dizajn je primenjena umetnost koja nastaje procesom donošenja serije odluka koje imaju za cilj konstruisanje, oblikovanje ili kreiranje nečega primenljivog. Dizajn se obično odvija po unapred određenom planu, ideji ili zamisli. Svrha dizajna je realizacija plana ili ideje koji mogu biti uzrokovani potrebom da se reši određen problem. Zbog toga se proces dizajna često definiše i kao proces rešavanja problema."
Izvor wikipedia.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Au oko cega se vi repucavate... Licno, imam samsung smart daljinski i savrseno mi odgovara. LG-jevo resenje je isto sjajno. Vise je stvar navike nego bilo sta drugo. Navikne se covek ocas posla.
Meni se samsungov daljinski bas svidja, neverovatno je jednostavan.

Tapatalk from Poco loco
 
Veličina 43'', više mi je do kvaliteta ekrana i softvera a daljinski će valjda činiti svoje.
Udaljenost 2m spavaća soba na zidu.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
Momci da probam da vas vratim na pitanje koje sam postavio a ono je preporuka za tv a ne koji je lepši daljinski :)
Da li i jedan LG u ovom cenovnom rangu može da parira Samsungu a redosledom kojim bi poređao stvari koje su mi bitne:
Panel
Smart i funkcije
Daljinski i njegove funkcije
P. S. Kad kupim tv vodim obojicu na pivo da se nadoknadi utrošena energija :)

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Momci da probam da vas vratim na pitanje koje sam postavio a ono je preporuka za tv a ne koji je lepši daljinski :)
Da li i jedan LG u ovom cenovnom rangu može da parira Samsungu a redosledom kojim bi poređao stvari koje su mi bitne:
Panel
Smart i funkcije
Daljinski i njegove funkcije
P. S. Kad kupim tv vodim obojicu na pivo da se nadoknadi utrošena energija a i osećam grižu savesti :)

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka



Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Imam magic remote, vise sam odusevljen izradom i lezanjem u ruci nego funkcionalnoscu. Zasto?
Pa zato sto air mouse retko koristim, jer gore gore levo levo kroz meni mi brze odradi posao(pustanje sa kompa preko UMS, serviio, netflix i youtube). I zato sto ne verujem da nisu ubacili da numpadom direktno kucas slova u search, kao poruke na starim telefonima sto su se kucale(ne vidim kako to da uradim a ni zasto bi to bio problem za implementaciju, meni to ne radi). A na tipkama jos stoje slova ispod brojevs abc, def itd.

Nego imas virtual keyboard na ekranu i ili nabadas slova misem ili ih juris gore gore levo levo(sto su oba uzas resenja)

Sent from my E6653 using Tapatalk
 
ili da kod ovih Markovih na W malo dodas za LG 49UM7100, 46.750 din garancija 5 godina.[/QUOTE]

И ја сам мало пре ово видео, у чему је фора, јел то цена са 15% попуста на Интеза картице?
Да ли је то добра куповина?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Da, to je cena kada se obračuna popust od 15%.

Rekao bih da jeste dobra kupovina s obzirom da je u pitanju ovogodišnji model sa 5-ogodišnjom lokalnom garancijom i da je sledeća najniža cena koju sam pronašao na netu 53.900. (kod švercera na KP sa 2 god garancije je ista cena, 400 eura)

Ovo nekako stvarno ispada pravi popust za razliku od uobičajenih marketinških trikova velikih trgovaca koji najčešće naprave akcije kojima se samo približe ili izjednače sa internet prodavnicama.
 
Јеси ли сигуран да иде Интезин попуст?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Знам за то, стално ми излази у мобилној апликацији.
Него сам мислио да ли може попуст на попуст, ако је оно заведено као попуст?


Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ne znam o kakvim duplim popustima pišeš, oba televizora koje sam predložio Skipe95 imaju regularnu cenu bez ikakvih popusta, taj LG konkretno u W ima cenu od 54.990 din, neto je to nakon umanjenja od 15% tačno 46.741.
 
Нигде.
Те цене су до 27ог, ако сам добро видео зато сам и написао ако га воде под "акција". Испада да је јефтинији него 43'' на другом месту.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Pa ne vode ga pod akcija, imas oznake za akciju, web ponudu, neke precrtane bivse cene (verovatno isto neki tip akcija), itd. Sta te briga za druga mesta, kupuj ako ti odgovara.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno