Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
pazi, moj ti je savet kao i sebi sto mi je jedan clan dao sa foruma, sacekaj ps5 i neka ti on "odluci" kupovinu buduceg tv-a...tako cu bar ja, odredicu budzet (ne vise od 700-800e) i u tom rangu sto bolje u odnosu na diktat ps5. kupujem...
P.S.
Ja cu bar sacekati bar 3-4 meseca da ps5 cene padnu, jer i ako je u svetu 500$ kod nas ce da kosta po mojoj proceni ne ispod 1000e jer smo srbi.

Pa ako si video specifikacije LG nano modela za 2020. za te pare opet nema ništa sa hdmi 2.1. A pad cena ovogodišnjih modela će biti tek u ovo vreme 2021.
Mozda Hisense uleti i napravi nesto za pristojne pare.
 
tako kako si naveo pa koji ti se vise svidi, mozda philips malo prednjaci slikom ali os i daljinski je na strani lg-a, mada neko voli i android, a na tom modelu je lepo uradjen.
 
Поздрав свима.

Нов сам на форуму, али сам вас и раније доста читао. Тражим већ неко време који телевизор од 55" да купим и шта би била best buy куповина до неких 60-65 сома. Нисам превелики познавалац, али јасне су ми неке основне ствари. Моје потребе нису превелике. Дневна сова има око 35 квадрата, телевизор се користи за најосновније дневне потребе, плус филмови са нета. Јасне су ми и основне разлике између IPS и VA панела. LG је свакако био прва опција, али је сад главни разлог што сам почео да пратим Hisence управо дужина гаранције у односу на LG, који више не даје 5 год. Да не дужим више, занима ме који је модел по вашем мишљењу бољи и зашто, од наредна два?

Hisence H55U7B
LG 55UM7450PLA

Хвала свима унапред.
 
Не знам из ког разлога ми се не објављује, али већ трећи пут морам да шаљем исту поруку. Елем...

Поздрав свима.

Нов сам на форуму али вас редовно читам. Већ неко време тражим да купим нови телевизор од 55", тако да јурим неку best buy куповину у ценовном рангу до 60-65 хиљада. Нисам превелики познавалац, али јасне су ми неке основне ствари. Дневна соба има око 35 квадрата, а телевизор се користи за најосновније дневне потребе, плус неки филм са нета, Нетфлик, Јутјуб и то је то. Јасне су ми основне разлике између IPS и VA панела. LG ми је био прва опција, али с обзиром да не дају више 5 год гаранције, Hisence је преузео примат, тако да сам ближи њему. Али ме занима да ми неко каже генерално поређење између ова два модела и узимајући у обзир и однос гарантног рока, који би од ова два модела био боља опција и зашто?

Hisence H55U7B
LG 55UM7450PLA

Хвала унапред.
 
Ljudi moze li brzo misljenje o Phillips 49pus8303/12. Cena je 66k. Vidim da ima 120hz, 10bit panel, ips panel iako jurim VA ali moze da se progleda kroz prste...?

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Таурус, između ta dva ja bih se odlučio za LG zbog boljeg daljinskog (magic) i IPS panela (naveo si dnevne potrebe što znači da će se gledati uglavnom po dnevnoj svetlosti). WebOS na tom modelu podržava mrežne foldere (znači, ne da pristupaš video materijalu preko plex-a ili drugog media servera već direktno preko mreže pristupaš fajlovima). nije bitna kvadratura prostorije nego udaljenost i uglovi gledanja :)
 
Ne predstavlja mi problem da je stariji android, ako zagusti jednog dana kupicu andorid box i resiti problem. Panel mi je najbitniji, za serije, filmove, sport i jednog dana ps5

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Таурус, između ta dva ja bih se odlučio za LG zbog boljeg daljinskog (magic) i IPS panela (naveo si dnevne potrebe što znači da će se gledati uglavnom po dnevnoj svetlosti). WebOS na tom modelu podržava mrežne foldere (znači, ne da pristupaš video materijalu preko plex-a ili drugog media servera već direktno preko mreže pristupaš fajlovima). nije bitna kvadratura prostorije nego udaljenost i uglovi gledanja :)

Хвала на савету друже. Нисам се баш најбоље изразио, кад сам написао дневне потребе нисам баш мислио да се првенствено односи на дан.
 
Pozdrav svima!

Potreban mi je tv na kojem bi se vrtile reklame koji bih ja napravio. Htio bih,ako je moguce da Tv ima mogućnost daljinskog spajanja ili barem bezicnog spajanja na tv kada smo na istoj mrezi. Pozicija gdje ce stajati nije bas pristupacna pa nije zgodno da mu moram svaki put za bilo kakvu promjenu fizicki pristupiti. Svi prijedlozi su dobro došli
 
Pozdrav svima.
Kakvo mišljenje/iskustva imate s PANASONIC TX-43GX550E? Cena u onoj radnji na G je 43k, čini mi se prilično povoljno. Molio bih i eventualno za neku alternativu, dakle 43 inča, 4K, HDR...
Hvala svima unapred.
 
Ako može informacija, TV sa KP ako se uzme da li ima problema sa aplikacijama HBO GO, EON i slično? Nisu rađeni za naše tržište, pa zato pitam.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Piše IPS panel sa kontrastom 4000:1. Po ovome su prvi u svetu. Gde nadje ovaj brend? Zaobiđi ovo u širokom luku.
 
Pozdrav svima!

Potreban mi je tv na kojem bi se vrtile reklame koji bih ja napravio. Htio bih,ako je moguce da Tv ima mogućnost daljinskog spajanja ili barem bezicnog spajanja na tv kada smo na istoj mrezi. Pozicija gdje ce stajati nije bas pristupacna pa nije zgodno da mu moram svaki put za bilo kakvu promjenu fizicki pristupiti. Svi prijedlozi su dobro došli
Mislim da se to rešava dodatnim uređajem priključenim na tv. Pretraži digital signage pa vidi šta ti od rešenja odgovara.

Neki TV Stick verovatno.

Ozon H50Z6000 Smart 4K TV by Hisense - 36.990

Da li znate neke detalje o ovom modelu ?
To je neki Ruski rebrand koji je neko uvezao. Ja ne bih očekivao dugoročnu podršku za te modele

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ako zbog one reklame u teh za veliki popust i sok cenu, i dalje je preskup :)

Ako nije, onda je to skroz korektan tv ali neces imati pravi HDR (kao ni na drugim tv u tom cenovnom rangu od tipa oko 650e)

Edit: sad tek vidim da je i kod njih 80 soma, sto je ok cena.


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Gledam sad i ja cene po kp i najiskrenije mislim da 55SM8200 ne vredi 150e vise (500 naprema 650) od 55UM7450.

Jeste da je televizor lepsi (tanji okviri, tanji ceo televizor) i da ima nanocell panel, ali nije toliko bolji. Da mozes da se pruzis do SM8600 gde imas 120hz panel, dolby vision i jos neke stvari to mi ima smisla, ovako nisam siguran...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno