Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
onda idi na veći, mada je w650 bolji, ali ako ti ne trebaju smart i wifi, idi na r470.
 
Oba su ok za to šta ti treba, s tim da je pana wifi i smart. Video sam ga u maniji, odličan, više mi se sviđa slika nego na tom soniju. A 1 inch nije neka razlika.
 
capture.png


Da li su se napunile baterije za ovih 15 nada? :p
Slikano istog dana sa mobilnim Nokia 3210
Ako je neko probao ovu rabotu on zna da sa tih slika ne može mnogo da se vidi. Zbog toga nisam ni okačio.
Ali ajde da ne bude da pišem samo kad mi nešto treba.
Kablovska KDS-analogna Panasonic TX-L39E6E
https://www.dropbox.com/s/attgvm1l3phti65/15122013276.jpg
https://www.dropbox.com/s/zxscagbufaih2yr/15122013284.jpg
https://www.dropbox.com/s/7xrfbjosncaw6fp/15122013298.jpg
https://www.dropbox.com/s/oacqlmfn4dodzsg/15122013300.jpg
https://www.dropbox.com/s/lgv19gjx6gy0o7e/15122013335.jpg
https://www.dropbox.com/s/7whv6q50aczzu7t/15122013347.jpg

Kome vrši posao uputsvo na hrvatskom 168 strana
https://www.dropbox.com/s/cgjaf0z3crybn7i/TQB0E2354V-E.pdf
https://www.dropbox.com/s/0u8hfzknqn55j0y/TQB0E2354V-2.pdf
 
Koga zanima kako izgleda slika na 42w650, moze da se vidi u Merkatoru NBg u prizemlju imaju kablovski signal dovoljno je samo pitati prodavca da pusti. Iskereno meni je slika mnogo lose izgledala. Cak mi je na Lg modelima bolje izgledala
Ja imam Panasonic 42pv80(doduse jeste hd ready) i nije mu ni prici Sony (sd signal). HD izgleda odlcno ali sd :(
 
Poslednja izmena:
Pa realno sto veca rezolucija i veci ekran to gori SD a bolji HD :D

Ko jos gleda SD :D kablovsku ne racunam jer to sa nasim prgoramaom i kvalitetom slike je sramota pratiti :D
 
Ja prosto ne mogu da verujem koliko je to loše. Očaj živi. Razumem da ne bude super slika ali da bude toliko loša nisam ni sanjao. A kažu kao vrhunska je slika jer w650 ima ovo, ima ono... Eto na rts HD-u može da se gleda ali ni tu nije baš idealno. Još neke kanale koje retko mogu da se gledaju besplatno preko kablovske sbb (ono što puste na par sati u digitalnom formatu) i to nije zadovoljavajućeg kvaliteta. Nisam za sada skidao neke filmove ali youtube snimci su ok...
 
Ima li neko iskustva sa Philips 39PFL4208H? Čini mi se bolji od Pana TX-L39E6E, a oba mi se čine boljim od Samsung i LG pandana iste cene. Upotreba - dvb-c, dakle primarno kvalitet slike na sd i hd tv.
 
Pozdrav,

Mala pomoc, planiram da uzmem neki TV, u igri je bezbroj kombinacija. Razmisljam da li mi treba smart, pa 3d pa ovo pa ono. Ajde zbog klinca nesto razmisljam da uzmem sa 3d opcijom, pa gledam Samsung i to 40'' modele, F6100 (nije smart) ali posle gledam mala je razlika za doplatu za F6320. Taj 6320 po specifikacijama je isti kao F6400 a razlika na KP je 30-40 EUR. Ovaj 6320 ni nema kod nas po radnjama pa nisam ni neke utiske mogao da vidim. Pa me interesuje vase misljenje o ova 3 modela, prvenstveno 6320.
 
Mislim da baš zbog klinca NE treba da uzimaš 3D, dečiji vid je osetljiv, malo proguglaj o tome... F6320 nema ni kod mađara, f6400 ima sve i odličan je. Razmisli o sony w650, a ako imaš malo više (oko 100), svakako panasonic plazma 42st60.
 
Mislim da baš zbog klinca NE treba da uzimaš 3D, dečiji vid je osetljiv, malo proguglaj o tome... F6320 nema ni kod mađara, f6400 ima sve i odličan je. Razmisli o sony w650, a ako imaš malo više (oko 100), svakako panasonic plazma 42st60.

Hvala na odgovoru. Ma nisam ja ni mislio klincu svaki dan da pustam nesto u 3d, znajuci njega to bi bilo mozda jednom mescno ako pogleda neki crtic, a posle verovatno mu ne bi bilo ni interesantno. Nego je tesko biti racionalan, u 95% vremena (kablovska i filmovi sa USB-a) meni bi bio dobar i LG42ln5400 ili Samsung 42F5000 koji nisu ni smart ni 3d i za ono sto meni treba je OK. Ali tu je onih 5% koji kopkaju jer ova dva mogu da se uzmu za 390-400 EUR ali onda ide ono "za jos 20" mozes da imas ovo pa "za jos 20" mozes i da imas i ovo i onda tako covek moze da dodje do 1000 eur ali negde moram postaviti granicu. A posto TV ne kupujem 2x godisnje onda mozda tih 50-100 EUR vredi zrtvovati.
Ovaj 6320 imaju njih 4-5 na KP a u Madjarskoj vidim da ima u radnjama kao Plaza Market ili Elektropark i cak su i skuplji od 6400 a na KP obrnuto pa sam cisto hteo da cujem da li ima nesto na cega se generalno ljudi zale kad je u pitanju 6320 ili 6400 pa da se izbegavaju.
 
Po mom mišljenu, a baš zato što ne kupujemo TV često (a dosta vremena provodimo gledajući ga), treba odvojiti koliko se može i za te pare kupiti najbolje. Tako sam ja uradio, hteo sam f6400 ili sonija, na kraju dodao još 100e preko i uzeo plazmu, i oduševljen sam kao i svi ostali ukućani. Slika je toliko dobra da bez preterivanja uživam u filmovima i sportu (naročito od kad je kds pustio sve 4 arene u HD).

U jednom momentu sam i ja razmišljao ma zašto da dajem pare za ono što mi ne treba (smart i 3D), ali je problem u tome što televizori koji to imaju su ujedno i kvalitetniji, u tome je caka.
Nadam se da sam pomogao...
 
Dobar dan svima. Izvinjavam se unapred ako ovo nije mesto za moje pitanje a imam ih dva:
1. Da li je neko upoznat sa televizorima marke ELIN? Ne mogu ništa da nađem o njima (niti zemlja porekla, niti neki utisci i sl.) i
2. U slučaju reklamacije u toku garanacije koja je procedura koja mora da se ispoštuje? Naime, reklamirali smo Elin 8223 model jer je počeo da dobija talasaste linije posle nekih sat vremena korišćenja (inače je TV kupljen pre tačno 2 godine). Kvar je ustanovljen ali evo već dve nedelje ovlašćeni serviser ovde u Kikindi nam govori da delove još nije dobio. Koliko dugo može TV da bude na popravci kod servisera i koja je procedura ako se taj termin probije?

Hvala svima na odgovoru i razumevanju.
 
Jer ima neko plazmu Samsung PS43F4500,mnogo je hvale,smanjena potrosnja,slika razbija,600 herza,za SD kanale zakon,a moze se naci za 370 evra
Da li je konacno resen burn in problem,ce razradim ekran 200 sata,al pitanje je posle,sa logovima kanala,pozadinama titlova(staticne stavke koje se kod plazmi kad tad ucrtavaju)
Inace za one koji planiraju lcd led 40 inca i vise,puno opreza da se ne razocarate kad vidite ocaj slike na SD kanalima,to je dno dna,10 puta bolja slika na CRT televizoru
 
Ja prosto ne mogu da verujem koliko je to loše. Očaj živi. Razumem da ne bude super slika ali da bude toliko loša nisam ni sanjao. A kažu kao vrhunska je slika jer w650 ima ovo, ima ono... Eto na rts HD-u može da se gleda ali ni tu nije baš idealno. Još neke kanale koje retko mogu da se gledaju besplatno preko kablovske sbb (ono što puste na par sati u digitalnom formatu) i to nije zadovoljavajućeg kvaliteta. Nisam za sada skidao neke filmove ali youtube snimci su ok...

Pa i ima, sta mu fali? Ne mislis valjda da su strucnjaci u Japanu imali na umu sd signal u Srbiji? Ubaci digitalnu jbga ili gledaj digitalne kanale samo. Slika je bolja nego na konkurentnim samsung ili lg televizorima, na hd prikazu.
 
ima li ovde vlasnika philips televizora? uzeo sam skoro 42inca model za 2013/4, i kad upalim tv, ne upali se odma nego tek nakon 5-10 sekundi, sto je veoma iritirajuce, jer nista se ne cuje pa ne znas ni dal si upalio tv...devojka ima godinu-dve stariji model, takodje 42 inca, i ima isti problem, s tim sto ja kod nje tv nikad nisam ni palio pa nisam ni znao za taj prob...da sam znao, ne bi kupio philips, ali sam bio ogranicen ili na taj od 42 ili na samsung f5000 od 32...tako da je izbor bio 0...pa reko da vidim da li je to normalna pojava kod philipsa, ili postoji neko resenje?
 
Прелистао сам последњих 20ак страница не би ли сада што мање питања поставио, али на крају нисам успео да дознам још нека. У питању су 42" тв LG LА серије односно Samsung F5. Најбитнији ми је квалитет панела. LG ili SMG код ових модела

Прво, разлика између
42LA641S

42LA640S

42LA620S

Знам да 620 нема WIFI али има LAN али не знам да ли их још нешто разликује. Да ли 3D може да се искључи и да се гледа нормално или тих 200Hz освежавања искључиво се искористи за 3D.

Што се тиче SMG модела контам 42F5500 који једино парира овим горе моделима...
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno