Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moze savet iskusnijih, koji 55" TV do 600e?
Planirao sam Hisense H55A6500 zbog 5 godina garancije ili LG 55UK6750 od madjara, cena ista.
Poredjenje: https://www.displayspecifications.com/en/comparison/f4ada40a1
Ili mozda neki drugi model da je best buy, Samsung kao brend bih izbegao zbog prilicno loseg iskustva...

Za filmove i serije bih ga koristio, igrice ne igram. Soba 3.5m, severni prozor pa nema previse sunceve svetlosti.

Hisense mi uliva veliku sigurnost jer 5 godina necu misliti o TVu, a opet vise mi se LG svidja zbog dizajna, softwera i daljinca, ali samo 2 godine garancije.
 
^slazem se, va panel ima svojih cari ali pitanje je kako on koristi tv i da li primecuje razliku. Np korisnik na predhodnoj strani postavio slike tv-a i monitora, drugi korisnik rekao da mu izgleda lepsa slika na tv-u iako po meni svetlija, tacnija i kada se lepo zagleda cistija i svetlija slika po uglovima na monitoru nego na tv-u.
 
Ja bi trenutno da se malo raspitam...
Iskreno malo me poceo zezati daljinski na jednom tv, na drugom je poceo zmirkati ekran (juce), oba ISP "lampasi" kupljeni 2011. i 2012. (LG 32LW5590 i LG 42LV5590) pa me zanima cime da ih zamenim...

- Kod mene u sobi idealno stoji 32".
Sta postoji dobro od 32", full hd, wifi, smatr, dts zvuk da podrzava, led (pozeljno)?
Da li uopste postoji danas dobar tv od 32" ?
Moze na jednonogom postolju, sankama i eventualno na dve nogice.
Za 32 ima prostora da stane na vitrinu predvidenu za tv.

Mogao bi eventualno jednonogi tv i mozda (samo mozda) neki model na sankama od 40-43".

Zanima me da li LG ili Samsung.
Novac nije najvazniji cinilac vec kvalitet uredjaja, slika, pouzdansot, garancija, lakoca rikovanja, dobar i kvalitetan daljinac (ili daljinci), dobar SO...

Koristim tv stalno (zvrlji od jutra do spavanja, pravi mo drustvo, saltam kanale... povremeno), filmovi i serije (sa fleske), meni sasvim odgovara i full hd a moze i ovaj UHD...

Gledam sa oko 1m (od mesta gde sedim za stolom do sredine ekrana) i sa oko 2,5m kada lezim, tv okrenut polubocno ka prozoru (skoro jug, leti do iza 15h sunce, onda sena od susedne zgrade), imam roletne pa zatvaram po potrebi...

Sta vi mislite da valja i moze se izeti od LG i Samsung?

- Onaj 42" sto žimka, moze biti zamenjen nekim do 49-50" maximum ( ima prostora za oko 110-112cm širine), a ko ga gleda dovoljno je i 40-43".

- Meni za oko zapao ovaj LG 43UK6750
https://www.emmi.rs/televizori-tv-43-smart-led-lg-43uk6750.11.html?productId=79147
odnosno https://www.lg.com/uk/tvs/lg-43UK6750PLD
Sta mislite o ovom modelu?
Postoji li ovako nesto od 32" ?!
Ako dobro shvatam, sa ovim modelom tv dodje i magicni daljinski?
Ako ide magicni onda u paketu nema obicni daljinski?
Magicni daljinski da li je bolji i laski za upotrebu od obicnog, pogotovo jednom rukom i nocu u mraku?

- Da li ima modela (ove dve firme pozeljno) a da su sa postoljem na kome se ekran zakrece dok samo postolje stoji u mestu.?

Ajde budite drugovi pa predlozite, posavetujte... da se mogu ravnati i gledati jos...
Mora malo gurka jer se jos nisam odlucio i da kupim. :)
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima, samo sto sam otvorio nalog...kupujem tv...pa sam u dilemi...
Hocu da kupim 65’ ...ali je trenutno 60’ u Gigatronu Lg 60uk6200pla 73.000din. + magic remote 5.000din. kod madjara...
Inace sam gledao Lg 65uk6950plb koji je 123.000din.
Mislim da imaju slicne performanse, samo je 6950 alu ram, edge ekran, tanak...a skuplji je 45.000din.
Sta mislite da radim? Ili mozda neki treci predlog...
 
taj 58 je a6100 i njemu baguje smart vise nego na 6500, plus je 6500 jaci, lepsi i bolji model te je zato i primetno skuplji.

@bobaja

bilo je price u hisense temi, ljudima je lepsi a6500, premium izgled naspram plastike i dosta boljeg software-a.
 
Slazem se sa tobom, bas je lep taj 6500 model. Nisam mislio nista lose time sto sam dao predlog za Samsung.
Valjda je taj 6500 quad, a 6100 dual core i zbog toga bolje rade smart funkcije.
 
Slazem se sa tobom, bas je lep taj 6500 model. Nisam mislio nista lose time sto sam dao predlog za Samsung.
Valjda je taj 6500 quad, a 6100 dual core i zbog toga bolje rade smart funkcije.

da 6100 je dual. Ok je samsung i ja bih izabrao njega ali nekima je bitan izgled, nije uvek sve do slike, software-a i ostalog :)
 
Mana je kod tog Samsunga što ima samo 1 usb ulaz. Sve ostalo je OK. Nedostatak HBO Go kod Hisense-a je za mene definitivno deal breaker.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Isto. Dugo sam razmišljao da uzmem 65, jer se tv gleda sa nešto preko 3m.

Međutim, definitivno bi mi to bilo preveliko. Praktično bi se dnevna soba pretvorila u bioskop. Zadovoljan sam sa 55 na kraju. Više od toga bi mi stvarno bilo previše.

Zavisi od prostorije,ovde konkretno gledam sa malo vise od 3m u 65” pa kontam da moze komotno i veci.

IMG_0014.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno