Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kupio sam Philips 43pus6504/12, prikacio Gt King na njega. Ugasim auto swich to best resolution, postavim na 2160p50hz i svaki put kada ugasim tv upali se opcija auto swich to best resolution i vrati na 2160p60hz. Da li neko ima predstavu o cemu se radi? Strasno me iritira, posto eon smart tv app ne radi tecno na 60hz. A to mi se na Samsungu 4k nije desavalo pre ovoga tv-a.
 
Ne priznaju sami proizvodjaci garanciju na burn in tako da ti radnja prizna je izuzetno mala sansa jos u Srbiji.
Po n-ti put, ne pisite neproverene informacije.

Sony i LG priznaju garancije, imate svedocenja i ovde na forumu. Ja sam 1 od

Zasto?

Trajace skoro sigurno vise od bilo kog LCDa.
Opet cemo da vrtimo istu pricu. Aj

Ne znam koliko traju danasnji LCD ali onaj moj upokojeni A1 nije sastavio ni 20 meseci. Ne bih da mi se omakne da sledeci bude sprzen par dana/meseci nakon isteka 2-godisnje garancije.

Neko je gore spominjao 65A8h, njegova trenutna cena je 250k ali je tokom vikend akcija u periodu av-sep-okt kada je svuda vazila 5-ogodisnja garancija kostao 280k i sigurno ce, kada Sony opet napravi akciju sa 5 god, opet moci da se kupi za te pare.

Tih 30k su nekome veliki kao kuca ali oni ne kupuju oled, realno je da 3 godine dodatne garancije i miran san vredi mnogo vise nego tih 30k tj 12%. Moja zena je u startu svecano izjavila da ce sprziti i ovaj novi i da je apsolutno ne zanima da se streca oko "glupe naprave" I siguran sam da nije jedina, i meni je znalo da se omakne da mi tv satima bude na SK.
 
Po n-ti put, ne pisite neproverene informacije.

Sony i LG priznaju garancije, imate svedocenja i ovde na forumu. Ja sam 1 od


Opet cemo da vrtimo istu pricu. Aj

Ne znam koliko traju danasnji LCD ali onaj moj upokojeni A1 nije sastavio ni 20 meseci. Ne bih da mi se omakne da sledeci bude sprzen par dana/meseci nakon isteka 2-godisnje garancije.

Neko je gore spominjao 65A8h, njegova trenutna cena je 250k ali je tokom vikend akcija u periodu av-sep-okt kada je svuda vazila 5-ogodisnja garancija kostao 280k i sigurno ce, kada Sony opet napravi akciju sa 5 god, opet moci da se kupi za te pare.

Tih 30k su nekome veliki kao kuca ali oni ne kupuju oled, realno je da 3 godine dodatne garancije i miran san vredi mnogo vise nego tih 30k tj 12%. Moja zena je u startu svecano izjavila da ce sprziti i ovaj novi i da je apsolutno ne zanima da se streca oko "glupe naprave" I siguran sam da nije jedina, i meni je znalo da se omakne da mi tv satima bude na SK.

Ja koliko sam procitao po netu burn in je "user related" a ne "manufacturing defect" i da se na to ne daje garancija. Naravno mileage may vary, gde kad i kod koga. Koje je tvoje iskustvo sa garancijom oleda, kod koga si ga uzeo, sta si reklamirao, kako si prosao?
 
Sto se tice model TCL C715. Pored svih opisa koji je linkovao Xeroj87 a od clana kure1982, ima ima par stranica nazad i moje iskustvo sa ovim modelom. Nakon update-a, malo podesavanja, po meni je ovo definitivno best buy za neku cenu od 60-tak hiljada koliko je mene izasao na akciji za model od 55”. Kada se namesti, intaliraju sideload aplikacije kojih nema na play store-u (meni najbitnija smartyoutube ili vanced jer ne mogu vise da se podnesu reklame na zvanicnoj app) ja sam televizorom i vise nego zadovoljan.
 
Softver je totalno neispeglan.
npr. dropuje YouTube frejmove na 4K60FPS snimcima (na nekim verzijama softvera, na drugim ne)

npr. na ovom snimku:



npr. kod ovog ne dropuje, a ima stariji TCL TV



0 dropped

Sreća pa je ovo android i ima to da se ispegla, a TV uskoro dobija android 10 pa i kasnije 11.
Ako TCL to ne ispegla ispeglaće korisnici :)
 
Poslednja izmena:
Softver je totalno neispeglan.
npr. dropuje YouTube frejmove na 4K60FPS snimcima (na nekim verzijama softvera, na drugim ne)

npr. na ovom snimku:



npr. kod ovog ne dropuje, a ima stariji TCL TV



0 dropped

Sreća pa je ovo android i ima to da se ispegla, a TV uskoro dobija android 10 pa i kasnije 11.
Ako TCL to ne ispegla ispeglaće korisnici :)


Tacno, nije ispeglan Android kao recimo WebOs ili Tizen. Jedino gde mi deluje ispeglano je na Sony-ju. Na Philips-u recimo je katastrofa, a i citajuci njihove forum vise pokvare sa svakim update-om nego sto poprave.
Probao sam neke od ovih klipova, i da na nekim FW ne gubi frejmove ali je sistem sporiji, dok na najnovijim je sistem upeglaniji ali preskoci po neki frejm na youtube-u. S obzirom da ja vecinom gledam kablovsku, 1080p i da sam do sad pogledao par filmova u 4K koji i nisu u 60fps, odlucio sam se za ovu drugu varijantu. Ono sto je meni bitno je kvalitet panela i slike kojima sam prezadovoljan.

Ono sto je dobro je sto update-ovi jako cesto izlaze. I sto je najavljen i Adroid 10 i 11, mada je meni i ovo dosta.
 
A gde ste nasli update za c715? Ako moze link

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

How to find out the firmware version

Settings (zupčanik na daljincu) - Device Preferences - About - Product information

The version will look something like this V8-R851T02-LF1 V321 .014450 (here is the version V321).

How to flash OTA (without factory reset)

Format the USB flash drive in FAT32
Copy the OTA update file to a USB flash drive. Do not unpack!
Insert USB stick into TV
In the Settings, select Device Preferences - About - System Update - Local Update

Wait until the end of the firmware. Do not press any buttons either on the TV or on the remote control during the firmware!

The latest current official firmware version is v395
The latest current unofficial version of the firmware is v606

Known Issues

YouTube lags 4K60FPS on the latest firmware

v395 http://na-update.cedock.com/apps/re...F1V395/FOTA-OTA/V8-R851T02-LF1V395.017384.zip
v606 http://eu-update.cedock.com/apps/re...F1V606/FOTA-OTA/V8-R851T02-LF1V606.017688.zip
 
Poslednja izmena:
Softver je totalno neispeglan.
npr. dropuje YouTube frejmove na 4K60FPS snimcima (na nekim verzijama softvera, na drugim ne)

npr. na ovom snimku:



npr. kod ovog ne dropuje, a ima stariji TCL TV



0 dropped

Sreća pa je ovo android i ima to da se ispegla, a TV uskoro dobija android 10 pa i kasnije 11.
Ako TCL to ne ispegla ispeglaće korisnici :)


Tesko da ce korisnici da ispeglaju bilo sta....Nisam probao smart funkciju na tom tv ali sam siguran s obzirom na cipset da se "interesantno ponasa":)
 
Sreća pa je ovo android i ima to da se ispegla, a TV uskoro dobija android 10 pa i kasnije 11.
Ako TCL to ne ispegla ispeglaće korisnici :)

Moj Sharp je stigao sa polupanim softverom i tek posle dva apdejta je krenuo da radi kako treba. Mada nije do Kineza, ima i Sony problema a Philips zna da pokvari softver novim apdejtom. Amazon je prosle godine izbacio Fire Cube v2 sa poluzavrsenim softverom.
 
Sto se tice model TCL C715. Pored svih opisa koji je linkovao Xeroj87 a od clana kure1982, ima ima par stranica nazad i moje iskustvo sa ovim modelom. Nakon update-a, malo podesavanja, po meni je ovo definitivno best buy za neku cenu od 60-tak hiljada koliko je mene izasao na akciji za model od 55”. Kada se namesti, intaliraju sideload aplikacije kojih nema na play store-u (meni najbitnija smartyoutube ili vanced jer ne mogu vise da se podnesu reklame na zvanicnoj app) ja sam televizorom i vise nego zadovoljan.

Kako si uspeo do kraja instalirati vanced?

Mislim instaliram ja vanced i microG, ali nakon toga kad uđem u aplikaciju ne mogu da otvorim niti jedan video samo mogu videti preview videa. Kad ne instaliram microG, vanced radi, ali onda se ne možeš ulogovati, pa mi ni to nije to.

Što se tiče TCL C715 ja sam sve zadovoljniji kupovinom.

Fakat je da su izbacili softveski nedorađen proizvod, ali već za decembar pripremaju update za Android 10.0, a pošto je model izbačen i na američko tržište, ne sumnjam da će ga u kratkom roku ispeglati maksimalno, tim pre što je android "najpopularnija" tj. najviše korišćena platforma (generalno ne i u svetu TV OS-a), pa ako neće oni fan baza će sigurno odraditi neke updateove, što već rada sa firmware v606 npr.

Tu pre sve ga mislim na modove ze procesuiranje slike, kojima treba veliko unapređenje, koji su u odnosu na modele sa istim hardverom, ali Roku OS, prosto siromašni opcijama i kriminalno loše implementirani...

Evo npr. ovde https://youtu.be/pF9-wo64WqY?t=51 šta sve i u koje detalje može da se podešava na prošlogodišnjem TCL modelu sa Roku OS, a na ovom ne možeš čak ni uključiti HDR i Dolby vision kad ti to hoćeš nego se uključuje automatski kad prepoznaje da video to podržava.

Ne znam da li ima, ali mogli bi napraviti TCL temu, ili bar pisati tamo, da ne spamujemo ovde...
 
Poslednja izmena:
Kako si uspeo do kraja instalirati vanced?

Mislim instaliram ja vanced i microG, ali nakon toga kad uđem u aplikaciju ne mogu da otvorim niti jedan video samo mogu videti preview videa. Kad ne instaliram microG, vanced radi, ali onda se ne možeš ulogovati, pa mi ni to nije to.

Što se tiče TCL C715 ja sam sve zadovoljniji kupovinom.

Fakat je da su izbacili softveski nedorađen proizvod, ali već za decembar pripremaju update za Android 10.0, a pošto je model izbačen i na američko tržište, ne sumnjam da će ga u kratkom roku ispeglati maksimalno, tim pre što je android "najpopularnija" tj. najviše korišćena platforma (generalno ne i u svetu TV OS-a), pa ako neće oni fan baza će sigurno odraditi neke updateove, što već rada sa firmware v606 npr.

Tu pre sve ga mislim na modove ze procesuiranje slike, kojima treba veliko unapređenje, koji su u odnosu na modele sa istim hardverom, ali Roku OS, prosto siromašni opcijama i kriminalno loše implementirani...

Evo npr. ovde https://youtu.be/pF9-wo64WqY?t=51 šta sve i u koje detalje može da se podešava na prošlogodišnjem TCL modelu sa Roku OS, a na ovom ne možeš čak ni uključiti HDR i Dolby vision kad ti to hoćeš nego se uključuje automatski kad prepoznaje da video to podržava.

Ne znam da li ima, ali mogli bi napraviti TCL temu, ili bar pisati tamo, da ne spamujemo ovde...

A na kojem tv mozes da ukljucis rucno hdr i dolby vision?Ako video nije u tom formatu cemu sluzi aktiviran hdr ili dolby vision....
 
Ne znaju ljudi sta je hdr, misle da je to opcija, poput dinamickog kontrasta i slicno :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^ Ok, prihvatam da nešto ne znam ili ne razumem, ali na Samsungu mogu da uključim... A i na ovom videu koji sam postavio, sasvim evidentno da na TCL sa Roku OS, može taj HDR mod (ili šta god je) da se uključi...

EDIT: Ne znam da li to ima ikakve veze i da li utiče na kvalitet snimka koji ne podržava HDR, ali ovde ima kako se to radi (i kako sam ja to uradio na Samsungu) https://www.youtube.com/watch?v=18sp32S6Sew
 
Poslednja izmena:
Prvo taj Tlc je vec prebacio u hdr mode(ps4,xbox igrica) i nista tu nije rucno aktivirano (tek kad je hdr aktiviran moze da se petlja po opcijama " podesavanje")....A na tom Samsungu opcija uhd color je po defaultu iskljucena za externe izvore -njenom aktivacijom si samo omogucio tv-u da automatski prepozna hdr sadrzaj sa hdmi 1,2,3,4...
 
Poslednja izmena:
Upravo tako, samo je omogucen hdr, ne i rucno ukljucen.
Kod LGa je to hdmi UHD deep color.
Mora da bude ukljuceno da bi hdr mogao da radi, ali ne daje samo po sebi hdr.

https://www.lg.com/ca_en/support/product-help/CT20098005-1437131182045

Verujem da je na TCLu to opcija HDMI 2.0:


62becc92c5fe9a8faf6b6f62d454b671.jpg
 
Poslednja izmena:
Koji si ti car! Imaš nešto što pojma nemaš čemu služi, ljudi ti lepo pojasnili da je opcija besmislena i ti opet zaključiš da ti treba tako nešto. Ma top!

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka

Meraklija, nisam napisao da ne znam čemu služi HDR, nego sam napisao da ne znam da li uključivanje te opcije na TV gde je to moguće ima ikakav efekat kod video sadržaja koji to automatski ne podržava, odnosno da li isključivanje te opcije onemogućava HDR i kod sadržaja koji ga po automatizmu podržavaju.

Ja sam odgovor dobio, ne vidim da je babicu i heroju bio ikakav problem da napišu...



EDIT: Sad vidim da je heroj editovao post i napisao i kako da se ta opcija manuelno uključuje i na TCL, tj. da više ne bude automatska, bez obzira na učinak...
 
Poslednja izmena:
Nemas nikakve prednosti kod te opcije, nista ne gubis kada je automatska.
Kad ana LGu stavis pc ili Game consoke input, odmah sam ukljuci deep color, kao i kada pistis hdr, recimo ukljucis hdr na Ps4, automatski ce se stiklirati deep color.


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno