Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li neko moze da preporuci koji bi 32" tv bio trenutno optimalna kupovina po pitanju odnosa cena/kvalitet. Po mogucstvu smart. Pa da pecam akcije do NG...

Sent via Huawei P10
 
Imao sam seriju 7 od Samsunga i smatram da je precenjena. To je u suštini serija 6 u malo boljem pakovanju. Zato predlažem LG oled B7/C7 ili Samsung Q9. Ako se ne uklapa u budžet, onda Q6.
 
Ja ne znam kako se ti 32 incha televizori i dalje prodaju, jos 720 rezolucija.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Pisali su ovde ljudi da je poslednjih par godina teško naći tv sa kvalitetnim FullHD panelom, kao primer navodili upravo Sony. Ne znam koliko je to tačno ali bih svakako uzeo i to u obzir pre kupovine.
Svi prelaze na uhd panele pa je i logično da FHD zastane u kvalitetu.

To je apsolutna istina, ne da je teško, nego danas praktično nije moguće naći kvalitetan FHD panel, jer je on spušten u najnižu klasu gde se štedi na svemu, od kontrole kvaliteta, do materijala.

Što se tiče kvalitetnih FHD televizora ja sam verovatno uhvatio poslednji voz sa Sony KDL-50W755C pre dve godine na "akciji" za ~800e i 5g garancije (namena pre svega sport, hbo, netflix). U tom trenutku je debelo šio sve 4k televizore ispod 2-3000e što se tiče kvaliteta HD/SD reprodukcije, pogotovo što se tiče SD upscale-a. Taman da poživi do kraja svoje garancije, a do tada će se normalizavati i cene kvalitetnih oled panela. a i 4k postati neki standard. :)
 
Poslednja izmena:
Pa i ja u spavaćoj gledam 32" 720p, koji će mi bolji, kad 720p na toj dijagonali izgleda odlično, veći ne mogu ni da spakujem. A i pisao sam u ovoj temi kad sam jurio babi tv, digitalna kablovska izgleda odlično, za sitne pare.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
I meni treba za spavacu sobu. Bakara sta planiras? Psaras sta si kupio?
Ma ja rabim starog panasonica jer sam kupio uhd 50" za dnevnu, ali perfektno služi za televiziju u spavaćoj. Babi sam uzeo nekog teslu u tehnomaniji, lagan, tanak, dvb-c kablovska izgleda super, baba prezadovoljna. :D Nije na odmet fullhd naravno, pogotovo ako treba za gejming, ali uopšte nije neki hendikep 720p na 32" za te osnovne potrebe.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ne trebaju svima veliki TV niti treba ne znam kakav kvalitet.
Evo ja bas planiram da uzmem jedan za spavaću sobu.
Сад си ме разочарао, требало је да и за спаваћу собу купиш неки 65" 4к, 8к или ОЛЕД, ко још купује ове застареле телевизоре.

П.С. Немам телевизор и не гледам.
 
Nije bas to toliko bolje, ja bih pre isao na 40 incha. Ako si gadljiv na ove losije marke, imas hisense 39 incha, a5100, za 25K.Odlicna cena.

Meni treba za spavaću sobu. Ovo mi deluje o.k.
 
Kupljen LG lj510
Сад си ме разочарао, требало је да и за спаваћу собу купиш неки 65" 4к, 8к или ОЛЕД, ко још купује ове застареле телевизоре.

П.С. Немам телевизор и не гледам.
Pomešao si... ;)
Ja preporučujem uhd kod ovih većih samo zato što isto košta a veličinu prepustam da uzme kome koliki treba

Da ima 32" uhd za iste pare svakako bi njega kupio [emoji3]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa do 30k FHD imas Hisense 39" i 43"...
Tako da ostale marke Fox, Vox itd ne treba gledati... Tako da nije bas svejedno [emoji16]

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sta bi preporucili od 55 za do 100k max kod nasih prodavaca. Gledao sam ovih par modela do 90k. TV cu koristiti za Netflix, HBO GO, filmove sa diska, retko NBA i PES sa drustvom. Evo nekog izbora koji sam onako nabacao.

Televizor SAMSUNG UE55NU7172UXXH 4K Ultra 89k

Televizor LG 55UK6470PLC 4K Ultra HD Smart 80k

HISENSE SMART H55U7A 90k

PANASONIC SMART TX-55FX620E 85k

Tu bih dodao i Samsung NU7402 ako vredi doplate u odnosu na 7172 seriju
 
Jel moze mala pomoc oko izbora izmedju sledecih modela:

LG 55SK8500PLA
LG 55SJ950V
LG 55SJ850V
Samsung UE55MU8002

Ili jos neki predlog, budzet 1000-1200e. Tv namenjen za kucnu upotrebu, dakle kablovks SBB preko d3 uredjaja, bice povezan sa PC preko LAN mreze koju imam vec razvedenu i tu cu pustati filmove. Planiram da kupim i neki android box, a zvuk planiram da pustam preko recivera i 2.0 stereo sistemom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno